Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3637618 defa)

ayvaz222 ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4760 : 15 Ağustos 2014, 17:18:16 »
hüseyin ustam ruhuna fatiha, pic soketini kaliteli bir şey ile değiştirdim, daha önce up veya down tuşu ile sadece ekran aydınlatması açılıyordu, artık o kadar da açılmıyor, kısa bir süre sonra durumu düzeltince , bir kart daha isteyeceğim gibi bir vaziyet ortaya çıkıyor, şimdilik bırakmak zorundayım, tam bir hafta oldu, aslında iyi sbarettim :-)
Ekran dahil tüm parçaları tek tek yenilediğim halde olmadı. ilk önce ki hatam malisef pahalıya patladı, değişiklikleri yaptım ama, geç kaldım, aslında tüm test  voltajları tamam, ama çalışmıyor.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2014, 17:21:01 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4761 : 15 Ağustos 2014, 17:47:04 »
hüseyin ustam ruhuna fatiha, pic soketini kaliteli bir şey ile değiştirdim, daha önce up veya down tuşu ile sadece ekran aydınlatması açılıyordu, artık o kadar da açılmıyor, kısa bir süre sonra durumu düzeltince , bir kart daha isteyeceğim gibi bir vaziyet ortaya çıkıyor, şimdilik bırakmak zorundayım, tam bir hafta oldu, aslında iyi sbarettim :-)
Ekran dahil tüm parçaları tek tek yenilediğim halde olmadı. ilk önce ki hatam malisef pahalıya patladı, değişiklikleri yaptım ama, geç kaldım, aslında tüm test  voltajları tamam, ama çalışmıyor.

Şakir usta eminim ki yine geçenki kartta olduğu gibi çok basit bir hata vardır. Hatırlarsan ilk kartta da çok basit bir sorun olmuştu. İnşallah bu sefer kartı değiştirdiğinde ilk seferde çalıştırmayı başaracaksın:) Ama bence kartı değiştirmeden de senin devren çalışacaktır. Gönderirsen bakarım ama elim bir hayli yoğun bu nedenle ne zaman bakabileceğimi garanti edemem.

Bu arada değişikliklerin yapılmaması bir arızaya neden olmaz bunu buradan belirtmem lazım. Yazdıklarından sanki değişiklik yapılmadan çalıştırıldığı için arızalandı gibi bir durum ortaya çıkıyor. Bu doğru bir tespit değil. Doğru olan bence ya senin havyanda topraklama yok ve pic takılı iken lehim yapıp pici bozdun yada bir lehimleme hatısı oluştu.

Saygılar
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #4762 : 15 Ağustos 2014, 20:08:45 »
Merhaba,

Biraz ortalık şenlensin.

Mustafanın devresi :) Ellerine sağlık Mustafa. Devre gayet güzel çalışıyor. LCD için yazılımda değişiklik yapmam gerekti. Yazılım LCD için biraz hızlı kalıyor :) Yapacaklar için birkaç küçük tavsiyem olacak Mustafaya. Düzenleme yapsın sonrasında yaparsınız. İyi seyirler. İnşallah yakında 3s nano için de bir video yayınlarım.

http://youtu.be/DNF7_oT9p6k

Saygılar

Bu tasarım cidden çok hoş gözüküyor.Emeği geçen arkadaşlara helal olsun;)
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı walkman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4763 : 15 Ağustos 2014, 20:17:49 »
onur600 ustam Karadağ ustama nevaleli bir kargo gönderdim. Yakında yeni bir versiyon ile tanışacağız. ;)

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #4764 : 15 Ağustos 2014, 20:22:36 »
Hımm,
Ben son sözümü söylemedim diyorsun yani...
Walkman ustam, yakışır.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

whatsap ihbar 5443372844

Çevrimdışı walkman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4765 : 15 Ağustos 2014, 20:28:02 »
yok ustam kimseyle aşık atacak durumda değilim. Çırak olarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.
umarım Karadağ ustam nevaleye dalıp smd plaketi de fark eder. Karadağ ustam Saygılar  ::)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4766 : 15 Ağustos 2014, 20:46:03 »
elinizin çok yoğun olduğunu biliyorum, onun için size sıkıntı çıkartmayı düşünmüyorum. sağa sola karğo ödeyene kadar yeni bir kart alıp öyle deneyeceğim, havya 1992 model bir rus malı tabanca, 22 seneden beri kullanıyorum, doğrudur fişi topraklamalı değil.
benim en ayar olduğum yer , teknoloji ekibi logosunu , 2.0 beta yazısını ve açılıyor yazısını gördüm. bobin ve dirençler takılı olmadığından sadece aküden artı kutubu çektim , bu kadar. bir daha hiç görüntü alamadım şimdi de aydınlatma bile yok. yardımların ve emeğin için çok sağol, senin bizim üzerimizde hakkın çoktur, sizlik bir durum yok, hata zaten acemide dir, bunu bilmek te erdemdir, selamlar sunarım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4767 : 15 Ağustos 2014, 22:02:11 »
elinizin çok yoğun olduğunu biliyorum, onun için size sıkıntı çıkartmayı düşünmüyorum. sağa sola karğo ödeyene kadar yeni bir kart alıp öyle deneyeceğim, havya 1992 model bir rus malı tabanca, 22 seneden beri kullanıyorum, doğrudur fişi topraklamalı değil.
benim en ayar olduğum yer , teknoloji ekibi logosunu , 2.0 beta yazısını ve açılıyor yazısını gördüm. bobin ve dirençler takılı olmadığından sadece aküden artı kutubu çektim , bu kadar. bir daha hiç görüntü alamadım şimdi de aydınlatma bile yok. yardımların ve emeğin için çok sağol, senin bizim üzerimizde hakkın çoktur, sizlik bir durum yok, hata zaten acemide dir, bunu bilmek te erdemdir, selamlar sunarım.

pcb yi ben sana hediye ediyorum. yarına gönderirim. ama dizgiden sonra yüksek çözünürlüklü fotoğrafları siteye ekle kontrol edelim sonrasında enerji uygula.

