Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997346 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasink53

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #60 : 22 Nisan 2010, 13:07:18 »
verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim yeni projelerinizde başarılar dilerim

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 25 Nisan 2010, 08:26:18 »
syın arkadasım akasam kurduk herseyı ama bı sorun  var ses cıkıs yerini elimle tutunca otuyor bırakınca ses kesılıyor ama cıkan ses elım  tutuluyken cok hos  bır ses  acaba hoparlore toprak mı gıtmıyor ledlerın ılkı yanıyor bır ılgılenırsen sevınırım

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : 25 Nisan 2010, 10:45:05 »
hayırlı gunler dılegı ıle acıyım bu defada sayın uykusuz arkadasım bılıyorum sızı üst üste ıkıncı rahatsız edişim ama lutfen bana yardım edınız
şimdi ses cıkış yerini tam olarak tespıt edemedım üç tane pin girişi delik vr bunların ılk ıkısıne mı son ıkısıne mı baglantı yapacagız ben ılk ıkıye bagladım ve baglantı uclarından bırını elımle sıkınca ınce bır ses gelmıye basladı bende orda bıraktım sımdı sız saygı deger ustamızın emegınden ve bılgısınden ıstıfade etmelıyım bana bır akıl verınız yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekukur ederım ıyı gunler

Çevrimdışı gundogan

• Onbaşı
« Yanıtla #63 : 28 Nisan 2010, 12:48:33 »
uykusuz ayrımlı lc deresinin fiyatını öğrene bilğirmiyiz

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #64 : 29 Nisan 2010, 00:04:35 »
gundoğan kardeş msn sinden sorarsan cevap alabilirsin o soruya şimdilik özel cevap yazıyor kolay gelsin

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #65 : 29 Nisan 2010, 00:17:46 »
öğretmen kerem kardeş 1 sayfadaki resime baktığında soldaki k yazan yer kulaklık için bırakılmış anladığım kadarıyla sen doğru yere hoparlörü bağlamışsın anladığım kadarıyla ben delta 2 yi yapmadım ama soruna cevap veren olmadığı için cevap verdim yerleşim planındaki harfler senin yaptığın şekilde olduğunu gösteriyor kolay gelsin 

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 29 Nisan 2010, 02:48:42 »
Masa başında cihaz yapmakla olmuyor bu işler..Siz cihazı arazide test etmeden cihaz yaptım deyip kendinizi kandırmayın.Olayın diğer tarafıda arazi testleridir.Cihazı yapmak kadarda kullanmakda önemlidir..Degişen toprak koşullarında(mineralli ve tuzlu topraklarda) cihazın tepkilerini iyi bilmeliyiz.Tabiki ne kadar pulse cihaz kullanımında tecrübeli ve profesyonel biri olsakda hayali sinyalden dolayı yanlış kazı yapacagınızı hesaba alın.. Hayatında hiç pulse dedektör kullanmamış ve arazi tecrübesi kazanmamış bir insanın arayacagı ilk şey dedektör ayrım yapıyormu :DAyrımı unutun arkadaşlar pulse cihazlarda..Ayrımlı diye satılan bir çok pulse cihaz elimden geçti..Üstelik çokda pahalı cihazlar bunlar..Lorenzinden tutun stinger2'ye kadar..İçlerinde yine ayrımda en iyi olan stinger2 de bile istenilen ayrım yoktu..22 AYAR altından 2 adet başlıga gösterdiğinde degersiz diyordu..Topraktaki mineralin yapısına görede ayrımda degişim oluyordu..Profesyonel insanlar pulse cihazlarda ayrım aramazlar..Tek aradıkları mineralle metali en iyi ayır edebilen stabil bir cihaz .Bu gün teknoloji mineralle metali ayırt edemezken,biz metaller arasında ayrım istiyoruz :DBana şunu kimse idda edemez;minerali görmeden hayali sinyal almadan çalışan mükemmel bir cihaz vardır diyemez..Hatta pulselerin hiç çalışamadıgı aşırı mineralli alanlar var bu alanlarda cihazı susturamıyorsunuz bile..Durum böyle iken kaldıki degerli degersiz şekilde bir ayrım istemek bu işi bilmemek demektir..Öncelikle topraktaki metali net bir şekilde ayırt edecek saglıklı çalışan bir stabil cihaz yapalım ondan sonra ayrım gelir..Daha temel sorunu çözemeden ayrımlı bir pulse ile ugraşmak boşa vakit kaybıdır..Bu gün gp3500 neden pahalı oldugunu hiç düşündünüz mü?Gp3500 ayrımlı bir cihaz degil ama neden bu kadar dutuluyor.?pİYASADA BU CİHAZA İLGİNİN EN BÜYÜK SEBEBİ;mineralden etkilenmeden metali net görüyor.BU CİHAZ KOLAYINA HAYALİ SİNYAL VERMEZ..Diğer özelliği ise tek parayı diğer cihazlardan daha derinden görmesi ve tepki süresinin hızlı olmasıdır..İşte gp3500ü ayrıcalıklı kılan bu özelliklerdir.Ayrımlı olmadıgı halde bu kadar dutulmasının özelliği ve farkı budur.O halde önce stabillik sonra ayrım.Şimdi yapacagımız ugraş metali mineralden ayırt eden hayali sinyal vermeyen bir dedektör yapabilmemizdir.Saygılar...
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2010, 02:58:20 Gönderen: simon46 »

