Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3795811 defa)

BuLutBey ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5220 : 15 Eylül 2014, 15:51:06 »
sağol karadağ ustam, bende bunu kafama takıp duruyordum. eğri çok güzel ( paylaştığım resim 61.sayfada) ayrım inanın metale sinyal bile vermiyor demir krom vs- ama derinlik ile sıkıntım vardı, bobin çapını en az 42 yapacağım veya 50x50 düşünüyorum. o eğriyi ben 15 cm lik bobinde tutturdum.ama süper ayrım yapıyordu ^-^

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5221 : 15 Eylül 2014, 15:54:10 »
ömerşerif kardeşim bir pot al 3k 5 waat olabilir, onu bobinin çıkış tarafına devreye bağla o eğriyi iyice aşağıya indir kapat cihazı sök o potu ölç bacaklarını kaç ohm geliyorsa oraya 2-3 waatlık bir direnç bağla ama direnç bozulmayan kaliteli olanlardan olsun.

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5222 : 15 Eylül 2014, 23:36:26 »
Selam aleyküm arkadaşlar Hüseyin ustama cihazımı 2.2 versiyonu yüklemesi için göndermiştim Hüseyin usta bi sürpriz yapıp 2.3 versiyon yüklemiş kendisine teşekkür ediyorum. Bu versiyonlara ayak uydurmak imkansız maşallah  ^-^  Benim gözlemlediğim cihazın menü geçişlerinde ve boşluk modunda iken ekranın dolup boşalmasında inanılmaz bir hız var sanki TURBO takılmış gibi olmuş  ^-^  Bilmiyorum belki ben öyle hissettim ama arama modlarını seçerken - yada + tuşuna basar basmaz menüler 2 şer 2 şer atlıyor zorla zaptediyorum cihazı uçacak diye korkuyorum  ;D  Hüseyin ustaya sonsuz teşekkürlerimi sunduktan sonra teşekkür etmek istediğim bir diğer usta ise SİNYALCİ ustadır. Allah razı olsun ondan beni hiç tanımadığı halde bi mesajımla beni aradı hatta biraz meşguldüm baya bi aradı  ^-^  bilmediğim birçok konuda yardımcı oldu bilgi verdi günün hangi saatinde ararsan yardımcı olurum dedi bende bunları burda paylaşmayı borç bildim çünkü paranla iş yaptıramadığın bu devirde böyle insanların olması memnun etti beni. Allah emeğinizi yağlı etsin tüm arkadaşlara saygı ve selamlarımı sunarım niyetiniz hayır akibetiniz hayır olsun inşallah. Teknoloji ekibine ve özellikle Sinyalci ustama tekrar teşekkürler