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı ismailcanpolat

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4768 : 16 Ağustos 2014, 04:45:11 »
ben bobin olarak tesla ustanın 0.8 lik nya kablodan 40 cm başlık sarmayı düşünüyorum. yarın hafta sonu deneyip sonuçları paylaşırım.

Çevrimdışı ismailcanpolat

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4769 : 16 Ağustos 2014, 04:48:06 »
şakir usta yardımların için teşekkür ederim devrem gayet güzel çalıştı. ancak 100k direnci ekledim. 56k yerine 4.7k taktım osilaskop eğrisi bozuldu. eğrinin şekli doğru ama noktalı noktalı ve dalgalanma var. bu dirençleri değiştirmeden önce gayet net ve güzeldi. neyse bobini sarıp tekrar deneyeceğim.

Çevrimdışı dedektör16

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #4770 : 16 Ağustos 2014, 05:56:02 »

bobine bağlanacak dirençlerin bağlantı şekli bu şekilde yanlış bağlayan varsa düzeltsin

r22 560r direncinin pice giden ucundan 0v ta 100k direnç bağlanması söylenmiş ayrıca buna paralel 1 tane
100 nf den 560nf ye kadar kutupsuz kondansatör bağlamakta fayda var pil ölçüm dirençleri R23 56k  R17 4k7
olmalı burada yapdığınız değişiklikler sinyaliniz de her hangi bir bozulmaya neden olmaz
sinyalde karlanma seklinde bir dağılmalar varsa bunu etrafınızda çalışan elektrikli cihazlar neden oluyordur
Yüzde ısrar etme doksanda olur.insan dediğinde noksanda olur.sakın büyüklenme elde neler var bir ben varım deme yoksan da olur.....MEVLANA

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4771 : 16 Ağustos 2014, 07:23:25 »
ben bobin olarak tesla ustanın 0.8 lik nya kablodan 40 cm başlık sarmayı düşünüyorum. yarın hafta sonu deneyip sonuçları paylaşırım.
Merhaba ;
şahsi fikrim nya kablo da çok hantal ve ağır oluyor ;) ama deneyiniz dp2de performansı güzel di ,,başarılar
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #4772 : 16 Ağustos 2014, 12:10:39 »
Buda benim hassas 3s'imin son videosu.Malesef nano karta geçerken işlemciyi yaktım ;D
Darısı yeni işlemci gelince...
http://youtu.be/8q4e__2dre8
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

whatsap ihbar 5443372844

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4773 : 16 Ağustos 2014, 14:03:39 »

yok ustam kimseyle aşık atacak durumda değilim. Çırak olarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.
umarım Karadağ ustam nevaleye dalıp smd plaketi de fark eder. Karadağ ustam Saygılar  ::)

Nevale için teşekkürler. Devre işi nasıl olaca :(

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4774 : 16 Ağustos 2014, 14:09:48 »
ustam beni mahcup ettiniz, . ben de iki adet lcd gönderdim izmite, test edip yollayacaklar, şimdi geldim sürat kargo dan. her şey için teşekkürler.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4775 : 16 Ağustos 2014, 14:13:35 »
walkman iş açtın başımıza, yahu biz daha kaba malzemeyi dizemiyoruz, sen bize smt işi çıkartmışsın. şaka yaptığımı anlamanı istiyorum, ellerine sağlık.
 bu tür devrelere smt uygulaması yapan firmalar var, anlaşmaya göre elde yapılandan daha ucuza yapıyorlar, hazır kit haline satışa sunulabilir, acizane önerim dir, işe karışmayı pek sevmem. bir öneri yani :-)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4776 : 16 Ağustos 2014, 14:21:02 »
Buda benim hassas 3s'imin son videosu.Malesef nano karta geçerken işlemciyi yaktım ;D
Darısı yeni işlemci gelince...
http://youtu.be/8q4e__2dre8
Saygılar

Video için teşekkürler. Bende müsait olursam bir vida ile video çekeyim ;)

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4777 : 16 Ağustos 2014, 14:22:05 »
ustam beni mahcup ettiniz, . ben de iki adet lcd gönderdim izmite, test edip yollayacaklar, şimdi geldim sürat kargo dan. her şey için teşekkürler.

Şakir usta bu sefer 15 -20 kes kontrol edip 1 kez besleme taktiği uygulayalım :)

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı walkman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4778 : 16 Ağustos 2014, 15:00:08 »
Karadağ ustam bir nevale bir direnç vs ile biter bence. Pic konusunda da smd pic soket ile olacak sanırım.

bitkici şakir ustam duydum ki Karadağ ustamızın bu aralar eli boşta imiş biraz iş çıksın istemiştim kendisine. ^-^ ^-^

saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4779 : 16 Ağustos 2014, 15:09:28 »
Karadağ ustam bir nevale bir direnç vs ile biter bence. Pic konusunda da smd pic soket ile olacak sanırım.

bitkici şakir ustam duydum ki Karadağ ustamızın bu aralar eli boşta imiş biraz iş çıksın istemiştim kendisine. ^-^ ^-^

saygılar

smd pic soket ?

bence senin footprint hatalı.

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz