Gönderen Konu: nexus acayıp dedektör VİDEO GÖRÜNTÜLERİ EKLEDİM  (Okunma sayısı 252696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: nexus acayıp dedektör
« Yanıtla #20 : 19 Ocak 2008, 19:30:31 »
semayı buldumda tlo62 orda c28 bulamadım semanın üzerinde işaretleyip sorarsan yardımcı olurum .

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 20 Ocak 2008, 10:51:49 »
ARKADASLAR DEVREYİ TOPARLADIM SORUNLARI COZDUM BİRAZ SOR OLDU AMA OLDU SIRA GELDİ EN SOR KISMA BASLIK YAPIMI DEVRENİN CALISMA F 5.7KHZ VERİLEN OLCULER TX COIL19CM 50.25.25 0.30TEL RXCOİL 19CM 100TUR 0.30TEL   ELİMDE 0.35 LİK TEL VAR BASLIGI 0.35 TELLE YAPMAK İSTİYORUM  CUNKU 0.30 TEL ALMAYA KALKARSAM TEL YOL PARASI EN AZ 25YTL PATLAR . BOBİN HESABİNDAN ANLAMIYORUR OLCULERİ 0.35 YAPTIGIM ZAMAN ACIL YARDIM SİNDİDEN TESEKURLER

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 21 Ocak 2008, 12:28:37 »
Selam  gordiayanus

erolunal@hotmail adresine e maille yollarsan şemaları herkesin görebileceği bir yere atarım.

başlıkla ilgili thuntingde coil kısmında nexus var belki bilgi bulursun

selamlar
erol

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 28 Ocak 2008, 17:55:53 »
ARKADASLAR DEVREYİ TOPARLADIM SORUNLARI COZDUM BİRAZ SOR OLDU AMA OLDU SIRA GELDİ EN SOR KISMA BASLIK YAPIMI DEVRENİN CALISMA F 5.7KHZ VERİLEN OLCULER TX COIL19CM 50.25.25 0.30TEL RXCOİL 19CM 100TUR 0.30TEL   ELİMDE 0.35 LİK TEL VAR BASLIGI 0.35 TELLE YAPMAK İSTİYORUM  CUNKU 0.30 TEL ALMAYA KALKARSAM TEL YOL PARASI EN AZ 25YTL PATLAR . BOBİN HESABİNDAN ANLAMIYORUR OLCULERİ 0.35 YAPTIGIM ZAMAN ACIL YARDIM SİNDİDEN TESEKURLER

slm kardeş ne yaptın devreyi yapıp toparladın mı sonuç yazar san sevinirim.
Amatör

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #24 : 28 Ocak 2008, 19:05:04 »
arkadaslar devreyi yaptım cok mukemmel calısıyor bir cok cihaz var elimde garett tesoro elsan whıtes 6000dı2ser bu cihazlardan tam 2kat fazla cekiyor derinnigi 45cm 1ytl cekiyor direk arama esnasında ayım yapıyor ister sesli ister gorsel olarak ibreli ayrım vlf sistemi icerisinde boyle derinnik gormedim 5sene once bir cok cihaz yaptim sonuc husran tobe etmiştim bir daha yapmam dıye  ta ki bu devreyı geotecde gorene kadar.kısaca cok arheolojık kazıda bulundum resmi ve resmi olmayan gtı 2500 var bir de yapma dedektor var yani nexzus adam nexzuslan arama yapıyor gareti atcope diyor bazi gulecek ama bende guldum sonra aladım .mukemmel arkadaslar eker arama yapacaksanız tavsiye ederim ama yapık satacaksanız tesoroyu yapın türkce ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz bu sitede yapacak olanlara parcararın hepsi bulunuyor piyasada parca sorunu yok baslik yapimı zor kafayı yedim standart basliktan biraz varklı txcoil19cm50.25.25}100tur rx19cm100tur.0.30tel rezorans conderzatorler var frekans arari icin kafayı yedm ama degdi tum detaylı bilgi var ama ingilizce sitesinde.benim uzmannık alanım cihazi kullanmak elektronikten fazla annamıyorum yaptıgım devre verdigim linkin basinda cikıyor pcb yapım asamasıparcalar hepsi mevcut

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 28 Ocak 2008, 19:19:49 »
arkadasım verdigin linkte bir sürü sema var ingili
zce bilen var bilmeyen var.buraya semayı pcbyi gerekli dosyaları yaptıgın dedektorun resmini yüklersen forumdaki arkadaslara iyilik yapmış olursun.

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 28 Ocak 2008, 19:38:21 »
 ben bilgisayardan anlamıyorum dosyaları aktarmaya calışiyorum olmuyor en kısa zamanda bulurum bi arkadas her seyı aktarırım saygılar bir zamanlar bende cok cektim bilgi eksikligini yardımci olmaya casisacam

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #27 : 29 Ocak 2008, 11:37:11 »
ben bilgisayardan anlamıyorum dosyaları aktarmaya calışiyorum olmuyor en kısa zamanda bulurum bi arkadas her seyı aktarırım saygılar bir zamanlar bende cok cektim bilgi eksikligini yardımci olmaya casisacam

GORDİANUS kardeş bekliyoruz senin güzel çalışmanın neticesini gösteren resim video varsa ekle.pcb vs... gerçek ten yazdığın kadar güzel netice veriyormu. en azından ona göre uğraşalım .birde benim merak ettiğim bir konu var diğer arkadaşlarıma da sormuş olayım derinlik neye bağlı cihazın osülatörüne mi yok sa sadece iş bobindemi bitiyor.
Amatör

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 29 Ocak 2008, 12:35:34 »
derinlik pı dedektorlerde akım ıb dedeektorler vlf lerde frekansa baglı tabii akımın manyetik alan olusumuna etkisi var .ikinci rx sargısını etkilemecek sekilde akım arttırımı olabilir. cihazın osilatorune uygun bobin olmalıki cihaz verimli calışsın.

