Gönderen Konu: civalı çubuk la ilgili bilgisi olan başarılı olan var mı?  (Okunma sayısı 77914 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
selamlar
civalı çubuk la ilgili bilgisi olan  başarılı olan  var mı?

Çevrimdışı yeraltıcı

• Yüzbaşı
Ynt: civalı çubuk la ilgili bilgisi olan başarılı olan var mı?
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2007, 01:00:58 »
benim bir arkadaşım vardı bakır boruların içine civa koydu ama sonuç nafile. çubuk işi boşa harcanan bir efor. en iyisi dedektör.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2007, 13:14:00 »
dag bayır haybeye gezmek istiyorsan cubuklarla ugras.cubuklar iyona calışıyor dogada su cam agaçları bir sürü dogal iyon yayıcı mevcut döner döner durursun.iyi bir dedektor en garantisi.

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
bu çubuklar ile armaa mantığı çok eskilere dayanmakta önceden dut ağacının çatal dalıyla su ararmış köylüler bizim hoca geçen memlekete kavhede muhabbeti açılmış işte kangurubu 0 felan olcakmış vb.(tabi bu bakır çubukla aram yaparken gereklimi bilmem) ama bana kalırsa doğrudur fakat herkes için geçerli değildir benım düşüncem bu yöntemın işe yaraması insanın üzerindeki statık elektrık ile alakalı benım fıkrım bu...ama en garntisi dedöktör... :D

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
beyazkuvvet sana katılıyorum her kişide başarılı olmuyor o rh+ grubları a rh+ gurubundaki kanlarda cok güzel iş yapıyor. SAĞLICAKLA KALIN

Çevrimdışı Elektro_NİCK

• Teğmen
  • *
   Yaa arakadaşlar bence bu cubuk işi fasoo -fisooo  yada ben hiç görmedigim için inanmak gelmiyor. 2 sene filan önce bi abimiz beni buldu tamir için o zamanlar ugraşıyuodum.  bu adam yanlış hatırlamıyorsam 1000 dolarmı euro mu ne omnitron makine almış
 makine bozulmuş diye cagırdı
   Makine  joystick üzerine rulman vasıtası ile oturturmuş bir siyah kutu  kutunun kenarları  ısı ile percinlenmiş. bir dügme on of altın gümüş modu anahtarlı neyse;
   Bir actım kutuyu bide ne göreyim radyoların vu metre devresini sökmüş elin adamı takmış
 içine birde 9 vluk pil, bide buzzer butona basınca buzzer ötüyo
 başka bişey yok devre baglı bile degil ez azından yanıp sönerdi:)
 sonra adama dedim seni kandırmışlar adam sok oldu  daha önce cok gezdik gösterdigi yeri kazdık bişey cıkmadı dedi
   Sonra anladım ki insan elin hiçbir zaman 3-4 sn den fazla aynı kalamıyor  ya ileri geri yada sag sol yapıyor ve hassaa olan rulman vasıtası ile cubuk yön degiştiriyo hepsi oo  bide  deneme yaparken sen altını gömüyorsun görüyorsun altının yerini psikolojik olarak  koşullanıyor beyin ve cubugu ister istemez o tarafa büküyorsun 
 Bence uydurma  dostlarr...

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2007, 10:49:28 »
   Yaa arakadaşlar bence bu cubuk işi fasoo -fisooo  yada ben hiç görmedigim için inanmak gelmiyor. 2 sene filan önce bi abimiz beni buldu tamir için o zamanlar ugraşıyuodum.  bu adam yanlış hatırlamıyorsam 1000 dolarmı euro mu ne omnitron makine almış
   Makine  joystick üzerine rulman vasıtası ile oturturmuş bir siyah kutu  kutunun kenarları  ısı ile percinlenmiş. bir dügme on of altın gümüş modu anahtarlı neyse;
   Bir actım kutuyu bide ne göreyim radyoların vu metre devresini sökmüş elin adamı takmış
 sonra adama dedim seni kandırmışlar adam sok oldu  daha önce cok gezdik gösterdigi yeri kazdık bişey cıkmadı dedi
   Sonra anladım ki insan elin hiçbir zaman 3-4 sn den fazla aynı kalamıyor  ya ileri geri yada sag sol yapıyor ve hassaa olan rulman vasıtası ile cubuk yön degiştiriyo hepsi oo  bide  deneme yaparken sen altını gömüyorsun görüyorsun altının yerini psikolojik olarak  koşullanıyor beyin ve cubugu ister istemez o tarafa büküyorsun 

