Gönderen Konu: DP 3 KENDI KENDINE DEGERLI SINYAL VERME SORUNU.  (Okunma sayısı 2667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat erdogan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
DP 3 KENDI KENDINE DEGERLI SINYAL VERME SORUNU.
« : 04 Ocak 2018, 14:31:50 »
SELAM ARKADASLAR DUN DP3 ILE ARAZIDEYDIM BIRAZ CALISTIKTAN SONRA CIHAZ KENDI KENDINE SINYAL VERDIGINI VE VERDIGI SINYALIN DEGERLI YANI + SINYAL VERDIGINI VE ORTAMDA BIR METAL OLMADAN BUNU YAPTIGINI FARKETTIM BAGZEN SINYAL KESINTISIZ OLUYORDU VE CIHAZ BIR IKI KEZ KAPANDI ACILIRKEN ZOR ACILDI SONRA AKU KABLOSU OYNADIKCA SINYAL VERDIGINI FARKETTIM AKU 12V 4AMPER AKU KABLOSUNU JAK GIRISLI YAPMISTIM SIMDI USTALAR BU SORUN AKUDEN MI KAYNAKLANIYOR CIHAZSAL BIR SORUN OLABILIRMI JAC GIRISINI SOKTUM VE DIREK VAGLANTI YAPTIM GENE SINYAL VERMEYE BASLADI EN SON AKU IBARESI EKRANDAN GITTI VE TIK TIK SUREKLI SINYAL VERMEYE BASLADI CIHAZ AKU BOSALMIS VE BUNDAN OLABILIRMI DUN SARJ ETMISTIM AKUYU TAM DOLMAMISTI AMA.

Çevrimdışı murat erdogan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: DP 3 KENDI KENDINE DEGERLI SINYAL VERME SORUNU.
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2018, 14:35:12 »
USTAM BIDE KALIBRASYON AYARI DIYE BU POT ILE OYNADIM BIRAZ SORUN OLURMU BU POT NE ISE YARAR.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2018, 19:40:14 »
İşaretlediğiniz trimpot da dahil şarj devresini tamamen söküp şarj devresinin atlamasını da kaldırın. Sonra bir daha deneyin.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı murat erdogan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2018, 20:46:52 »
İşaretlediğiniz trimpot da dahil şarj devresini tamamen söküp şarj devresinin atlamasını da kaldırın. Sonra bir daha deneyin.

ustam benim elektronik bilgim yok dediginiz islemleri yapamam simdi 12v guc kaynagi ile denedim oyle bir sorun yok bu potla oynaman cihazda ayar bozarmi ve nasil ayarlarim bu potu eski haline nasil getiririm

Çevrimdışı murat erdogan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2018, 20:50:00 »
ustam bide bu devrede sarj devresidemi var ben akuyu disardan adaptorle sarj ediyorum aku disardan bagliyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2018, 09:17:03 »
ustam bide bu devrede sarj devresidemi var ben akuyu disardan adaptorle sarj ediyorum aku disardan bagliyorum.

3S konusunda blok diyagram vardı. Bir üyemiz yapmıştı. Onu kullanarak şarj devresinin olduğu kısmı sökün.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.