Gönderen Konu: Gradiometer çekimlerinin Voxler'de detaylı olarak yapı ve metal analiz anlatımı.  (Okunma sayısı 10265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı

[/size]Gradiometer ile alınmış görüntülerin Voxler de 3d olarak detaylı incelenmesi,irdelenmesi hususunda bilgim ve tecrübelerim ışığında analizlere dair yaptığım izahat videosudur.[/color]
[/size][/color]
[/size] Aylar önce söz verdiğim video budur.

[/color]
[/size]Eksikliklerimiz,hatalarımız illaki mevcut,sonuçta yüzde 100 hakim değiliz Voxlere.[/color]

Lakin tecrübe edindiğimiz neticesi alınmış datalar ışığında bu izahat videosunu kayda aldım.

Video daki analize konu tüm datalar neticesi alınmış datalardır,gerçektir.

Bu video da mineral,çömlek vb objeler,demir-çelik-bronz gibi metaller ve mezar vb yapılar konu edinmiştir.

Soy metal(altın,gümüş) meselesi ise videonun sonunda kaldı.Onun için ayrı bir videoyu yakında hazırlamış olurum.

Youtube kanalı açtım bu video orada yüklü.

Abone olmanızda fayda olabilir videoların devamı gelecek çünkü.

Bazı arkadaşların analizlerini de olabildiğince video şeklinde yapıp yüklemeyi düşünüyorum tüm detayların netleşmesi için sizlerin tarafında.

Umarım faydalı olur bir nebzede olsa.
[/size][/color]
[/size][/color]
[/size][/color]

Çevrimdışı Whites

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ahmet ustam oncelikle böyle bir video hazırladığın için tüm gradyo kullanıcıları ve TE ekibi ailesi fertleri adına teşekkür ederim. Bu video çok aydınlatıcı olmuşki özellikle yeni başlayanlar ve voxlere merakı olanlar için bir velinimet değerinde.Eline yüreğine sağlık ustam. Şimdi eğer müsaade edersen isminizin geçmesi kaydı ile bizde videonuzu kendi kanallarımızda paylasabilirmiyiz. Amaç birçok kullanıcıya ulaşıp sizin emeğiniz olan videoyu ve içindeki faydalı bilgileri kullanıcılara yaymaktır. Hak sahibi sizsiniz size danışmadan paylaşım yapmakta olmaz o yüzden hem teşekkür etmek hemde izin almak adına yazmayı düşündüm. Tekrardan böylesine faydalı bir video için Gradyo kullanıcıları ve TE ekibi fertleri olarak size teşekkür ederiz...
Ateşi Bulan Adam :-)

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
Ahmet ustam oncelikle böyle bir video hazırladığın için tüm gradyo kullanıcıları ve TE ekibi ailesi fertleri adına teşekkür ederim. Bu video çok aydınlatıcı olmuşki özellikle yeni başlayanlar ve voxlere merakı olanlar için bir velinimet değerinde.Eline yüreğine sağlık ustam. Şimdi eğer müsaade edersen isminizin geçmesi kaydı ile bizde videonuzu kendi kanallarımızda paylasabilirmiyiz. Amaç birçok kullanıcıya ulaşıp sizin emeğiniz olan videoyu ve içindeki faydalı bilgileri kullanıcılara yaymaktır. Hak sahibi sizsiniz size danışmadan paylaşım yapmakta olmaz o yüzden hem teşekkür etmek hemde izin almak adına yazmayı düşündüm. Tekrardan böylesine faydalı bir video için Gradyo kullanıcıları ve TE ekibi fertleri olarak size teşekkür ederiz...

Ben yüzde 100 konuya hakim olmamakla birlikte videoda da belirttigim gibi neticesi alınmıs datalarla tecrübelerle bunları bir videoda toplayıp paylaştım.
İnşallah yeni videolarıda aynı şekilde youtube kanalına yükleyerek bir süre Gradyo kullanıcısı dostlara faydalı olmaya calışıcam.

Bunu paylaşabilirsiniz elbette.Sonuçta tanıdıgım tanımadıgım her gradyo kullanıcısı faydalansın düşüncesiyle çektim.

İnşallah faydası olur ihtiyacı olanlara.

Çevrimdışı Whites

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Anlayışınız için teşekkürler. Elbetteki birçok kullanıcı bu videonuzdan faydalanıp istifade edecektir buna emin olabilirsiniz. Sizden vaktiniz oldukça videolar bekleriz gradyometre kullanımı olur yine bu gibi data analizi olur yada başka cihazlar hakkındada olabilir. Bilgi paylaştıkça güzeldir sözü ile inşallah birçok kullanıcıya ulaşırız. Eksik ve hataları giderebilirsek yanlış anlamayı ve kullanamamaya bağlı eleştirileri de en aza indirgemiş oluruz. Bunda size bize ve tüm kullanan arkadaşlara büyük bir görev düşüyor. Yıllardır temiz saf yurdum insanlarının sırtından binlerce liralar kazandılar. ucuz makine iş yapmaz dediler 50 bin 80 bine manyetometre sattılar.araba satıp tarla arazi satıp alanlar oldu. Sağolsun Te ekibi bu gidişe bir son verdi milleti artık kazıklanmaktan kurtardı.Buradan Hüseyin Demir ustamada sonsuz şükranlarımızı sunarız. Artık az paraya çok iş yapan cihazlarımız oldu evimizde elimizde :-) binlerce lira vermekten kurtulduk inşallahta kurtaracağız...
Ateşi Bulan Adam :-)