bence de doğru bu işlerde çok oyun var.
neler neler
en iyisi iyi bir dedektör

Çevrimdışı melter01

• Er
« Yanıtla #7 : 30 Kasım 2007, 22:28:25 »
 civalı cubuk altını gösterirmi bilmem ama civayı altına dokundurdugunuzda gününüzü görürsünüz altın altınlıktan cıkar ne kadar silerseniz silin kesinlikle gitmez sildikçe dagılır mübarek altın ın virüsü gibi heryeri kapliyor denemedigim kimyasal kalmadı herhalde çikmadı en sonunda jeton düştü elektroliz ile ayırdık civayı altından. civa diger metallerin çoguna bulaşmıyor ama altına öyle bir yapışıyoki elektrolizle ancak ayrışıyor                          NOT: TECRÜBE EDİLMİŞTİR

Çevrimdışı okantex

• Yüzbaşı
hocam su konuyu biraz acarmısın
bahsettigin cubuk nasıl bisey.
tekli mi ,ikili mi,4 lü mü

tel m,, ici bos bakir mı
anlat biseyler de   paylasım olsun.inanmayan zaten inanmıyor.sen inananlara  yol goster.
sistemini  ve kullanamaı biraz acıklayıver

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
evet arkadaşlar şu çubuk işine bende bir aralar merak sarmıştım fdakat civayla bakırı karıştırıp çubuk yapılamayacağını anladım hatta cıva bile bulmuştum bşiriki deneme yaptıktan sonra vazgeçtim
bu çubuğun içine birtakım maddeler koyulduğu doğru fakat bu maddelerin civa olduğu doğru değil civalı çubul yapan biri vardı bir defineci sitesinde hatta dedek törlerden de çok anladığını iddia edip senelerini bu işe verdiğini söylüyor hatta bu çubukları içine koyduğu maddeleri yurtdışınden yalan olmasın galiba hindistandan diye hatırlıyoryum getirttiğini söylüyor ve ekliyor her kan grubu bu aleti çalıştırmakta etkili olmuyormuş bu çubuğu yaptıktan maddeleri karıştırdıktan sonra kaynak makinalarının saldığı ışın varya ona maruz bırakıyormuş anlayacağınız çok karmaşık

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2008, 21:27:42 »
civalı cubuk altını gösterirmi bilmem ama civayı altına dokundurdugunuzda gününüzü görürsünüz altın altınlıktan cıkar ne kadar silerseniz silin kesinlikle gitmez sildikçe dagılır mübarek altın ın virüsü gibi heryeri kapliyor denemedigim kimyasal kalmadı herhalde çikmadı en sonunda jeton düştü elektroliz ile ayırdık civayı altından. civa diger metallerin çoguna bulaşmıyor ama altına öyle bir yapışıyoki elektrolizle ancak ayrışıyor                          NOT: TECRÜBE EDİLMİŞTİR
ben okadar denedim yapıştıramadım sen nasıl becerdin ? :) :)
altını ancak civayla ikisini aynı bir kaba kor eritmeye kalkarsan senin odediğin oluyor oda zaten toz hali yani onada malgan mı diyolar nediyolar :D
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2008, 21:29:45 Gönderen: 10kaptan10 »

