Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554689 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #360 : 20 Mayıs 2016, 19:20:06 »
Otomatik Tune var mı DP3S PLUS' ta?

Evet var ve yazılımsal olarak açılabiliniyor ve kapatılabiliniyor. Hatta açıldığında tuneleme hızı da ayarlanabiliniyor.
Cihazın bütün ayarlarına hakim olunması çok iyi gerçekten.Sabit bir cihaz olmamış tercihe şartlara koşullara göre uyum sağlayabilen bir cihaz defineci için büyük bir artı.Ayrıca videolardan gördüğüm kadarıyla ekranı görüntüsü çok güzel Lorenzin ekranından daha güzel görünüyor tasarımı sinyal barları ekran mod ve düzeni çok hoşuma gitti gerçekten...

Beğenmenize sevindim. Elimden geldiğince güzel yapmaya çalıştım.
Evet usta Tebrik ederim emeğin çok büyük gerçekten.Sallamalı mod çok iyi olmuş vlf cihaz gibi tek tek de çok rahat yapılabilecek bir pozisyona gelmiş gördüğüm kadarıyla.Bu durumda ayırım ön plana çıkıyor.Kalın bakırlara çok iletken metallere cihaz nonferro diyor mu?Hiç birşey bulamazsanız mesela aleminyum tepsiler vardır onlarda çok iletken metaller, bu metallere ne tepki veriyor öğrenebilirsek sizden.
Saygılar...

Altın, bakır, bronz v.b. metallere nonferro diyor. Demir, çelik v.b. metallere de ferro diyor.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #361 : 20 Mayıs 2016, 20:06:03 »
Otomatik Tune var mı DP3S PLUS' ta?

Evet var ve yazılımsal olarak açılabiliniyor ve kapatılabiliniyor. Hatta açıldığında tuneleme hızı da ayarlanabiliniyor.
Cihazın bütün ayarlarına hakim olunması çok iyi gerçekten.Sabit bir cihaz olmamış tercihe şartlara koşullara göre uyum sağlayabilen bir cihaz defineci için büyük bir artı.Ayrıca videolardan gördüğüm kadarıyla ekranı görüntüsü çok güzel Lorenzin ekranından daha güzel görünüyor tasarımı sinyal barları ekran mod ve düzeni çok hoşuma gitti gerçekten...

Beğenmenize sevindim. Elimden geldiğince güzel yapmaya çalıştım.
Evet usta Tebrik ederim emeğin çok büyük gerçekten.Sallamalı mod çok iyi olmuş vlf cihaz gibi tek tek de çok rahat yapılabilecek bir pozisyona gelmiş gördüğüm kadarıyla.Bu durumda ayırım ön plana çıkıyor.Kalın bakırlara çok iletken metallere cihaz nonferro diyor mu?Hiç birşey bulamazsanız mesela aleminyum tepsiler vardır onlarda çok iletken metaller, bu metallere ne tepki veriyor öğrenebilirsek sizden.
Saygılar...

Altın, bakır, bronz v.b. metallere nonferro diyor. Demir, çelik v.b. metallere de ferro diyor.
Büyük bakırlarda yada toplu gümüşler gibi metalleri denediniz mi acaba?Şu açıdan soruyorum bazı pulse cihazlar bunları değersiz hanesinde gösteriyor.Eğer bunları nonferro olarak gösteriyorsa güzel bir ayırım yakaladığınız kesin demektir.Tek tek konusundaki beklentileri karşılar mı usta ne dersiniz, (başlık çapı vs.) önerileriniz olucak mı?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #362 : 20 Mayıs 2016, 21:06:31 »
Büyük bakır değil de ısıl işlem görmüş bakıra değersiz diyor. Bu durum tüm mono bobinler için geçerli. Tüm mono bobinli dedektörlerde bu durumun bir çözümü yok malesef.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #363 : 20 Mayıs 2016, 21:24:53 »
Büyük bakır değil de ısıl işlem görmüş bakıra değersiz diyor. Bu durum tüm mono bobinler için geçerli. Tüm mono bobinli dedektörlerde bu durumun bir çözümü yok malesef.
Daha güzel altına giden yolda bakırda elenmiş olur

