Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554899 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #340 : 19 Mayıs 2016, 23:57:58 »
O zaman bizansın torunlarına inat osmanlı torunları Delta Pulselerini alsınlar ellerine Allah Allah diyerek başlasınlar arama tarama faaliyetlerine
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #341 : 20 Mayıs 2016, 00:00:24 »
O zaman bizansın torunlarına inat osmanlı torunları Delta Pulselerini alsınlar ellerine Allah Allah diyerek başlasınlar arama tarama faaliyetlerine

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #342 : 20 Mayıs 2016, 00:03:07 »
Korkutmayın beni arkadaşlar :)
Ustam senin cihazlar Türkiyenin köşe bucağında her yerde gece gündüz çalışırken nasıl ki korkmadinsa yine korkmazsın. Sen bulursun bir çaresini. Sahibinden tarla araştırmaya başla bence. Arsalar pahalı olur ama tarla ucuzdur. Hem ankebut ustamin dedigi gibi yatirim yapmiş olursun hem teslerini yapacak uygun yere kavuşursun.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #343 : 20 Mayıs 2016, 00:06:03 »

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #344 : 20 Mayıs 2016, 01:03:16 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #345 : 20 Mayıs 2016, 06:53:43 »
Sa hocam frekans ile ilgili bir kaç sorum olacak  3splus da frekans 100-500Mhz aralığında değişiyor frekans düştükçe algılama süresi de dusuyo ve mesafede arttikcada algılama süresi hızlanıyor ama frekans 500 lere çıkınca mesafe yeniden düşmeye basliyo mesafenin en iyi olduğu frekans kaç olmalı ve ya gpr lar çok yüksek frekans kullanıyor daha yüksek frekanslarda çalışma şansımız varmı bunun bir katkısı olurmu mesafe için sinyalin frekansimi şiddetini önemli
100-500hz 'mhz'mertebesine yükselmek pals sistemde  hata yapmış oluruz sanırım.
frekans düştükçe mesafe artar yani algılama daha derinden olur.Başlığı da yavaş gezdirmek gerekir.Düşük frekans minarele de tepkiyi artırır özellikle demire hassasiyet artar.
Frekans yükseldikçe değerli metale hassasiyet artar.Minarellden biraz daha az etkkilnir.Mesafe bir nebze düşer.
Küçük başlıkla tek,tek değerli malzeme arayacaklar frekansı yüksek tutabilirler.5,6,7 gibi.
Büyük başlılka arama yapacaklar için 3,4,5 gibi olabilir.
Yanlış izah etmediysem durum bu şekilde.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #346 : 20 Mayıs 2016, 08:16:54 »
Olay anlaşılmıştır peki ustam algılama mesafesi daha derin olması için ne yapilmali

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #347 : 20 Mayıs 2016, 09:26:35 »
Arkadaşlar frekans artması pulse süresine etki etmiyor. Sadece tepki hızlanıyor. Mesafede değişiklik görmemeniz lazım.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #348 : 20 Mayıs 2016, 11:01:20 »
s.a bence de en önemlisi preanfi katını tek opamp ile değil yani normaldeki tek opamp çıkış kazancını  3 bölüp diyotlarla kırpıp tekrar  1nci opampa verip gain 1,25v ondan sonra bu sinyali tekrar kazancını ayarlayıp 2ci opampa bunun çıkışını switch entegresine 1nci opampdan tekrar sinyalı alıp 3ncü opampa verip kazancını ayarlayıp çıkışını ayrı bir switch entegresine verilmeli bu şekilde sinyal çok daha net ve dinleme bence daha başarılı. benim anladığım teknik bu elektronikte bu mantığın anlamı farklı olabilir. sonuç da çatara patara bu kadar anlatabiliyoruz. örnek isteyen başka forumlarda verator ve thunder isimli şemalar var.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #349 : 20 Mayıs 2016, 11:11:02 »
Otomatik Tune var mı DP3S PLUS' ta?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #350 : 20 Mayıs 2016, 12:36:18 »
s.a bence de en önemlisi preanfi katını tek opamp ile değil yani normaldeki tek opamp çıkış kazancını  3 bölüp diyotlarla kırpıp tekrar  1nci opampa verip gain 1,25v ondan sonra bu sinyali tekrar kazancını ayarlayıp 2ci opampa bunun çıkışını switch entegresine 1nci opampdan tekrar sinyalı alıp 3ncü opampa verip kazancını ayarlayıp çıkışını ayrı bir switch entegresine verilmeli bu şekilde sinyal çok daha net ve dinleme bence daha başarılı. benim anladığım teknik bu elektronikte bu mantığın anlamı farklı olabilir. sonuç da çatara patara bu kadar anlatabiliyoruz. örnek isteyen başka forumlarda verator ve thunder isimli şemalar var.