Çevrimdışı okantex

• Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2008, 21:36:01 »
bende bitane 5 i bi yerdeyi civa ile agarttım.bi damlasi hemen altının icine girdi ve girdigi yeri agarttı
senin caba harcaman gerk yok temas etsinler yetiyor.
kaptan senin civa kelek olmasın

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2008, 21:38:49 »
valla bilmiyorum ben aynı kabın içine koyduğum halde hiç birşey olmadı heralde bakırı çok fazleydı
yada benim civanın tarihi geçmişti :D :D :D

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2008, 21:42:02 »

işte bu çok doğru orulman okadar hassas ki asla kımıldatmadan tutamazsınız aynı makinadan bende görmüştüm ucun topuzlu ikitane anteni vardı
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2008, 21:43:55 Gönderen: 10kaptan10 »

Çevrimdışı spectrum05

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2008, 23:10:46 »
mehmet_21830:

ÇUBUK , İÇERİSİNDEKİ MALZEMELER ve bunlarla yapımılması hususu aşağıdaki gibidir.
GEREKLİ Malzemeler;
- 4 adet 25 cm bakır boru
-15 cm uzunluğunda pirinçten (sarı) yapılmış tüp bakır boru içerisine rahat girecek kalınlıkta ve bir tarafı kapalı, diğer tarafı alyan vidalı
-Civa (TEMİZ OLACAK)
-Altın 1 er gr.lık 2 adet
-Gümüş 1er gr.lık 2 adet (bu ölçü anlaşılsın diye gramla verilmiştir.)
-1 adet şırınga

Dikkat edilecek şey:malzem eleri sadece iki çubuğa konulacak diğer iki çubuk boş olacak

Dolu çubuklar + işaretlenecek ve dolu çubuklar sağ el ile boş çubuklar sol elde olacak.

4 ADET 25 Cm.boyundaki bakır boruların uç kısımları 2cm.ölçüsünde mengenede sıkıştırılarak ezilecek

bu kısımlar ( V ) şekline testere veya teneke makası ile getirilecek

bu işlemden sonra kesilen kısımlar eğe ile tesfiye edilmesinde fayda vardır..

Şırınga ile 4 çizgi ölçüsünde civa çekilecek

,her bir pirinç tüpün içerisine 2.şer çizgi olmak üzere enjekte edilecek,

içerisine 1 gr.altın ve 1 gr.gümüş eklenecek alyan anahtar ile vida ile sıkıca kapanacak,

sonra ağızları (V) şeklinde ki bakır borulardan 2 si alınacak birisinin içerisine hazırlanan prinç tüp konulacak

bu iki boru (V) YE YATAY olmak kaydıyla 2 cm. bu defa tüpün konulduğu taraftan diğeride boş olarak ezilecek

Kalan diğer iki boru nun birinin içerisine tüp konulacak

diğeri boş bırakılarak ayni şekilde 2cm bu defa (V) DİKEY OLARAK mengenede ezilecek.

ÇUBUKLARINIZ HAZIR.Allah işinizi rast getirsin. SAYIN ARKADAŞIM; Bu çubuk yapımının sana getireceği maliyet düşüktür.

KULLANIMINA GELİNCE ; iki kişi (biri yataydiğeri de dikey) olanları alarak karşılıklı duracaklar dolu olan çubukla sağ ellerde olmak üzere ( V ) şeklindeki yerlerine takılacak işaret ve baş parmak arasında ezilmiş olan uçtan düşmiyecek kadar serbest tutulacak,arama esnasında baş parmak ile çubuk arasına birebir aranacak malzeme örneği konulacak Bu güne kadar bu tür araçlarla yapılan aramalarda GENELDE İSTİKAMET BELİRLENMESİ amacında büyük faydalar sağlandığı kullananlarca ifade edilmiş ve arazide tatbikinde gözlemlenmiştir. ANCAK hedef olarak yerdeki nesnelerin bulunmasında öncelikle MİNERAL le karşılaşılmaktadır.
uzun çalışmalar sonucu mineral çekiminin meleke haline gelmesine müteakip diğer malzemeleri bulma şansınız daha fazla olacaktır.

