Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3636218 defa)

0 Üye ve 39 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ocuself

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3040 : 15 Nisan 2014, 02:09:56 »
hocam bu delta pulse 3s in demonte kiti satışa sunulacakmı. Size e posta attım fakat dönüş olmadı. devre şeması ve malzeme listesi vermişsiniz fakat hex kodları mevcut değil. Benimle iletişime geçerse yetkili bir arkadaş sevinirim. En azından fiyat konusunda

Çevrimiçi onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #3041 : 15 Nisan 2014, 10:33:49 »
s.a
Hüseyin ustam bugun; cihazımı test etme şansı bulduk.Sizin üretiminiz 60cm lik başlık ile deneme yaptık.Bölgede dedektor gayet stabil çalıştı.Az mineralli ortamdı.Sadece bir noktada tık tık şeklinde ses uyarısı verdi.Ne algılayıp uyarı verdiğini merak ettik.Yaklaştıkça algılama arttı.Algılama ayrım modunda - değerdi.Yani değersiz.Farklı arama ve eşik değerlerindede aynı sonuçu elde ettik.yaklaşık 2mtde 40x30cm dikdörtgen bir kremit tabakaya rastladık.Kiremiti çıkardıktan sonra algılama sona erdi.
Dedektörü toprakta resetleyip kremite tuttum 30cmden değersi metal olarak algıladı.
Sorum şu ; Kiremit aynı kremit toprak altında 2mtden alıyor.Fakat toprak ustunde 30cmden daha uzakta algılamıyor.Numunenin resmi ektedir.Normalde açık havada daha fazla mesafeden algılama yapması gerekir.Bunu nasıl yorumlarsınız

s.a.
Ustam,bu kiremit fotodaki gibi tek parçamı çıktı.Aynı ölçülerde bir başka kiremit daha varmıydı.
Neden diye  sorarsanız eski roma bizans döneminde bu tip mezar kapakları kullanılmış.Genellikle  bunlar kırılmış halde çıkar zamanla toprağın uyguladığı baskıdan dolayı...
Birde bu kiremit aldıtıcı mezar taşı olarakda denk gelmek mümkün genelde altı boş çıkıyor....

Bu arada Mustafa ustam 3d niz hayırlı olsun.Bi torpil bekliyodum sizdenden bileydim bende gelirdim :) :)
Saygılar
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2014, 10:36:33 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3042 : 15 Nisan 2014, 11:58:55 »
en kısa zamanda bende hüseyin beyi  ziyaret edip  yakından tanımak istiyorum

hüseyin bey kıymetli bir insan bize onun kıymetini bilmek düşer

saygılar

Çevrimdışı amators

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3043 : 15 Nisan 2014, 12:01:19 »
selam, daha önce de üstü kapalı önermiş idim, şimdi açık olarak diyorum, Karadağ usta bir kaç tane elektrik-elektronik ustasından faydalanmalıdır ki, işleri kolaylaşsın. saygılar.
ﺎ13579ﺍ

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3044 : 15 Nisan 2014, 12:07:06 »
s.a
Hüseyin ustam bugun; cihazımı test etme şansı bulduk.Sizin üretiminiz 60cm lik başlık ile deneme yaptık.Bölgede dedektor gayet stabil çalıştı.Az mineralli ortamdı.Sadece bir noktada tık tık şeklinde ses uyarısı verdi.Ne algılayıp uyarı verdiğini merak ettik.Yaklaştıkça algılama arttı.Algılama ayrım modunda - değerdi.Yani değersiz.Farklı arama ve eşik değerlerindede aynı sonuçu elde ettik.yaklaşık 2mtde 40x30cm dikdörtgen bir kremit tabakaya rastladık.Kiremiti çıkardıktan sonra algılama sona erdi.
Dedektörü toprakta resetleyip kremite tuttum 30cmden değersi metal olarak algıladı.
Sorum şu ; Kiremit aynı kremit toprak altında 2mtden alıyor.Fakat toprak ustunde 30cmden daha uzakta algılamıyor.Numunenin resmi ektedir.Normalde açık havada daha fazla mesafeden algılama yapması gerekir.Bunu nasıl yorumlarsınız

s.a.
Ustam,bu kiremit fotodaki gibi tek parçamı çıktı.Aynı ölçülerde bir başka kiremit daha varmıydı.
Neden diye  sorarsanız eski roma bizans döneminde bu tip mezar kapakları kullanılmış.Genellikle  bunlar kırılmış halde çıkar zamanla toprağın uyguladığı baskıdan dolayı...
Birde bu kiremit aldıtıcı mezar taşı olarakda denk gelmek mümkün genelde altı boş çıkıyor....

