Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9953870 defa)

0 Üye ve 58 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #6940 : 19 Haziran 2015, 22:30:12 »
Bir japon atasözü şöyle dermiş; kulağınla değil ,gözünle alışveriş yap. Günümüzden yaklaşık 17-18 yıl önce böyle görüntülü cihazların fiyatları 70 bin dolardan başlıyor ve 300-400 bin dolara kadar çıkıyordu. El insaf yani.... O zamanlar karadağ ustanın şu cihazları olsaydı ve bende o zamanki mekanlarda olsaydım.(şu anda gitmem çok zor oralara) Şimdi bu satırları maldivlerden yazıyor olacaktım. Kimse bence cihaza kabahat bulmasın. Kullanımı tecrübe ister buna itiraz yok. Ama biz ne yapıyoruz. cihazın açma kapama tuşunun yerini öğrendik mi haydi hemen araziye çıkalım. Sonrada cihaz şöyle cihaz böyle, ya biride çıksın ben şöyle hatalıyım, böyle hatalıyım desin. Yollarda görüyoruz hepimiz, ehliyeti alan araba kullanıyor ne tecrübe ne bir şey sonra kaza yapıyor hatayı karşı tarafta buluyor.  Şöförlük bilen herkes bilir bunu. Pulse cihaz kullanmak herkesin yapacağı iş değildir. vlf cihazlar gibi değildir ki, her şeye hazır olacaksın. Bir kere derin arama cihazı. Arayıcı buna hazır mı? vlf sana bir karış kazdırır ama pulse bir kaç metre kazdırır. Buna da katlanacaksın. Ekmek kısa yoldan ve zahmetsiz kazanılmaz. Kullanıcı kendisini geliştirmedikten sonra cihaz ne kadar gelişmiş olursa olsun sonuç her zaman başarısızlık olur.Saygılarımla

Çevrimdışı elektrikteacher

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6941 : 20 Haziran 2015, 12:30:55 »
Huseyin usta bizde ki sıkıntı şöyle..
1. Devreyi açtığımızda açılıyor yazisi geliyor ancak o konumda bekliyor. Eger bobine bir metal yaklaştırırsak yükleme kısmına geciyor
2. Yükleniyor kısmı yüzde 99 olunca bekliyor yine bobine metal değdirince ana ekrana geliyor.
3. Tuning yaptırdığımız da da ayni şekilde bekliyor.. Yine bobine metal değdirince tuningi tamamlıyor.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #6942 : 20 Haziran 2015, 12:54:12 »
Muhtemelen evde açıyorsunuz modül üzerindeki küçük trimpou çevirin ve tune yapın düzelir.Gerçek ayarı arazide yapın çünkü defineyi evde deyil arazide arıyacaksınız  ;)saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6943 : 20 Haziran 2015, 13:03:12 »
Yok hocam dışarda yapıyoruz az dikkatli bakarsanız resimde kenarlarda çimenler gözüküyor:-) bu v4. De osc eğrisi gözükmüyor mu bizde mi sıkıntı var

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6944 : 20 Haziran 2015, 13:20:34 »
Kutunun içini fotoğrafını yüklermisiniz. Sönüm dirençlerinin bağlantısında hata oluş mu onu görmek gerekli.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6945 : 20 Haziran 2015, 13:24:09 »
Sonumleme direncinin bir tanesini seri bağladım sadece..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6946 : 20 Haziran 2015, 14:15:09 »
Sönüm direncini hiç bağlamamışsınız ki.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6947 : 20 Haziran 2015, 14:18:12 »
0.5 ohm luk direnc bagli seri olarak bobinin ucuna

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6948 : 20 Haziran 2015, 14:26:56 »
0.5 ohm luk direnc bagli seri olarak bobinin ucuna

2 adet 680R bobine paralel olacak. Sönüm dirençleri onlar. 0,5R olanlar sönğm direnci değil.