Çubukları iki kişi kullanacak.karşılıklı tutulacak.ve elde tutulan çubuklar hafif şekilde ileriye itilecek çok hafif
çubuklar hedefi kendisi bulacak .kullanınca sizde fark edeceksiniz.

ÇUBUK HAREKETLERİ;
ÇUBUKLAR SAĞA YÖNELDİĞİNDE,İSTİKAMET SAĞ TARAF
ÇUBUKLAR SOLA YÖNELDİĞİNDE ,İSTİKAMET SOL TARAF
ÇUBUKLAR BAKLAVA ŞEKLİNİ OLUŞTURDUĞUNDA,HEDEF HEMEN ALTINDA
ÇUBUKLAR SAĞ SAĞA SOLDA SOLA AÇILDIĞINDA ,HEMEN ALTINDA BOŞLUK VAR demektir.
ÇUBUKLA DERİNLİK ÖLÇÜMLERİ;
Arama esnasında ÇUBUKLARIN BAKLAVA DİLİMİ OLUŞTURDUĞU VEYA AÇILIM YAPTIĞI MERKEZ İŞARETLENİR ÇUBUKLARIN KONUMU BOZULMADAN YÜRÜMEYE DEVAM EDİLİR BİRAZ SONRA ÇUBUKLAR BAŞLANGIÇ KONUMUNA GELECEKTİR. Burası ile baklava dilimi oluşturduğu işaretli yer arası ölçülür .BİREBİR DERİNLİK BULUNUR
ALLAH MURADINIZI VERSİN
HAYIRLI OLSUN.....bir yerde gördüm sizlerle paylaşmak istedim

bende bunu başka yerde buldum paylaşmak istedim.

Çevrimdışı spectrum05

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #15 : 21 Ocak 2008, 16:56:34 »
Farklı bir yapım (Bakır Çubuk)
http://turkdefder.com/Forum.asp?forum=oku&msgid=219
Alıntı;
ARKADAŞLAR SİZE YILLARIN TECRÜBESİ İLE YAPTIĞIM BİR SİSTEMİ ANLATACAĞIM.EKSİKSİZ YAPARSANIZ BANA DUACI OLACAKSINIZ.ÖNCELİKLE BU SİSTEM BENİM TARİFİMCE KULLANILIRSA SADECE VE SADECE HİÇ AÇILMAMIŞ OSMANLI ÖNCESİ MEZARLARI BULACAKSINIZ NEDENMİ ÇUBUKLAR ESKİ MEZARLARDAKİ FOSFORU ÇEKİYOR AÇILAN MEZARLARDAKİ FOSFOR ÖZELLİĞİNİ KAYBETTİĞİ İÇİN BUNLARI ÇEKMİYOR.MEZAR OLDUĞUNUDA KAZMADAN İŞARETLEDİMİZ YER YAKLAŞIK OLARAK 1 METREYE 2 METRE ÇIKIYORSA KESİN MEZARDIR SADECE BU ÖLÇÜLERE YAKLAŞIRSANIZ KAZINIZ FARKLI ÖLÇÜLER SİZE YANLIŞ KAZI YAPTIRIR BAZI KAYA VE TOPRAKTADA FOSFOR VAR ONDAN .ÇUBUKLARIN MALZEMESİNİ ELEKTRİKÇİDEN ALACAKSINIZ PARATÖNER İNİŞ BAKIRI DİYECEKSİNİZ BU 8 MİLİMETRE KESİTLİ ELEKTROLİZ BAKIRDIR 28 SANTİMLİK 4 ADET DÜZ ÇUBUK KESİYORSUNUZ.BUNLARIN BİRER UCUNU ÇEKİÇLE DÖVEREK İNCELTİYORSUNUZ BU DÖVÜLEN KISIM 2 SANTİM OLACAK VE OVAL ŞEKİLDE UÇLARI YUVARLAK EĞE İLE EĞELENECEK BU ÇUBUKLAR İKİ KİŞİ İLE KARŞILIKLI TUTULUR ÇATAL UÇLAR BİRBİRİNE GEÇİRİLİR EN UYGUN TUTUM AVUÇ İÇİNDE BİRBİRİNE PARALEL TUTMAKTIR.UÇLAR GÜZEL EĞELENDİ İSE RAHAT HAREKET EDECEKTİR.ŞİMDİ EN ÖNEMLİ KONU BU ŞEKİLDE TUTARKEN ÇUBUKLARIN ALTINA BİR KÜÇÜK ALTIN VEYA YÜSÜK KOYUNUZ EĞER ÇUBUKLAR HER İKİKİŞİDE "V" ŞEKLİNİ ALDI İSE ORTAYA BİR BAKLAVA DİLİMİ ŞEKLİ ÇIKAR EĞER ALMADIYSA BİRİ ELİNDEKİ ÇUBUKLARI YERDEĞİŞTİRSİN BU SEFER ALACAKTIR.ŞİMDİ ALDIYSA ARTIK HER İKİ KİŞEDE SAĞ ELLERİNDEKİ ÇUBUKLARI İŞARETLESİN ARTIK ARAZİYE GİDİLDİĞİNDE İŞARETLİ ÇUBUKLAR SAĞ ELE ALINACAK FARKLI KULLANILIRSA YANLIŞ ÖLÇÜM YAPTIĞINDAN BUNA DİKKAT EDİN.SAĞLIKLI BU ÇUBUKLARI KULLANMAK İÇİN UÇLARINDAKİ ÇATALIN İYİ EĞELENMİŞ OLMASI LAZIM,KARŞILIKLI TUTULURKEN YERE PARALEL AVUÇ İÇİNDE RAHAT HAREKET EDEBİLECEK ŞEKİLDE AVUÇ İÇİNİN DÜZ OLMASI VE HER TUTAN İKİ KİŞİNİN AVUÇLAR AÇIKKEN PARMAK UÇLARI BİRBİRİNE DEĞMELİDİR ALKOL ALMAYANLARDA VE KAN GRUPLARI AYNI OLANLARDA DAHA MÜKEMMEL ÇALIŞIR.BU SİSTEMİN BİLİMSEL AÇIKLAMSI RADYOSTEZİ DİR.BU BİR BİLİM DALIDIR.BURAYA KADAR ÇUBUKLARIN NASIL YAPILDIĞINI VE NASIL TUTULDUĞUNU GÖRDÜK.GELELİM NASIL KULLANILYOR LAHİT ÇIKAN BİR ARAZİYE GİRDİK ÖNCE KAFAMIZA GÖRE BİR noktaDA TUTUYORUZ ÇUBUKLARI EĞER TUTTUĞUMUZ YERİN ALTINDA VE SAĞINDA SOLUNDA YOKSA ÇUBUK "X" ÇARPI YAPAR .TAM ALTINDAYSA ÇUBUKLAR BAKLAVA DİLİMİ GİBİ ŞEKİL ALIR.SAĞDA KALDIYSA ">>"SAĞI GÖSTERİR SOLDA KALDIYSA "<<"SOLU GÖSTERİR.HİÇBİR ŞEY YOK "X"YAPTIYSA BULUNDUĞUMUZ YERDE KARŞIKLI SAAT YÖNÜNDE DÖNELİM UFAK UFAK NEDENMİ FAZLA DÖNERSEK MEZAR EĞER UZAKTAYSA MENZİLDEN ÇIKACAĞINDAN ATLARIZ BÖYLE BÖYLE DÖNEREK AYNI noktaYA GELDİĞİMİZDE TARAMA TAMAMLANMIŞTIR.BÖYLELİKLE 800 METRE YARIÇAPLI BİR ARAZİYİ ARAMIŞ OLDUK.DİYELİMKİ ÇUBUKLAR SAĞI GÖSTERDİ">>"MENZİL 800 METRE DEDİKSEK BU KONUMDA KENDİSİNE EN YAKINI GÖSTERİR.BİZDE BU OK YÖNÜNDE İLERLİYORUZ DİYELİMKİ 50 METRE GİTTİK TUTTUK GENE ">>"SAĞI GÖSTERİYOR ATIYORUM 100 METRE DAHA GİTTİK BU SEFER OKLAR GERİ GÖSTERİYORSA "<<" ARTIK GEÇMİŞİZ DEMEKTİR ARTIK ONU İLERİ GERİ GİDEREK BULURUZ TAM ÜSTÜNE GELDİĞİMİZDE BAKLAVA DİLİMİ YAPACAK ÇUBUKLAR YANİ HER ÇUBUK"V" YAPACAK ŞİMDİ ÜZERİNDE BÖYLE YAPIYOR ARTIK KÜÇÜK KÜÇÜK İLERLİYORUZ VE ÇUBUKLARIN ">>" "<<" SAĞDA KALDI SOLDA KALDI İŞARETİNİ YAPMAYA BAŞLADIĞI noktaLARI BİRER KENAR OLARAK ALIRSAK DİĞER İKİ KENARIDA BU YÖNTEMLE BULUN BU DİKDÖRTGEN 1 METREYE 2 METRE ÇIKIYORSA YAKLAŞIK OLARAK MEZARDIR.EN ÖNEMLİ KONU BUNUNLAN BİR TÜMÜLÜS TEPESİNE ÇIKIP BAKARSAK MEZAR ODASI NEREDE KAÇ METREDE NASIL BULURUZ.ODA ŞU ŞEKİLDE BULUNUYOR:TÜMÜLÜSÜN EN ÜST noktaSINDA ÇUBUKLARIN GÖSTERDİĞİ DİKDÖRTGENİ BİR MEKTUP GİBİ DÜŞÜNÜRSEK KÖŞELERDEN GEÇEN DOĞRULARIN KESİŞME noktaSI MERKEZDİR VE ODADA UZUN KENARIN YARISIDIR.ÖRNEĞİN UZUN KENAR 18 METREYSE 9 METRE AŞAĞIDADIR BU ODA. BU TECRÜBE EDİLMİŞTİR. http://img48.imageshack.us/my.php?image=resim003sl9.jpg http://img48.imageshack.us/my.php?image=resim001wi1.jpg

