Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1558240 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #2300 : 09 Şubat 2017, 23:53:44 »
algılama süper  ^-^

ekranın son hali bu :-\
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2301 : 10 Şubat 2017, 00:04:22 »
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #2302 : 10 Şubat 2017, 09:39:10 »
Arkadaşlar merhaba.
Her taraf kar olduğu için cihazı yeni yazılımla ev ortamında biraz inceledim.
Ev toki yapımı olduğu için duvarların her yeri metal olmasına rağmen 38 lik başlıkla
cihaz açıldı. Ayarsız halde algılaması gerçekten güzel hoşuma gitti.
Menü güzel kullanımı kolay bir cihaz.Her yer metal olduğu için 45 cm lik başlıkla cihaz açılmıyor.
Artık havalar düzelince açık ortamda denemeler yaparız.
Hüseyin usta eline sağlık.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2303 : 10 Şubat 2017, 09:49:42 »
algılama süper  ^-^

Ekranın bu halde olması resetlenemediği anlamına gelir. Cihazı kapa 1 dakka bekle ve aç. Düzelecektir. Maşallah iyi toplamışsın. Hele ki B tipi LCD ile :) Eline sağlık.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #2304 : 10 Şubat 2017, 09:58:53 »
Arkadaşlar A tipi büyük LCD için R37 kontrast direncini 560R kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2305 : 10 Şubat 2017, 09:59:50 »
Arkadaşlar merhaba.
Her taraf kar olduğu için cihazı yeni yazılımla ev ortamında biraz inceledim.
Ev toki yapımı olduğu için duvarların her yeri metal olmasına rağmen 38 lik başlıkla
cihaz açıldı. Ayarsız halde algılaması gerçekten güzel hoşuma gitti.
Menü güzel kullanımı kolay bir cihaz.Her yer metal olduğu için 45 cm lik başlıkla cihaz açılmıyor.
Artık havalar düzelince açık ortamda denemeler yaparız.
Hüseyin usta eline sağlık.

Teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. Toprakta hele ki sizin bölgenizde ground modunu kullanın. Asıl o zaman daha çok beğeneceksiniz.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2306 : 10 Şubat 2017, 14:54:23 »
salm hayır cumalar

ciaz açılıyor ekran sorunlu çıktı   tg12864B v1.1  gayet  uyumludirençlerden birini 5 k yaptım yeni bir ekran taktım sorun hal oldu  şimdi hiç algılama yok r 56 ve diyer direçler bobin girişine bağlamam gereken dirençle tam olarak kaçlık ve nasıl bağlarım

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2307 : 10 Şubat 2017, 14:55:51 »
gemiş olsun hüseyin ustam allah acil şifalar versin

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #2308 : 10 Şubat 2017, 15:13:49 »
salm hayır cumalar

ciaz açılıyor ekran sorunlu çıktı   tg12864B v1.1  gayet  uyumludirençlerden birini 5 k yaptım yeni bir ekran taktım sorun hal oldu  şimdi hiç algılama yok r 56 ve diyer direçler bobin girişine bağlamam gereken dirençle tam olarak kaçlık ve nasıl bağlarım
R56 1K 3w  sönümleme direnci 250-330R 3w.Sönümleme direnci paralel bağlanacak.Değerini eğriye göre değiştirebilirsin.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2309 : 10 Şubat 2017, 20:20:25 »
ne yapyıysam  olmuyor  çizgi hep düzz

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2310 : 10 Şubat 2017, 20:26:26 »
bobin vızıldıyor ama hiç algılama yok

Çevrimdışı JeoTECHNİC

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2311 : 10 Şubat 2017, 20:40:53 »
Havalardan dolayı bugün anca araziye çıkma şansım oldu.İlk izlenimim cihaz ferro ve non ferroda inanın vlf cihazlar kadar başarılı.demir dediği yerden değerli,değerli dediği yerden demir çıkmadı hiç ;) Ayrıca arazide gezmek oldukça keyifli Plus'la.Mineral oranının yüksek olduğu yerde idim vlf cihazların parazitli çalıştığı ve bu yüzden hassasiyeti düşürdüğümüz yerde; PLUS sens 6 da 32lik başlıkla cayır cayır çalıştı maşallah hemde vlf cihazlardan daha derin. ;D Benden söylemesi bu cihaz tek tekte bile VLF cihaz dönemini yakında sonlandırır...
JeoTechnic