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #29 : 29 Ocak 2008, 15:33:34 »
gordianus arkadaşımızın bahsettiği nexus buu  ve

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #30 : 29 Ocak 2008, 21:01:03 »
arkadaslar benim yazılarımı bastan okuyun ben elektronikten iyi annayan biri degilim sadece duzgun bi devreyi toparlaya biliyorm benim asıl alanım bu cihazların gullanimi ben bu cihazi gordum ve hayret ettim 1100$ bir cihazdan daha iyi derinnigi tek parada 10 15cm derinnikte fark atıyor 1100$ cihaza 20ytl lik cihaz şü an yaptıgım cok guzel calişiyor sadece biras ayrım sorunu var hallettigim zaman rıca ederim bi arkadasa videosunu yuklerim buraya bu gun alcapane arkadasima rica ettim devre len pcb yı yuklemesini daha fazla bilgi sitesinde bulabilirsiniz ben yuklemeye calişiyorum ama beceremiyorum.tx osilator verici rx alıcı.txbelli bir dalga boyu yayar khz rx deyayılan dalga boyunu destekler ve tx rx arasinda magnetık alan oluşur magnetik alana yaklasan metal nesle bu dengeyi bozar.iyi calişmasi icin cihazın tx rx ve anteni eşit khz de olmasi gerekiyor.mukemmel bir alici kotu bir anten olmaz.kısaca rx tx anten hepsi dengede olmasi şart.yalnışım varsa duzeltin.asenkrom kardeş ve digerleri bu siteye katkılarınızdan dolayı cok teşekurler tum arkadaslara saygılar

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #31 : 30 Ocak 2008, 01:02:58 »
NEXUS CİHAZIN KALİTESİ ORJİNALİNİN FİYATINDAN BELLİ BENCE BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ CİHAZLARDAN VE PİYASADAKİ ÜST DÜZEY CİHAZLARDAN DAHA İYİ HEMDE MÜKEMMEL ADRESTEN KONTROL EDİN http://www.nexusdetectors.com/Shop.html ARKADAŞLAR GEİN BU CİHAZI YAPALIM DİĞER CİHAZLARLA VAKİT GEÇİRMEYELİM BENCE
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2008, 01:04:40 Gönderen: alcapane »

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 30 Ocak 2008, 06:27:21 »
yapalımda micro boyutta cıkıyor pcb sema acıpta yükleseniz.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #33 : 30 Ocak 2008, 08:34:22 »
arkadaşlar adam gibi bir link veya şema pcb yokmu şu nexus hakkında hataları falan düzeltilmiş halde. olsada uğraşsak diyorum.
TA5DF

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #34 : 30 Ocak 2008, 13:16:47 »
 ;D ;D ;D eee kardeş hiç bir link yada yaptığın devreyi yayınlamadın madem anlamıyorum diyorsun elektronikten okadar baktım verdiğin linklere çok fazla şema var anlamayan birisi için tuhaf anlayanların kafası karışıyor ama sen diyorsunki ben yaptım madem yaptı isen git bir fotoğrafçıya çektir fotoğrafını at flaş belleğe iyi bilgisayardan anlayan biri için yollasın siteyede bende yapayım diğer arkadaşlarda yapsın saygılar sevgiler

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #35 : 30 Ocak 2008, 14:44:22 »
arkadaslar skupe den biri beni bulsun ona gondereyım oda buraya yuklesin bazıları yalniş annıyor beni ya da yazılarimi tam okumuyoryakın da resim ve video eklerim skup suray75

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #36 : 30 Ocak 2008, 17:51:23 »
slm hayırlı akşamlar kardeşler.çizimden çok anlamıyorum değilse proteusta çizicem ama o programı kullanmak ta ayrı bir ustalık istiyor.nexus un çizilmiş hazır pcb si varsa ekleye bilir misiniz.şimdiden teşekürler
Amatör

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #37 : 30 Ocak 2008, 18:31:18 »
 ;D ;D ;D skype mi yoksa skupe bişe yok bildiğim

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #38 : 30 Ocak 2008, 19:03:03 »
arkadaşlar nexus dedektör hakkında GORDIANUS arkadaşın önceki sahifede verdiği linkte,bu dedektöre ait bulgar elekrtronikçinin el ile çizdiği elektriksel şema,malzeme listesi,orjinal pcb,malzeme dizilişi,
yapılmış kartın çok iyi çekilmiş fotoğrafı bulunmakta ayrıca forumda
bu şemaya göre yapılan cihazdan iyi netice alındığı,bobin sarımı ve bazı
transistörlerin muadil olarak denendiği gibi teferruatlı bilgiler bulunmakta ilgili linkte dört sahife olarak nexus dedektör hkçbilgiler
verilmektedir.dedektör hk.da diğer sitelerdede araştırdığım kadarı ile verilmiş orj.elekrtriksel şema verlmiş ancak sonradan silindiği için şu an
açılmamaktadır ancak ilgili linkteki bilgi ve dökümanlar bu dedektörü
yapmak için yeterli olacaktır.yapacak arkadaşlara başarılar dilerim.

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #39 : 30 Ocak 2008, 19:50:02 »
skype suray75 beni bulun tum dökümannar var elimde göndereyım sizde buraya tasıyın