Gönderen Konu: PIC PROGRAMCILIGI HAKINDA ENKOLAY DİL HANGİSİ NASIL ÖGRENİRİM  (Okunma sayısı 6615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
s.a arkadaşlar herkese kolay gelsin pic programcılıgı hakında bilgi almak istiyorum hatta ögrenmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum pic konusunda her hangi bir bilgim yok elektronik bilgim haricinde teşekkür ederim herkese yardımlarından dolayı şimdiden

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
ben sana pic basic pro yu avsiye ederim. altaş yayınlarının "pic basic pro ile pic programlama kitabını al. ben ondan öğrendim. birde nette ETE hocanın 11 derslik pbp dersleri var.
TA5DF

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
bu işin temeli asm dir. baştan öğrenecekseniz tavsiyem asm öğrenin. ama en kolay programlama dilini soruyorsanız buda c dir sanırım ben c de yazıyorum lcd_out("asd") yazıyorum lcd ye yazdırmış oluyorum ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Uykusuz

• Ziyaretçi
Arkadaşlar eğer mikrodenetleyicileri öğrenmek istiyorum dereniz asm derim. Her program yazışımda mikrodenetleyicilerin farklı bir özelliğini keşfediyorum. C dilini bence asm öğrendikten sonra öğrenin C gerçekten program yazma esnasında programcıyı birçok hamallıktan kurtarıyor. Fakat asm bilmeden C de program yazarsanız bazı durumlarda çok fena takılabilirsiniz :)

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
bu işin temeli asm dir. baştan öğrenecekseniz tavsiyem asm öğrenin. ama en kolay programlama dilini soruyorsanız buda c dir sanırım ben c de yazıyorum lcd_out("asd") yazıyorum lcd ye yazdırmış oluyorum ;)
pbp de lcdout, $fe, "yazı" yazmak yetterli.
ama c ile daha kompleks proramlar yazmak çok kolay. c nin dezavantajı ise üretilen asm komut saysının fazlalığı.
ayrımlı pi dedektör yazılımı yapıyorsanız hassas zamanlama için asm veya jal.
TA5DF