Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921709 defa)

0 Üye ve 158 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7760 : 14 Kasım 2015, 20:27:06 »
Merhaba ustalar,size bir sorum var.12V  60 A araba aküsü ile  cihazı çalıştırabilirmiyiz ,bir  sorun olurmu? Benim bildiğim amperaj (güç ) anlamına gelir.Voltaj  zarar verir.Bilenlerin  görüşleri nedir? Saygılar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7761 : 14 Kasım 2015, 21:49:12 »
Çalıştırırsınız da o aküyü nasıl taşıyacaksınız :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı AKZK

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Delta Pulse 3S M ayarlama sorunu
« Yanıtla #7762 : 14 Kasım 2015, 22:20:31 »

Merhaba Karadağ Ustam
sizden dp3s monte kit almıştım kutulama işlerini bitirdim denemelerimde  ayarlar kısmından M sinyalini ayar yapamıyorum, menüden ayarların üzerine geldiğimde  M 10  Görünüyor ama ayarlamak için üzerine tıkladığımda M 8 oluyor ve hiç bir şekilde bu rakamı  değiştiremiyorum diğer D ve T ayarlamalarında problem yok onları istediğim değerlere alabiliyorum. ne yapamam gerekli yardımcı olur musunuz? lütfen

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7763 : 16 Kasım 2015, 23:17:43 »
Merhaba ustalar,size bir sorum var.12V  60 A araba aküsü ile  cihazı çalıştırabilirmiyiz ,bir  sorun olurmu? Benim bildiğim amperaj (güç ) anlamına gelir.Voltaj  zarar verir.Bilenlerin  görüşleri nedir? Saygılar.

mustafa öztürk ustam, DP3S Pcb akım yollarının 60A akıma dayanacağını pek zannetmiyorum.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7764 : 17 Kasım 2015, 06:53:19 »
İsterseniz 200a akü kullanın en ufak bir sıkıntı olmaz.Devre sadece ihtiyacı olan akımı çeker.Bu tüm elektrikli sistemlerde geçerlidir
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7765 : 17 Kasım 2015, 10:21:59 »

Merhaba Karadağ Ustam
sizden dp3s monte kit almıştım kutulama işlerini bitirdim denemelerimde  ayarlar kısmından M sinyalini ayar yapamıyorum, menüden ayarların üzerine geldiğimde  M 10  Görünüyor ama ayarlamak için üzerine tıkladığımda M 8 oluyor ve hiç bir şekilde bu rakamı  değiştiremiyorum diğer D ve T ayarlamalarında problem yok onları istediğim değerlere alabiliyorum. ne yapamam gerekli yardımcı olur musunuz? lütfen

İşlemci yazılımınızı yenilememiz lazım. Bir şekilde sorun oluşmuş.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7766 : 17 Kasım 2015, 18:51:32 »
Teşekkür ederim ustalar denemeye deymez.Ben evdeki denemelerimde kullanmak isterdim.Saygılar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7767 : 17 Kasım 2015, 22:02:39 »
Teşekkür ederim ustalar denemeye deymez. Ben evdeki denemelerimde kullanmak isterdim.Saygılar.

mustafa öztürk ustam, pcb akım yolları ile ile ilgili dediklerime kulak vermenizi tavsiye ederim öle 300A ile de olsa olur işi olmuyor bilesiniz.

eklediğim resim ve calculator programları umarım tüm arkadaşlara faydalı olur. Bu hesaplama yöntemi özellikle vlf cihazlarda yüksek akımlı akülerin kullanımından kaynaklı entegre ve diğer elemanların yanmasına veya diğer tabir ile kırpılmasına neden olmaktadır.

http://320volt.com/pcb-yollarinin-isi-akim-tasima-ve-direnc-degerlerini-hesaplama/

http://www.4pcb.com/trace-width-calculator.html

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7768 : 18 Kasım 2015, 12:30:32 »
Şimdi bir örnekle biraz açıklama yapayım.
Elimizde 1000w lık bir rezistans var ve 220ac gerilimle çalışmakta.Fişi pirize takıyoruz yaklaşık 4.5 amper çekiyor diyoruz.
Yani her hangi bir akım sınarlaması yok.
Delta pulse cihazlarda 12v\3r formülüyle maksimum çekeceği akımı hesaplıyoruz.Yani devredeki yükümüz 4a lik bir bobin.
Bu akımıda basit ölçü aletleriylede görme imkanımız yok.
Elektrikte yükün ne olduğu önemlidir.Bazıları ne bulursa çeker.Bu yüzden akım sınırlayıcı ekipmanlara ihtiyaç vardır.
Her neyse Amarikayı tekrar,tekrar keşfetmeye benim dediğim doğrudur diye yırtınmaya gerek yok.
Ben 3s i 7a akü ile besliyorum.Şimdiye yollar yanması lazımdı.O yollar zaten kısa süreli anlık 3-4a e dayanır aksitakdir de erir giderdi çoktan
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7769 : 18 Kasım 2015, 18:34:36 »
Aku 12V olmalI. Gucu 100 amperlikte olsa detektor gereken akImI cekerek sorunsuz calIsacaktIr.Kisa devreden Allah korusun.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı myfavorites

