Gönderen Konu: Dp3s 3d manyometre çekimi  (Okunma sayısı 914487 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Dp3s 3d manyometre çekimi
« Yanıtla #1420 : 08 Haziran 2016, 00:10:28 »
Diğer çalışma

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1421 : 08 Haziran 2016, 00:10:58 »
Bu da diğeri

Çevrimdışı mguleryuz

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1422 : 08 Haziran 2016, 00:58:05 »
bunlarda kullanılan program nedir  bilgi verirmisiniz

Çevrimdışı poliksi

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1423 : 08 Haziran 2016, 08:11:51 »
programı bende merak ettim şimdi :)

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #1424 : 08 Haziran 2016, 10:02:08 »
Programa bu kadar takılmayın, ham görüntüden ne fazlası var.
Renkleri yoğunluğuna göre değerini artırmış ve azaltmış, bana göre ham görüntüden pek bi farkı yok. 2 tane yükselti ve eğrelti görüntüsü var ve 3d olarak, bunu sizlerde yapabilrisiniz.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1425 : 08 Haziran 2016, 11:35:21 »
Renkleri yoğunluğuna göre değerini artırmış ve azaltmış, bana göre ham görüntüden pek bi farkı yok. 2 tane yükselti ve eğrelti görüntüsü var ve 3d olarak, bunu sizlerde yapabilrisiniz.
Ben nasıl yapıldığını bilmiyorum sevgili wtrk bu işi bildiğini sanıyorum bize de nasıl yapıldığını öğretirsen başkalarına muhtaç olmayalım.

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1426 : 08 Haziran 2016, 12:06:03 »
Ben nasıl yapıldığını bilmiyorum sevgili wtrk bu işi bildiğini sanıyorum bize de nasıl yapıldığını öğretirsen başkalarına muhtaç olmayalım.

Değerli kardeşim burada kim ne öğretiyorki benden bekliyorsun ??
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1427 : 08 Haziran 2016, 12:32:02 »

Sende haklısın..........

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1428 : 08 Haziran 2016, 12:38:30 »

Bu tamamen senin kendi bakış açın.. Ve çok yanlış..
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1429 : 08 Haziran 2016, 12:58:31 »
Bence programlar içinde kaybolmak doğru değil. Sonuçta ortada bir makine var ve onun için yapılmış özel bir yazılım var. Programlarla sadece süslemeler yapılıyor. Çekimi yapan cihaz belli. Programı belli. Bence bu programı okumayı tam anlamıyla öğrenmek lazım. Yoksa voxler çok iyi bir program mı ? Çok iyi desek bile eğitimi çok uzun süren bir program. Kaç kişi voxler kullanmayı tam olarak bildiğini söyleyebilir. Elinde voxler konusunda Türkçe doküman olup da paylaşmayan arkadaş varsa , bu sitede olması da onun ayıbı bence... 

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1430 : 08 Haziran 2016, 13:14:25 »

Nedenmiş o ustam ?
Bir daha bu sitede birsey paylaşmayacağımı söylediğimde desteklemiştin ama. ;) ;)
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı poliksi

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1431 : 08 Haziran 2016, 14:12:42 »
hüseyin ustam  burdaki asıl sorun program biraz eksik mi  yoksa yetersiz mi kullanıcılar  farklı programlara yöneliyor

program  konusunda bir tartışma yapılıp eksikleri giderelim ve başka programlara ihtiyacımız olmasın derim . şahsi fikrim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1432 : 08 Haziran 2016, 14:34:12 »

Nedenmiş o ustam ?
Bir daha bu sitede birsey paylaşmayacağımı söylediğimde desteklemiştin ama. ;) ;)

Ben seni nerede ne için desteklemişim bir bakalım istersen ;) Ben seni cracklettiğin programları yayınlamaman için destekledim. Bu hem program sahipleri hem de senin için doğru bir durum. Çünkü hem program sahiplerini zora sokarsın hem de program sahipleri kanuni yolda seni zora sokar.

Öte yandan sen ne demişsin? "Değerli kardeşim burada kim ne öğretiyorki benden bekliyorsun ??" Benim veya diğer arkadaşların yayınladığı tasarımları sanırım görmüyorsun?? Senelerdir insanların buradan neler öğrendiğini sanırım görmüyorsun?? Bu cümlen çok yanlış bir düşünceyi barındırıyor. Kusura bakma ama seni az çok tanımasam bu cümle için çok daha farklı yorumlar yapabilirdim.

