Gönderen Konu: Bobin Sarım tecrübeleriniz?  (Okunma sayısı 69771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
Ynt: Bobin Sarım tecrübeleriniz?
« Yanıtla #80 : 21 Mart 2015, 21:38:34 »
He valla saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #81 : 21 Mart 2015, 22:28:43 »
Dağılma falan yok Acemi Ustam , Kripto55  Ustam açtı konuyu gayette güzel bir konu oldu faydalanacak arkadaşlar muhakkak olur  , sıkıntı yok :) 
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #82 : 21 Mart 2015, 22:44:07 »
selam hem bobinden  hem cihazın farklı yorumlarından faydalanmak lazım sonuçta amaç dahada iyi bir bobin türünü yakalamak  O0  yanlışmıyım ;D  saygılar
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #83 : 21 Mart 2015, 22:55:45 »
Dağılma falan yok Acemi Ustam , Kripto55  Ustam açtı konuyu gayette güzel bir konu oldu faydalanacak arkadaşlar muhakkak olur  , sıkıntı yok :) 
Ustaların sizden ogrenecegim çok şeyler var inş. Buradaki çalışmalar ve test sonuçları diğer yeni kullanıcıların isini çok kolaylaştıracak ve verimi yükseltecektir.
Bu arada bay 17 ustanın bobinleri çok harika duruyor.maakiyeti ne kadar çıktı acaba çünkü dun dekota sordum başlık için 4 tanesine 120 TL dediler.orijinal kalıplar daha uygina geliyor yaww..

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #84 : 22 Mart 2015, 00:46:35 »
müsadenle bay17 kardeşim

buda benim 60x50 başlık  1-2 aşamadan sonra tmmdır
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #85 : 22 Mart 2015, 15:50:02 »
Acemi Ustam oldukça  emek harcamışsınız  , güzel duruyor emeğinize sağlık . 

Dekota malzeme  kolay işlenebilir  ( maket bıçağı kolayca keser ) suya neme karşı dayanıklıdır . Esnek bir yapısı vardır .

Pleksi malzemeyi kolayca işleyemezsiniz , en uygun işleme şekli lazer kesimdir . Isıtarak istenilen büküm yapılır ve soğuduğunda dirençli bir şekilde şeklini korur.

Daha önceki kullandığım başlıklar dekota malzmedendi ve oldukça iş görüyordu fakat ister istemez sürtünme olduğundan biraz çabuk yıpranıyorlardı .

Pleksi malzeme sürtünmelere karşı daha dayanıklıdır  ve su ve nemi tutma olayı kesinlikle yoktur.

Kripto55 ustam ; bana 6 adet başlığın sadece pleksi malzeme fiyatı 170 tl yi buldu . (yani 12 adet parça) bu fiyatın içinde  kendi tasarımını yaptığım lazer kesim ücretide dahil .

Adresini veriyorum :  http://www.pleksiburada.com/pleksiglas-ozel-olcu 

Siteyi inceleyin istediğiniz çapta ölçüyü girin plkesi malzmenin kalınlığını ve rengini seçin fiyat 1 adet için karşınıza çıkıyor.

Çıkan fiyat düz zemin fiyatı , isterseniz coreldraw x3  programında kendi tasarladığınız ölçü ve şekilde  dosyanızı hazırlayıp site iletişimişne gönderip işleminizi yaptırabilirsiniz . ancak bu sefer ek olarak çizimini yaptığınız  şekle göre lazer kesim ücreti ekleniyor.  Bu siteden dekota fiyatına pleksi malzemeden kesim yaptırabilirsiniz.

Ortalama bir başlığın maliyeti ; alt ve üst olarak iki pleksi , silikonu , teli , kablosu , mike konnektörü dahil 40 tl maliyeti var . Şu bir gerçek insanı zorluyor baya silikonlaması falan :)  fakat başlığın yapılışı gereği dereye denize çaya bandırabilirsiniz kesinlikle su geçirmez :D

Eğer isterseniz çizim dosyalarımı eklerim buraya fakat corel draw programı olmadan görüntüleyemezsiniz .

« Son Düzenleme: 22 Mart 2015, 15:51:35 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #86 : 22 Mart 2015, 17:13:57 »
tşkür ederim bay 17 kardeşim ben bunu ince bir plastikle kaplamayı düşünüyorum böylece darbeye dayanıklı olur

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #87 : 22 Mart 2015, 19:13:50 »
Ustam dedimya detaylara girmiyorum  8), ama şahit olarak seni yaziyorum  ^-^  ve karadagla onur ustayda  ^-^
Ustam,biz şahitiz.Daha ne efsane olacak tespitler yapıyoruz da burada yayınlamaktan ve yazmaktan gına geldi.

