Gönderen Konu: selam İLK cekim yaptım yardım edermısınız  (Okunma sayısı 2668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haydaa

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
selam İLK cekim yaptım yardım edermısınız
« : 11 Haziran 2018, 20:56:34 »
yardım edermısınız

Çevrimdışı haydaa

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: selam İLK cekim yaptım yardım edermısınız
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2018, 21:04:46 »
yardım edermısınız

detayli yaparsanız sonucları burdan baylaşmak güzel  olur

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2018, 21:28:20 »
anlayan ustalar buradaki bu örnek datayı açıklayıcı şekilde analizini yaparsa faydalı olacak bizde çekimler yapıyoruz analizde zorlanıyoruz özellikle rezistif dataları var burdaki örneğe görede kıyaslayarak analizini öğrenebiliriz belkide bu sayede şimdiden teşekkürler saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2018, 21:43:51 »
1.si kuzey güney 2.si mua görüntüsü

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2018, 22:01:25 »
Ankebut ustam görüntüler için teşekkürler şimdi bu görüntüyü aldık ustam peki şimdi bu görüntüye göre burada ne var yani bu şekli yorumlarken bişey varmı yokmu yada varsa ne olduğunu nasıl yorumluyoruz neye bakmamız lazım yani dikkat edilecek sadece yükselti ve çukurlarmı renklermi vb
ceryan3200

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2018, 22:49:03 »
Önce sistemi kaba olarak hatırlamak lazım yani manyetik algının yüksek olduğu ve manyetik alanın en düşük olduğu seviyede kullandığın renkleri bilmek lazım ben kırmızıyı manyetik algının en yüksek olduğu renk olarak maviyide en düşük olduğu renk olarak kullanıyorum. Kırmızı gördüğün zaman tuğla,mıknatıs ,demir olarak değerlendirirsin mavi olduğu zamanda çevresine göre çok düşük manyetik algı olarak değerlendirirsin yani kabaca boşluk bulduk denebilir (aslında tam anlamı o değil ama öyle diyelim). sonra bu bilgiyi ne aradığın ile birleştirmen gerekir. yani rastlantı eseri bir bölgeyi araştıran kişinin yorumuda boş olur. Mesela ne aradığına bakacaksın. Bir mezarmı, bir oyukmu, bir tünelmi, örneğin kilise harabesi çevresinde çekim yaptın mavi veya kırmızı tünel uzantısı şeklinde veri aldın bunu tünel olarak veya kanalizasyon tüneli olarak yorumlayabilirsin. ama yerleşim yerinden çok uzakta bu tarz bir veri alırsan belkide bir akarsu kanalı veya benzer özellikte bir katman olabilir.
1-önce ne aradığına bakacaksın
2-veriyi alarak renklere göre veya 3d program kullanıyorsan şekillere görede bir yorumda bulunabilirsin.
 Yani verileri harmanlama yapacaksın. Hem cihaz tarafından alınan veriler hem de görsel çevre verilerine bakacaksın.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2018, 23:02:58 »
sağolasın ankebut ustam bende bi data veri atacağım kafama yatmayan anlayamadığım bi iki konu var yön ve ölçümle alakalı inşaallah onuda burda analiz edersek doğruluk sağlamasını yapmış olacağım teşekkürler
ceryan3200

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2018, 11:54:32 »
Merhaba,

Öncelikle çekişmler çok ufak yapılmış. Bu şekilde ne olduğunu anlamamız çok zor. Çekimleri 3x3 den ufak yapmayın. Haricinde çekim sırasında sensör pozisyonuna stabillik açısından özen gösterin. Eklediğiniz 2 datada alanlar çok küçük olduğundan pek bişey anlaşılmıyor malesef.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı haydaa

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2018, 13:19:55 »
yorumlarınız  icin cok teşekkür ederım  bayramdan sonra acılmamiş bir timülüs var   tarlanın ortasında Yeni cekimleri  3 x 3  olarak  alacam . inş güzel bir  cekim  yapabiliriz.
HEPINIZDEN  COK TEŞEKKÜR EDERIM 
CÜMLEDEN İYİ BAYRAMLAR