Tavsiyen ve verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Demek istediğini anladım. Bu faydalı bir öneri fakat bizim bu tür bir filtrelemeye analog olarak ihtiyacımız kalmadığı için ben ekstra bişey kullanmadım.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #351 : 20 Mayıs 2016, 12:53:13 »

Evet var ve yazılımsal olarak açılabiliniyor ve kapatılabiliniyor. Hatta açıldığında tuneleme hızı da ayarlanabiliniyor.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #352 : 20 Mayıs 2016, 13:14:51 »

Evet var ve yazılımsal olarak açılabiliniyor ve kapatılabiliniyor. Hatta açıldığında tuneleme hızı da ayarlanabiliniyor.
Cihazın bütün ayarlarına hakim olunması çok iyi gerçekten.Sabit bir cihaz olmamış tercihe şartlara koşullara göre uyum sağlayabilen bir cihaz defineci için büyük bir artı.Ayrıca videolardan gördüğüm kadarıyla ekranı görüntüsü çok güzel Lorenzin ekranından daha güzel görünüyor tasarımı sinyal barları ekran mod ve düzeni çok hoşuma gitti gerçekten...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #353 : 20 Mayıs 2016, 13:19:22 »
Hala pcb bekliyorum....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #354 : 20 Mayıs 2016, 13:48:47 »
Hala pcb bekliyorum....

Bende :) 10 gün kaldı. Altın kaplamalı 1. kalite PCB siparişi verdim.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #355 : 20 Mayıs 2016, 13:49:47 »
Sabırla bekliyorum Karadağ ustam...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #356 : 20 Mayıs 2016, 13:50:03 »

Cihazın bütün ayarlarına hakim olunması çok iyi gerçekten.Sabit bir cihaz olmamış tercihe şartlara koşullara göre uyum sağlayabilen bir cihaz defineci için büyük bir artı.Ayrıca videolardan gördüğüm kadarıyla ekranı görüntüsü çok güzel Lorenzin ekranından daha güzel görünüyor tasarımı sinyal barları ekran mod ve düzeni çok hoşuma gitti gerçekten...

Beğenmenize sevindim. Elimden geldiğince güzel yapmaya çalıştım.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #357 : 20 Mayıs 2016, 15:32:01 »
Ustam 3s plus ın kullanım klavuzunu bekliyoruz yazılım 3s den farklı olduğu için yanlış bişey yapmak istemitoruz

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #358 : 20 Mayıs 2016, 16:45:00 »

Beğenmenize sevindim. Elimden geldiğince güzel yapmaya çalıştım.
Evet usta Tebrik ederim emeğin çok büyük gerçekten.Sallamalı mod çok iyi olmuş vlf cihaz gibi tek tek de çok rahat yapılabilecek bir pozisyona gelmiş gördüğüm kadarıyla.Bu durumda ayırım ön plana çıkıyor.Kalın bakırlara çok iletken metallere cihaz nonferro diyor mu?Hiç birşey bulamazsanız mesela aleminyum tepsiler vardır onlarda çok iletken metaller, bu metallere ne tepki veriyor öğrenebilirsek sizden.
Saygılar...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #359 : 20 Mayıs 2016, 17:26:52 »
yeri deyil ama  sorma mecburiyetim var  LM317 T yerine ne kullana bilirim
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir