Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921417 defa)

0 Üye ve 105 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5940 : 19 Ocak 2015, 17:25:06 »
Büyük ihtimalle montaj sırasında gözünden kaçan birşeyler var.Ayrıca büyük kondansatörü karttan fazla uzaklaştıramazsın. Bende benzer problem yaşamıştım. Makinem yanmıştı. Birçok sebebi olabilir. Öncelikle yakın yapılan lehimleri kontrol et. Atlama olmasın. Sonra malzemelerin yönlerine bak.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5941 : 19 Ocak 2015, 17:30:30 »
ocs  dogrumu saygılar

Biraz assagı indir Usta
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5942 : 19 Ocak 2015, 18:07:16 »
 evet daha önce r 22 direncini 4k7 takmıstım dalgalamma yoktu yada bana öyle geliyordu ama akü gösterge sorunu vardı r22 560r direncle degiştirdim akü, göstergesi düzeldi ama ocs sorunu cıktı sunu fark ettim ırf 740 cok yavas yavas ısınıyor 10 15 dakika eli yakacak kadar dehilde son derece hisedilir oluyor  bobin karadag ustadan aldım test bobinidir testlerde kulandigım bobin 1tl yaklasık 20cm algılamaktadır   test yaptıgım betonarme binadır bobin avizeye iple  asılı olarak yapılmıştır osc nasıl olmalı diye tekrar soruyorum saygılar
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2015, 18:08:37 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı tuncay1273

• Onbaşı
« Yanıtla #5943 : 19 Ocak 2015, 21:30:13 »
eksik malzemeler var. özellikle kondansatörün birini göremedim. Tam dizmeden enerji vermek doğru değil. Büyük ihtimalle modülün yanmış. Ama karadağ usta daha iyi bilir.
eyvah modül yandıysa doğru çöpe ... elemanların yönlerinde hata yok ,  diyot ve mosfetleri değiştirip bir daha deneyeceğim ,olmazsa elveda diyeceğiz mecburen ...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5944 : 21 Ocak 2015, 03:00:04 »
cihazdaki tüm ek kabloları vs. sokun ve doğru yönlerde olduğuna dikkat edin.sonra pıc ve modülü sökünn ve dp3s de istemiş olduğumuz voltaj referanslarını ölçün doğru ise modül ve pici takıp tekrar deneyin.

biz burdayız adım adım arıza bulmaya çalışalım
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2015, 03:01:30 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5945 : 21 Ocak 2015, 22:53:41 »
Selam aleyküm ustalarım daha öncede yazmıştım cihazımı başlık yerdeyken açıyorum boşluk moduna alıyorum tune yapıyorum bar tamamen dolu şekilde akmaya başlıyor başlığı arama pozisyonuna alıyorum yani 5-10 cm kaldırıyorum bar tamamen boşalıyor Hüseyin ustama bu durumu anlatmıştım Hüseyin ustada ( Kullanımda hata yapıyorsunuz. Boşluk modunda bobini yere koyup tune yapabilirsiniz bunda bir sorun yok ama bobini ekran %80 dolu %20 boş olacak şekilde havaya kaldırmalısınız. Dedektör metal algıladığında ekran tam dolar, boşlukda yada düşük mineralli toprakda ise dolgu azalır yada tamamen boşalır. Siz logarda deneme yaptığınızda ekranı dolu olarak görüyorsanız logarın yapımında demir kullanılmış demektir. ) demişti. Cihazı farklı bölgelerde farklı ve temiz topraklarda denememe ramen yüzde 80 dolu yüzde 20 boş olacak şekilde bi türlü ayarlayamadım. Başlığı kaldırdığım an bar tamamen boşalıyor boşluk ve demiri gördüğü anda bar doluyor.Cihazda acaba bi hatamı var

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5946 : 22 Ocak 2015, 14:25:54 »
Selam aleyküm ustalarım daha öncede yazmıştım cihazımı başlık yerdeyken açıyorum boşluk moduna alıyorum tune yapıyorum bar tamamen dolu şekilde akmaya başlıyor başlığı arama pozisyonuna alıyorum yani 5-10 cm kaldırıyorum bar tamamen boşalıyor Hüseyin ustama bu durumu anlatmıştım Hüseyin ustada ( Kullanımda hata yapıyorsunuz. Boşluk modunda bobini yere koyup tune yapabilirsiniz bunda bir sorun yok ama bobini ekran %80 dolu %20 boş olacak şekilde havaya kaldırmalısınız. Dedektör metal algıladığında ekran tam dolar, boşlukda yada düşük mineralli toprakda ise dolgu azalır yada tamamen boşalır. Siz logarda deneme yaptığınızda ekranı dolu olarak görüyorsanız logarın yapımında demir kullanılmış demektir. ) demişti. Cihazı farklı bölgelerde farklı ve temiz topraklarda denememe ramen yüzde 80 dolu yüzde 20 boş olacak şekilde bi türlü ayarlayamadım. Başlığı kaldırdığım an bar tamamen boşalıyor boşluk ve demiri gördüğü anda bar doluyor.Cihazda acaba bi hatamı var
Burda yapmaniz gereken su sekildedir.
Oncelikle cihazin tum kalipreleri duzgun bir sekilde yapilmis olmasi gerekli. Osc dengesi tam bobin antenleri cok iyi olmasi gerekli . bunlari yaptikdan sonra araziye ciktiginizda.