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
Anlayışınız için teşekkürler. Elbetteki birçok kullanıcı bu videonuzdan faydalanıp istifade edecektir buna emin olabilirsiniz. Sizden vaktiniz oldukça videolar bekleriz gradyometre kullanımı olur yine bu gibi data analizi olur yada başka cihazlar hakkındada olabilir. Bilgi paylaştıkça güzeldir sözü ile inşallah birçok kullanıcıya ulaşırız. Eksik ve hataları giderebilirsek yanlış anlamayı ve kullanamamaya bağlı eleştirileri de en aza indirgemiş oluruz. Bunda size bize ve tüm kullanan arkadaşlara büyük bir görev düşüyor. Yıllardır temiz saf yurdum insanlarının sırtından binlerce liralar kazandılar. ucuz makine iş yapmaz dediler 50 bin 80 bine manyetometre sattılar.araba satıp tarla arazi satıp alanlar oldu. Sağolsun Te ekibi bu gidişe bir son verdi milleti artık kazıklanmaktan kurtardı.Buradan Hüseyin Demir ustamada sonsuz şükranlarımızı sunarız. Artık az paraya çok iş yapan cihazlarımız oldu evimizde elimizde :-) binlerce lira vermekten kurtulduk inşallahta kurtaracağız...

Elbette o yabancı mandasını kırmaya başladı bircok yerli firma.
Teknoloji Ekibi ise bu firmaların başında denilebilir rahatlıkla.
Çünkü emek cok.

Bizimde elimizden gelen analiz ve şahsi tecrüeblerimiz.
Bunlarıda youtube kanalımda paylaşıcam bir süre daha kullanıcıları destekleyebilmek adına.

Özellikle voxler analizlerinin adım adım yapılışı üzerine paylaşımlarım olucak cünkü hakim oldugum en iyi nokta bu ve en büyük acıgın oldugu noktada bu kullanıcılar için.
Faydalı olur umarım.

Çevrimdışı Yetmişsekiz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
@HİTİTLİ Ustam bizimde GRADYOMETRE çekimlerini yorumlama Konusunda tecrübeye ihtiyacımız var. Paylaşımlarınızı takip etmek isteriz. Çektiğiniz videoyu nasıl izleyebiliriz.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
@HİTİTLİ Ustam bizimde GRADYOMETRE çekimlerini yorumlama Konusunda tecrübeye ihtiyacımız var. Paylaşımlarınızı takip etmek isteriz. Çektiğiniz videoyu nasıl izleyebiliriz.

MErhabalar.Aşağıya Youtube kanal linkimi ekliyorum oraya zaman zaman analiz videoları yükleyecegim.
Ayrıca teknoloji ekibi forum isimli facebook grubunda da analiz yapıyorum zaman zaman.
Oralardan takip etme imkanınız olur.

https://www.youtube.com/channel/UCV0K3ThDPP7J_0lO8pfOrZQ?view_as=subscriber

Çevrimdışı Yetmişsekiz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com

MErhabalar.Aşağıya Youtube kanal linkimi ekliyorum oraya zaman zaman analiz videoları yükleyecegim.
Ayrıca teknoloji ekibi forum isimli facebook grubunda da analiz yapıyorum zaman zaman.

Teşekkürler ustam, epey uzun video olmuş, müsait zamanda izleriz inş.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı

Teşekkürler ustam, epey uzun video olmuş, müsait zamanda izleriz inş.

Biraz uzun oldu her detayı anlatayım derken.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Elinize sağlık. Size yakıştığı gibi güzel bir iş yapmışsınız.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı

Estagfirullah.
Senin jestlerine karşılık hiç kıymeti yok bile.
İnşallah faydası dokunur.

Çevrimdışı romAntik

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com

Estagfirullah.

üstad eline koluna,emeğine sağlık...
bu debug nasıl ediniliyor kuruluyor..? debug dll  dosyasını kurdumda  nerden nasıl açılıyor..?
bendeki tüm csv örneklemelerinde z (derinlik)0 dolayısıyla  voxlerde sizinki gibi 3 boyutlu  grafik alamıyorum..
ne yapmalı..??? teşekkürler..

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı

Estagfirullah.

bu debug nasıl ediniliyor kuruluyor..? debug dll  dosyasını kurdumda  nerden nasıl açılıyor..?
bendeki tüm csv örneklemelerinde z (derinlik)0 dolayısıyla  voxlerde sizinki gibi 3 boyutlu  grafik alamıyorum..
ne yapmalı.. ??? teşekkürler..

Ekteki dosya debug isimli hesaplama yapan o program.
İndirip videoda anlattıgım şekilde kolayca csv olarak cevirdiginiz tedi hesaplar voxlere atabilirsiniz.

Çevrimdışı romAntik

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com

Estagfirullah.

İndirip videoda anlattıgım şekilde kolayca csv olarak cevirdiginiz tedi hesaplar voxlere atabilirsiniz.

Allah razı olsun üstad...yolun bahtın açık olsun..

Çevrimdışı G.wolf

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Emeğiniz için teşekkürler.
ÖBG

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı

Estagfirullah.

Allah razı olsun üstad...yolun bahtın açık olsun..

Estagfirullah.
Faydası dokunur umarım.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı

Çevrimdışı Yetmişsekiz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
@HİTİTLİ ustam debug ile uygun hale getirdiğimiz dosyayı Voxler de import ederken
Not enough columns in data to render.
Verilerde kullanılacak yeterli sütün yok.
Uyarısı alıyorum, haliyle voxlerde görüntüleyemiyorum