Bu arada Mustafa ustam 3d niz hayırlı olsun.Bi torpil bekliyodum sizdenden bileydim bende gelirdim :) :)
Saygılar

evet arkadaşıma katılıyorum bu kiremit mezar kiremiti bence kiremitten başka şeyler olabilir metal objeler gibi

Çevrimdışı amators

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3045 : 15 Nisan 2014, 12:15:46 »
selam, metal objeler olabilir ama muhtemelen sinyal kesildi dediklerinden, kapatıp açıp makinayı, havada tune yapıp tekrar bakmalıydılar, makina malum bir süre sonra adapte olmuş gibi tanıdık algılıyor ve normal sinyal veriyor muhtemelen. saygılar.
ﺎ13579ﺍ

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3046 : 15 Nisan 2014, 12:20:14 »
selam, metal objeler olabilir ama muhtemelen sinyal kesildi dediklerinden, kapatıp açıp makinayı, havada tune yapıp tekrar bakmalıydılar, makina malum bir süre sonra adapte olmuş gibi tanıdık algılıyor ve normal sinyal veriyor muhtemelen. saygılar.

evet tekrar bakmada fayda var

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3047 : 15 Nisan 2014, 12:27:54 »
arkadaslar benim 3snin yeni kutusu nasil gozukuyor 8)

Çevrimiçi onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #3048 : 15 Nisan 2014, 13:35:01 »
Genel olarak dedektörün tune işlemi yaptırılarak bir metali tanıma olasılığı çok düşük eğer bir metal varsa ve küçük bir değerde sinyal alınıyorsa bunu ancak 3s de eşik veya hassasiyet ayarı ile eleyebiliriz.Tune ile metale uyum sağlaması hiç istenmeyen bir durum ortaya çıkarır...
Tune işlemi sadece cihazı bulunduğu küçük parazitsel ortama uyumlar...
Bunu cihazı olanlar deneyebilir.Tune ile metali tanıyıp ona adapte  olması imkasız.Sönüm eğrimizi belli bir limitin üzerinde yukarı veya aşşağı hareket ettiren her nesneyi cihaz algılar.Cihazınız 3s gibi özellikli bir sistem ise size sadece sayısal vb.değer vererek yardımcı olur.(değerli,değersiz gibi)
Eşmek veya eşmemek kullanıcıya kalır
Saygılar
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2014, 13:37:13 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Söz Sahibi+
  • Yarbay
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3049 : 15 Nisan 2014, 16:35:37 »
sayın snaypır eline sağlık hayırlı olsun + sı bololsun saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3050 : 15 Nisan 2014, 18:11:20 »

Bundan iyisi ne diyelim artIk.HayIrlI olsun usta.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3051 : 15 Nisan 2014, 20:03:20 »

Ellerinize sağlık. Çok güzel görünüyor.

Saygılar.
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3052 : 15 Nisan 2014, 20:38:54 »
tskler arkadaslar inslh artisi bol olur birde 3d li olursa daha iy olcak 8)

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3053 : 15 Nisan 2014, 20:41:58 »
tskler arkadaslar inslh artisi bol olur birde 3d li olursa daha iy olcak 8)

Sizden 3D de ekranda TE yazısını görmeyi bekliyoruz ;)

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı TEKİM MURAT

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3054 : 15 Nisan 2014, 20:53:54 »
wcoos2005 usta bu kiremtlerde demir minarali var başlığı  üzerine tutup sıfırlayın minarel modda arama yapın birdaha ötmez ben aynı şekilde 38 başlık ile bu kapağın altından tek parayı buldum arzide bu parçalardan var ise minarel mod uygun olur toprak altındayken bu kapaklar daha çok oksit yayar mutlaka altında bir obje aramanız gerekirdi en azından tek para bu kapaklar roma dönemine ait
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2014, 21:15:59 Gönderen: TEKİM MURAT »

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3055 : 15 Nisan 2014, 21:53:49 »
te isi kolay ustam hele bi gelsin 3d ben senin adini topragin altina yazip. okutturacagim cihaza  8)

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3056 : 15 Nisan 2014, 23:18:25 »
Sipariş için yaptığım bir dedektörle küçük bir test videosu çektim. Şu anda yükleniyor. Bakalım VLF gibi ayrımı beğenecek misiniz ;)

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3057 : 16 Nisan 2014, 00:34:24 »
3s full discrimination

Yorumları alalım:)

iyi seyirler.

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı dalgic35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3058 : 16 Nisan 2014, 00:50:04 »
gayet kararlı çalışıyor ben bundan daha iyisini göremiyorum ayrım bile çok net ellerine sağlık karadağ kardeşim

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3059 : 16 Nisan 2014, 01:02:22 »
Güzel iş çıkarmışsın ellerine sağlık karadağ usta,cihaz stabil ve ayrım gayet başarılı
ceryan3200