Gönderen Konu: sadece altın gümüş bronz metalini algılama teknikleri  (Okunma sayısı 48358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
bundan önceki açtığım konularla ilgili çok merak uyandıran ,aklınıza takılan soruları mail veya telle elimden geldiğinde yanıtlamaya çalıştım,
toprak altında istenilen bir metali diğer istenmeyen metallerden minerallerden metaryellerden ayıklayarak,tespit etmek, için sadece belli bir takım malzemeye bağımlılığımıza asla gerek yoktur.istenilen metalin verici bölümüyle uyarılması yani atomlarına ayrılması valans elektronların harekete geçmesi ki biz buna o metalin titreşmesi diyoruz, bir metali titreştirmeniz için o metalin doğal resonans frekansını göndermeniz gerekir.,eğer o metalin doğal resonans frekansını iletirseniz sadece o metal sıfır noktadan sonsuza titreşir.cam bir bardağa kendi doğal frekansını uyguladığınızda,cam bardak sıfır noktadan titreşe titreşe en sonunda kırılır bunun gibi,, doğada her nesnenin bir maddenin bir yaydığı doğal frekans vardır.sis toprak altındaki nesneyi, rf ile, veya ışınımla veya,ısı ile veya manyetik etkiyle ,o istenilen metali titreştirebilirsiniz,önceki bahsettiğim yazıda ms5534 dijital piezoresistiv sensör sadece alıcıdır, titreşimleri algılar.eğer sensör içindeki c1...c6  değerlerini doğru kalibre edersenizde. istediğiniz titreşimi okur.alıcı olarak da illaki bu sensörü kullanıcam diye bi kaide yoktur, her.gi bir tx piezo ile de titreştirdiğiniz yankıyı alıp bir lede bir hp 'e bir lcd ekrana v.b  verebilirsiniz.aynı zamanda da piyasada satılan piezo yabancılarda ultrasonik sisleyici disk olarak gecer,veya tx piezo veya rf modülle istemiş olduğunuz metalin doğal resonans frekansını gönderip alıcıyla o titreşimleri alabilirsiniz,,ms5534 ve benzeri dijital piezoresistiv basınç-ısı sensörleri daha hassas ve kalibrede sıfır hata verdiği için istenilen titreşim ne ise sadece onu data out olarak verir..'''YA TUTARSA YA DENK GELİRSE'' parçasını dinlemek istemeyen arkadaşlarımıza tavsiyemdir..

Puhu

• Ziyaretçi
Ynt: sadece altın gümüş bronz metalini algılama teknikleri
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2013, 17:20:46 »
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2024, 11:09:31 Gönderen: Zanos »

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2013, 17:56:28 »
bu yazdığım teknik açıklamadır,,BURDA BÖYLE BİR CİHAZ VAR,,YAPIYORUM ,,SATIYORUM DEMEDİM,,,,İSTENİLEN METALLERİN ALGILANMASI İLE İLGİLİ TEKNİK BÜLTEN DİR........BÖYLE BİR CİHAZI YAPIYORUZ,,,DEMEDİK,,,,,BU VE BUNE BENZER CİHAZ YAPMAK İSTEYENLERE TEKNİK BİR AÇIKLAMA YAPILMIŞTIR....
KARALAMADAN ÖNCE DİKKATLE OKURSAN  ANLAMANI BEKLİYORUM..VEYA YAZDIKLARIMLA İLGİLİ NETTE DE ÇOK RAHAT BU BİLGİLERE ZATEN ERİŞİRSİN,,,,
,,KONUDA SADECE ALTIN  GÜMÜŞ BRONZ METALİNİ ALGILAMA TEKNİKLERİ YAZIYOR,,,,,SADECE ALTIN GÜMÜŞ BRONZU ALGILAYAN ALET BURDA DEMİYO,,,

..................ALGILAMA PROBLEMİN VAR GALİBA................................

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2013, 18:01:46 »
Konu metal dedektörleri şemaları ile alakalı olmadığı için buraya taşınmıştır.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2013, 18:02:43 »
Madem oyle siz bu tekniklerle calisan bir cihaz yaptiniz mi?

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2013, 18:17:27 »
bu teknikle çalışan ben yapmadım ama kullandım gördüm, ve bilgisayar mühendisi olduğum için ,tüm teknik detaylarını yapan arkadaştan rica ettim ve bana tüm detayları verdi,, benim merakım ve boş zamanım olmadığı için uğraşmadım ,,ben sadece tüm teknik ayrıntıları biliyorum,, tr de ,de satılan bir ürün değil zaten ,tamamıyla el ürünü, 3voltla pille çalışan bi alet, ama kesinlikle sıfır hata payı var...

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2013, 18:25:54 »
Inandiriciliginiz sifir. Eski mesajlariniza baktim. 2011 den beri ayni seyleri yazmissiniz. Ortada hicbirsey sey yok. Baska hicbir yerde bir mesajiniz bile yok. Beni yanlis anlamayin bende yeni ve basarili sistemler gelistirilsin istiyorum ama sizin senel3rdir sadece bu konuda yazip ortada hicbir icraat olmamasi insanin kafasini karistiriyor ve sizin sazan avi pesinde oldugunuzu dusunduruyor. Lutfen beni yaniltin.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2013, 18:28:33 »
MERHABA;

Aslında bu konularla ilgilenen bir arkadaşımız vardı şüphesiz bu konuda fazlaca bilgi verecektir..
Tabi geri dönebilirse,
Kendi frekans değeriyle oluşturduğu yüksek manyetik frekans çakışması  nedeniyle boyutlar arasında kayboldu gitti...
 :) :)
sAYGILAR
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2013, 15:24:08 »
bu konudan zaten önceden de bahsedilmiş, bende bunu demek istiyordum. 
ibumail arkadaş ynt: ultrasonic metal dedektor(profesyoneller için) konu başlıklı 27ocak2013 23:21  de vermiş..

