Gönderen Konu: HAMMER HEAD YAPAN ARKADAŞLAR Bİ BAKARMISINIZ  (Okunma sayısı 123289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı teknik2230

• Ticari Yasaklı
  • Yüzbaşı
  • *
Ynt: HAMMER HEAD YAPAN ARKADAŞLAR Bİ BAKARMISINIZ
« Yanıtla #120 : 13 Mayıs 2010, 17:48:45 »
http://urun.gittigidiyor.com/hammerhad-metal-dedektou-de-monte_W0QQidZZ27272510
hammerhead pulse   metal  dedektörü  isteyen  arkadaşlar  baksın

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #121 : 13 Mayıs 2010, 22:23:22 »
teknik2230 galiba bunları sen satıyorsun acaba fiyatları ne kadar :D

Çevrimdışı syo

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #122 : 14 Mayıs 2010, 09:47:07 »
tennik2230 senin bu hammerhead DD bobinmi bobinide demonte kitin içindemi hariçmi

(slm   hammerhead   yapan   yapmak  isteyen   arkadaşlar
r45a  yı  takmayın verim artıyor
r45 e 50  k  takın    yada 2 tane 100k   yı  paralel takın   50  k  olur
r46 daki 10  k  pota 1  klık  sei  direnç bağlayın)

birde bu tecrübeleri bizle paylaşmışsın teiekkürler
BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK TAHT MİSALİ O MUSALLA TAŞINDA

Çevrimdışı teknik2230

• Ticari Yasaklı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #123 : 14 Mayıs 2010, 11:04:57 »
isterseniz  hazır  kurulu    hammerhead    kit   var

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #124 : 14 Mayıs 2010, 17:22:42 »
Hammerda kaliprasyon ayarı yaparken bobin takılımı olacak?

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #125 : 14 Mayıs 2010, 18:21:22 »
kartı sattığınız sayfadan ..
Alıntı
dört farklı metal algılama ses çıkış seçeneği ile HAMMERHEAD'in farkını farkedeceksiniz.

metallere farklı ses tonu verme  özelliği HH de yok . bu özelliği siz mi eklediniz.? veya ben mi yanlış anladım..

Alıntı
DERİNLİK VERİLERİ(*)

(25 cm çaplı orjinal dairesel mono başlıkla)

3 cm çap Gümüş ...........40cm
4 cm çap kremse Altın.................................... 50cm
10 cm çap kare biçimli nesle................ 70cm
1kg’lik boya kutusu.......................................... 90cm
18kg’lik yağ tenekesi...................................... 130cm
Maximum derinlik............................................200cm

mümklünse  4cm lik altını 50 cm den aldığını gösteren  bir video koyarmısın...   selamlar...

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #126 : 14 Mayıs 2010, 19:56:24 »
Arkadaş MasterHunterin siteden kopyala yapıştır yapmış o ilanı...Yanlız Hammerhead dedektöründe vco,non vco opsiyonu var bu seçim bir jamperla yapılabiliyor,artı vco devresi değişik pinlerinden tetiklenme ile ve devrenin örnekleme katından alınan frekansı ile tetiklenme yoluyla vco frekansı çeşitlendirilmeye çalışılmış..
Hammer gramseyi 50 cm den algılayabilirmi bilmem ama,Delta pulsenin 40 lık başlık,başlık sabit cep yöntemi temiz toprakta cumhuriyet altınını 40 cm den algılayan videosu var...
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2010, 19:58:04 Gönderen: ercan »

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #127 : 14 Mayıs 2010, 20:05:50 »
Hammerı yapan biri olarak şunu söyleyebilirim;başlık 30cm çapında para testleri;
1tl--------35cm hissediyor 30cm net
5kuruş---------13cm net
3cm altın-------30cm hissediyor------25cm net
3cm gümüş-------35cm net

altına ve bronza olan hassasiyetin testlerde  hammerda düşük oldugu anlaşılıyor..
Delta ve snifferın altın ve bronz hassasiyeti Hammerdan daha iyi oldunu gördüm..
50cm den Hammerın altını görmesi imkansız..Arkadaş bu konuda kusura bakmasın baya abartılı bir mesafe söylemiş..

