Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2990416 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #220 : 14 Ağustos 2010, 16:28:08 »
poyraz lf442 bende denedim ama kısa sürede 556 ısınıp yanıyor yanlız mesafede bir fark göremedim.

eneztr2005

• Ziyaretçi
« Yanıtla #221 : 18 Ağustos 2010, 00:12:29 »
s.a arkadaşlar nihayet bu deltapulse2 yi yaptım ve gayet iyi çalışmasında sıkntı yok yalnız bi sorunum var bu manuel ve auto anahtarında problem oluyor auto tunede ikensıkınsıtız çalışmakta ancak manuele aldıgım zaman IRF aşırı ısınıyor az dursam kesin yanar bende hemen kapatıyorum devreyi onun harici en ufak bi problem yok tek para similik 20 cm ama sanırım başlıktan mrk ettigim acaba baslıgı tutturamadıgım içinmi aşırı ısınıyor dediğim gibi sadece menuel tuneye alınca felaket ısınıyor sogutucu bile taktım fayda etmiyor ama auto da iken bölle bi sorun yok gayet iyi arazidede denedim bi sıkıntı yok lütfen şu manuelin çözümüne bi el atın cünkü arazi genelde mineralli o yüzden manuelde deneyemedim mineralli oluncada haliyle 5-10 cm yukardan tutmak zorunda kaliyorum bi yardım edin şu manueli düzelteyim devrede en ufak  sorun yok hersey tıkır tıkır işliyor sadece manuele alınca IRF mosfet aşırı ısınıyor ki 1 dk dan fazla açık tutmuyorum cihazı yakarım korkusuyla şimdiden herkese tşk ederim

• Onbaşı
« Yanıtla #222 : 18 Ağustos 2010, 03:27:12 »
merhabalar uykusuz bende yeni sayılırım yazılarınızı zevkle takip ediyorum
aslında hobim model uçakçılık ama bu hobiyide çok önceleri yapmıştım fakat ozaman
hiçbirşey bu kadar net değildi zorlukları çoktu neyse uzatmıyayım  delta pulse 2 yi
kafaya taktım elektroniğimde iyidir yanlız malzemelerimi almama rağmen bir türlü baslayamadım
pdf den aldığım çıktılar malzeme boyutuna uymuyor 7 ayaktan ikisi bosta kalıyor yani çıktı küçük çıkıyor
lütfen yardım saygılar kolay gelsin

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #223 : 18 Ağustos 2010, 18:30:25 »
A.s. eneztr2005,
O anahtarın mesfetle hiç bir alakası yok, devrenizde başka bir sorun olmalı.
Merhaba iç,
Çıktı alırken yazdırma seçeneklerinde page scaling kutusunu none olarak seçip öyle yazdırmayı deneyin.

Saygılar.

• Onbaşı
« Yanıtla #224 : 18 Ağustos 2010, 19:49:48 »
teşekkürler uykusuz yardımın için yanlız benim yazdırma seçeneklerimde yazdığını göremedim ama baska
yolla sorunumu çözdüm çıktıyı yazdırdım tarayıcıya alıp taratarak adobe photoshopla boyutu biraz büyüttüm
elimdeki entegreyi üstüne koydumtek seferde oturdu artık baskı işine baslayabilirim yazmamın nedeni belki diğer arkadaslarada faydası olur
diye tekrar tesekkürler kolaygelsin

Çevrimdışı Gedo

• Onbaşı
« Yanıtla #225 : 19 Ağustos 2010, 01:50:01 »
Adobe ile direkt PDF yi açabilirsin...

bir de faydali bilgiler içeren bir sayfa http://www.lammertbies.nl/electronics/PI_metal_detector.html

eneztr2005

• Ziyaretçi
« Yanıtla #226 : 19 Ağustos 2010, 11:57:40 »
A.s. eneztr2005,
Merhaba iç,
Çıktı alırken yazdırma seçeneklerinde page scaling kutusunu none olarak seçip öyle yazdırmayı deneyin.