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5223 : 16 Eylül 2014, 09:23:58 »
ömerserif , eğer ayrım mod unda çalıştırıyorsan cihaz demiri görmüyor, ben bobine değdiriyorum gene de ses ve görüntü vermiyor.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Söz Sahibi+
  • Yarbay
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5224 : 16 Eylül 2014, 10:27:16 »
Selam aleyküm arkadaşlar Hüseyin ustama cihazımı 2.2 versiyonu yüklemesi için göndermiştim Hüseyin usta bi sürpriz yapıp 2.3 versiyon yüklemiş kendisine teşekkür ediyorum. Bu versiyonlara ayak uydurmak imkansız maşallah  ^-^  Benim gözlemlediğim cihazın menü geçişlerinde ve boşluk modunda iken ekranın dolup boşalmasında inanılmaz bir hız var sanki TURBO takılmış gibi olmuş  ^-^  Bilmiyorum belki ben öyle hissettim ama arama modlarını seçerken - yada + tuşuna basar basmaz menüler 2 şer 2 şer atlıyor zorla zaptediyorum cihazı uçacak diye korkuyorum  ;D  Hüseyin ustaya sonsuz teşekkürlerimi sunduktan sonra teşekkür etmek istediğim bir diğer usta ise SİNYALCİ ustadır. Allah razı olsun ondan beni hiç tanımadığı halde bi mesajımla beni aradı hatta biraz meşguldüm baya bi aradı  ^-^  bilmediğim birçok konuda yardımcı oldu bilgi verdi günün hangi saatinde ararsan yardımcı olurum dedi bende bunları burda paylaşmayı borç bildim çünkü paranla iş yaptıramadığın bu devirde böyle insanların olması memnun etti beni. Allah emeğinizi yağlı etsin tüm arkadaşlara saygı ve selamlarımı sunarım niyetiniz hayır akibetiniz hayır olsun inşallah. Teknoloji ekibine ve özellikle Sinyalci ustama tekrar teşekkürler
Saygıdeger ustam biz boşunamı teknplpjiekibi ailesi diyoruz bende size teşekür ederim faydam oldu ise nemutlu saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5225 : 16 Eylül 2014, 11:43:25 »
şimdiye kadar hiç başıma gelmeyen bir sorunla karşılaştım. 3.0 ohm  42 cm cat 5 kablodan  bir başlık sardım, gelgelelim menü bir türlü eğri modunu açmadı, cihazı kapatmak için besleme soketini çıkartırken iyice ısındığını fark ettim, sonra bobini elime alınca onunda aşırı ısındığını fark ettim. mosfet te hiç ısınma yok. acaba bu neden olabilir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5226 : 16 Eylül 2014, 12:12:34 »
moset ile parmağımı yaktım, devrenin üzerinden duman çıktı, eğri modunu ayar yaparken sadece mavi ekran kaldı, mosfet ısınmaya devam ediyor ve cihaz açılıyor, transistör arızası olabilir mi ?

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #5227 : 16 Eylül 2014, 12:56:43 »

Bu eğri size ait değilmi ustam.Yani böyle bir eğri ile cihazın çalışmayı bırakın açılması bile süpriz olmuş.
Telli pot ile eğri ayarlamaya çalışıyorsunuz.Bu potu direk kullanırsanız cihazı bozarsınıız.
Pota en az 150r 2w seri direnç atmanız gerekirdi.Ben göremedim belki bağlıdır.
Öncelikle mosfet gümlemiştir değiştirin...Sönümdirencini sıfırlanmış olmasından olabilir...
Bu devre size çalışır vaziyette gelmedi mi ustam daha ne sönüm direnciyle uğraşıyonuz ki...
Amacım size akıl vermek değilde inanın ben buradan verdiğiniz emekleri gördükçe üzülüyorum.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5228 : 16 Eylül 2014, 14:43:12 »
onur usta mosfeti bilmem ama galiba diyot ve transistörlerde sorun var. normalde menu veya tune tuşu cihazı açıyor, ekran mavi sadece, galiba pic ile lcd arasındaki bc 546  gitti diye düşünüyorum. bu yeni sardığım bobinden öncekilerde cihaz açılıyordu sadece derinlik olmadığı için tam 3 ohm luk başlık yaptım ama  bobbin ateş gibi ısındı besleme giriş jakı ısındı , ne oldu anlamadım. neyse diyot ve transistöreleri bir kontrol edeyim, çok sağol..

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #5229 : 16 Eylül 2014, 15:47:42 »
onur usta mosfeti bilmem ama galiba diyot ve transistörlerde sorun var. normalde menu veya tune tuşu cihazı açıyor, ekran mavi sadece, galiba pic ile lcd arasındaki bc 546  gitti diye düşünüyorum. bu yeni sardığım bobinden öncekilerde cihaz açılıyordu sadece derinlik olmadığı için tam 3 ohm luk başlık yaptım ama  bobbin ateş gibi ısındı besleme giriş jakı ısındı , ne oldu anlamadım. neyse diyot ve transistöreleri bir kontrol edeyim, çok sağol..
Ustam 546 neden gitsin.Bobini kısa devrede etsenizde 546yla alakası yok.Yine epey sorun çıkacak sanırım....
Allah yardımcınız olsun
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