Çevrimdışı mert

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #67 : 29 Nisan 2010, 09:15:59 »
simon46 uSTA
Tesbitlerin mantıklı sana katılıyorum.

Kolay gelsin iyi çalışmalar

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 29 Nisan 2010, 16:05:48 »
şimal arkadaşım sagolasınız en azından cvb  verdiniz tesekkur ederım

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #69 : 29 Nisan 2010, 22:29:03 »
öğretmen kerem kardeş önemli değil ben diğer deltayı yaptım klasik olanı delta2 yi yapmadım ama yerleşim planından anladığıma göre en sağdakine k harfi yazıyor ben bundan onun kulaklıkiçin ayrıldığını düşündüğümden öyle söyledim uykusuz kulaklık içinde yer ayıydık demişti buda böyle düşünmeme neden oldu bitince seninde deneme sonuçlarını İNŞAALLAH bekliyoruz başarılar 

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #70 : 30 Nisan 2010, 09:24:18 »
arkadaşlar delta 2 ile bir arasında bir fark yok derinlik açısından delta2 ben metal film dirençli olarak yaptım daha stabil olsun diye ama derinlik açısından delta1 arasında hiçbir fark yok onun için bu kadar bunun üzerine düşmeyin hangisini daha rahat yapabiliyorsanız onu yapın boşa masraf etmeyin

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #71 : 01 Mayıs 2010, 00:23:00 »
yıldıray kardeş biz deltanın hangisini yapalım diye kararsız kalmadık sadece öğretmen kerem arkadaş yerleşimde kararsız kalmış o konuda konuştuk sen biliyorsundur delta 2 yi yapmışsın hoparlör ile kulaklık nereye takılacak orda 3 üç var gördüğüm kadarıyla öğretmen kerem orda kararsız kalmış kimse cevap yazmadığından ben cevap yazdım ama bende biraz tahimini  cevap verdim

Professor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 01 Mayıs 2010, 08:59:29 »
Arkadaslar devrenin acik semasinda K yazan yer kulaklik, H yazan yer hoparlor O yazan yer de ortak uc olarak goruluyor.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #73 : 02 Mayıs 2010, 01:31:04 »
professor kardeş eline sağlık güzel açıklamışsın ama şimdiye kadar nerdeydin sağolasın

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #74 : 03 Mayıs 2010, 11:22:55 »
merhabalar...Acaba arım modu paylaşılacakmı onu sormak istedim...

kolay gelsin...

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #75 : 03 Mayıs 2010, 14:32:49 »
çavuş yeni lcd ve proğramını ücret karşılığında veriyorlar uykusuza özel msnsinden  ulaşabilirsin kolay gelsin 

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #76 : 04 Mayıs 2010, 10:22:29 »
çavuş yeni lcd ve proğramını ücret karşılığında veriyorlar uykusuza özel msnsinden  ulaşabilirsin kolay gelsin 

Tamam teşekkür ediyorum...

canogretmen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : 04 Mayıs 2010, 10:33:24 »
Bu cihazı yapmak bize kaça malolur.

Professor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 04 Mayıs 2010, 11:59:14 »
Selam

Eger bir adet yapacaksaniz sanirim elektronik devresini 50tl'ye halledersiniz.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #79 : 04 Mayıs 2010, 12:24:47 »
can öğretmen nerdesin bilmiyorum çünkü yere göre fiyat oynuyor aküsü akü sarjı kutusu eelektronik devresi baskı devresi derken 100 gibi ama değer kolay gelsin