Saygılar.

tşk ederim cvp için uykusuz hocam ama autoda en ufak bi problem yok sadece manuele alınca mosfet aşırı ısınıyor peki bunu nasıl açıklarız yada ben napmalıyım başka problem olsa autoda ikende sorun yapması lazım değilmi neden menuale alınca problem cıkıyor.

poyraz2007

• Ziyaretçi
« Yanıtla #227 : 01 Eylül 2010, 03:39:28 »
A.s. eneztr2005,
Merhaba iç,

Saygılar.

tşk ederim cvp için uykusuz hocam ama autoda en ufak bi problem yok sadece manuele alınca mosfet aşırı ısınıyor peki bunu nasıl açıklarız yada ben napmalıyım başka problem olsa autoda ikende sorun yapması lazım değilmi neden menuale alınca problem cıkıyor.
slm. bendede aynı sorun çıktı çözmeye çalışıyorum,neticeye ulaştığım anda sonucunu bildiririm,herkese kolay gelsin

• Onbaşı
« Yanıtla #228 : 07 Eylül 2010, 13:26:40 »
tesekkürler gedo arkadasım yazınıgeç gördüm sorunu yazdığın gibi çözmüştüm zaten yapımı
bitirdim bende denemelerimde mosfet ısınıyor onu çözmeye çalışıyorum simdi
yapımdakı resimlerden koyabilirsem koyacam güzel bişi olduda ısı sorunu var şimdi
daha önce okudum ama kestirme yol bilenden yardım lütfen

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #229 : 14 Eylül 2010, 14:33:59 »
Merhaba

Mail olarak sormuşsunuz fakat ben buradan cevaplayayım. Çıktı alırken her.gi bir yüzdede ayar yapmanıza gerek yok. Print seçeneklerinde scale ayarını none olarak ayarlayıp öyle çıktı alın. Çıktı aldıktan sonra da bir entegreyi çıktı üzerindeki entegre padlerinin üzerine koyup oturup oturmadığını kontrol edin.

Malzemeleri www.direnc.net den temin edebiliriniz ya da İstanbulda iseniz kadıköy karaköy taraflarındaki her elektronikçide bulabilirsiniz malzemeleri.

Dilerseniz de PCB için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 14:35:19 Gönderen: Uykusuz »

alpersoner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #230 : 17 Eylül 2010, 15:35:16 »
Bu ürünün malzemelerinin hepsini satan bir arkadas varmı acaba. Varsa ulaşabilirlermi  acaba.

alpersoner@msn.com
0 545 894 82 10

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #231 : 19 Eylül 2010, 22:06:46 »
arkadaşlar bu delta 2 nin oto ve manuel konumlarında en verimli nasıl kullanabilirim ben delta 2 ile klasik deltadaki mesafeyi tutturamadımda

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #232 : 19 Eylül 2010, 22:08:33 »
alpersoner kardeş malzemeleri teknoloji ekibinin anasayfasından uygun fiyata alabilirsin istersen bizde ayarlarız ama öncelik ahmet ustamızın  kolay gelsin

alpersoner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #233 : 20 Eylül 2010, 08:51:03 »
Ustacım  malzemeleri bulamadım sitede tam olarak nerde acaba yardımcı olabilirmisiniz ?

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #234 : 21 Eylül 2010, 00:17:31 »
istersen direk google amcadan teknoloji ekibi olarak gir ordan direk teknoloji ekibi sitesine gir ordan bulabilirsin yok eğer istersen baskı devreyi el yapımı malzemesi ile verebiliriz ama öncelik ahmet ustanındır  istersen yapılmışınıda hallederiz  kolay gelsin

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #235 : 21 Eylül 2010, 00:23:04 »
uykusuz ustam bu manuel auto potunu en verimli nasıl kullanırız evdeki denemelerimde diğer klasik deltada ulaştığım mesafeye ulaşamadım üstelik küçük dirençleri hassas kullandım bütün arkadaşlara kolay gelsin

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #236 : 21 Eylül 2010, 11:52:42 »
Merhaba
Manual - auto potu diye bir pot yok. Bu görevde bir switch var. Bu switchi manual moda alırsanız tune potu devreye girer. Esik potunu ortaladıktan sonra bu pot ile sesin geldi geleceği noktayı  ayarlarsınız. Sonra da eşik potu ile de ince ayarını yaparsınız. Otomatik modda da zaten tune butonu ile bu işi yapıyoruz.

Saygılar.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #237 : 21 Eylül 2010, 13:08:21 »
saygı değer UYKUSUZ bey manuelde tek parada kaç cm düşüm oluyor .saygılar.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #238 : 21 Eylül 2010, 14:19:27 »
Sayın ...SİNYALCİ... manual modda hiç bir derinlik kaybı olmamaktadır.
Saygılar.

mammadm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #239 : 23 Eylül 2010, 11:07:32 »
hi i built this detector for 4 times but it dosent work and i dont know
where is the problem ,if this schema an pcb is work properly,
can anyone help me
best regards