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6949 : 20 Haziran 2015, 14:55:17 »
0.5 r leri nerde kullanacağız yada kullanacak mıyız. Simdi devrenin yanında degilim gelismeleri yarin yazarım kolay gelsin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6950 : 20 Haziran 2015, 15:08:16 »
Konunun daha önceki mesajlarında resimler yayınlanmıştı. Hem 0,5 hemde 680 kullanmalısınız ama 680 ler bobine paralel 0,5 ler ise seri olmalı

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6951 : 20 Haziran 2015, 20:04:37 »
bobin drenc balantısı

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6952 : 20 Haziran 2015, 20:30:49 »
Teşekkür ederim kato.. :) 3 üzerinde uzun süre ugrastiktan sonra 3s geçmek bizi biraz uğraştirdı.

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6953 : 20 Haziran 2015, 20:44:23 »
Bugün çalışırken bir problemle karşılaştım.. Cihaz açıldiktan sonra ilk metali gördüğü zaman hemen kapanıyordu.. Sebebi baziri lehim yaptiktan sonra bazırın kablosu tel atmis bir birine kisa devre olmuş ondan dolayi sistemi kapatıyor.. Aynı durumla karşılaşanlara faydasi olur diye düşündüm.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6954 : 20 Haziran 2015, 22:05:50 »
Yasli 66 nin mavi boncuk

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6955 : 20 Haziran 2015, 22:27:01 »
Bobini yaptiktan sora arazide  ayar yapmaya  baslayacagim kismetse.Kitte  ustalarin dedigi gibi kalay cok onemli .Kalitelli kalayin erime noktalari farkli,kalitesiz kite zarar veriyor.Kaliteli kalay daha prlak.Bunu ustanin gondermis oldugu kitteki kalayda gordum,hemen kaliteli kalay aldim.Ortaya bir mavi boncuk cikti ,kitteki gostergeler dogru  sogolsun  Kripto 55  ustanin yardimi ile .Butun aileye iyi bayramlar.yasli 66.  Buda benim mavi boncugun fotografi.

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6956 : 20 Haziran 2015, 22:42:50 »
Aekadşlar delta 3s herkese tavsiye edilecek bir cihaz .2 yıl oldu kulanıyorum 2.1 versiyon hemde.şimdiye kadar boş bir kazma vurmuş deyiliz.sadece cihazı cok iyi bilmek gerek ve bu cihaz için büyük başlık çok saglam iş ccıkarıyo eşigi 8 de kulanın ve en buyuk minerali bile tesbit edin.+ 30 40 verdimi hiç ugraşmayın çünkü mineral seviyesi 30 veya 40 veriyor denendi..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6957 : 20 Haziran 2015, 23:29:48 »
Bobini yaptiktan sora arazide  ayar yapmaya  baslayacagim kismetse.Kitte  ustalarin dedigi gibi kalay cok onemli .Kalitelli kalayin erime noktalari farkli,kalitesiz kite zarar veriyor.Kaliteli kalay daha prlak.Bunu ustanin gondermis oldugu kitteki kalayda gordum,hemen kaliteli kalay aldim.Ortaya bir mavi boncuk cikti ,kitteki gostergeler dogru  sogolsun  Kripto 55  ustanin yardimi ile .Butun aileye iyi bayramlar.yasli 66.  Buda benim mavi boncugun fotografi.

Hayırlı olsun ustam bol nasipler ins... Teknolojiekibi  büyük ve sağlam bir sitedir herturlu destek ve yardımda bulunur tüm ustaların.

SiZden bolca videol bekliyoruz usta ....

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6958 : 21 Haziran 2015, 11:07:44 »
Hayirli pazarlar.. 3s icin gelen bobin de osc egrisini elde edemiyorum bende dp3 un bobini var onu bagladim fevkalede guzel eğri cikartti. Dp3s in bobin direnci 2.1r dusuk oldugundan olabilir mi bobinde mi sikinti mi var

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6959 : 21 Haziran 2015, 14:09:17 »
An itibariyle kendi sardigim 0.50mm  lilik  bobinle sonumleme egrisini yakaladık. Dışarı testlerinide yaptik suan bir problem gözükmüyor.. Ancak dp3s en iyi sonucu almak icin hangi ayarda arama yapmamiz lazim ben hassas ve sesli ayrim modunda yaptim bir sıkıntı gormedim. İyi çalışmalar