Gönderen Konu: Pi polones  (Okunma sayısı 11513 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ragıp baş

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Pi polones
« Yanıtla #20 : 25 Mart 2021, 23:38:36 »
Bf 245 ten kesik bi sekilde sinyal geliyor bi kere deydirip anlık gelior sonra yok 2 saniye sonra bidaha değdirdimde gene sinyal anlık dirençleri kondansatör leri kontrol ettim hepsi dogru kafayı yemek üzereyim

Çevrimdışı Ragıp baş

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #21 : 25 Mart 2021, 23:43:32 »
Bf 245 den anlık sinyal geliyor hemen gidior 2 saniye sonra bide değdirdimde gene aynı sinyal anlık geliyor kondansatör dirençleri yolları kontrol ettim hersey düzgün kafayı yemek üzereyim elimi plakatin altına koydumda hafif cınlama gibi ses geliyor bobinde sinyal var 741 le tl071 de güc var hersey doğru gibi ama olmuyor deliricem

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #22 : 26 Mart 2021, 10:04:21 »
Bu cihazın kartını aldım toplayacaktım daha önce yapan arkadaşların tavsiyesi üzerine vazgeçtim, yapmamız gerektiğini ilettiler. Felezjoo'dada aynı şekilde.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #23 : 21 Ağustos 2021, 21:01:57 »
Jpg
Selamlar,bu devrenin aynisini yaptım.Bugün bitirdim.Ama sürekli ses veriyor.100 k ve 5 k 2 hassas ayarlı trimpot ve 5 k 10 k 10k olmak üzere 3 potansiyometre var.Fakat sesi bir türlü kesemiyorum.Bobin olarak 400 mikrohenri (0.4 mH) bobin bağladım.!00 k olan hassas ayarlı trimpot hiçbir şekilde kontrol etmiyor.Bağlantılar normal.Sadece ilk çalıştırdığımda IRF630N transistor çok ısındı.daha sonra hiç ısınmamaya başladı.Yanmış olabilirmi.Devrede 327,741,4011,ve 3 tane 555 var.Kafayı yemek üzereyim.Lütfen yardım..

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #24 : 21 Ağustos 2021, 21:18:53 »
Bu cihazın kartını aldım toplayacaktım daha önce yapan arkadaşların tavsiyesi üzerine vazgeçtim, yapmamız gerektiğini ilettiler. Felezjoo'dada aynı şekilde.
tl071 i nerede kullandınız. 357 nin yerine mi?

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #25 : 21 Ağustos 2021, 21:31:46 »
Dostum eline sağlık..... :D
elinize sağlık güzel olmuş.Pirata pi yi tek seferde yaptım çalıştı.Ama polones maalesef sürekli ötüyor.potansiyometrelerle kontrol edemiyorum.Komponentleri tek tek ölçüp monte ediyorum.Hata yapmam mümkün değil.Tek aklıma gelen kısa devre.Ama nasıl bulacağımı bilmiyorum.

Çevrimdışı macitana

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #26 : 07 Eylül 2021, 21:27:47 »
nihayet en mükemmel kombinasyonu bldum.
Polones pi ile ilgili brazilya çalışmaları güzel yol gösteriyor ancak, ben bazı değişiklikler yaptım.
Açık arazide 5 kuruşu 24 cm, 1 tl yi 56 cm den algılıyor.
Boş bir teneke vardı, sanırım 20 lt lik yağ tenekesi arazide buldum biraz paslanmış, 2.2 metreden gördü.
Yaptığım değişiklikler şunlar.
IRF 840 n kullandım.Arkasındaki direnci 470 ohm yaptım.
gerisi hemen hemen ayni.
frekans ilk başta brazilya experimental elctronica forumunda anlatıldığı gibi 100 hz olarak en baştaki 555 ten ayarlanıyor ve bu esnada yanındaki 4011 in sağ alttan birinci ve 2 ci pinleri 63 kohm oluyor.
Bunlar önemli.
Bobin de ise 390 mikro henry ve direncide 3.3 ohm olursa gayet güzel oluyor.
Yaptım ve bitti....
Şimdi sıra Iranlının projesinde.
Bir arkadaş ilgilenmişti,ona teşekkürler..

Çevrimdışı tutumlu

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #27 : 16 Ekim 2021, 18:36:53 »
merhaba bu forumun adresini verirseniz bende incelemek isterim

Çevrimdışı Vera

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #28 : 06 Aralık 2022, 15:10:21 »
https://drive.google.com/file/d/12tHIAXzwyvCZxnCRv8VmlBw2aU7M7NXG/view?usp=drivesdk. Şema ve malzeme listesi ben yapmayı düşünüyorum.