Gönderen Konu: kızıl ötesi altın bulucu  (Okunma sayısı 37432 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aress

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: kızıl ötesi altın bulucu
« Yanıtla #60 : 28 Ocak 2017, 14:39:26 »
humhum  ustam cevabınız ıcın tesekkurler ustam zaten cısımden yayılıyorsa neden tekrar enerjı gonderme geregı duyuluyor aydınlatabılırmısınız

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #61 : 05 Şubat 2017, 01:23:31 »
humhum  ustam cevabınız ıcın tesekkurler ustam zaten cısımden yayılıyorsa neden tekrar enerjı gonderme geregı duyuluyor aydınlatabılırmısınız

Genelde gönderilmez ,ama Bazan da ufak oranda gönderilme gereği olur , Cihazın çeşidine göre.

Çevrimdışı aress

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #62 : 07 Şubat 2017, 11:19:57 »
tesekkur ederım ustam

Çevrimdışı okan YILMAZ

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #63 : 20 Şubat 2017, 23:04:20 »
FOTORAF MAKİNASININ SENSÖRÜNE TERMAL KAMERA SENSÖRÜ TAKAR LENSİNEDE KALİTELİ TERMAL KAMERA GERMANYUM KENS MERCEK İLE DEĞİŞTİREBİLİRSENİZ BU İŞ OLUR

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #64 : 20 Şubat 2017, 23:38:19 »
FOTORAF MAKİNASININ SENSÖRÜNE TERMAL KAMERA SENSÖRÜ TAKAR LENSİNEDE KALİTELİ TERMAL KAMERA GERMANYUM KENS MERCEK İLE DEĞİŞTİREBİLİRSENİZ BU İŞ OLUR
Dediklerinizi yaptinizmi.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı okan YILMAZ

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #65 : 20 Şubat 2017, 23:45:50 »
yok yapmadım ama yapan arkadaşım var güzel görüntüler alıyo istanbulda hayyam fotoraf makinacılarında değiştirdi mercekleri sensörleri

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #66 : 20 Şubat 2017, 23:52:49 »
Ozaman arkadasiniz buyursun gelsin
Yanlis anlamayin beni de biz tur yazilara itibar etmiyoruz.Hele bu bolum icersinde ben asla.
Mercegi sök sensörü tak boyle bir mantik yok kb.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı okan YILMAZ

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #67 : 21 Şubat 2017, 00:00:14 »
k. bakmada daha ne gibi bir arıyon sen cok özür dilerim ama sen sensör mercek değiştirmenin ne demek olduğunu biliyomusun? her hangi bi ışıkla alakası yok tamamıyla infrared algılama bu kamera olarak düşündüğünde dahi bazı objeleri görebiliyosun fotoraf makinası ile pozlama yapıyosun

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #68 : 21 Şubat 2017, 00:15:10 »
k. bakmada daha ne gibi bir arıyon sen cok özür dilerim ama sen sensör mercek değiştirmenin ne demek olduğunu biliyomusun? her hangi bi ışıkla alakası yok tamamıyla infrared algılama bu kamera olarak düşündüğünde dahi bazı objeleri görebiliyosun fotoraf makinası ile pozlama yapıyosun
Siz ve arkadasiniz milyonersiniz o zaman.
Ben sensorle mercegin ne oldugunu cok iyi biliyorum.Mercek bir camdir sensor ise elektronik bir malzeme.Ve cok farkli cesitleri mevcut.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı okan YILMAZ

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #69 : 21 Şubat 2017, 00:22:58 »
marifet bunları değiştirmekde bakın milyonerlikle alakası yok definecilik herşeyden önce nasip işidir yeri bulursun ekip den birisinin mutlaka işi olur jandarma ile başın belaya girer vs. bu böyle uzar gider definecilik güçlü ve zengin adamların işidir hem öyle her yerdede para yok ben şahsım adıma yaptığım fotoraf makinası şu an daha hala elimde 220 volta calışır 475 cekimde iki yerde para görüldü 1 tanesinde sonuça ulaşıldı diğeri bazı sebeblerden dolayı alınamadı ben bunların fotoraflarını size atardım da zaten inanmıycaksınız ben sadece arkadaşlara nasıl yapılcağını söyledim zaten isteselerde coğu kişi yapamaz makinayla ilgili tek sıkıntı derine inmemesiydi

