Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1542097 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1000 : 10 Temmuz 2016, 20:44:46 »
Karadağ usta cep yöntemi test ettik plusı ama bir sorun var.2 metrelik çukur ve yanlarındaki gevşek toprak derinliği çok etkiliyor.Çukurun bir kaç metre gerisinde orta mineralli sert toprakta sıfırlama yapıp çukurun üstüne çıktığımızda alet toprak değişimini algılıyor ve ünlem işareti çıkıyor ve haliyle derinlik ölü hale geliyor.50 cm havada toprak etkisinden yüksekte sıfırlansa  bu seferde topraktan etkilenme olacak parazitsiz çekim yapmak adına video çekemedim.Ama başlıkların hava testlerini gerçekleştirdim.1x1: Sens:6 mod:1 Avr:7 Freq:1 Tune:0 kola kutusu 330ml:160cm 200ml:145cm Bakır kazan 30x30cm:170cm Küp içi 2kg para küp 9x9cm:160cm Pcb 15x11,5:180cm Nivea krem kutusu 9,5x9,5cm:155cm  170x170cm başlık:Sens:8 mod:1 Avr:7 Freq:1 Tune:0 kutu kola 330ml:230cm bakır kazan:250cm Küp içi para:180cm Pcb:250cm Krem kutusu:230cm bu derinlikler metreyle ölçülmüş derinliklerdir göz kararı belirlenmiş derinlikler değildir.Usta Cihazın derinlikleri çok güzel hava ile toprak dengesini sağlayacak birde ground modu eklenirse tadından yenmez.Havada 1.sıfırlama toprakta 2.sıfırlama olarak ve bir daha mesafe koruma derdi kalmaz.Usta artık bir dahaki cihaz çalışmanda böyle bir mod üstünde çalışırsan herşey kusursuz olacak. ;D Ha birde unutmadan usta ara kablolar hareket ettikçe hafif bir parazit var bunun için basit ama etkili revizyon metodunu açıklarsan herkeze çok faydası olur. ^-^ Test çukurunun resmini ekliyorum...

Testlerin başarılı olmasına sevindim. Keşke bobini sabit test videosu çekseydiniz. En azından 1x1 den büyük başlıklar için insanlara referans olurdu. Hava ve toprak tunesi bu dedektörde zaten var. Benim videoya bakarsanız tunning havada, zero toprakta yapılıyor. Üzerine menüdeki Tuneyi de 1-2 gibi yaparsanız tam sizin istediğiniz olur. Mineral değişiminden etkilenmez :) Eğer imkanınız varsa bobin sabit de olsa videolarınızı bekliyorum.

Saygılar
Usta başlık sabit halde gerçekçi bir test olmadığını düşünerekten böyle bir videodan hep kaçındım ama madem bu kadar ısrar ediyorsunuz başlık sabit bir video çekerim.Tuning havada zero toprakta mı yok artık!!!Bu şekilde hava toprak dengesini sağlayabiliyor muyuz?Ben bunu nasıl fark edemedim ya. :(  En kısa zamanda bunu deneyeceğim hemde bir video çekerim usta sırf senin için.Usta bakarsın cep yöntemi testte plus hakettiği derinliklerde metalleri ceplere koyup deneme imkanı bulabiliriz verdiğiniz bu ince detaydan sonra. :) Eğer hava toprak dengesini yaparsak usta başka bir cihaza gerek kalmaz yani başka cihaz kullanılmaz artık. :)

Yakalarsınız merak etmeyin :) Ben de zaten başka cihaza gerek yok diyorum da bunu deyince kötü oluyorum. Dikkat edin sizi kötü adam ilan etmesinler :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1001 : 10 Temmuz 2016, 20:46:29 »
Hüseyin usta acaba tasa otermi makina bu gun tasa ötüyor du zero yapıyorum ama yine ötüyor

Taşa ötmez. Ama taş sandığın şey başka bişeyse ötebilir. Sen taş olarak görürsün belki doğal madendir ;)
Büyümü vardır ustam taşta.Okutmak mı gerekir?
 :)

Okumak lazım tabi. Okutmayacan okuyacan ;) Arada fark var.
Kullanım kılavuzuna iyice okumak lazım bu durumda.

Şaka bir tarafada arkadaşlar nasıl oluyor da taşa ötüyor,parazit yapıyor anlamıyorum.
Bence cihaza iyice hakim olmadan,olması gereken değerleri elde etmeden araziye çıkmayın.Ne 3s de nede 3s+ ben bu sorunları yaşamadım.Şu an cihazım arazide kullanılıyor.Hemde bir bayi abim aldı 1 haftalığına.Bir çok para çıkarmışlar 3-4 gün içersin de.
Ben daha ayrıntılı bir şeyler yüklemeye çalışacağım...