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7770 : 18 Kasım 2015, 21:01:31 »

Merhaba Karadağ Ustam

Aynı sıkıntı bendede var  ne yapmamız gerekiyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7771 : 20 Kasım 2015, 10:26:29 »

Merhaba Karadağ Ustam

Aynı sıkıntı bendede var  ne yapmamız gerekiyor

işlemciyi bana gönderin programını yenileyelim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7772 : 20 Kasım 2015, 10:29:18 »
selamın aleyküm kusura bakmayın rahatsız ediyorum ben bu ürünü topladım elektirik verdim teknoloji ekibi yazıyor sonra açılıyor yazıyor 3 tane nokta çıkıyor o kadar orada kalıyor ne yapmam gerekiyor acaba iyi çalışmalar.

Bu soru çok genel. Marşa bastım araba çalışmadı demek gibi. Soruyu daha basite indirgemek lazım. Öncelikle bobin taktınız mı? Taktı iseniz devrenizin ön ve arkasından detaylı çekilmiş fotoğrafını siteye ekleyin bir inceleyelim.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7773 : 20 Kasım 2015, 19:51:33 »
Arkadaşlar,bu açilma işini ben daha önce de yazdım,söndürme direnci  denk değilse açılmıyor .Ben bunu bir reostalı direnç ile çok kolay aşıyorum.Herkeste MH  ölçecek cihay yok ,olsa da herkez bu bilgilere sahip değil.Bu reostalı direncı hurda buzdolaplarinda beyaz ince  kıvrımlı bır telde sarıli ,onu çözerek elde ediyorum.300 R yeterli .40 cm bobinde 200R yeterli.Benim görüşlerim,ustalar ne söyler onu bilmem.Ben bu direnci kullanalarak her türlü bobini açabiliyorum.Saygılar..Başarılar dilerim butün  teknoloji ekibi arkadaşlara.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7774 : 20 Kasım 2015, 19:57:51 »
Arkadaşlar 200R metal direnç aradım bulamadım,kramik direnç var ,bunu kullansam  söndürme direnci olarak olurmu ne  önereceksiniz.Selamlar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7775 : 21 Kasım 2015, 12:29:16 »
Arkadaşlar,bu açilma işini ben daha önce de yazdım,söndürme direnci  denk değilse açılmıyor .Ben bunu bir reostalı direnç ile çok kolay aşıyorum.Herkeste MH  ölçecek cihay yok ,olsa da herkez bu bilgilere sahip değil.Bu reostalı direncı hurda buzdolaplarinda beyaz ince  kıvrımlı bır telde sarıli ,onu çözerek elde ediyorum.300 R yeterli .40 cm bobinde 200R yeterli.Benim görüşlerim,ustalar ne söyler onu bilmem.Ben bu direnci kullanalarak her türlü bobini açabiliyorum.Saygılar..Başarılar dilerim butün  teknoloji ekibi arkadaşlara.
Bu yöntemin tek başına hiç bir şey ifade edemeyeceğini bir kaç kez daha belirttim. Ama ısrarla uygulayıp başkalarına da önermek olumlu sonuçlara yol açmaz.
Modül üzerinden ince ayar yapmadan cihaz ayrım ve mesafe konusunda,özellikle toprağa ve minarele tepki veren 5 para etmeyen bir ürün haline gelir.
3s için sönüm direnci 270-340r arası yeterlidir.Bobin direnci 2.5-3.5r arası 400-600uh arası idealdir.İnce ayar için trimpot mutlaka kullanılacak.
Aksi takdirde evde metale tepki veren bir oyuncağınız olur.Amacı arazi olmayanlar her türlü alıp dat,dit oyuncak sahibi olurlar...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7776 : 21 Kasım 2015, 13:53:40 »
Onur600 Ustama aynen katılıyorum Amerikayı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok.Yapacağınız bobinin hemen hemen her çapta başlık için spir tel kesiti vb belirli size düşen işçiliğe dikkat etmek Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7777 : 21 Kasım 2015, 19:37:36 »
Karadag ustam cihazin cekim alaninin zayif kalmasi bobinden kaynakli mi sitedeki bobinlerden mi almak gerekli demonte kit aldim ama biraz tatmin olamadim belki benim beklemtim fazladir bilmiorm ama

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7778 : 21 Kasım 2015, 21:15:47 »
Arkadaslar cihazi actigim zaman sonumleme egrisi geliyor ekrana cihazi assagi yukari hareket ettirince egride hareket ediyor ve bir turlu gecemedim bu ekrani

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7779 : 21 Kasım 2015, 21:35:28 »
Cihazı Tune butonuyla açın.OSC Eğrisini görmek için ise Menü butonuyla açın.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...