Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554679 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #740 : 02 Temmuz 2016, 11:15:24 »
ustam sorması ayıp ama bu s3+ da menü varmı menü ana menü  dp3 deki gibi  ses ısık hassasiyet vb onu öğrenmek istiyorum bide keybord  6 tane uc var  bağladım 4 dü calışıyor

:) haylaz kullanım klavuzunu bir okursan tüm detaylar mevcut. Okumamak için inat ediyorsun :) Ben genede kısaca yazayım. Menü ana ekran haricinde yok. Ana ekranın altında ne görüyorsan menü ondan ibaret. Tuş takımındaki extra uçlar 3d çekim için.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #741 : 02 Temmuz 2016, 11:17:39 »
ağlımı karldıracam yaw

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #742 : 02 Temmuz 2016, 11:32:47 »
ağlımı karldıracam yaw

O ne demek yaw :)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #743 : 02 Temmuz 2016, 11:35:01 »
Demonte yapınca beklenen sorunlar malasef... ;D
Karadağ ustamızın sihirli dokunuşları lazım (full kit)... ^-^

demontede aynı malzeme aynı kart aynı bobin mustafa usta değişen bişey yokki  ha bilmiyorum farklı malzeme kullanıp demontecilere farklı maleme yolllayıp sonuclar hüsran
Buradaki söylemini şaka olarak algılamak istiyorum, senin mantığına göre, aynı araba modeli, yol aynı, trafik aynı ,bütün şöförlerin aynı kalitede kullanması gerekir. Ama sokakta sürücülük herkesin farklı, sen aynı malzemeleri kullanıyor olabilirsin ama asıl mesele işçiliktedir. Fabrikasyon ürünlerde bile el değmeden hazırlanan (sıfır ürünlerde) devrelerde nasıl arıza meydana geliyor o zaman?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #744 : 02 Temmuz 2016, 11:37:26 »

demontede aynı malzeme aynı kart aynı bobin mustafa usta değişen bişey yokki  ha bilmiyorum farklı malzeme kullanıp demontecilere farklı maleme yolllayıp sonuclar hüsran

Bu resmen bana hakaret etmektir. edep yahu!

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #745 : 02 Temmuz 2016, 11:50:37 »
Usta oynama bilmeyen gelin yerim dar dermiş.
Bu edepsizlikten başka bir şey değil.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #746 : 02 Temmuz 2016, 11:51:46 »
adam.sizle emegini hatta ekmegini paylasiyor sizin dediklerinize bakin boylebir saygisizlik olurmu acik sema paylasilmis al malzemeni kendin yap ozaman hatta devrenide kendinciz bas yok yapamiyorsan kimseyi suclama gercekten ayip size gelen baslik sadece devreyi test etmek icin gunlerdir deger yaziyoruz yap denileni denilen.degerde sonum egrin ne durumda belli degil kalkmis birde size bunu paylasan.insani sucluyorsun kullanim klavuzunu okudum diyorsun tuningden sonra ziro yapmadan test yapmaya kalkiyorsun ya okudugunu anlamadin ya kafani vermedin yada farkli amaclar guduyorsun insanlarda suc aramadan kendinde ara kendi.yaptigim devreyi paylastim simdide icini acar her entegrenin resmini ceker test videosu ceker paylasirim sacar sacma konusmayin aziz mubarek gun

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #747 : 02 Temmuz 2016, 12:07:31 »

haylaz ustam kullandığın malzemeler patetes olabilir...
kullandığın bobin kablosu çin işi %100 bakır olmayabilir...
cat5-6 kablolarda telin 4 tanesini bakır 4 tanesini teneke demir çıkıyor...
demonte toplarken ben dahil hep kendi kullandığımız malzemelerden sorun çıkıyor...
ne kadar ekmek o kadar köfte
kaliteli malzeme sorunsuz demonte

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #748 : 02 Temmuz 2016, 12:36:23 »
mustafa kardeş malzemeyi hüseyin usta yolladı :)

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #749 : 02 Temmuz 2016, 12:40:36 »
işin esbirisi bi yana arkadaşlar

cihazı calıştırdığım ortam ful demirdi 
hüseyin usta dökümanı oku diyor  2 sefer okudum hiçççç bişey anlamadım kısa ve öz olmalı
3. şimdi R56 taktıktan sonra ama bu bobin uclarına giden söndürme direncini takmayı untmuşum  onsuzda calışıyor :)
keyfinizi kacırmayın hepiniz birden gelmeyin üstüme :) gelsezde farketmez :)

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #750 : 02 Temmuz 2016, 12:48:19 »
mustafa kardeş malzemeyi hüseyin usta yolladı :)

1  sönümeğrisi paylaşırmısınız 3s gibi değil bununki
2 demekki başka hatalarda varmış ve Hüseyin ustadan özür dilemelisin çünkü o birine başka birine başka yollamaz gerçekten sizin laflarınıza çok kırıldı
3 döküman kısa olsa yetersiz olur yetersiz bilgiylede ya devreniz çalışmaz yada arazide her yeri eşelersiniz yada kafanızda saç kalmaz
4 sönümleme direnci olmadan çalışmaz başka biryerde hata daha var adım adım ilerlerseniz sorunlar çözüle bilir devre zorbir devre değil devrede sorun da yok siz biraz sakinleyin ön yargıyı bırakın sakince dökümanları okuyun tekrar üzerinden geçin takıldığınız yerde bukadar arkadaş herkes yardım etmeye çalışıyor bunda kimsenin bi çıkarı yok kırıcı olmayalım ve sözlerimize lütfen dikkat edelim
Saygılar