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #70 : 21 Şubat 2017, 08:32:57 »
Okan yılmaz usta , yanlış anlamayın onur600 usta temkinli olma konusunda haklı. İnsanlar yıllarca değişik şekillerde kandırıldı. Biz burada teknolojinin çizgileri içerisinde kimseyi kandırmadan , birazda işin zevkini çıkararak birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Dediğinize benzer makinalar yaptığını iddaa eden ve insanları dolandıran birçok kişiyle sahalarda karşılaşıyoruz.  Ama şunu da belirtmek lazım ki sizin dediğiniz şekilde bu iş olmaz diye bir şey yok. Siz kullandığınız ürünün çekim görüntülerini , kullandığınız makinayı ve değiştirildiğini söylediğiniz malzemeleri burada gösterirsiniz , burada ilgisini çeken arkadaşlarda konuyu inceler hatta sizinle irtibata geçip sahaya çıkarlar. Test parkurlarında çekimler yaparsınız. Belki de bizim bilmediğimiz ve de gözden kaçmış bir teknoloji biliyorsunuzdur. Hep beraber öğrenmiş oluruz. Ama definecilik ve makinacılık işinde "arkadaşın birinde şöyle bir makine var" diye başlayan cümleler genelde üçkağatçılıkla biten olayların başlangıcı oluyor. O yüzden böyle bir makine varsa ben bizzat incelemeye ve test yapmaya gönüllüyüm. Buradan bilgileri paylaşın hep beraber görelim. Doğru yada yanlış öğrenelim. O zaman onur600 ustayı da ikna etme şansımız olacaktır. Kolay gelsin...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #71 : 21 Şubat 2017, 09:47:30 »
Okan yılmaz usta , yanlış anlamayın onur600 usta temkinli olma konusunda haklı. İnsanlar yıllarca değişik şekillerde kandırıldı. Biz burada teknolojinin çizgileri içerisinde kimseyi kandırmadan , birazda işin zevkini çıkararak birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Dediğinize benzer makinalar yaptığını iddaa eden ve insanları dolandıran birçok kişiyle sahalarda karşılaşıyoruz.  Ama şunu da belirtmek lazım ki sizin dediğiniz şekilde bu iş olmaz diye bir şey yok. Siz kullandığınız ürünün çekim görüntülerini , kullandığınız makinayı ve değiştirildiğini söylediğiniz malzemeleri burada gösterirsiniz , burada ilgisini çeken arkadaşlarda konuyu inceler hatta sizinle irtibata geçip sahaya çıkarlar. Test parkurlarında çekimler yaparsınız. Belki de bizim bilmediğimiz ve de gözden kaçmış bir teknoloji biliyorsunuzdur. Hep beraber öğrenmiş oluruz. Ama definecilik ve makinacılık işinde "arkadaşın birinde şöyle bir makine var" diye başlayan cümleler genelde üçkağatçılıkla biten olayların başlangıcı oluyor. O yüzden böyle bir makine varsa ben bizzat incelemeye ve test yapmaya gönüllüyüm. Buradan bilgileri paylaşın hep beraber görelim. Doğru yada yanlış öğrenelim. O zaman onur600 ustayı da ikna etme şansımız olacaktır. Kolay gelsin...