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #364 : 20 Mayıs 2016, 23:23:54 »
Evet usta ben de bunu kastettim aslında.Toplu haldeki gümüş paralarda da durum aynı, büyük bakır kaplarda da.Pulse sistem de genelde böyle ama Lorenz de bu sorun yok bu konuyu çözmüşler.Ayırım geliştirme çalışmalarınızda bu duruma eğilerek bir iyileştirme mümkün olabilir...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #365 : 20 Mayıs 2016, 23:28:07 »
Daha güzel altına giden yolda bakırda elenmiş olur
Aslında öğle değil tam paraları koyma kabıdır bunlar mesela bakır tencere.Bu şekilde çıkan toplu paralar o kadar çok ki.Bu yüzden yüzeysel olmayan her sinyal kazılmaya değerdir.
Saygılar...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #366 : 20 Mayıs 2016, 23:36:44 »
Evet usta ben de bunu kastettim aslında.Toplu haldeki gümüş paralarda da durum aynı, büyük bakır kaplarda da.Pulse sistem de genelde böyle ama Lorenz de bu sorun yok bu konuyu çözmüşler.Ayırım geliştirme çalışmalarınızda bu duruma eğilerek bir iyileştirme mümkün olabilir...

Malesef onda da mono bobinde durum aynı. Değişmiyor.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #367 : 21 Mayıs 2016, 00:16:44 »

Malesef onda da mono bobinde durum aynı. Değişmiyor.
DD bobinde denedik evet 1.5m2 uçurtma başlıkla da denediğimi hatırlıyorum...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #368 : 21 Mayıs 2016, 01:03:43 »
Bu elektromanyetik alan teorisi ile alakalı bir durum. Mesela minelapta da durum aynı. Mesela gpz7000 kullanan kişilere sorun demire, bakır kaba duyarlılık düşük derler. Malesef şu an için çözümü olmayan bişey. Ben kendimce şöyle bir uygulama yaptım. Ekrda değerli değersiz ayrımı ile iletkenlik bilgisini de yazıyorum ama biraz değişik bir teknik ile. Bu durum bir nebze faydalı oluyor. Dövülmüş bakıra değersiz demesine rağmen demir iletkenliğinden biraz daha farklı sonuç veriyor.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #369 : 21 Mayıs 2016, 01:47:16 »
Bu elektromanyetik alan teorisi ile alakalı bir durum. Mesela minelapta da durum aynı. Mesela gpz7000 kullanan kişilere sorun demire, bakır kaba duyarlılık düşük derler. Malesef şu an için çözümü olmayan bişey. Ben kendimce şöyle bir uygulama yaptım. Ekrda değerli değersiz ayrımı ile iletkenlik bilgisini de yazıyorum ama biraz değişik bir teknik ile. Bu durum bir nebze faydalı oluyor. Dövülmüş bakıra değersiz demesine rağmen demir iletkenliğinden biraz daha farklı sonuç veriyor.
Demir numaraları daha yüksek veriyor doğru mu anladım acaba?Bir yerden yakalayabilirsek çok faydalı olur küçük bir ayrıntı, farklılık bile önemli karadağ usta.Mühim olan o küçük detayı yakalayıp yorumlama da kesinliğe ulaşabilmek.Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #370 : 21 Mayıs 2016, 09:44:21 »
Bendeki sistemde demir 10 veriyor, metal demir olmaktan uzaklaştıkça 90 a kadar rakamlar ilerliyor. Bu durumu birçok kullanıcı %10 değerli, %90 değersiz diye tabir ediyor :) Benim bilerek yaptığım bir durum değil ama bence güzel oluyor.
Ekseriyette 20 gibi rakamlar bahsettiğimiz tür bakırlar oluyor.

