Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554510 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1420 : 14 Ağustos 2016, 13:34:24 »
Bu gün yeni yazılımı test ettim stabilite artmış istikrarlı çalışan bir cihaz olmuş plus yeni yazılımla.Otomatik tune çok gerekli bir ayardı ve hüseyin ustada bunun üzerinde çalıştı sağolsun.Klasik deltadaki  bazı analog sıkıntılarda giderildi.Mesela çok yüksek seviyede metal algılamada eğer çok üstünde durulduğu taktirde tekrar metalden çıktığında sıfır ayarına geri döndürülmeye çalışan analog devre ses vererek - lere inen sıfır ayarını tekrar sıfıra getirmeye çalışıyordu bu tip sorunlar işlemci ile çalışan cihazlarda olmuyor bu çok güzel.Herşey iyi de rahatta bir kullanım elde edildi ama gelgelelim derinlik düştü darbe genişliğini azaltırken bu sefer derinliğede doğrudan etki etti bu durum.Fazla akım çektiğinden hep şikayet ettik ama bu gerekli bir şeymiş bunu gördük 450 ma akımı boşa sarf etmiyormuş bunu iyice anladım artık.Cep yöntemi 1.40m derinlikten kü------i yeni dönem paraları denedim alıyor ama ben bu küpü 1.60m derinliğe koyup deneyecektim, video çekecektim beklentim bu yöndeydi ama almadı. :( Çünkü havada daha önceden 1.80m den alıyordu bu 1.60m ye düştü. :( 1x1m başlığı deneyemedim algılamadaki farklılığı şu an için bilmiyorum ama tecrübeler şimdilik bunlar...
Akim dustukce bobindeki manyetik yogunlukta otamatikman dusecektir.Buda bir miktar derinlik kaybina sebep olur.Yuksek akim cekilmesin akum bitmesin isteniyorsa bobin direnci yuksek tutulur yada yazilima oynanilarak bobinin verici oldugu sure kisatitir.Bu kisalma sonum direncinin degerinin de degistirilmesine sebep olabilir.
Eger bu duruma kullanici mudahale edemezse faydali bir secenekte olmaz.
Diger taraftanda cihazin stabil olmasini saglar.
Bence 2r alti bobin kullanmak arazide her manada sikinti ve aku sarfiyatina sebep oluyor.
Yeni eklentileri pek incelemedim ama bu mesaja cevap vermek adina yaziyorum...
Evet onur600 usta çok iyi açıklamışsın durumu tşk ederim, cihaz çok stabil oldu ama dediğin gibi derinlik düştü.Zaten bobinin direncini akımı arttırmak için düşük tutuyoruz ve derinlik için tabikide.Aslında akü sarfiyatına razıyım artık şikayet etmem yeterki daha önceki derinlikleri elde edebileyim.Aküyü 10a'e çıkarıcam, bir şekilde durumu lehimize çevirmek zorundayız.Güç ayarı eklenecek menüye hüseyin usta bunun için çalışacak fırsat buldukça. darbe genişliği arttırılıp azaltılabilecek yeni versiyonda, yazılım güncellemesi için göndermeyenler biraz daha beklesinler.
Saygılar...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1421 : 14 Ağustos 2016, 13:35:51 »
Bunlarda benim Delta Pulse 3S Plus malzemelerim.Diger malzemeleri bekliyorum,geldiginde toplamaya baslarIm kIsmetise.Huseyin ustaya cok teskkurler.

Hayırlısı olur inşallah, iyi çalışmalar...

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1422 : 14 Ağustos 2016, 14:53:46 »
Onur usta sök tak dan biktim bende arkasından çalıştım o mu bu mu diye.  ;D ;D :D

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1423 : 15 Ağustos 2016, 00:06:24 »
İşte başlığın direnç değeri. Yanlış mı ölcüyorum acaba.
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1424 : 15 Ağustos 2016, 00:17:59 »
Kablo ve  konektör ile beraber olan direnç bu. Benim başlıklardan birisi net 3ohm diğeri3.1 ohm gibi gelmişti.. Ama kablolu olarak ben ölçmedim. Büyük ihtimalle kablolu ölçsem bu değere yakın çıkar..
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1425 : 15 Ağustos 2016, 00:19:51 »
Ustam birde ölçü aletinin boş kablo direncide var o değerde.  Tahminen 0.6 gibi bir değer. Probları kısadevre yapınca değeri kaç veriyor. Bu değer hepsinin değeri..