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #128 : 14 Mayıs 2010, 20:10:50 »
Simon46 arkadaşım...hammer mineralde söylendiği gibimi yani mineralden etkilenmiyormu?gerçi hassasiyet az olunca etkilenmede az olacaktır...

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #129 : 14 Mayıs 2010, 20:28:10 »
Ercan Arkadaşım,mineralden delta kadar etkilenmiyor.Bunu sebebi de bobine sarılan folyo da olabilir..Multivibratör katı Deltadan daha kararlı çalışmasıda olabilir.. Balance başlıgı indirip kaldırmalarda delta gibi bozulmuyor..Yalnız tektekcilik için Deltadan iyi oldugu bir gerçek..Özellikle 5 kuruş büyüklüğündeki paralara olan hassasiyeti deltan çok iyi..Delta 5 kuruşu zor görürken Hammer 15cmden net görebiliyor..
Hammerda besleme çok önemli.Beslemede kullanılan ıcl7660 yerine lt1054 kullandıgınızda hem cihazın verimliliği artıyor hemde eşik seviyesi bozulmuyor..
Hammerın en güzel özelliği ise tepki süresi çok hızlı.Hammerla koşarak bile arayabilirsiniz..

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #130 : 14 Mayıs 2010, 20:48:32 »
Verdiğin bilgi için teşekkürler...eminim yapacak olanlara çok faydası olacaktır...

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #131 : 15 Mayıs 2010, 13:01:36 »
simon46 arkadaşım altın ve gümüş testlerinde kullandığınız cisimlerin kütleleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?

şimdilik pulse star bgnin elemanlarını dizmekle meşgulüm.tam hatırlamıyorum ama verdiğiniz değerlere yakın ayrımlı olarak hammer'ı modifiye etmiştim.ıb-pı olarak.

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #132 : 15 Mayıs 2010, 20:15:59 »
Cumhuriyet Altını tüm olanı oda 3cm çapında geliyor.
Bronzda tek para o da 3cm çapında..
Hammerı ayrımlı olarak bu degerleri yakalaman güzel bir gelişme.Hammerda ayrım olması tek tekcilik için çok faydası olacaktır.Bu ayrım hakkında detaylı bilgi verirsen forum adına çok faydalı olur.Kolay gelsin ..Saygılar..

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #133 : 17 Mayıs 2010, 10:12:18 »
elimdeki işleri bitirdiğimde hammer'a tekrar bakacağım.hava testinden sonra toprak testini de yapacağım gelişmeler olumlu olursa bunu sizlerle paylaşmak bana zevk verir.

Çevrimdışı teknik2230

• Ticari Yasaklı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #134 : 24 Mayıs 2010, 18:45:10 »
emekli amca
hammerhead dın   d versiyonunda  4 farklı  ses   imakanı  var
saygılar

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #135 : 24 Mayıs 2010, 22:49:18 »
emekli amca
hammerhead dın   d versiyonunda  4 farklı  ses   imakanı  var
saygılar

