Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3637690 defa)

ayvaz222 ve 44 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3140 : 21 Nisan 2014, 10:25:53 »
ustam 3d ile ilgili son versiyon hazirsa cihazi size gondere bilirmiyim bu hafta sonu g.gelincede bir video cekeriz

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3141 : 21 Nisan 2014, 11:43:12 »
Videoyu çektim superdi fotolari silerken  video fotoğraf bölümüne kayitli resim DİE konuda silmisim bu kadar olmaz ama birde isin kotu tarafi burada boşlukvar dedim son zamanda kkepçeye kaz dedim kazdi kungler cikti 10 sene öncekkoymuş adam onlari oraya nasip buldu DİEggözlerifaltasi gibi acildi ama gel sen sil olsun bu pazar yine yapacam aksilik olmazsa hüseyin ustam

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #3142 : 21 Nisan 2014, 12:14:11 »
s.a. Hüseyin ustam,yapmış olduğunuz son versiyonu (pcb vb.)görsel olarak görmemiz mümkünmü acaba ?
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3143 : 21 Nisan 2014, 12:20:45 »

Çevrimdışı saykopc

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3144 : 21 Nisan 2014, 18:26:49 »
resimde teknolijisinde kızılötesi işınmı kullandınız yoksa baska birseymi çok merak ettim

Kızıötesi derken tam anlamadım kusura bakmayın. Biraz açabilir misiniz.
yani demek istedigim yerin altini 3d ile nasil görüyorsunuz mantigini anlatirsaniz çok sevinirim
bide metali nasil algiliyor normalde gpr sistemler bosluk bulmada yardimci oluyor ama burda
metal olarak algiliyor ve  ben sadece nasil çalıstıgını merakettim elektroniksel olarak
topraktan veriyi hangi sensörle çekipte pic aktariyor sonra pc de  resim  şeklinde gözükyor
onu çok merak ettim hocam
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2014, 18:29:43 Gönderen: saykopc »

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #3145 : 21 Nisan 2014, 19:42:16 »
s.a. Algılamanın detaylarından Hüseyin usta izah eder ben kısaca bir kaç noktaya değinmek isterim,kısaca.

GPR sistemle dp3s in çalışma mantığı olarak bir biriyle hiç bir ilişiği yok.
Bizim algılayıcılarımız başlık veya sensör toprağın belli bir derinliğine kadar manyetik farkların ekrana çizilmesi diyebilirim.
Sınırlar dahilinde belli bir kesiti 3 boyutlu olarak değerlendirmek mümkün oluyor.
Tabi burada iş değerlendirme safhasında yazılım vurgusunu ön plana çıkarıyor.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3146 : 21 Nisan 2014, 20:29:16 »
Merhaba,

kayzer1905 açıkcası bu videoyu sabırsızlıkla bekliyordum. Ama elden bişey gelmez. Yenisini bekliycez artık.

Onur600, şu anda dosya yanımda değil. Eve geçince gönderirim.

adanalı, Teşekkür ederim. İnsanlar kaliteyi nerede bulacaklarını örenmiş olurlar ;)

saykopc, Algılama sistemi dp3s dedektör. Loglama sitemi sd kart üzerine, 3D görüntüleme TEviever üzerinde gerçekleşiyor. Data aktarımı da bluetooth ile.

Saygılar
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı saykopc

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3147 : 21 Nisan 2014, 20:40:04 »
Merhaba,

kayzer1905 açıkcası bu videoyu sabırsızlıkla bekliyordum. Ama elden bişey gelmez. Yenisini bekliycez artık.

Onur600, şu anda dosya yanımda değil. Eve geçince gönderirim.

adanalı, Teşekkür ederim. İnsanlar kaliteyi nerede bulacaklarını örenmiş olurlar ;)

saykopc, Algılama sistemi dp3s dedektör. Loglama sitemi sd kart üzerine, 3D görüntüleme TEviever üzerinde gerçekleşiyor. Data aktarımı da bluetooth ile.

Saygılar

çok teşekkür ederim karadag hocam  iyiki varsin sizin sayenizde yeni bilgiler ögreniyorum kimseye yalvarmadan yeri geliyor milletten bilgi alcam diye canım çıkıyor bu forumda yeniyim ve çok sevdim burdaki ortami işalllah hiç bozulmaz bu ortam

Çevrimdışı saykopc

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3148 : 21 Nisan 2014, 20:44:37 »
s.a. Algılamanın detaylarından Hüseyin usta izah eder ben kısaca bir kaç noktaya değinmek isterim,kısaca.

GPR sistemle dp3s in çalışma mantığı olarak bir biriyle hiç bir ilişiği yok.
Bizim algılayıcılarımız başlık veya sensör toprağın belli bir derinliğine kadar manyetik farkların ekrana çizilmesi diyebilirim.
Sınırlar dahilinde belli bir kesiti 3 boyutlu olarak değerlendirmek mümkün oluyor.
Tabi burada iş değerlendirme safhasında yazılım vurgusunu ön plana çıkarıyor.
Saygılar.
bilgi verdiginiz için çok tesekkür ederim

Çevrimdışı jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3149 : 22 Nisan 2014, 05:54:27 »
Arkadaslar,bakIr dövme kap ile test yapma imkanI olan varmI.Bende dövme bakIr kap olsa test yapIcam ,ama malesef bulamadIm.Lutfen imkanI olan dövme bakIr kap ile test yapsIn.Sebebine gelince ,Bulgar ForumlarIn birinde kendisini cok bilgili cIkaran (odun filosofunun birisi ) PI detektorlerin dövme bakIr kap'larI iyi algIlamadIgI iddiasI.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3150 : 22 Nisan 2014, 07:24:58 »
Arkadaslar,bakIr dövme kap ile test yapma imkanI olan varmI.Bende dövme bakIr kap olsa test yapIcam ,ama malesef bulamadIm.Lutfen imkanI olan dövme bakIr kap ile test yapsIn.Sebebine gelince ,Bulgar ForumlarIn birinde kendisini cok bilgili cIkaran (odun filosofunun birisi ) PI detektorlerin dövme bakIr kap'larI iyi algIlamadIgI iddiasI.