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1426 : 15 Ağustos 2016, 00:40:45 »
Ustam birde ölçü aletinin boş kablo direncide var o değerde.  Tahminen 0.6 gibi bir değer. Probları kısadevre yapınca değeri kaç veriyor. Bu değer hepsinin değeri..

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1427 : 15 Ağustos 2016, 00:43:01 »
0.9 ile 1.4 arası değişiyor usta. Bu gün eğriyi bir türlü ayarlayamadim. En son hali bu. Değerliye tekrar değerli dedirtemedim. Değersiz de tekrar değersiz dedirtemedim

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1428 : 15 Ağustos 2016, 00:47:48 »
İşte

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1429 : 15 Ağustos 2016, 00:52:18 »
İşte
Cihazi temiz topragin ustunde osc ayarlayin

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1430 : 15 Ağustos 2016, 00:55:15 »

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1431 : 15 Ağustos 2016, 01:05:33 »
Probların direnci değişiyorsa ya ölçü aletinin pili zayıf yada kablo tam bakır değildir diyesim geldi.

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1432 : 15 Ağustos 2016, 01:52:34 »
Metal yok tu ama direcler çok ısınındı mı diye elimle temas ettiriyor um Ferro diyor

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1433 : 15 Ağustos 2016, 02:04:24 »
Elinde bakır plaket varsa algılama mesafesi testi yapar gibi yaklaştırmayı dener misin ustam. O esnada ayar yapıp tuning yaptım ben son olarak.. Ve öyle bıraktım. Şimdi başlık değiştirsem de eğriye dokunmuyorum. 

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1434 : 15 Ağustos 2016, 02:06:39 »
Ustam biri 28 diğeri 40lık başlık eğrisi. Ayarsız.. Sabit eğri..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1435 : 15 Ağustos 2016, 07:13:02 »
Kullandiginiz olcu aletinin kalibresi tam olmadigindan tam deger almak sans isi.Bobinde bir hata yoktur.
Sonum direncinin de isinmasi normal.
Ayrim icin biraz daha ugrasmaniz lazim.Sonum direncinizin degerini fazla uzaklasmadan degistirip deneyin.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı gezgin_2

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1436 : 15 Ağustos 2016, 11:03:36 »
slm ustalar dps3 gibi plusunda montaj notu kontrol voltajları varmıdır yardımcı olurmusunuz enerji vermeden kontrol etmek istiyorum.

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1437 : 16 Ağustos 2016, 11:42:16 »
Kullandiginiz olcu aletinin kalibresi tam olmadigindan tam deger almak sans isi.Bobinde bir hata yoktur.
Sonum direncinin de isinmasi normal.
Ayrim icin biraz daha ugrasmaniz lazim.Sonum direncinizin degerini fazla uzaklasmadan degistirip deneyin.

Buralarda 470r 5w taş direnç bulamadım.  İnternetten siparis ettim. Gelince değiştirip deneyeyim. Olmazsa ince ayarda fikirler inizi talep ederim saygilar

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1438 : 16 Ağustos 2016, 17:41:06 »
Slm arkadaşlar geldi 3s+ p Huseyin usta dan akşama kutuladimmi tamam dır bu iş hayirlisiyla coykd Usta herşey için çok teşekkür ederim dedektör konusunda çok yardımcı oldun akşam toplanmış halini çekerim  herkese hayırlı günler

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1439 : 16 Ağustos 2016, 18:13:22 »
Daha önce de dediğim gibi..ayağına takılan tek şey nasibin olsun.. Hayırlı uğurlu olsun.. Birbirimize yardım etmeyeceğiz de kime yardım edeceğiz.. Allaha emanet ol inşallah..