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2312 : 10 Şubat 2017, 22:09:02 »
 :(

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2313 : 10 Şubat 2017, 22:59:32 »
Havalardan dolayı bugün anca araziye çıkma şansım oldu.İlk izlenimim cihaz ferro ve non ferroda inanın vlf cihazlar kadar başarılı.demir dediği yerden değerli,değerli dediği yerden demir çıkmadı hiç ;) Ayrıca arazide gezmek oldukça keyifli Plus'la.Mineral oranının yüksek olduğu yerde idim vlf cihazların parazitli çalıştığı ve bu yüzden hassasiyeti düşürdüğümüz yerde; PLUS sens 6 da 32lik başlıkla cayır cayır çalıştı maşallah hemde vlf cihazlardan daha derin. ;D Benden söylemesi bu cihaz tek tekte bile VLF cihaz dönemini yakında sonlandırır...
Vlf cihaz dönemini sonlandırmazda :) tektekte bir kapı açar nitelikte imkan yaratır diyelim.Başka cihazı olmayanlara tektekte de iş gördürebilir... ;)

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2314 : 10 Şubat 2017, 23:54:46 »
algılama süper  ^-^

Ekranın bu halde olması resetlenemediği anlamına gelir. Cihazı kapa 1 dakka bekle ve aç. Düzelecektir. Maşallah iyi toplamışsın. Hele ki B tipi LCD ile :) Eline sağlık.

tşekkür ederim hüseyin ustam  süper olmuştu ama bi yerde bi hata verdi nerde bitürlü bulamadımilk açılışta 15x20 bakır levhayı 1.30 cm  de yakalıyordu 60 lık başlıkla
ama ne oldu anlayamadım  belki modüle bişey oldu dedim 3s min modülünü taktım yine aynı
bobin vızıldıyor ama ne çizgi ayar tutuyor ne hiç algılama olmuyor
yardımlarınızla düzeltirim inşallah saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2315 : 11 Şubat 2017, 08:44:56 »
:(
İslemci cikisindan itibaren frekans takibi yap.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2316 : 11 Şubat 2017, 10:14:45 »
algılama süper  ^-^

tşekkür ederim hüseyin ustam  süper olmuştu ama bi yerde bi hata verdi nerde bitürlü bulamadımilk açılışta 15x20 bakır levhayı 1.30 cm  de yakalıyordu 60 lık başlıkla
ama ne oldu anlayamadım  belki modüle bişey oldu dedim 3s min modülünü taktım yine aynı
bobin vızıldıyor ama ne çizgi ayar tutuyor ne hiç algılama olmuyor
yardımlarınızla düzeltirim inşallah saygılar

Bence 1-2 basit pasif ile çalışacak durumda. Sönüm direnci, varsa bobine seri direnç, kırpıcı diyotlar ve 1K modül giriş direnci. Bence bunlardan biri ile sorunu çözeceksiniz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2317 : 11 Şubat 2017, 10:17:59 »

Beğenmenize sevindim. Plus şu anda fiyat/performanta rakipsiz bir ürün. Siz bide 4. modda büyük başlıkla gezmeye alışın :) O zaman araziden dönüp de burada bişeyler yazmazsınız bile :)

Saygılar

Çevrimdışı no_fear

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2318 : 11 Şubat 2017, 15:36:13 »
Yeni bobin sardım 3s plus için 250 sonumleme direnci vardı mosfetler çok isindi tekrardan 480 uh bobin sardım ev ortamında algılama yapıyor kalibrasyon yapılmadığı için tam ayırım yapmıyor mosfetler ısınmadan dolayi zarar görmüşmüdür.yeni sardgim  bobin ile egri eski yazılım eğrisi ile ayni egri görünüyor Trimpotu  çevirin egri değişiyor mosfetler sağlanmıştır şimdiden saygilar sunarim ustam alarm yardımlarınız icin

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2319 : 11 Şubat 2017, 16:47:44 »
Takmış oldugun bobin kablo veya baglantısında kısa devre vardır.Isınma sebebi bu sebeplerdendir.Mosvetler bozulmamıştır yeni sardığın bobinle devam.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...