Sana bir tavsiye. İçinde bulunduğun bu düşünce yapısı hem sana hem de etrafındakilere zarar verir. Seni az çok tanıyan biri olarak bu düşünce yapısından kurtulmanı tavsiye ederim. Biz seni yukarıda yazdığın cümledeki tavırla yada son zamanlarda içinde bulunduğun tavırla tanımadık, biz seni etrafına faydalı olmaya çalışan biri, yapıcı biri olarak tanıdık ve öyle kalmanı isteriz.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2016, 14:37:11 Gönderen: Karadağ »

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1433 : 08 Haziran 2016, 14:36:06 »
hüseyin ustam  burdaki asıl sorun program biraz eksik mi  yoksa yetersiz mi kullanıcılar  farklı programlara yöneliyor

program  konusunda bir tartışma yapılıp eksikleri giderelim ve başka programlara ihtiyacımız olmasın derim . şahsi fikrim

Eksikler konusunda yapılacak tartışma sonucuna göre ben seve seve güncelleme yaparım. Tabii benim de yapabileceklerim ve yapamayacaklarım var :) Ben tek kişiyim :)

Çevrimdışı poliksi

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1434 : 08 Haziran 2016, 15:34:30 »
karadağ ustam bir başlık açalım onun adı altında  önerilerimizi tartışmaya açalım

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1435 : 08 Haziran 2016, 15:44:00 »

Eksikler konusunda yapılacak tartışma sonucuna göre ben seve seve güncelleme yaparım. Tabii benim de yapabileceklerim ve yapamayacaklarım var :) Ben tek kişiyim :)
Ustalarım ve değerli arkadaşlarım, program önemli olabilir ama aslında ikisi birbirini tamamlayıcı bir ortaktır. Bir kere karadağ ustanın yaptığı manyetometre ve gradyometre ile alınan veriler bence üst seviyede verilerdir. Zaten önemli olan bu verilerin alınmasıdır, yoksa voxler olmuş surfer olmuş ne farkeder, karadağ usta diğer programlarla uyumlu hale getirdikten sonra isteyen istediği yerde değerlendirebilir verilerini, karadağ ustanın programı kendi tasarımı olan orjinal programıdır. İsteyen istediği programı kullansın , Karadağ ustada birde bu program işine el atarsa artık uyku uyuyacak zaman bile bulamayacak. Bence artık bir ustayı rahat bırakın da verileri nerede isterse herkes orada işlesin. Usta demiyor ki benim programım harici bir yerde iş yapmayın diye; kim neyi isterse kullansın. Biz istiyoruz ki, her şey hayalimizdeki gibi olsun ama olmaz ....Göze hoş görünen orjinal 3 d programların fiyatlarının 20 bin doların üstünde olduğunu biliyormusunuz?

Çevrimdışı poliksi

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1436 : 08 Haziran 2016, 15:51:42 »
kalite emek ve arge ister  anekbut ustam kalite hüseyin usta arge biziz  biz eksikleri söylemezsek  hüseyin ustanın emeklerine haksızlık yapmış oluruz .Sahada tecrübe olmazsa  eleştiri olmazsa nasıl geliştirecek yada farklı çeşitler nasıl  sunacak hüseyin usta ,

Hüseyin ustanın çok çalıştığını biliyorum marka olma yolunda  emin adımlarla gidiyor  bizde bu yolda onu destekleyeceğiz.

Kusura bakma hüseyin usta Kalite tesadüf değildir. Çalışmaya devam  ;) :D

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1437 : 08 Haziran 2016, 15:56:30 »
Karadağ ustam bir de şöyle bir konu var ben arkadaşlara faydalı olmak adına bir şeyler paylaşmaya kalkıyorum ama bazı arkadaşlar nedense bu program paylaşımlarım yüzünden nedense rahatsız oluyorlar bunu da anlamak zor? Beni de iki arada bir derede bırakıyorlar, bu sitede arkadaşlara yardımcı olmaya çalıyorum ama hoşuna gitmeyen üyeler olduğunu seziyorum. Kusura bakmasınlar ama bu sitenin kurucusuna ait olamayan cihazlar üretilip satılıp paylaşılıyor da neden bir program çözümlemesi bazı arkadaşlara dokunmuş anlamış değilim. Daha iyisini yapabilen de varsa bize göstersin ki bizde faydalanalım.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1438 : 08 Haziran 2016, 16:00:49 »
Sevgili poliksi biz zamanında Karadağ ustanın 3-5 milyara sattığı cihazları paramız çokken 100 bin liraya yurt dışından sipariş etmiştik. Şimdi usta  bunları emin ol bedava fiyatına satıyor bana program yapmasa da olur, fotoğraf makinesi cep telefonu fiyatına yeraltı görüntüleme cihazı alıyoruz daha ne isteyelim ki? Ama biz öyle bir milletiz ki; bize iyilik yaramıyor, Karadağ usta 3d programı yapsa da 5 bin dolardan satışa sunsa her güncelleme de 1000 dolar alsa , başımıza tac ederiz müşterileri 10 kat artar yalan mı?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1439 : 08 Haziran 2016, 16:07:04 »
karadağ ustam bir başlık açalım onun adı altında  önerilerimizi tartışmaya açalım

TE3D Viewer programına eklenmesini istedikleriniz yada eksin gördükleriniz diye bir başlık açın. Ben seve seve elimden geleni yaparım.