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #751 : 02 Temmuz 2016, 12:55:10 »
S.a bugün delta 3 s le araziye cikicam ilk defa kullanicam tavsiyemiz ve öneriniz  varmı neye dikkat etmeliyim geçen hafta Huseyin ustadan aldım kendisiyle tanıştım arazi tecrübesi olan arkadaşlar varmı öneriniz saygılar

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #752 : 02 Temmuz 2016, 12:58:31 »
hüseyin kardeş kendimdeki hatları gecde olsa farkettim oroc biraz sıkıyor kusura kalma senden çok özür dilerim ben iftardan sonra bi eğri ataRım baklım sorun neymiş :)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #753 : 02 Temmuz 2016, 13:02:53 »
S.a bugün delta 3 s le araziye cikicam ilk defa kullanicam tavsiyemiz ve öneriniz  varmı neye dikkat etmeliyim geçen hafta Huseyin ustadan aldım kendisiyle tanıştım arazi tecrübesi olan arkadaşlar varmı öneriniz saygılar
Dedektör kullanım bölümüne açarsan konuyu daha iyi olur.

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #754 : 02 Temmuz 2016, 13:06:37 »
Yeniyim arkadaş lar kusura bakmayın

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #755 : 02 Temmuz 2016, 13:11:44 »
Ramazan diye mi söylenen hersey ters anlaşılıyor.  Hüseyin usta emeğini paylaşıyor tabiki fedakâr davranıyor ama eksikleri de söyleyip hataların giderilmesini saglamayalım mı?
Kitre r56 direnç çeyrek watt çıkıyor.  r40 2 tane çıkıyor neden bilemedim. Kontrast direclerinde sıkıntı var. Muhtemelen eksik değer çıkıyor. Montaj  notları oluşturulmadigi  icin de sıkıntı oluyor. Benim gibi acemiler için İrf ler ters montaj sonucu yanıyor.

Bu eksiklikler neden birilerini sanki emeğe saygısızlık yapılıyor gibi anlaşılıyor. Kalan çok kralı olmaya gerek yok. Bir düğme şeması bile olmaz mı
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #756 : 02 Temmuz 2016, 13:23:35 »
Ramazan diye mi söylenen hersey ters anlaşılıyor.  Hüseyin usta emeğini paylaşıyor tabiki fedakâr davranıyor ama eksikleri de söyleyip hataların giderilmesini saglamayalım mı?
Kitre r56 direnç çeyrek watt çıkıyor.  r40 2 tane çıkıyor neden bilemedim. Kontrast direclerinde sıkıntı var. Muhtemelen eksik değer çıkıyor. Montaj  notları oluşturulmadigi  icin de sıkıntı oluyor. Benim gibi acemiler için İrf ler ters montaj sonucu yanıyor.

Bu eksiklikler neden birilerini sanki emeğe saygısızlık yapılıyor gibi anlaşılıyor. Kalan çok kralı olmaya gerek yok. Bir düğme şeması bile olmaz mı

Eksikleri söyleyip giderilmesini sağlamak tabiki önemli buna kimsenin bişey dediği yok. Dikkat ederseniz benim demonte ile farklı malzeme gönderdiğimi ima eden mesaj yüzünden insanlar bişeyler yazıyor. Yazdıklarınızı dikkate alacağım ama açıkcası gerekli gördüğüm şeyler değillerdi. Ama illia da istenirse eklerim sorun değil.

R56 yı 1/4W gönderiyorum. Bunu isteyen arkadaşlar daha iyisi ile değiştirebilirler.
Kontrast dirençleri hatalı değil. Biz de aynı değerleri kullanıyoruz. Dikkat etti iseniz diğer yapanlarda aynı değerleri kullandılar. Sanırım sizin LCD ye has bir durum kontrast değerlerinde değişiklik olma gereği. Bazen böyle şeyler olabiliyor. Bunu önceden ön görmemiz mümkün değil.
IRF için ise devrenin yapılmış fotoğrafı var. Buna bakılırsa ters takılma söz konusu olmaz. Öte yandan açık şemadan da kontrol edip takabilirsiniz. Derseniz ki ben açık şemadan kontrol edemiyorum o kadar hakim değilim malesef onun için de yapacak bişey yok.
Düğme için şemaya ihtiyaç duymamanız gerekli. Sonuçta bu bir demonte kit. Düğme için bağlantının nasıl yapılacağını açık şemadan çıkarabilmeniz gerekli. Çünkü demonte kit toplamak demek belirli bir seviyede elektronik bilmek gerektirir.

Benim düşüncelerim bu yönde. Buna rağmen illia da eklensin dediğiniz şeyleri tabiki eklerim. Sonuçta bunu yardım için yapıyoruz. Ama çıkıp da yardım için yaptığımız bişeye sen biza başka gönderiyorsun kendin başka kullanıyorsun yazılırsa benim de sanırım buna kırılma hakkım olur. Sonuçta ben de emeğini paylaşan bir insanım.

Saygılar

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #757 : 02 Temmuz 2016, 13:48:39 »
tamam elektronikte acemiyim ama şimdi burda r56 1/4w ise ben susuyorum.

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #758 : 02 Temmuz 2016, 13:54:34 »
yanlış renmi eklemişim.....
1 bölü 4 çeyrek watt tabiki. 1k 4watt  olmazsa hassasiyet olmaz diyen arkadaşlara da bunu ben böyle gönderiyorum demek gerekir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #759 : 02 Temmuz 2016, 14:16:54 »
yanlış renmi eklemişim.....
1 bölü 4 çeyrek watt tabiki. 1k 4watt  olmazsa hassasiyet olmaz diyen arkadaşlara da bunu ben böyle gönderiyorum demek gerekir.

O sarı renkli olan direnç R56 değil. O direnç bobine seri bağlanan direnç ve kullanmanıza gerek yok. Ben kullanmıyorum şu anda.