Gönderen Konu: Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var  (Okunma sayısı 263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakann

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var
« : 15 Mayıs 2018, 18:53:47 »
Merhaba arskadaslar tecrubeli abilerimizin yardimina ihtiyacim var. Simdi size bu rezitive giruntulerini atiyorum. Biraz uzun olacak ama durumu size anlatayim. Simdi bizim bi alanimiz var bu alan irmaga yakin duz bir alanın ortasında etrafi onlarca tumulus olan bir yer bu rezitive cekimi yapilan alan yaklasik 1000 metre kare alan bu alana ev yapmak icin duzlendi 3 kat 20 ser tane mezar çıktı yarisi bostu ve onlarca adam sigacak kadar bos kupte cikti biz merak icin bu alana bakalim dedik 3 defa rezitive cihazi getirdik 3 undede ayni değerleri verdi sonra iyice meraklandik emin olalim dedik birde gradyometre ile bakalım dedik. İyi bir anlayan arkadaş bulduk. Bu arkadaş arabadan iner inmez cubugu aldi eline biz hicbisey demedik rexitivenin deger verdigi alanlari birebir soledi cubukla vay be dedim adamin alnindan optum çubuklar deli gibi donuodu. Sonra eline aldi gradyoyu ipleri cekti ve abi buranin alti bosluk dedi ve 5 tane yerde malzeme gordu bizde gorduk bazi yerlerde değerler tavan yapmisti. Dedikki metre ver bize 2 metrede oldugunu soledi. Adam oleöheyacanlandiki abi buraya hayran kaldim dedi. Adam cay molası bile vermedi. Daha sonra biz ya bismillah dedik 1 metre indik. Zaten alan incecik kum bakın toprak dik kum içinde 1 tane çakıl yok. Daha sonra 1 buçuk metrede kıllı tabaka geldi bu alana gelince bir koku anlatamam çok kotu koku devam dedik. Tabi kumlu alan kazmasi kolay geldik kile inanirmisinizin 1 metre kıl 2 gunde kazildi. Biraktik ve kapattık o alani dedikki biz heralde hepsi kili gordu kilde ole bir kilki ben ole toprak gormedim. Sonra anasını satarim dedik bitane zong kullanan bi abimizi getirdik. adam dolandi zongla burda bisi yok dedi ama şu var kova tepenin ortasinda 1 metre uzunlugunda ve adam genisligiginde bir çelik direk var onu bile giremedi zong e arkadaslar ben şimdi napim sastim kaldim sonra arastirdim zong ve mala turu cihazlar kisli ve killi alanlarda is yapmiomus sizce napim arkadaslar.

Çevrimdışı gettobir

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2018, 23:21:56 »
birkere metreyi unutun arkadaşım. ben olsam 3 kere teyit edilmiş yer çağırrım bi kepçe 2 m denilen yeri 5 m kazdırrım. aklında bişi kalmaz kimseyide zan altında bırakmazsın hadi kolay gelsin

Çevrimdışı daywalker0123

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2018, 10:13:52 »
senin duruma hada once demiştik usta.burası killi alan diye.zond mala vs kili gormez.gradyometre kkili yyakalr.cekimi yapan ve datayı inceleyen arkadas kim bilmiyorum ama zaten incelemede bu anlasılır.diger cihazlara gelince zond gpr acık anten mı kapalı anten mı? diğeri içinde aynı sorum olacak.acık antenli ise cevresel faktorlerden dolayı kullanıcı hatasına baglı olarak olmayan yerde varmıs gibi cekim yapar.kotu koku gelmesinin sebebi kilin yeraltında olmasındandır.zaten kotu koku gelse ve siz devam etmişsisniz ya bas donmesi yada zehirlenme olurdu mezar durumundan dolayı.