Sirayla cihazi calistirin .bobini 60 cm yukarda tutun sonra bosluk moduna alin ve tune sifirlayin bobini yere birakin bu esnada bosluk algilayqcaktir cunku cihazda ki algoritma tum bosluklari kapsar .yere yaklastirdiginizda bosluk keser tabi asada baska bosluk yoksa. Sonra bosluk vermeyi kesmezse tekrar bobin topraga yakinken 5 yada 8cm  arasi tekrar sifirlayin bu kadar.
Bu cihazda en onemli husus baslik gezdirirken muazzam bir denge ve kalibre lazim. Basligi gelisi guzel sallarsaniz indirip kaldirirsaniz heryerde bosluk veriyor diye makinaya suc bulunur. Aslinda makinada degil operatorda hersey bitiyor. Onvelikle test arazilerinde bosluk testleri yapilarak egitim tmmlanmali. Bu is araba kullanmasini bilmeyip direksiyona gecip kaza yapmaktan farki yok. Once test ve egitim her cihazda sart ..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5947 : 22 Ocak 2015, 14:30:42 »
Ayrica bosluk modunda calisirken metal rastgelip bar dolup ordan az uzaklasinca tekrar bosluga geciyorsa bu cok guzel bir ozelliktir ozaman egitimli bir operator sunu alnlar burda muhtemel bosluk var ve bu noktada metal var yorumunu yapar sonra 3d vs ile onaylar yasal yada yasal olmayan yolla avcilik yapar basariya ulasilir. Once egitim gerekli

Çevrimdışı karacan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5948 : 25 Ocak 2015, 22:11:16 »
dp3s  modül  nezaman yayınlanacak
daş üstünde taştır .balta gibi sert  topraktır

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5949 : 26 Ocak 2015, 21:20:21 »
dp3s  modül  nezaman yayınlanacak
Modülle bitecek mi sizce!!!
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı karacan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5950 : 27 Ocak 2015, 02:05:33 »
 herşey hazır sadece  modül ve tl 082 ye kaldım  yapınca  sizlerle paylaşıcam
daş üstünde taştır .balta gibi sert  topraktır

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5951 : 27 Ocak 2015, 17:08:03 »
Karadag ustam cihaz ile dün test yaptık tutku sezgin abi ile çok hassas çok verimli toplu iğne kırıgını bile buldu kendim bile sok oldun videoları Tutkusezgin abi yükleyecek gerçekten Allah razı olsun
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5952 : 27 Ocak 2015, 17:34:11 »
herşey hazır sadece  modül ve tl 082 ye kaldım  yapınca  sizlerle paylaşıcam

Modülü bizden temin ederek devrenizi çalıştırabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5953 : 27 Ocak 2015, 17:35:43 »
Karadag ustam cihaz ile dün test yaptık tutku sezgin abi ile çok hassas çok verimli toplu iğne kırıgını bile buldu kendim bile sok oldun videoları Tutkusezgin abi yükleyecek gerçekten Allah razı olsun

Beğenmenize sevindim. Allah cümlemizden razı olsun. Videoları sabırsızlıkla bekliyorum :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5954 : 27 Ocak 2015, 19:54:22 »

Beğenmenize sevindim. Allah cümlemizden razı olsun. Videoları sabırsızlıkla bekliyorum :)

Saygılar

Karadağ ustam ömerserife anlatıyordum topragın için toplu iğne başı kadar metali bile algılıyor 15-20 cm'den.Ömer'de çok şaşırdı evde denemek ile arazide denemek arasıda gerçekten çok ciddi fark var.Araziye çıkıpta bu cihaza kötü diyecek adam ya beceriksizdir yada beceriksizdir :-D çok mükkemmel boşluk moduda harika onuda test ettik ömer kardeşimle videoları yüklüyorum şimdi birazdan yayınlıycam.Herkeze iyi çalışmalar.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5955 : 27 Ocak 2015, 20:08:08 »

ömerserif07 teşşekkürler güzel bir gündü  ;)

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5956 : 27 Ocak 2015, 20:10:28 »

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5957 : 27 Ocak 2015, 20:36:26 »
harika resimler ellerinize sağlık
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5958 : 27 Ocak 2015, 21:03:55 »
tutkusezgin ustam video bekliyorduk coşkuyu vereceksin diye herhalde yanlışlık oldu allah hayırlı etsin emeyin boşa çıkmasın saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5959 : 27 Ocak 2015, 21:15:11 »
tutkusezgin ustam video bekliyorduk coşkuyu vereceksin diye herhalde yanlışlık oldu allah hayırlı etsin emeyin boşa çıkmasın saygılar

birazdan geliyor 3 bölüm çekmiştik şimdi diğerini upload ediyorum.1 tane daha var oda boşluk testi ama oda ömerserif'de onunda interneti yok.onu daha sonra göndericem.