Bu arada Erzurumdan Plus haberi geldi. Daha önce çok derin olmasından şikayet edip 15 lik başlık yaptıran müşteri 15 lik başlıkla 1 metreye yakın mesafeden çay tabağına benzer bişey çıkarmış :) Hala çok derin diye şikayetçi :)

Çevrimdışı kara1453

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #371 : 21 Mayıs 2016, 11:46:38 »
bu cihaz tarihe gecer diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #372 : 21 Mayıs 2016, 11:55:35 »
Plus'ın 15 lik başlığı 100 cm görüyorsa 45 'lik başlık falan ne yapar çok merak ettim? ;)

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #373 : 21 Mayıs 2016, 11:57:59 »
Bendeki sistemde demir 10 veriyor, metal demir olmaktan uzaklaştıkça 90 a kadar rakamlar ilerliyor. Bu durumu birçok kullanıcı %10 değerli, %90 değersiz diye tabir ediyor :) Benim bilerek yaptığım bir durum değil ama bence güzel oluyor.
Ekseriyette 20 gibi rakamlar bahsettiğimiz tür bakırlar oluyor.

Bu arada Erzurumdan Plus haberi geldi. Daha önce çok derin olmasından şikayet edip 15 lik başlık yaptıran müşteri 15 lik başlıkla 1 metreye yakın mesafeden çay tabağına benzer bişey çıkarmış :) Hala çok derin diye şikayetçi :)
Bakır olduğu anlaşılıyorsa sorun yok bazı demirler de aynı değerlere gelirse biraz uğraştırır.Tabi bu konuda biraz tecrübe istiyor.Cihaz derin alıyor diye şikayet eden mi var?15 cm'lik başlık mı yaptınız dediiniz kişiye?Çok enteresan insanlar var ya renk renk çeşit çeşit...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #374 : 21 Mayıs 2016, 12:01:11 »
Plus'ın 15 lik başlığı 100 cm görüyorsa 45 'lik başlık falan ne yapar çok merak ettim? ;)
15'lik başlıkla o mesafeleri bir çay tabağı çapındaki metallere vermesi mümkün değil, demir teneke türü eski bir metal olmadıktan sonra...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #375 : 21 Mayıs 2016, 12:19:01 »
15'lik başlıkla o mesafeleri bir çay tabağı çapındaki metallere vermesi mümkün değil, demir teneke türü eski bir metal olmadıktan sonra...

Metalin cinsini tam bilmiyorum ama oksitlenen bişeydir. Bugün müsait olduğum bir ara arayıp bilgi alırım.

Çevrimdışı kara1453

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #376 : 21 Mayıs 2016, 12:21:43 »
flc 100 mü var  başlıkta

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #377 : 21 Mayıs 2016, 12:24:52 »
flc 100 mü var  başlıkta

Hayır.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #378 : 21 Mayıs 2016, 12:45:37 »

15cm çaplı başlık benim tuğla ile çektiğim videoda yok ama,aynı anda yaptığım denemede. Çay tabağından biraz büyük olabilir kullandığım aleminyum soğutucuya rahat 80,90 dan tıkırdıyordu.
Açık arazide rahat algılar.Ama toprak altı için denemek lazım.
Birde kullanımı çoğu bölgede sıkıntı olan 1x1 başlıktan kurtulup,dairesel bir başlıkla verim almaya çalışıyorum.Sanırım 65lik başlık plusda 1x1 in paucunu dama atacak.

Dip not olarak da şu test konusunda şahsen şantiyedeyim inanın elimde her türlü iş makinası var şantiye şefini razı edemiyorum.Toprağın 200-300 metre altına iniyoruz tünel yapıyoroz H.D.S. için.İnanın dahaca bişe çıkmadı .
Acaba tek,tek çimi olsak diyorum :D
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #379 : 21 Mayıs 2016, 13:24:02 »

Dip not olarak da şu test konusunda şahsen şantiyedeyim inanın elimde her türlü iş makinası var şantiye şefini razı edemiyorum.Toprağın 200-300 metre altına iniyoruz tünel yapıyoroz H.D.S. için.İnanın dahaca bişe çıkmadı .
Acaba tek,tek çimi olsak diyorum :D

Bari dinozor kemiği falan çıksa onlarda para eder :D