ahiretyolcusu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 22 Ocak 2008, 11:58:58 »
selamlar spectrum 05

Paylaştığın bilgiler için teşekkürler.Birşey dikkatimi çekti Çubuğun hazırlanmasını anlatırken" BU 8 MİLİMETRE KESİTLİ ELEKTROLİZ BAKIRDIR 28 SANTİMLİK 4 ADET DÜZ ÇUBUK KESİYORSUNUZ" diyorsunuz,aşağıda verdiğiniz 003 nolu fotografta uzunluk 18 cm.demişsizin.
Hangisi doğru?

Ahiretyolcusu

Çevrimdışı spectrum05

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #17 : 22 Ocak 2008, 14:25:38 »
   Merhaba Ahiretyolcusu Bilgiler yukarıda da belirttiğim gibi linkini verdiğim siteden alıntıdır.Ben denemedim ama siz söyleeyince dikkatimi çekti yanlış yazılmış olabilir 18cm çok kısa doğrusu 28cm dir diye düşünüyorum.Bir arkadaşta görmüştüm L şeklinde tek kişilik o 33cm idi.

Çevrimdışı spectrum05

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2008, 16:36:11 »
 Bugün çubuk yapmak için malzeme aldım deneyelim bakalım sonuçları burada paylaşırız.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 28 Mart 2008, 17:36:49 »
Bu gerçekmi yoksa cihazı taşıyan kişimi oynatıyor eliyle?