Gönderen Konu: Delta Pulse 3S Yardım Lütfen  (Okunma sayısı 4606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Skull

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Delta Pulse 3S Yardım Lütfen
« : 18 Mayıs 2017, 21:26:47 »
Selamün Aleyküm ustalar,

Daha önce cihazımın modül kısmı yanmıştı, dün sipariş verdim bugün geldi ve elektronik bilgisi olan arkadaş ile modülü taktık ancak bir sıkıntı var açmaya çalıştığımızda sadece mavi ekran veriyor açılıyor yazısı çıkmıyor ayrıca birde bobinsiz açıyoruz ekran ışığı yüksek yani standart ışığını veriyor, bobinli takınca ekran ışığı düşük veriyor ve düğmelere bastığımızda ekran ışığı azalıp yükseliyor onun dışında bobin dirençleri çalıştırdıktan 20 saniye sonra tutulmayacak şekilde ısınıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum karadağ ustam

Bobin takmadan ki çekilen resim:

Bobin takıldıktan sonraki resim:

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S Yardım Lütfen
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2017, 22:26:09 »
As.skull usta geçmiş olsun,
Lcd işlemci ve modülü sök dp3s kurulum videosunu izle
Ordaki gibi devrede olması gereken voltajlar varmı bak yoksa regüle katı vb malzemeleri değiştir mesela 5 voltu sağlayan 7805 gibi tüm voltajlar Tamam olunca işlemci ve lcd yi tak enerji verdiğinde açılıyor yazısı çıkmazsa lcd sağlam olduğundan eminsen işlemci yanmış yenisini sipariş et gelince tak dene açılıyor yazısı geldimi elindeki modülü tak açtığında yazı gelir ise bobinli şekilde eğrini kalibre et modüldeki trimpotla ha yazı gelmez yada kalibrasyon yapamıyorsan elindeki modül arzalı yada yine yanmış tekrar modül sipariş et gelince modülü değiştir aynı işlemleri yap ve herşey yolunda ise bobini tak kalibrasyonu metalsiz bi ortamda yap eğer eğriyi tam ayarlıyamazsan yada dirençler ısınıyorsa aşırı bobini değiş denemeler yap forumdaki bobin ölçülerinde uygun bobin yap tekrar kalibre et olay bu kadar kolay gelsin saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı Skull

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2017, 23:42:01 »
Ceryan ustam bilgiler için sağolasın dediğini yaptık dirençlerin birisini kaybettik. Lcd çıkardık işlemci çıkardık işlemci soketinde ki 7 ile 11 bacağa kısa devre yaptık değerleri ölçmek için dirençten duman geldi. Farklı kurulum videosu da yok. Ne yapacağımızı şaşırdık ustam, modül yeni geldi onuda kaybedersek birdaha alma şansımız da olmayacak.

Yanan direnç resmi:

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2017, 15:25:33 »
Usta bildiğim kadarıyla olması gereken voltaj değerlerini ölçümlerken videoya bakılırsa modül kart üstünde olmaması gerekli sen modülüde sök garantiye alacaksan onu en son voltajlar tam olup ekranda yazıyı gördükten sonra dahil et
Resme göre yanlış görmüyosam siz 7 değilde 6. Pine kısa devre etmiş gibi görünüyor 7.  Pindeyse sorunnyok sokette ters gibi görünüyor siz işlemciyi takarkende beyaz çizgi ve çentikli tarafa dikkat edip takın
Yanıyor dediğin dirençte ses katıylan alakalı sanırım siz bence modülü sökün ses katında kısa devre ve hoparlör sağlammı bakın kontrol edin gerekirse modülü söktüktennsonra 7-11 tel atıp ölçerken yine ısınırsa hoparlörüde sökün sorun kalkarsa orda kısa devre yanlış bağlantı yada yanık parça hoparlör bozuk olabilir hoparlörü sök ısınan yanan bi parça bu durumda olmamalı ve ölçümleri al sağlıklı ise herşey işlemci ve lcd tak enerji ver yazı gelmezse kristal ve pf iki tane kondansı değiş yine gelmezse işlemci size ömür yanmış yenisini al yok yazı gelir açarsa modülü dahil et ayar kalibre açılma sorunu varsa modül değişecek açarsa kalibre et bobin takılı halde kolay gelsin
ceryan3200

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2017, 15:35:01 »
Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun. Çok yüksek ihtimal ile 7805 arızalı ve 5V yerine daha yüksek bir voltaj çıkıyor. Bu durum işlemci ve ekrana zarar verebilir. İşlemci ve ekranı çıkarın ve 5V ölçümü yapın.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Skull

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2017, 22:54:15 »
Bilgiler için çok sağol ceryan ustam. Ben çok fazla üstüne gitmek istemiyorum sonuç olarak elimde gereken ekipman yok risk almaya da gerek yok. İzmir veya çevresin de bunu yapabilen bir servis veya usta var ise benim için çok daha iyi olacaktır. Karadağ ustam bildiğiniz bir yer var ise çok memnun olurum.

Çevrimdışı Skull

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2017, 01:51:29 »
Bu arada ceryan ustam 7 pin kısa devre yapıldı kablo daire şeklinde indiği için öyle gözükmesi normaldir

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2017, 10:51:04 »
Bilgiler için çok sağol ceryan ustam. Ben çok fazla üstüne gitmek istemiyorum sonuç olarak elimde gereken ekipman yok risk almaya da gerek yok. İzmir veya çevresin de bunu yapabilen bir servis veya usta var ise benim için çok daha iyi olacaktır. Karadağ ustam bildiğiniz bir yer var ise çok memnun olurum.

İzmirde şu anda yönlendirebileceğim ezberimde bir yer yok malesef. Gönderirseniz müsait bir ara biz yardımcı olmaya çalışırız.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.