d versiyonunu incelememişim   ben bir arkadaşıma istek üzerine vco lu tipte yaptım .güzel çalışıyor .ayrım da yaptırdım  daha doğrusu tüm pi ler ayrım yapar az da olsa değişiklik gerekir ...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #136 : 28 Mayıs 2010, 11:16:11 »
arkadaşlar
yaklaık 6 aydır hammer head 'i arazide kullanıyorum.ev ortamında yapılan değer testleri ile arazidekiler arasında neredeyse fark yok.ayrımsız olarak kullandığım HH bana arazide çok zorluk çıkardı.sebebide arazideki hiçbir metali atlamaması.tabiki ayrımsız olanı daha hassas ve daha duyarlı olduğundan insan içinde şüphe kalmasınıda azaltıyor.daha önce iki adet delta yaptım ve pekde verim alamadım.15 gün önce bir delta daha yaptım fakat istediğim gibi çalıştıramadım.bende delta için yaptığım 42cm lik başlığı hh bağladım.hiç beklemediğim bir sonuç çıktı ortaya.HH evde çalıştıramadım binadaki demir yapıdan susmadı.arazide denedim sonuç süper.90 cm derinlikte toprakta kola kutusu büyüklüğündeki döküm dirsek'i algıladı.110 cm de ufak ufak çıtırdadığını duydum.ayarı çok kolay ve sizi arazide özellikle dere yataklarında yarı yolda bırakmayacak bir makina.bence delta ve XR-71 den çok daha duyarlı ve kullanması kolay.eğer metalin bol bulunduğu bir arazide çalışmayacaksanız ayrımsız HH ile aradığınızı kaçırmanız imkansız.delta gibi 4m derinde sinyal verdiğinde acaba varmı sorusu HH de olmuyor.kaç kişi 4m derine kazmayı göze alıyor.herkeze saygılar.....

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #137 : 28 Mayıs 2010, 21:19:22 »
tivos araziye çıktığında havada bi deneme yapsana ola kutusunu kaç cm den algılıyor birde en fazla derinlik kaç cm büyük cisimlerde birde ben hammer head'e yabancıyım bu pı değilmi ayrım nasıl yapıyor ayrımlı olarak mesela 10*10 bakır levhayı kaç cm den algılıyor şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #138 : 29 Mayıs 2010, 01:41:58 »
Hammer Pi sistem bir dedektördür..Yüksek frekansta çalıştıgı için Deltaya göre tepki süresi çok hızlıdır..Tektekcilik için ideal bir pulsedir.
Hammerın hiç bir modeli ayrımlı degildir..
Ayrım sadece vlf cihazlarda saglıklıdır.Pulselerde saglıklı ayrım beklemek hayal kırıklıgıyla sonuçlanır...Pulselerde metalle minareli ayırt eden en iyi cihaz hangisiyse en mükemmel ayrım onda vardır..
 Araziye çıkmamış arazi tecrübesi olmayan her insanın ilk aradıgı şey ayrım olmuş.Araziye çıkıp mineral belasıyla ugraşmış olsaydınız, ayrımdan önce minerali eleyebilen bir cihaz arardınız..İşi bilen profesyonel her defineci ayrıma önem vermez.Ayrım ikinci plandadır onlar için..Öncelikle her arazide çalışabilen parazit yapmayan hayali sinyal vermeyen özellikler aranmalıdır.Ondan sonra derinlik ve en sonda ayrım dikkate alınır..
Piyasada adı geçen  en iyi pulse markalarda istenilen ayrım yoktur..Bunu neden söylüyorum, çünkü piyasadaki bir çok pulse cihazı işim geregi inceleme fırsatı buldum.Bu yüzden sizlerle tecrübelerimi ve deneyimlerimi paylaşıyorum..

Vlf cihazlarda ayrım istenilen gibi olmasada pulselerden çok çok iyidir..Yalnız vlf yüzeysel tek para aramalar için kullanılır.Derinlerde iş yapmazlar..En kıral vlf 70cm den sonra bir şey görmez..

pulsede derinlik iydir,vlfde ise ayrım.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #139 : 03 Haziran 2010, 11:48:12 »
sayın şimal
ben HH ayrım yapıyor demedim.üzeriene basa basa ayrımsız bir cihaz dedim.bazı sitelerde DD bobin takılarak ve kartta bulunan değişiklerle ayrım yaptığı yazıyor .ama gereksiz bence.sahada önemli olan sinyal durumu.sitede ustalarında dediği gibi önemli olan makinanın tutarlılığı ve minarellerden çok etkilenmemesi.ama HH hakkında şunu söyleyebilirim , yapan arkadaşlar bu makina ile en az 5-6 ay arazide kullanmalı . o zaman makinanın huyunu suyunu daha rahat anlıyorsunuz ve sinyal verdiğinde az da olsa neye sinyal verdiğini tahmin edebiliyorsunuz.bütün arkadaşlara saygılar....