whatsap ihbar 5443372844

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5230 : 16 Eylül 2014, 16:12:13 »
amin onur usta, sizi seviyorum.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5231 : 16 Eylül 2014, 16:44:36 »
selam beyler devreye enerji vermeden sorayım dedim r56da resimini koydugum direnci 1k kullanabilirmiyim birde 2 paralel 680r sönümleme direncine  ile 2 adet seri 1r  baglanmıs direnc kac ahomluk bobin kullanmam gerekir veya söyle sorayım elimde 3.4 r bobin var buna sönümleme direci kullamamgerekir [size=78%] saygılar[/size]
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2014, 16:52:11 Gönderen: devriye20 »

Çevrimdışı Puhu

• Yüzbaşı
  • yazılım mühendisi
« Yanıtla #5232 : 18 Eylül 2014, 19:32:42 »
Koydugun 1k olmaz. O direnc karbon.
http://www.raspberrypi.org/

yazılım triyakisi

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5233 : 19 Eylül 2014, 10:53:50 »
puhu diğer dirençin özelliği nedir ?

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #5234 : 19 Eylül 2014, 13:17:05 »
Karbon out    Metal in...
1k metal film+-150r

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

whatsap ihbar 5443372844

Çevrimdışı M-usta-FA

• Binbaşı
« Yanıtla #5235 : 19 Eylül 2014, 13:45:17 »
ustam karbon direnci japonlarsak metal film direnci aratmaz... :P

karbon direnç çevresel etkenlerden çabuk etkilenir.
cihazın kararlı çalışması için metal film direnç şart.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2014, 13:59:41 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5236 : 19 Eylül 2014, 16:50:05 »
yok sadece tür olarak sormuştum, japon değil dünyayı getirsen bizim gibi acemiler ile bu iş buraya kadar,  o günden beri elime almadım, pazar günü bakacağım arızasına.

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5237 : 19 Eylül 2014, 18:52:34 »
tamam ustalar 1k lık matel filim direnc bulacaz

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5238 : 19 Eylül 2014, 19:31:18 »
Karadagin özel yaptirdiği direnclere benziyor aradığınız ,piyasada sanirim yok, tabi oysA

Çevrimdışı cakko222

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5239 : 19 Eylül 2014, 21:40:27 »
selam teknoloji ailesi ben bir aya yakındır delta pulse 3s almıştım ilk geldiğinde direk araziye çıkmıştım bir  yerde ibre +70 ve +80 çıkmıştı bende hemen o heycanla orayı kazdım çay kaşığı ebatında bakır parçası  çıkardığımda çok bozulmuştum hemen hüseyin abeyi aradım oda bakıra değerli dediğini söyledi makinalar bakırada değerli diyor dedi araştırdım ve doğru çıktı bizim burda bir almancıda lorens x6 vardı beraber geçen gün dağlık araziye çıktık ben 1x1 başlık aldım oda 1x1 başlık aldı burası eski bir yerleşim yeriydi makinaları çalıştırdık gezmeye başladık birşeyler bulma ümidiyle x6 değerli bir sinyal aldı +70 diye adam çok sevindi birde senin 3s yi vur bakalım ne diyor diye bende vurdum -50 -40 şaşırdım durdum biraz dalgada geçti benim 15 bin tl verdim sen 1500 anca bukadar olur diye doğru dedim sende para var sen alırsın dedim ve başladık kazmaya 50cm de capa ve baltaya benzer çok paslanmış bildiğin demir çıktı o anda bir küp altın çıksa bu kadar sevinmezdim vallahi.
adamın kullanım bilgisini bilmiyorum ne derece kullandığını çihazı bende x6 altıyı kullanmayı bilmiyorum zaten

bende eski ceplerden var video özelliği yok olsaydı çok güzel olurdu video için
3s bir aydır bende demir dediği yerde kesinlikle demirden başka birşey çıkmadı.

ben muştayım burdan teknoloji ailesine çok teşekkür ediyorum yardımları için
hüseyin abimizede çok çok teşekkür ediyorum