Gönderen Konu: Darbe indüksiyon dedektörleri için arama başlığı tasarımları ve verimleri  (Okunma sayısı 304312 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
class oncelikle senin eşik çok aşıyı yuksek açılıyor makinen 70 80 sularında açması gerekdi ama bobini nasıl bir kabloyla sardın ? bobinle ara kablo ne kullandın ? Bobin büyüdükce bunlar değişiyor. Ara kabloyu kaç mt en azından 1.5 olsa vs. vs. vs. : ))  Yani Baştan aşaa Kontrol gerekli.  birde osilasyon egrisiyle aç bakalım nerde duruyo senin eğri onuda görseydik. 
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
lion usta ara kablo coktelli bakır olmayan kablo.1. 5 metreye yakın.
bobin 1mm likseval kablo dıs kesitiyle beraber 2mm geliyor.egriyi diger baslıklarda oldugu gibi egriyi olusturdum.onda sorun yok.
byw 29-500  ısınmıyor,  ırf 840 ısınma yok,  ırf 9540 asırı ısınıyor ona sogutucu taktım,  7805 ısınması normal.
 eşik degerinin 100 ustunde acması olayını bir turlu basaramadım.biliyorum bu baslık guzel sonuc verecek ama cihazda nereyi yapayım ki duzelsin.
 bana bu konuda arkadaslar lutfen yardımcı olun.

teslacoil

• Ziyaretçi
selam
class lütfen nedemek burdayız her zaman
son videoda aşağı yukarı hepsi 2mt cıvarı gözüküyor ama cihaz düzgün çalışmıyor bariz belli
1 osc resmini ekle görelim 2 ara kabloyu  bakır olmayan kablodan dedin ne kablosu

senin 4051 d1-d5 4066 lar ve d5 altındaki 2 feti değiştir entegreler hcf yada hef olsun
r30 2.2k bir de 5k  potans takıp balşangıçta potansı en başa alarak açarsın  eşik 71 tıklama sesi kesilene kadar kısarsın cihaz 70-75 arası değerlerde açılış yapabiliyor olması lazım 
açılırken ki ilerleyen sağ oklar düzgün ilerlmeiyor da düz cigi yada ters yönde sekiller veriyosan sıkıntı var demektir mutlaka
r31 dirnecinin üstünde 1.5 gibi değerlerde olması lazım osc sinyal düzeltimi o değerde tutmuş olur
frekans 20 güc 60 alırsın uyumlama hızını en düşüğe indir onu kiremitli arazide yükseltirsin
r47 y10 k direnci sök  paralel 50mf kontdansatörle birlikte aynı yerine lehimle + ktbu yukarıya gelicek
regüle cihaza eklemediysen aküyü şarj et en az 12.5 olsun ölçtüğünde
sende 40 lık bobin olması lazım o bobinle bile o metalleri 2 mtr den rahat sinyal vermeye başlar
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2013, 18:02:54 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
d5  in altındaki fet dediğin usta q3 ve q4  mü usta.senin gonderdiğin baslığın ara kablosunu gosterdim verdiler.bende inceledim bakır değildi.
usta dediğin malzemeleri sokup yenilerini takayım

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
son olarak ben 2x1.5 çok telli  kablo kullandım sonuc güzel oldu istersen cübbeli tesla ustanın dediklerini bi yap sonra dan ufak tefeklere bakarsın r37 ye paralel kondansator bağlayınca osilasyon egrisi hafif saga gidiyo ama daha stabil oluyor. En azından eşik 73 seviyelerinde açıyor.  gıç35 ustanın diğer konu içinde 200 üncü sayfadaydı sanırım ayarları bunları yap stabil çalışıyor. Çokda uyumlama yapmana gerek kalmıyor ciazı ilk açtığında bi 20 25 saniye kadar bekle susacak cihazın yada çok az tıkırdama gelicek
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
class, cihazı denediğin bölgede yakınlarda elektrik hatları varmı?Varsa eğer elektriksel gürültü cihazınızın sağlıklı çalışmasını etkiler başıma çok gelmişti.Bilginiz olsun.
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
s.a
lion usta okudum sayfayı tekrardan. potans aldım pahalıymıs. tesla ustanın yazdığı degişikleride yapayım.yalnız 50 mf bulamadım 47 mf olurmu? ilginiz içinde tesekkur ederim.

tolgahan usta elektirik hatları var dogru.

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
Bence boş bir arazi tarla v.s elektrik hatlarına en az 2-3 km uzak bir noktada tekrar bir deneme yap.Sonuç yine aynı olursa gerekli değişiklikleri yaparsın.Kolay gelsin
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
yapmaya basldım usta.yalnız eşik degeri hep yuksek acıyordu.duzeltmeleri yapmak lazım.potans da aldım

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
Peki bakalım sonucu bekliyoruz.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
tesla usta butun degişiklikleri yaptım.eşik 72 de bazende 71 de acılıyor.bu seferde mesafe yok denecek kadar usta.1 tl yi en fazla 5 cm den algılatabildim usta.ilk acılısta bobine sıfır yaklatırıyorum ancak tıkırdıyor.daha baska ne yapabilirim usta.
ilk acılıs videosu usta.
http://youtu.be/_Fzd5fq56tE

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
s.a
tamam dalgıc35 usta.okudum yazılarınızı.lion usta belirtmişti sayfayı.yarın sabah tekrar deneyecem.yeni kalktım usta.gece vardiyasında calısıyorum.sabah musait olunca ilk işim bu olacak usta.
ilginiz içinde tesekkur ederim.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
arkadaslar 12+6v u bir birine regüle ile baglayıp deneyen arkadasımız varmı,sayet varsa 18v da verim nasıl oluyor tecrübesini burda paylasacak arkadas lara tskler

Çevrimdışı onur600

• Albay
aküler seri bağlanacaksa akımları eşit olmalı,yoksa düşük olan akü akımınından fazlasını  çekemessin....

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
arkadaslar elimde 0,75mm2 yani 1mm  kalınlıgında izoleli nya tek damar 100m kablo var  bu kablodan hangi  ölcülerde baslık sarsam uygun olur 4m üstü veya altı ben 1m 0,50  cm gibi düsüyorum ama olurmu bilmem bu arada 100 deki omaj 2,6 geliyor,

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
arkadaslar elimde 0,75mm2 yani 1mm  kalınlıgında izoleli nya tek damar 100m kablo var  bu kablodan hangi  ölcülerde baslık sarsam uygun olur 4m üstü veya altı ben 1m 0,50  cm gibi düsüyorum ama olurmu bilmem bu arada 100 deki omaj 2,6 geliyor,
MERHABALAR ,
saracagınız en verimli bobin teslaplak yani tesla ustanın sarmış oldugu tarzda iç çapı 20 cm olacak şekilde sararsanız uygun verimi alabilirsiniz ,omajıda sönümleme direnci ile ayarlarsınız ,
ben bu şekil bobinle abartısız 62cm gördüm 1tlde tesla ile birlikte cihazınızda her.gi bir sorun yok ise ince ayarla iyi sonuç alabileceğinize inanıyorum ,teslanın daha önceki yazılarında bobin degerleri ve tel çapları nı bulabilirseniz ,,başarılar dilerim ,
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
bobin saracaklara ufak yardımlar bölümünüde inceleyebilirsiniz,
Okumak tutkuların en soylusudur,