Gönderen Konu: GPR ler hakkında bilgi  (Okunma sayısı 22547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmed

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: GPR ler hakkında bilgi
« Yanıtla #60 : 26 Haziran 2016, 15:15:00 »
Bu yeni Gpr de durum nedir ustalar hiç ilerleme yokmu

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #61 : 08 Mart 2018, 12:12:32 »
Tamam ustam toprakta bulup bulmaması önemli değil.Bir çok kayaya oyulmuş zemin altı odalar yüzeyin 100-120cm altında
bu anomaliği görmesi yeterli.Yani boşluk değil hedefimiz.Yüzeye çok yakın kapak taşları ve taş odalar.Tecrüe sahipleri bu yapıları tespit edebiliyor.Öyle 10-15m lerde bu iş için gereksiz.
Zaten her olta attığında hayalindeki balığı yakalayan kim var.
Islak zeminde iş yapmaz.Metal tespiti yapmaz.Killi toprakta iş yapmaz.10 kazıdan 9u kas yapma amaçlıdır.
Onur ustam Allah seni iyilerden etsin biz 10 kazının 10undada kas yapyık 11 incide belki köşe yaparız diye teknoloji ekibi müdavimi olduk be gözümün nuru.saygılar
Sevgili türkelli gpr define buldurmaz ama yaptığın kaslarla yarışmalara falan girebilirsin. Bir zamanlar benimde iyi kaslarım olmuştu. en son 7 metrelik 2x2 lik bir kuyudan sonra bu gpr sevdasından vaz geçtim. Allahtan cihaz derinlik gösteriyor yoksa orta amerikadan falan yüzeye çıkacaktık. Saygılarımla
Bulamaya bulur.
Ancak piyasa cihazlara bakmayin....
@onur ustam mesela demek geldi içimden.özeldende olabilir.

Çevrimdışı ismail344

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #62 : 11 Nisan 2018, 22:31:31 »
Yaptıgım manyetık teslerde topraga han gı sınyal gonderılıyorsa gonderılen sınyalın aynısıyla veri alınmalı yuksecteclerle bu sekılde verı almak mumkundegıl cunku frekanslar tutmuyor bu sıstem suanda bende var sadece fılıtleme ısı sıkıntı ıyı fılıtleme analızı ıle kodlamayla ısler asılacagını dusunuyorum tabı boyle bır sey yapılırsa cıgaz palı olacagından su pe yok ucuz olursa degerı olmaz .

Çevrimdışı ismail344

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #63 : 11 Nisan 2018, 23:08:01 »
Derınlık ne kadar sorarsanız 25 metre mınımum dahada artırıla bılır yol acık ama benım ısım degıl  fılıtleme ısı var ekıp ısı bu ısler benı asar Pulse nın gercek derınlıgını anlamak bır baska alıcı aynı degerde olan  pukse ıle verı almaktan gectıgıne ınanıyorum benın dusunceme gore 100 metreye kadar mınımum sınyal gonderır pulse dedoktor sadece 100 de 2 sını algılata bılıyorlar pıyasadakı dedoktor fırmaları .

Çevrimdışı ismail344

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #64 : 13 Nisan 2018, 20:21:54 »
Bişeyın degerınde olması en iyi fıyat ısı olacagını dusunuyorum yabancı fırmalar var boyama ısını ıyı yapıyorlar ınsanlarda sıgır degıl dedoktor 3d manyo metre gıbı sıstemler zaten basıt sıstemler asıl olan ortada palı sıstem yapıp bunu pıyasaya sure bılmek oldugunu dusunuyorum Allah nasıp ederse daglar dum duz olur  guclu bır reklam polıtıkası olacagından supem yok  onlar konussun sız yapın yabancı fırmalar catlasın savasın dıger yuzu  :D    .

Çevrimdışı ismail344

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #65 : 13 Nisan 2018, 20:42:32 »
Her sey tcaret Para degıl Turkıyeyı araba ılk pıyasaya surdugunde bısekılde asaladılar Turkıye hıc bır sey degıl gbı dıs ulkelerden oyunlar oynanıyor tabı kım yapıyor bu ıslerı osmanlıyı yıkmaya sebep olan ajanın patronlarının devamı daha kım olacak oyunlar oynanıyor fıtneler ortaya atılıyor v.s burda kendı ınsanımızdan bır sey ortaya konmussa dıs devlete savas kazanılmıs gıbı bır durum ortaya cıkıyor bence bu ıslerde organızelı sekılde ekıp kurum devlet kanalından Hızlı bır ılerleme yapmak lazım buda guclu bır ekıple olur kanatımce sen ben davası ortaya gırerse sıkıntı olur tabı turkıyenın ıcınde ıyı bır cıgaz uretılmesı tabı kı turkıye devletının karınadır dısardakı dusmanlarda ıyı bır derstır .