Gönderen Konu: DEFİNE HARİTA-BELGE-KİTAP VE EFSANELERİ  (Okunma sayısı 1892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _Hektor_

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
  • Sadi
Ynt: DEFİNE HARİTA-BELGE-KİTAP VE EFSANELERİ
« Yanıtla #20 : 04 Mayıs 2018, 22:59:43 »
Abi çemberlitaş ın altında oda olduğu bir kaç kayıtta rastladım doğrudur hatta milli mücadele döneminde kaçak kazıya maruz kalmış. Altındaki odada Hz. Nuha ait balta Hz.musa ya ait asa dinen kutsal olan şeyler mevcut

Çevrimdışı _Hektor_

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #21 : 04 Mayıs 2018, 23:05:24 »
1900 ile 2000 yıllarına ait resimler de ne gibi fark gördün abi ben sadece çevresindeki yapıların olmadığını fark ettim temel aynı taş aynı

Çevrimdışı gettobir

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #22 : 04 Mayıs 2018, 23:11:32 »
Abi kule ayni cemberli tas gibi örme tasin uzerine otutturulmus hatta aynisi diyebilirim.
. Ortadaki sütunlar haçlı seferlerinde yıkılan talan edilen collezyon sarayının yanındaki daha doğrusu arta kalanları ve evet altı dehlizlerle dolu hatta şu anda solda sağlam kalan yerin üzerinde bir lise var diye biliyorum

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #23 : 05 Mayıs 2018, 10:06:55 »
Hektor ben öyle demedim 100 yıl fark var ama temel ve zeminde bir oynama yok demek istemiştim.yani dehlizler 2 metre aşağıda duruyor.gettobir evet bahsettiğin yakınlardaki binaların bodrumlarından aslında girişler var.ama kapalı durumdalar. Bildiğim bazı yerler var anadolu yakasında ama giremedim haber bekliyorum izin verirlerse gireceğim video atarım. :D

Çevrimdışı gettobir

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #24 : 05 Mayıs 2018, 11:24:08 »
Hektor ben öyle demedim 100 yıl fark var ama temel ve zeminde bir oynama yok demek istemiştim.yani dehlizler 2 metre aşağıda duruyor.gettobir evet bahsettiğin yakınlardaki binaların bodrumlarından aslında girişler var.ama kapalı durumdalar. Bildiğim bazı yerler var anadolu yakasında ama giremedim haber bekliyorum izin verirlerse gireceğim video atarım. :D

geneli yerebatan gibi sarnıçlar la dolu roma ilk kurulurken kuşatmadan korktuğu için kemer ile su getirmişler bu suyu sarnıçlarda depolamışlar hatta osmanlı fetihden sonra bazı evlerde kuyulardan balık tutarlarmış. bu arada girme öyle yerlere genelde su dolu ve bundan dolayı da pek bir şey anlaşılmıyor.

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #25 : 05 Mayıs 2018, 12:03:32 »
Evet dediklerin doğru.... Valla bir yer bulduk içi evet su dolu yaklaşık bir metrenin üzerinde belki 150 cm civarında su boşalttık fakat tekrar su sızarak doluyor bir yerden besleme yapıyor anlaşılan ama suyu iyice boşaltıp deneme yapacağız yakın bir zamanda bir de beton bir kapak var suyu açmamız lazım ki beton kapak açmamız gerekiyor oradan tünele gireceğiz :D .endişe yok çok girdik dostum. önce can güvenliğıi tabikide..

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #26 : 25 Mayıs 2018, 22:38:44 »
ELDORADO HAZİNE GEMİSİ

1502 yılında Atlantık okyanusunda batarak suların dibini boylamış hazine yüklü bir gemidir. Tonlarca altın ve inci taşıyordu. Sadece hazinenin içindeki bir yemek masası yaklaşık 1500 kilo ağırlığında som altından yapılmıştı. Ancak ilahi kudret tarafından bir fırtına sonucu batarak kaybolmuştur.

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #27 : 26 Mayıs 2018, 21:42:10 »
FLOR DO LE MAR HAZİNE GEMİSİ

Malezya krallığını yağmalayarak tüm hazineyi gemiye yükleyen portekizliler şiddetli bir fırtınaya yakalandılar. Bu fırtına sonucunda gemileri denize battı ve tüm yağmaladıkları hazinelerde yok oldu. Malezya krallığından yağmaladıkları hazine miktarı yaklaşık 60 ton altın, 200 sandık dolusu gümüş inci elmas ve değerli taşlardan oluşuyordu.

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #28 : 04 Haziran 2018, 18:58:51 »
NAU CHAGAS HAZİNE GEMİSİ

1594 yılında Hindistan tarafından hazine yüküyle birlikte dönerken İngiliz gemileri tarafından Fas açıklarında batırılmıştır. İcinde 230 yolcusu bulunan gemi ingilizlerle 24 saat savaştıktan sonra korkunç bir patlama ile batmıştır.

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #29 : 04 Haziran 2018, 19:06:33 »
TERRA FİRMA GEMİLERİ HAZİNESİ

1605 yılında altın elmas gümüş yakut yüklü filo olan terra firma olarak anılan 7 gemi jameika açıklarında aniden ortaya çıkan bir fırtınaya yakalanmışlardır. Fırtına sonucunda hazine yüklü 4 gemi batmıştır.

Çevrimdışı Ankebut

• Moderator
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #30 : 05 Haziran 2018, 19:54:53 »
HÜSEYİN GÜNGÖR KAŞİF HOCAMIZ.

Arkadaşlar bu gün hüseyin Güngör abimizle birlikteydim. Çok değerli bir kişidir. Ülkemizde bir şeyler ortaya çıkartmaya ve turizme kazandırmaya büyük çaba sarf ediyor. Daha çok su altı keşifleri ve mağara tünel yeraltı şehirleri olur bu  tarzı yerleri araştırıyor. Eğer bu tarz yerleriniz var ise kendisine iletebilirim. Saygılarımla.