Gönderen Konu: EVDE PCB BASKI YAPIMI ÇOOK KOLAY  (Okunma sayısı 47374 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
Ynt: EVDE PCB BASKI YAPIMI ÇOOK KOLAY
« Yanıtla #40 : 07 Mart 2012, 19:53:27 »
bu zamana kadar perhidrol ve tuz ruhu kullandım en kolay temin edilen maddeler perhidrolü eczaneden al tuzruhunuda marketten tamam  perhidrolün yarısını kullanırım döktüğüm perhidrol kadarda tuzruhu bi teknenin içine dök plaketide at içine bi sağa bi sola salla  çıkana kadar salla çıktıktan sonra bol su dök içine çıkar plaketi plaketide su ile bolca yıka  plaketin üzerindeki boyayıda selüllozik tiner ile bi çırpıda çıkar bu kadardır saygılar sevgiler

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #41 : 07 Mart 2012, 20:49:37 »
arkadaşlar ben pozitif 20denen sprey önce fırınlıyorum sora şeffaf asetat kagıdına basılı devre şemasını  plakete koyup florasan ışıga tutuyorum sodyum hidroksitle banyo edip tuzruhu ve elektronikçilerden temin ettigim yüzde ellilik perhidrol ile uygun karışımı hazırlayıp eritiyorum plaketi bu işlemleri sodyum hidroksit banyosuna kadar karanlık odada yapılmalı aksi halde emek boşagider iyi tarafı  bir  çıktıyla biseferde 3 5 tane basıyorum artık hangisi hatasız olursa o plaketi kullan anlayacagınız kendime eziyet ediyorum işin kötüsü bundan zevk alıyorum :)
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı emrelyus

• Onbaşı
« Yanıtla #42 : 08 Mart 2012, 13:03:52 »
Perhidrolün içine tuzruhu oyduktan sonra mavimsi renk alıyorsa o tuzruhu dandik,yeşil oluyorsa kaliteli demektir.Yeşil olan en iyi sonucu verir.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #43 : 08 Mart 2012, 21:06:32 »
ama çok uğraşmak istemeyenler serigraficiler gidip aydınger kağıdına yazıcıdan bastıkları baskı devreyi bakır plakete hemen çıkarırlar ve çıkartırlar ve en kaliteli yöntem bu dur 20 tl veya artık ne isterlerse saygılar sevgiler