Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1553984 defa)

_Hektor_ ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #780 : 02 Temmuz 2016, 21:20:14 »
Ustam ben bu eğriyi  yakalamıştım sizin çizdiğinizi.. ama sanırım sönümleme dirençleri uçuşa geçti. Artık yoklar..
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #781 : 02 Temmuz 2016, 21:27:10 »
Bu ayar kaba bir ayar. Bundan sonra da arazide toprak altında değerlideğersiz ayrımı yaptırmalısınız. Eğer gerekli olursa küçük dokunuşlar ile işi son seviyesine getirmelisiniz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #782 : 02 Temmuz 2016, 21:30:24 »
Orjinal bobintaktım o dahada kötü kalibrasyon ne kadarda yaptımsa ortada bi çizgi cıkıyor senin yolladığını taktım bobinin kalibarson en iyi bu oldu 1 tl 40 santimi gördü
Senin şöyle digin eyriyi büyük  ihtimal yakalarım ama kacsantimden algılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #783 : 02 Temmuz 2016, 21:33:40 »
32 lik başlık 1tl 45 cm gibi algılıyor benim testlerimde.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #784 : 02 Temmuz 2016, 21:40:56 »
Ne diyor yaw ben 40 yakalıyana kadar neler cektim
40 santime yakın 37/38 santimlik bir taş duvardan bir telefonu  tık tık diye algılıyor

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #785 : 02 Temmuz 2016, 21:42:46 »
Bana gonederdigin başlık kac santim?
Ben yeniden sarayımmı cet5 le

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #786 : 02 Temmuz 2016, 22:54:13 »
Mesele kitte eksiklik ve hatalar var mı var. İstediğini Savun... giderilmesini sürece eksiklikler olacak. Birde anlamadigim şu. Bu işte ben muhatap olarak hüseyin ustası gördüm herseyi ona sordum ondan cevap bekledim. Ama o hariç herkes bi saldırmak havasında. Bu ne yaaw . Bu ne yaaaaawwww. Sen 10 tane topladın  ben toplamadım sen ustasın ben acemi. Bilsem anlasam zaten ben yapardım.... sen kimsin
Teknolojiekibi ailesinin bir ferdiyim diyen her arkadaşımızın burada amacı belli.Ben bu ailenin içerisine girdiğimde bilgi olarak bu seviyede deyildim sağolsun ustalarımıza sorarak onların sabrına sığınarak bu seviyelere geldik.Ben kendime usta diyemem tek ustamız var Sayın KARADAĞ fakat ustamız çok yoğun çalışıyor bizlerde elimizden geldiği kadar yardım isteyene yardım ediyoruz.Demonte kit demek zaten baştan çok dikkat isteyen bir olay helede kendini acemi hissedenlere.Sabırla araştırdıkça herşey hallolur.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #787 : 02 Temmuz 2016, 23:25:57 »
Mesele kitte eksiklik ve hatalar var mı var. İstediğini Savun... giderilmesini sürece eksiklikler olacak. Birde anlamadigim şu. Bu işte ben muhatap olarak hüseyin ustası gördüm herseyi ona sordum ondan cevap bekledim. Ama o hariç herkes bi saldırmak havasında. Bu ne yaaw . Bu ne yaaaaawwww. Sen 10 tane topladın  ben toplamadım sen ustasın ben acemi. Bilsem anlasam zaten ben yapardım.... sen kimsin

başkan benim bildiğim tek bir şey varsa siz bu tavırları sergilediğiniz sürece tepki alırsınız hüseyin ustanın işi yoğun olduğundan dolayı biz cvp veriyoruz ve herkes kendi tecrübesini paylaşıyor sizin sıkıntılarınızı herkez çekiyor ama kimse siz gibi tepki göstermiyor siz ne aldığınızı veya ne yaptığınızın farkındamısınız siz 18binliralara satılan bi makinaya  eşdeğer bi makine sahibi olma yolundasınız ve böyle davranırsanız hiçbiryere varamazsınız bilginiz olmaya bilir bizlerinde yok ama biz sorup yapıyoruz ve sorunun nerden olduğunu görüyoruz hiçbirzamanda hüseyin ustaya şöyle olsun böyle olsun demedik ha şu var sesli ayrım sadece 2. modda var hepsinde olsa nasıl olur diye öneride bulundum ustamda olabilir dedi yani bu drenç neden böyle bu neden değil diye bağıracanıza denilenleri yapıp sabredip uğraşırsanız olur yapamıyorsanızda ya yardım alıp uygulayacaksınız yada yapılmışını alacaksınız kusura bakmayın ama demonte satın aldınız diye kimseyi satın almadınız ve kimse de size bilgi vermek zorunda değil hüseyin ustada işi gücü brakıp burda millete cevap verecek zamanı yok ona rağmen elinden geleni yapıyor ama siz saygısızlık yapıyorsunuz tüm formda bundan dolayı size tepki gösteriyor ve siz anlamamakda ısrar ediyorsunuz birtane drenç den ikitane var kondastörden 4 tane eksik r56 şöyle derseniz buna millet güler bahsettiğiniz malzemeler 1 tl ya tutar ya tutmaz bu işlerle uğraşanlarında mutlakaki azda olsa kıyıda köşede malzemeleri vardır yanan olur bozuk olan olur yani bir kondastör eksik bile olsa bu tepkiniz yanlış ki ona rağmen neyin neden ve nasıl olduğu defalarca anlatıldı hüseyin usta gerek yok diyor çok önemli değil diyor siz hala neden 100nf bukadardiyorsunuz Allah aşkına eksik malzemenizi ben yollayım aziz mübarek gün yapmayın böyle 