SaygIlar.

:D dövme bakır ı algılamaması imkansız :D dp2nin en ii algıladığı metal dövme yada germe ada dökme ada maden ,,
:jkata  var depoda bi tabak kalaylı ama deneriz akşam malum bende 3s yok henüz
saygılar
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3151 : 22 Nisan 2014, 08:14:41 »
bir parca dogrulgu var jikata ben daha.once bu sorunu dile getirmistim ama cevap alamamistim. .kendi denenememde 45cmlik dovme bakir tepsi kullanmistim dp2 ve 3 de. enfazla acikta 1 m den algiliyordu. ayni ayarda yani hassas 1 tl yi 60cm den goruyordu. kiyaslamayi siz yapin isterseniz 3s ilede denerim hatta videosunuda cekip eklrrim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3152 : 22 Nisan 2014, 12:14:30 »
Merhaba Arkadaşlar,

saykopc, ben teşekkür ederim. Faydalı olabildi isek ne mutlu.

Dövme bakır yada normal bakıra algılamada bir farklılık olmaz da ayrımda dövme bakır ile bakır plaket birbirinden ayırt edilebiliniyor. Daha doğrusu dövme değil de ısıl işlem görmüş bakır. Çünkü dövme bakırın farklılaşmasını sağlayan şey ısıl işlem görmüş olması.

Saygılar
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3153 : 22 Nisan 2014, 12:50:25 »
arkadaslar ayrica bisi daha soyleyim gecenlerde kucuk bir bakir yuzzuk bulmustum yaklasik bir karistan net arti 50 veriyordu cihaz yuzugu temizledikten sonra bobinin uzerine koyuyordum zor algiliyordu onemli olan bence bir metalin toprak altida kalmasi bahsettigim tepsi toprak altida uzun zaman kalsa eminimki cihaz iki m den alir ben guveniyorum ayrica en buyuk ozelligide ayrimda kesinlikle yanilma yok gecenlerde jeosonarla bir kiyaslama yaptik arkadasin dedektoru toprak altinda kalmis curumus metale altin diye bagrirken benim cihaz cok net eksksi degeri verdi hatta arkadasin agzi acik kaldi tabiri caizzse .ayrica bu yazdiklarimda kesinlikle mubala yoktur birkrzdaha ustama tsk ederim

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3154 : 22 Nisan 2014, 13:37:27 »
arkadaşlar evet kesinlik snaypır arkadaşıma katılıyorum bende çok dedektör kullandım yerlisinden almanına hepsi paslı demiri kıymetli veriyor ama 3s kesinlikle eksi değer veriyor bunu mersinde bizzat ben gördüm ve yaşadım başka dedektörler kıymetli vermiş adamlar hava ya uçuyor bulduk diye :) ben eksi değeri görünce hayır dedim adamlar hayal kırıklığından üstüme atlayacaktı :) bu tabiki 3s ile oldu

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #3155 : 22 Nisan 2014, 15:00:42 »
Hüseyin Beyin en son geliştirdiği guncel yazılımı( 3d v1.1)  sahada test ettim.
Önceki versiyona göre çok daha stabil çalışıyor.Ayrıca ayrım hassasiyeti arttı buna bağlı olarak algılama mesafesi %20-%30 arttı.
Tamamen farklı bir yazılım ve oldukça başarılı

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3156 : 22 Nisan 2014, 17:20:00 »
Burda yazılanları okudukça delirme aşamasına gelmiştim kendi kendime sinir oluyodum benim makinam niye bu kadar derinden almıyor diye Allah razı olsun Hüseyin usta beni aradı derdimi dinledi yardımcı oldu benden hiçbir ücret talep etmeyeceğini söyledi ve makinamı bugün kargoladım birde Hüseyin usta test edecek sorunların çoğu kendi kullanma şeklimden kaynaklanıyormuş boşu boşuna kendi kendime sıkıntı yapmışım Allah işini rast getirsin bu forumda emek çeken arkadaşlarada bol ve hayırlı kazaclar nasip etsin

Çevrimdışı jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3157 : 22 Nisan 2014, 17:49:11 »

:D dövme bakır ı algılamaması imkansız :D dp2nin en ii algıladığı metal dövme yada germe ada dökme ada maden ,,
:jickata    depoda bi tabak var ,kalaylı ama deneriz akşam malum bende 3s yok henüz
saygılar

Konu sadece DP 3S icin olmuyor arkadaslar tum PI dedektorler icin oluyor.Bulgar forumundaki ( odun filosofu ) tutturmus o konuyu. Elinde dovme bakIr ile test imkanI olanlar var ise bir test videosu ceksin ve o test ile o filosofun cenesini kapatalIm.O dovme bakIr kaplar eskisi gibi bulunmuyor .

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2014, 17:58:00 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3158 : 22 Nisan 2014, 18:23:02 »
aynen jickata bencede kismetse birde lorenz dmx 5 lede deneyecegim suan icin evde tepsiyi 105 cm de aliyor penseyi 80cm 1 tl yi 36cm gibi esik 4 de 60 cm baslikla

Çevrimdışı jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3159 : 22 Nisan 2014, 18:27:51 »
Testleri sabIrsIzlIkla bekliyorum snaypIr usta.

SaygIlar.