Güzel ve haklı bir yazı olmuş. Tivosa katılıyorum.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı okan YILMAZ

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #72 : 21 Şubat 2017, 14:16:41 »
BEN KİMSEYİ İKNA ETME GİBİ Bİ DURUMUM YOK SADECE ARKADAŞLARA YARDIM MAKSATI İÇİN SÖYLEDİM BUNLARI SİZ ELEKTRONİKÇİLER ZATEN İNANMAZSINIZ UYDUYUDA YALAN DİYODUNUZ ADAMLAR UZAY ARKEOLOJİSİ DİYE BAŞLIK AÇDILAR VEDE BAŞARILI OLDULAR DAHA HALA UYDU YALAN DİYOSUNUZ  HE COK UFAK OBJELERİ GÖRMEZ ORASI AYRI BİR ŞEY UYDUDA KULLANIYORUM GERCİ BU TEKNOLOJİ FORMUNDA EKİBİN KENDİ ÜRÜNLERİNDEN BAŞKA DİĞER BÜTÜN CİHAZLAR YALAN YANİ BU FORUM BUNU DESTEKLİYO İYİ GÜNLER.......

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #73 : 21 Şubat 2017, 15:58:16 »
BEN KİMSEYİ İKNA ETME GİBİ Bİ DURUMUM YOK SADECE ARKADAŞLARA YARDIM MAKSATI İÇİN SÖYLEDİM BUNLARI SİZ ELEKTRONİKÇİLER ZATEN İNANMAZSINIZ UYDUYUDA YALAN DİYODUNUZ ADAMLAR UZAY ARKEOLOJİSİ DİYE BAŞLIK AÇDILAR VEDE BAŞARILI OLDULAR DAHA HALA UYDU YALAN DİYOSUNUZ  HE COK UFAK OBJELERİ GÖRMEZ ORASI AYRI BİR ŞEY UYDUDA KULLANIYORUM GERCİ BU TEKNOLOJİ FORMUNDA EKİBİN KENDİ ÜRÜNLERİNDEN BAŞKA DİĞER BÜTÜN CİHAZLAR YALAN YANİ BU FORUM BUNU DESTEKLİYO İYİ GÜNLER.......
Tesekkur ederiz.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #74 : 21 Şubat 2017, 16:32:49 »

Biz gerçek dışı olmayan şeyleri desteklemiyoruz. Sizin istediğiniz gibi konuşmuyoruz diye bu şekilde yazma hakkınız yok. Beğenin yada beğenmeyin. Biz var olana var deriz yok olana yok deriz.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #75 : 22 Şubat 2017, 08:03:35 »
okan yılmaz. Bu konuda kızacak bir şey yok. Kullandığın cihazını göster bizde öğrenelim dedim. Senin de dediğin gibi biz elektronikçiler bilimsel olmayan şeylere inanmayız. Ama çalışan bir şey varsa da mutlaka araştırır ne olduğunu buluruz. Ayrıca burası elektronik paylaşım sitesi , defineci kahvesi değil. Eleştiriyi kaldıramayacaksan  paylaşım sitelerine girme. Git kahvende yap defineciliğini. Burası defineci sitesi değil , elektronik paylaşım sitesi. Hala bunu anlamayan arkadaşlar , birşeyler öğrenmeye yada paylaşamaya çalışan arkadaşların zamanını çalmasın. Ayrıca büyük harflerle mesaj yazmanın ne olduğunu bilmediğini düşündüğümden o konuya girmiyorum. Ama biraz saygı. Sadece bilgi paylaşımı yapıyoruz. Dünyayı kurtarmıyoruz.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #76 : 22 Şubat 2017, 20:57:41 »
Okan yılmaz arkadaşım Her türlü olmazı desteklerim ama burada devreye girmek istiyorum. termal sensörü makineye monte ettik tamam kızılötesi kontakt lensi de objektife taktık tamam olabilir ama fotoğraf makinesini 220 volt ile nasıl çalıştırıyorsun onu çok merak ettim. Yani niye fotoğraf makinesine 220 voltluk bir besleme yapıyorsun hadi yaptık cihazın nasıl yanmıyor açıklarsan sevinirim. Yani bu voltaj makinenin nesini besliyor?