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #788 : 02 Temmuz 2016, 23:30:30 »
Ya arkadaş lar inanın uzatmaya gerek yok ben ömrümüzde diledim işimize bakalım lütfen

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #789 : 02 Temmuz 2016, 23:33:08 »
babanızın dükkanı gibi davranmaya yeter. Sizden başka bir şey isteyen yok.
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #790 : 03 Temmuz 2016, 00:33:38 »
İyi seyirler arkadaşlar,

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #791 : 03 Temmuz 2016, 00:36:56 »
süper olmuş ellerine sağlık  ustam
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #792 : 03 Temmuz 2016, 00:42:06 »
bu arada hüseyin ustam benim sparişler takılı kaldı galiba  :(
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #793 : 03 Temmuz 2016, 00:45:08 »
bende inşallah yarın arazi testleri paylaşacağım süper olmuş usta ellerin dert görmesin

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #794 : 03 Temmuz 2016, 00:55:42 »
Ellerine sağlık ustam hayırlı uğurlu olsun vatana millete.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #795 : 03 Temmuz 2016, 01:17:42 »
Karadağ ustam demonte krenaj varmı... ^-^
Krenajı takınca haylaz ustanın yaşadığı sorunları yaşarsam başını ağrıtırım... :P

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #796 : 03 Temmuz 2016, 01:19:54 »
Karenaj 1tl de 10 cm fark ettiriyor zaten

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #797 : 03 Temmuz 2016, 02:09:58 »
Ramazan diye mi söylenen hersey ters anlaşılıyor.  Hüseyin usta emeğini paylaşıyor tabiki fedakâr davranıyor ama eksikleri de söyleyip hataların giderilmesini saglamayalım mı?
Kitre r56 direnç çeyrek watt çıkıyor.  r40 2 tane çıkıyor neden bilemedim. Kontrast direclerinde sıkıntı var. Muhtemelen eksik değer çıkıyor. Montaj  notları oluşturulmadigi  icin de sıkıntı oluyor. Benim gibi acemiler için İrf ler ters montaj sonucu yanıyor.

Bu eksiklikler neden birilerini sanki emeğe saygısızlık yapılıyor gibi anlaşılıyor. Kalan çok kralı olmaya gerek yok. Bir düğme şeması bile olmaz mı
R40 2 tane olmasının nedenini çözdüm bu dirençler kontrast için yani seri bağlanacak ama yeterli değil.Direnç tak çıkar hep silik görüntü en sonunda 67K taktım ki anca görüntü belirgin hale geldi.R56 için 1K watlı direnç kitte var burası yanlış ama tek konulmuş 5w tamamlanmıyor.Tuş için devre şeması demişsiniz de zaten kaç tane tuş var ki biri ortak diğerleri bu ortak uçla devreyi tamamlıyor çok basit  hepsi bu.IRF lerde haklısınız ne diyebilirim.Yani demontede ufak tefek sorunlar, eksiklikler var ilk defa böyle cihazı yapanlar için biraz daha detay gerekebiliyor...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #798 : 03 Temmuz 2016, 02:28:02 »
Bu kontrast dirençleri için bir şema ekledim.Bu sorunu yaşayan biri demedi ki bu ne,napacaz diye.Her glcd nin fabrikasyon farklılıkları olabilmekte.
Şu takıldığınız 1k lık direnç, 5w olacak diye bir vahi mi geldi? 2w yeterde artar.
Sönümleme direnci 270-330r 2w işinizi görür.Ve yaptığız bobine göre bunla oynrsınız.Mesafe ve ayrım buna bağlıdır.
Seri direnç bağlamak zorunda değilsiniz.Takarsanız 0.5-1r 2w yeterlidir.Devreye katkısı koruma amaçlıdır.Olması farz değildir.
Mosfetlere gelince metal tarafının ne tarafa bakacağı pcb de işaretlidir.
Tüm devre elemanları pcb de kodludur.
Bu konuya hiç bir suretle yazı yazmayacaktım ama,son kez yazma gereği duydum.
Siz bu konularda bilgi sahibi olmaktan bile gocunuyorsunuz.O devre arazide hiç bir halta yaramaz.Eğer çalışırsa evde dat,dit oynarsınız.
İşin bobin ve besleme konularına daha girmek bile nasip olmadan pes edersiniz...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #799 : 03 Temmuz 2016, 02:51:27 »
 Elektrikten elektronikten bir nebze olsun anlayanlar demonte alsın yapsın , çalıştırsın , eğer ki benim gibi kontrol kalemini eline aldığı halde elektrik hala çarpmaya devam eden biriyseniz vede anlamıyorsanız uğraşmayın derim. Hazır olarak Karadağ ustamdan alın daha ucuza mal edersiniz.iki ay kadar bir demonte kiti toplamaya çalışmak belki de size 4500 tl kaybettiriyor siz kar ediyorum zannediyorsunuz. İki ay boyunca bir işte çalıştığınızı varsayarsak benim hesap doğru
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)