Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554765 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #840 : 04 Temmuz 2016, 02:27:25 »
s.a
Tekrar hayırlı,nasipli olsun.Ekran,kart arası o kablolar sıkıntıya müsayit.Pc tamircilerinden kablo temin edebilirsin ustam.Beleş hemde...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #841 : 04 Temmuz 2016, 10:43:05 »
Karadağ usta teste gittim 1x1m (471uh indüktans 2.5R) başlıkla test ettim sonuç hüsran.Metal algılamıyor anca kabloya deydirince alıyor osiloskop eğrisinle 2 saat uğraştım denemediğim eğri şekli kalmadı yok usta.Küçük başlıkla evde denediğimde anlayamadım çünkü hassasiyeti yükseltemediğimden çekim zayıflığını çözemedik.Karadağ usta senin çektiğin videodaki gibi bir hassas algılama yaptırsaydım video çekecektim şimdi siteye atmıştım ama olmadı be usta.Devrede bir problem var bütün lehimleri kontrol ettim ama kısa devre falan görünmüyor.Acaba malzemelerden bazıları patates mi çıktı.Devrede hangi bölgelere bakmam lazım neden yapabilir acaba?Acil yardım!!! :( :( :(

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #842 : 04 Temmuz 2016, 11:05:43 »
Eğrinin olması gereken şekilde ayarlanabiliyor olması devrede bir sorun olmadığını gösterir. Devre sağlam olduğuna göre ya bobin iyi durumda değildir yada ayarları kurcalamışsınızdır. Mesela çalışma modunu 2 ye almış olabilirsiniz. Sallamalı modda deneme yapmış olabilirsiniz. Yada Tune ve zeroyu tam yapmamış yada hiç yapmamış olabilirsiniz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #843 : 04 Temmuz 2016, 11:32:47 »
Eğrinin olması gereken şekilde ayarlanabiliyor olması devrede bir sorun olmadığını gösterir. Devre sağlam olduğuna göre ya bobin iyi durumda değildir yada ayarları kurcalamışsınızdır. Mesela çalışma modunu 2 ye almış olabilirsiniz. Sallamalı modda deneme yapmış olabilirsiniz. Yada Tune ve zeroyu tam yapmamış yada hiç yapmamış olabilirsiniz.
Usta kullanımda da sıkıntı yok 1 modda da denedim 3 ve 4 ü de eğri çalışıyor istendiği gibi ayara geliyor ama başlık algılama yapmıyor kola kutusunu kabloya değdirdiğimde anca algılıyor averaj 1 de deniyorum frekans zaten önemli değil sensi 8e kadar arttırabiliyorum devrede bir sıkıntı var ama ne?Başka neden yapabilir usta bir düşün, tekrar tekrar devreyi kontrol ediyorum acaba parçaları ters mi taktım diye ama :(

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #844 : 04 Temmuz 2016, 11:36:43 »
Karadağ usta IRF460 lar ters olabilir mi yada bundan yapabilir mi yada 7805'ler ters olsa böyle mi yapar iyice şaşırdım kaldım ya.  :( :( :(

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #845 : 04 Temmuz 2016, 11:39:11 »
Güzelce kutulamıştım komple söktüm devreyi tek tek komponentleri mi ölçsem ne yapsak???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #846 : 04 Temmuz 2016, 11:46:53 »
Bence komponentlik bir durum yok. Siz kullanım sorasında hangi modu kullandınız ve tuneyi nasıl yaptınız bunu yazın.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #847 : 04 Temmuz 2016, 11:56:47 »
Bence komponentlik bir durum yok. Siz kullanım sorasında hangi modu kullandınız ve tuneyi nasıl yaptınız bunu yazın.
Usta kullanım klavuzunu zaten okudum kullanım basit zaten.1,3,4 modların hepsini denedim tune basılı tutarak tuning sonra tek basım tune zero.Başkada bir şey yok zaten mod değişimlerinde de sürekli yineledim 2 sıfırlamayıda ama sonuç hüsran. :(Usta resim ekliyorum ne olur bir bak ya belki bir ters yada hatalı takılmış parça gözüne çarpar...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #848 : 04 Temmuz 2016, 11:57:26 »
Karadağ usta IRF460 lar ters olabilir mi yada bundan yapabilir mi yada 7805'ler ters olsa böyle mi yapar iyice şaşırdım kaldım ya.  :( :( :(

Ustam malzelerin ters olacağını zannetmiyorum 7805 ters olsa kart hiç açmaz devrede 5v olmaz 460 ters olsa egri olmaz ama 460 lardan birisi bozuksa yapabilir veya tuning yaptığınız yerde metal varsa olabilir küçük baslık varsa bi küçük başlıkla deneyin

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #849 : 04 Temmuz 2016, 12:03:54 »
İnceleyelim...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #850 : 04 Temmuz 2016, 12:05:10 »
diğeri

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #851 : 04 Temmuz 2016, 12:06:05 »
Irfp 460 mi mofsetler eger oyleyse ters

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #852 : 04 Temmuz 2016, 12:07:04 »
.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #853 : 04 Temmuz 2016, 12:09:49 »
bunlar son...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #854 : 04 Temmuz 2016, 12:11:05 »
Irfp 460 mi mofsetler eger oyleyse ters
Mehdi06 ustam sen yakaladın galiba banada öyle geldi.Bunları değiştiriyorum bunlardan yapma ihtimali kuvvetli değil mi usta?

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #855 : 04 Temmuz 2016, 12:12:29 »
İnşallah dediğin gibidir yoksa çıldırıcam :( :( :(

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #856 : 04 Temmuz 2016, 12:13:08 »
Basliga sinyali bunlar yolluyor 1. Sayfada huseyin ustanun devreye bak zaten anlarsın ama insaallah mofsetler Bozulmamistir

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #857 : 04 Temmuz 2016, 12:16:04 »
Fetler ters :) Eğer bu halde bir eğri görebildi isen bence kendini ödüllendirmelisin :) Fetler testken eğri gören düzken neler yapar hayal bile edemiyorum :)

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #858 : 04 Temmuz 2016, 12:17:32 »
Basliga sinyali bunlar yolluyor 1. Sayfada huseyin ustanun devreye bak zaten anlarsın ama insaallah mofsetler Bozulmamistir
İnşallah bozulmamıştır eğer onlardansa ve bozuksa değiştiririz sıkıntı yok yeterki problemi yaratanın bunlar olduğunu bilebilelim.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #859 : 04 Temmuz 2016, 12:20:15 »
Fetler ters :) Eğer bu halde bir eğri görebildi isen bence kendini ödüllendirmelisin :) Fetler testken eğri gören düzken neler yapar hayal bile edemiyorum :)
Evet usta eğriyi istenildiği şekilde ayarlayabiliyordum gerçekten.sorunu bulduk mu yani, ay allah ikinizdende razı olsun keyfim yerine gelmeye başladı ya :)Durun bekleyin bir deneyeyim sonra sonucu yazarım...