Çevrimdışı okan YILMAZ

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #77 : 24 Şubat 2017, 16:58:57 »
TİVOS KARDEŞİM BENİM SİZ ELEKTRONİKCELER ZATEN SÜREKLİ KURALA GÖRE OYNARSINIZ AMA SİZDE İYİ BİLRSİNİZ Kİ ELEKTRONİKDE OLMAYACAK HİÇ BİR ŞEY YOKTUR ARTI SİTENİZE BAKIYORUMDA NE YAPTINIZ DÜNYADA ZATEN BİLİNEN ŞEYLER DEDEKTÖR MANYOTAMETRE V.S NE YAPTINIZ YANİ UÇAK MOTORUMU YAPTIN ARTI ELEŞTİRİYİ KALDIRAMAMAZLIK YOK DEFİNECİLİK KAHVECİLİĞİ YAPMADIM BURDA  MİLYONERSİNİZ DEDİ ONA İSTİNADEN SÖYLEDİM ZATEN SİZİN YAPTIĞINIZ SİTE DEFİNE ÜZERİNE BE SEN NEDEN BAHSEDİYON ARTI CAPS LOCK TUŞU ÇALIŞMIYO ONDAN BÜYÜK YAZIYORUM ANKEBUT; KARDEŞİM BENİM KENDİ YAPTIĞIM 220 LE ÇALIŞIYODU TERMAL KAMERA PROJESİ Bİ ARKADAŞIM

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #78 : 24 Şubat 2017, 17:38:16 »
TİVOS KARDEŞİM BENİM SİZ ELEKTRONİKCELER ZATEN SÜREKLİ KURALA GÖRE OYNARSINIZ AMA SİZDE İYİ BİLRSİNİZ Kİ ELEKTRONİKDE OLMAYACAK HİÇ BİR ŞEY YOKTUR ARTI SİTENİZE BAKIYORUMDA NE YAPTINIZ DÜNYADA ZATEN BİLİNEN ŞEYLER DEDEKTÖR MANYOTAMETRE V.S NE YAPTINIZ YANİ UÇAK MOTORUMU YAPTIN ARTI ELEŞTİRİYİ KALDIRAMAMAZLIK YOK DEFİNECİLİK KAHVECİLİĞİ YAPMADIM BURDA  MİLYONERSİNİZ DEDİ ONA İSTİNADEN SÖYLEDİM ZATEN SİZİN YAPTIĞINIZ SİTE DEFİNE ÜZERİNE BE SEN NEDEN BAHSEDİYON ARTI CAPS LOCK TUŞU ÇALIŞMIYO ONDAN BÜYÜK YAZIYORUM ANKEBUT; KARDEŞİM BENİM KENDİ YAPTIĞIM 220 LE ÇALIŞIYODU TERMAL KAMERA PROJESİ Bİ ARKADAŞIM

Bilgisayarınızı açtığnızda otomatik olarak capslock kapalı olur...

Sizi saldırganlıktan normal konuşma seviyesine davet ediyorum. Bu tutuma daha fazla izin veremem.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #79 : 24 Şubat 2017, 17:54:46 »

ucak motoru dunyada yapilmayan birseymi ayrica bilinen birsey ise haylen defineciler gradyometre dendiginde anlamiyo uydu isine gelince biz burda yapilani test edip bulunani sergiliyoruz kol saatiylede define buldugunu idda edenler var telefonuna isvicrede yazilim yukletip 18 metre yerin altini gorende var bunlar varda neden askeriye amerika israil mayin icin dedektor kullaniyo baksa ya uydudan mayina onuda gectim kizil otesi isigin cisimin icinden gecip geri yansidigini idda ediyorsaniz yani infared olayi ya hani bu bilimsel bir bulus fizik yasasina yeni maddeler ekkesenize neden define jandarma ile ugrasiyorsun ki git nobel odülünü al veya getirin projenizi pazarlayalim milyoner olmak icin kazma sallamaniz gerekmiyor
saygilar