Ohooo ben para çıkardım, para çıkarmak moda oldu :)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1002 : 10 Temmuz 2016, 20:51:12 »
S.a
Arkadaşlar bobin sğrisi ayarlama hala sıkıntı devam ediyor bobine metal yaklaştırdığımda olması gereken eğri şekli beliriyor ve bu şekilde tanıtıp metali çekince dalga şekli eski halini  alıyor (dik).
Engineer

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1003 : 10 Temmuz 2016, 20:52:17 »
225x225 başlığa hiç değinmemişik ya.Bu başlıkta verimsiz çıktı çünkü derinlikleri 170x170 ile aynı yani bir artısı yok.Buradan şu sonuç çıkıyor direnç değerleri başlıkta hayati önemde.Bu başlıkta 1.5r gibi bir direnç değeri yakalansa o zaman bu başlık kanaatimce kendisini gösterirdi.Ama bu durumda atıl kaldı bunu kullanmam herhalde.Başlık değerlerimi zaten daha önce yazmıştım merak edenler inceleyebilir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1004 : 10 Temmuz 2016, 20:53:18 »
S.a
Arkadaşlar bobin sğrisi ayarlama hala sıkıntı devam ediyor bobine metal yaklaştırdığımda olması gereken eğri şekli beliriyor ve bu şekilde tanıtıp metali çekince dalga şekli eski halini  alıyor (dik).

Yazdığım adımlar vardı sizin için. Onlara bakabildiniz mi? Hepsi olması gerektiği gibi mi?

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1005 : 10 Temmuz 2016, 20:56:50 »
eet baktım bobin endüktansını ölçemiyorum bitek lcr metre yok direnç 1.5, 1,6 ohm.
Engineer

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1006 : 10 Temmuz 2016, 21:03:00 »
taşa verdiği deger FERRO 

hüseyin usta altın tuttum bu gün cihaza önce ferro  2 saniye sonra noferro dedi :)

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1007 : 10 Temmuz 2016, 21:06:48 »
hüseyin usta BU FERRO VE NOFERRO BUNU DEĞERLİ DEĞERSİZ ŞEKLİNDE YAZSSAYDIN KEŞKE

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1008 : 10 Temmuz 2016, 21:07:01 »
taşa verdiği deger FERRO 

hüseyin usta altın tuttum bu gün cihaza önce ferro  2 saniye sonra noferro dedi :)

Demekki kalibrasyon iyi değil. Altını tuttuğun anda nonferro demesi lazım. Cihazı iyice bir kalibre et.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1009 : 10 Temmuz 2016, 21:07:29 »
eet baktım bobin endüktansını ölçemiyorum bitek lcr metre yok direnç 1.5, 1,6 ohm.

6V referansı kaç volt ölçtünüz?

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1010 : 10 Temmuz 2016, 21:10:54 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1011 : 10 Temmuz 2016, 21:11:26 »
S.a
Videoyu izledim.Hiç tune yapılmamış.Yada ben göremedim.Potla ayar yapıyorsunuz sönüm eğrisini ancak sadece potla olmaz.Trimpotla belli bir değer yakalamanız lazım ki potla düzeltme yapasınız veya tam tersi.
Birde her pot veya direnç bu iş için uygun değil.Bunu da belirteyim.
Potu kullanmayın 270r bir direnç takın  varsa.Bir daha deneyin.Veya potu o değere getirip lehimleyin.

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1012 : 10 Temmuz 2016, 21:16:06 »

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1013 : 10 Temmuz 2016, 21:17:00 »
S.a

Ustam s.a daha öncede yazmıştım. Farklı eğrileri bende gördüm. Paylaştığınız dahil..hem bobine hemde pcb ye paralel bağladığım 330ohm 5w dirençle ben olması gerekeni çok yaklaştım. Tabi arazi kalibrasyonu daha yapılmadı.. Eğriyi ayarlarken bakır plaketi yaklaştırdım ve en yakın değerde tuning yaptım. Bakır plaket 50 cm i geçiyor. Ve havada tıklamaya başlıyor.  Şimdilik eğri budur.
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1014 : 10 Temmuz 2016, 21:20:17 »
5,92 V
Engineer

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1015 : 10 Temmuz 2016, 21:20:27 »
ONUR USTA ben bobin işini beceremedim yüksek gerilim olsa hallederim :) benim işim

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1016 : 10 Temmuz 2016, 21:26:06 »
ONUR USTA ben bobin işini beceremedim yüksek gerilim olsa hallederim :) benim işim
Aman bana y.g deme.Daha bu gün o.g. ikselpi kablomuz patladı.Canımız çıktı yeniliyoz diye hatırlatma böyle şeyler.

Bobin değerleri belli ustam.Bu kadar takılmayın.Yıllardır aynı değerler ve sarım şekli.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1017 : 10 Temmuz 2016, 21:36:34 »
dünde bizim merkezin O.G Sİ PATLADI 1.5 METRE elimzle kazdık bel gitti şan yağmur yağıyor hatlar bi acıp bi kapıyor umarım bi arıza cıkmaz :)

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1018 : 10 Temmuz 2016, 21:37:46 »

şimdi onur usra 45 bobin böylemi sarılacak 18 sipir 0.65 bobin telinden

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1019 : 10 Temmuz 2016, 21:46:19 »
Aynen öyle ustam.Sipir için 18 olur 20 olur bu önemli değil.2r nin altına 400mh nin pek üstüne çıkma.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...