Gönderen Konu: Arakan'a Sessiz Kalmak  (Okunma sayısı 486 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
Arakan'a Sessiz Kalmak
« : 29 Ağustos 2017, 01:18:31 »
Arakan'da uzun zamandır yaşanan vahşet son günlerde yeniden alevlendi.
Bu vahşete dünya sessiz,adı müslüman ülkeler sessiz heleki Türkiye sessiz bu çok üzücü.
Bir kaç cılız söz ve girişim dışında hiç bir şey yok.Çogu vatandaşın haberi bile yok.Zaten olmasıda çok zor.Haber programlarının neyle başlayıp bittiğini hepimiz biliyoruz.
Arap çografyasına Müslüman oldukları için sahip çıkanlar,Asya coğrafyasını Müslüman görmüyor sanırım.Belkide yakında bir seçim yok diye olabilir.
Cumadan,cumaya ara,arada vakit namazları için camiye giderim.Maşallah hocalarımız listeden ne gönderilirse onu okuyor ve bir birinin tekrarı olarak bu liste kıyamete kadar sürecek sanırım.Ne çağın sorunlarından,nede güncel yaşamdan bir ders,bir uyarı duyamıyorum.(bir kaç istisna oluyor)Yada bana öyle geliyor.Bilemiyorum...
Bir şeyler eksik hem ruhumuzda hem hedeflerimizde.Yeri geliyor Osmanlıcık oynuyoruz.Yeri geliyor Atatürkçülük oynuyoruz.Çok vebal var bu milletin üzerinde.
Önümüz bayram.Mübarek Kurban bayramını idrak edeceğiz.
İnşallah Müslümanların verdikleri kurbanları bu bayram vesilesiyle sonu gelir.
Arada bir böyle konulara giriyorum kusuruma bakmayın.Belki içimizden birilerinin duası kabul olur.
Allahım zulüm görenlere yardım etsin.Tüm İslam aleminde akıl,fikir,idrak,merhamet versin.

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı ahmettek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Arakan'a Sessiz Kalmak
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2017, 07:34:07 »
insanlar Allah korkmayıp kuldan korkarsa kaybetmeye mecburdur...Ordaki yapılan zulumden bütün müslümanların sorumluluğu var..

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2017, 10:03:12 »
Arakan için burada hutbelerde sürekli dualar ediliyor ama tepki öncelikle devletten sonra halktan gelmeli ki ses getirebilsin. İnşallah BM ile konu görüşülerek bazı adımlar atılması sağlanabilir.
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz...

Ürünlerimiz:
Gradiometre
3S Plus Gradiometre
3S Plus
3S
Pulse IB-1
VLF-1

Çevrimdışı bkr

• Yüzbaşı
  • Yalan yere yemin büyük günahtır. Hadîs'i şerîf
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2017, 13:53:06 »
Hükümet el atacak diye bir kac sosyal haberle karşılaştım lakın durum berbat pek sayı kullanmak istemiyorum içim yanıyor Müslüman olduğu için Müslümanlar katlediliyor. Pariste 3 hristiyan öldüğü zaman dünya ayağa kalkar bırakın insan haklarını hükumetleri 2 Milyar Müslüman sessiz kalıyor hesab günü geldiğinde ne diyeceğiz. LANETULLAHİ ALEZ ZALİMİN.
*Bir kimse için söylenen kusûr,onda varsa, bu söz gıybet olur. Yoksa iftirâ olur. Hadîs'i şerîf
*Bir zaman gelir ki, insanlar kazancının helâldan mı, haramdan mı olduğunu düşünmez. Hadîs-i şerîf
*Müslüman kardeşinle mücâdele, münâkaşa ve alay etme! Yerine getiremeyeceğin şeyi ona vadetme! Hadîs'i şerîf
*İhlâs, dünya faydalarını düşünmeyip ibâdetlerini yalnız Allahü teâlânın rızası için yapmaktır. İmâm-ı Rabbani "Rahmetullahi aleyh"
*Saçının ağarmasından ibret almayana, nasihat kâr etmez Abdülaziz bin Ebû Revvâd "Rahmetullahi aleyh"