Bobin sarımı üzerine de söyleyeceğimizi söyledik.
Kimin neyden ne kadar memnun olduğu göreceli bir kavram.
Biz derin avcılık yapiyoz.Dolayısıyla 3-5cm lık mesafe artisi için debelenmeye pekte gerek yok.
Minareli konusunda ise ben yatay sarimdan memnun değilim.Bizim buralarda cok ötuyor.

Fırsatım pek olmaz ama ilerleyen günlerde bir video çekmeye çalışırdım.Elektrik santralinde iş başı yaptım.İşler cok yoğun.
Hayırlısı bakalım.
« Son Düzenleme: 22 Mart 2015, 19:33:44 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #88 : 22 Mart 2015, 19:41:33 »
Ustam dedimya detaylara girmiyorum  8) , ama şahit olarak seni yaziyorum  ^-^  ve karadagla onur ustayda  ^-^
Ustam,biz şahitiz.Daha ne efsane olacak tespitler yapıyoruz da burada yayınlamaktan ve yazmaktan gına geldi.

Biz derin avcılık yapiyoz.Dolayısıyla 3-5cm lık mesafe artisi için debelenmeye pekte gerek yok.
Minareli konusunda ise ben yatay sarimdan memnun değilim.Bizim buralarda cok ötuyor.

Fırsatım pek olmaz ama ilerleyen günlerde bir video çekmeye çalışırdım.Elektrik santralinde iş başı yaptım.İşler cok yoğun.
Hayırlısı bakalım.
Onur ustam hayırlı olsun işin..
Dediğin gibi aslında elimizdeki dedektörler yeterde artar bile... İşte bişey bulamayınca mecburen suçu ya derinliğe atacağız, ya dedektörün ayrımına;
Bence ihtiyacımız olan iyi bir kazıcı pratik ve hızlı olması lazım ....
Saygılarımla

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #89 : 22 Mart 2015, 23:36:04 »
 8)

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #90 : 22 Mart 2015, 23:42:01 »
Ustam dedimya detaylara girmiyorum  8) , ama şahit olarak seni yaziyorum  ^-^  ve karadagla onur ustayda  ^-^

Hayırlısı bakalım.
Dediğin gibi aslında elimizdeki dedektörler yeterde artar bile... İşte bişey bulamayınca mecburen suçu ya derinliğe atacağız, ya dedektörün ayrımına;
Saygılarımla

Hayırlı olsun onur ustam allah kazasız belasiz bereketli olur kazanciniz inş..

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #91 : 23 Mart 2015, 08:54:05 »

Hayırlısı bakalım.
Saygılarımla

Ankebut ustam el karotları gerçekten iş yapar özellikle ufak yıgmalarda ucuz olsa aklımdan geçmiyor değil

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #92 : 23 Mart 2015, 08:56:19 »
Onur ustam yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun , desene senide kaybettik  ^-^ ^-^

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #93 : 23 Mart 2015, 09:42:21 »
Hayırlı olsun Onur.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #94 : 23 Mart 2015, 18:35:23 »
Snaypır ustam aslında çok yerde işe yarar ama burguyu kırmamak kaydıyla. Fiyatları aslında ucuz en pahalı parçaları burgular. En ucuzları sıfır 450 tl civarı ikinci el belki yarısı falandır. Ama burgular cihazın yarısı kadar. Birde bunların daha ince olanları vardı. Bazıları delik açıp içeri parmak kamera falan gönderip görüntü alıyorlardı.
Saygılarımla

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #95 : 23 Mart 2015, 19:25:00 »
Onur ustam yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun , desene senide kaybettik  ^-^ ^-^
Ustam tesekkur ederim.
Bir yere kaybolmam ustam bir sureligine boyle idare edeceğiz.Hem form da dinlenmiş olur;)
Yine güzel paylasimlara Allahın izni ile devam edecez.
Aklım hep burada yani...

Karadağ ustam ve diğer arkadaşlarım hepinize ayrı,ayrı teşekkürler.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #96 : 23 Mart 2015, 19:36:10 »
Onur ustam bizim elektrik artık kesilmez sonuçta santralde adamımız var artık saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #97 : 23 Mart 2015, 20:09:21 »
Snaypır ustam aslında çok yerde işe yarar ama burguyu kırmamak kaydıyla. Fiyatları aslında ucuz en pahalı parçaları burgular. En ucuzları sıfır 450 tl civarı ikinci el belki yarısı falandır. Ama burgular cihazın yarısı kadar. Birde bunların daha ince olanları vardı. Bazıları delik açıp içeri parmak kamera falan gönderip görüntü alıyorlardı.
Saygılarımla

Ustam ben bunu incelemiştim http://www.akfil.net/tr/el-tipi-karotlu-sondaj-makinasi-sessiz-honda ucuz olanın linkini yazar mısın , tşler

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #99 : 23 Mart 2015, 22:56:33 »
Burgu falan bu sene inşallah makinalar gerçekten toprağın altını üstüne getirecekler saygılar