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2013, 15:43:14 »
Bu konudan daha once siz bahsetmissiniz hemde 2011 de. Ve hala bahaedip duruyor ama bir icraat yapamiyorsunuz. Bu durum beni hakli cikartiyor. Sazan avindasiniz. Lutfen beni haksiz cikartin.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2013, 15:53:39 »
S.A.  Bu sitede kalan son sazan olarak söylüyorum...
Acelemiz yok..Altın fiyatları taban yapmış..Az daha beklesinler toprak altında..2015e kadar yolu var :)
örn...mikrodalga fırını bulan adamın derdi neydi ne oldu.Bakın sayesinde mutfaklarda vazgeçilmez oldu kısmen...
Fazla kurcalamaya gerek yok teoride yazılanlar doğruda olsa işin rengi değişiyor sonradan..
SAYGILAr
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2013, 16:22:52 »
ibumail arkadaşın verdiği ek var zaten.çalışma mantığı,tekniği ,fizik kuralı aynı,, sadece alıcı rx piezo yerine benim gördüğüm devrede piezoresistif dijital basınç-ısı sensörü kullanılmış,eğer iyi bir elektronik bilginiz var ise, elektronik mühendisi olup olmamanız önemli değil,devrede alıcı kısımda yapılan analog işlemler,benim bahsettiğim dijital sensör içinde bulunan minyatür devrelerde bulunan ınput mux.dijital filitre,dijitalarabirim,adc,ve prom odası ile tümleştirilmiş devre elemanlarıyla,adc de kalibre edilen değerlerle,istenilen titreşimin okunup,okunmaması,sadece istenilen titreşimin adc de işlenip tek bir data out olarak verilmesi sağlanmış.

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2013, 16:40:01 »
mesela buda piezonun analog hali devre

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2013, 17:42:08 »
Bana altın'ın kendi  frekans değerini söylermisiniz
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #14 : 14 Kasım 2013, 17:51:51 »
ibumail arkadaşın gönderdiği şema yanında açıklamada altın için5.621mhz (5621khz)  gümüş için 5278khz(5.278mhz).......yazıyor..
ama bunlar gerçektende o metalin doğal resonans frekansımı emin değilim,döküman rus sitesinden alınmış bulunmuş belli,,ama dünya üzerinde camın,tahtanın, plastiğin, metallerin, yaydığı gerçek frekansları ölçen aletler var, bu aleti kendisi yapan arkadaş, altının saflık derecesine göre uygun tek bir değer verildiği söylemişti.yani 14ayar-24ayar gibi,, ama işinize yarar derseniz öğrenirim.

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #15 : 14 Kasım 2013, 17:56:58 »
piezoresistif dijital basınç-ısı sensörü ,gelen titreşimleri almak ,adc komutlandırılmasına göre işleyip çevirmek(33ms) le yükümlü,sensör içindeki devre, sinyalin işlenmesi filitre edilmesi temizlenmesi ayıklanması,adc de de istenilen yankının okunması ile donatılmış,, o yüzden karışık kapılı,trimpotlu analog devreye gerek duymamış.

Çevrimdışı erraltay

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #16 : 14 Kasım 2013, 18:07:21 »
yabancı sitelerde de ingilizce olarak altın gümüş bronz doğal resonans frekansları  ,,diye arama yaptığımda yabancı formlarda altın için 1.7mhz  ----1.729mhz---1.712mhz---gümüş içinde 4.047mhz--4.046mhz----4.0652mhz.buldum,,
ama gerçek olanı şu, istenilen metalin gerçek doğal resonans frekansı o metale verilirse o metal sıfır noktadan titreşe titreşe sonsuz bir resonans gösterir,
diğer alıcı sensörün görevide zaten o titreşimi algılamak.

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 14 Kasım 2013, 19:17:27 »
Lutfen calisan bir cihaz gosterin. Ben hala yazma amacinizin sazan avlamak oldugunu dusunuyorum. Ben gordum arkadasimda demekle olmuyor.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 15 Kasım 2013, 02:25:23 »
selam puhu
putların  kendilerine bile hayrı yok biliyorsun ama genede insanlara buna tapıyorsa yapacak birşey yok
hayatımızın her turlu ilişkişinde birileri birilerini dolandırıyor kandırıyor sıf bu cubuk işinde değil
sazanda bir canlı var her zamanda olacaktır her zaman her yerde koruyamazsınız sürekli uyaramazsınız
onlar akıllarını başlarına almalı
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2013, 09:55:23 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #19 : 15 Kasım 2013, 08:33:44 »
bu teknikle çalışan ben yapmadım ama kullandım gördüm, ve bilgisayar mühendisi olduğum için ,tüm teknik detaylarını yapan arkadaştan rica ettim ve bana tüm detayları verdi,, benim merakım ve boş zamanım olmadığı için uğraşmadım ,,ben sadece tüm teknik ayrıntıları biliyorum,, tr de ,de satılan bir ürün değil zaten ,tamamıyla el ürünü, 3voltla pille çalışan bi alet, ama kesinlikle sıfır hata payı var...
Ben size inandım bu sistemi yapan arkadaşınız eğer satmayı düşünürse ben alıcıyım....
Çok fazla bilgi vermişsiniz ben tatmin oldum.Benimle iletişime geçin lütfen....;)
Altın'ın frekans bilgilerini vermişsiniz ben bir not olarak söyleyeyim o değerleri sabit olarak verebilmeniz çok ilginç,bu değerleri toprağın altındamı ölçmüş acaba???
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...