Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113261 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elbombaci

• Ziyaretçi
Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« : 18 Temmuz 2007, 16:28:30 »
Merhaba

Arkadaşlar bu başlık altında Delta Pulse adlı dedektörü yapabilmek için gerekli olan tüm dökümanları bulabilirsiniz

Arkadaşlar proje ile ilgili tüm teknik soruları lütfen forum üzerinden sorun. whatsapp, facebook, twitter, özel mesaj, telefon v.b. şekilde sorulan sorulara malesef yanıt veremiyorum. Yanıtlamaya kalksam akşama kadar telefon elimde oturmam gerekiyor. Öte yandan yardım etmek için yaptığım tamir işlemlerini de bana karşı olan tutumdan sonra artık yapmamaya karar verdim. Anlayışını için teşekkür ederim.

Delta pulse 2 için tıklayınız:

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=2527.0

Devrenin Orjinal Açık Şeması:
http://img160.imageshack.us/img160/6720/deltapulseschemaprincipms0.gif

Devrenin tek yüzlü PCB'si ( Single layer PCB of Delta Pulse) ektedir.

Delta Pulse için LCD devresi hakkında tüm dökümanlar:
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=1180.0

Küçük aramalar için arama başlığı yapımı:
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=171.0

Ekte tek yüzlü pcb'nin açık şeması vardır. Orjinal şema arasındaki tek far ses ayar potansının eklenmiş olmasıdır.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2017, 20:37:40 Gönderen: Karadağ »

elbombaci

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2007, 14:57:04 »
Bu ürünün yeni versiyonu olan delta pulse 2 başlığı altından burada bulamadığınız dokümanları bulabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2016, 10:39:05 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2007, 22:25:49 »
elbombacı hocam eline sağlık. şu elimdeki deltayı bi çalıştırayım ikinci board olarak bunu deneyecem. harbidende cihaz çok duyarlı  videoyu görmek yeterli

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2007, 23:24:17 »
cooook teşekkürler elbombacı ilk yapan ben olucam heralde:) baskı devre cıktı bile:)

malzemeleri yerleştiriyorum....

http://www.savefiles.net/d/hdwx2ff8nwge6n.html
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2007, 22:20:01 Gönderen: mutsuz4 »
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

jantemirkan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2007, 12:29:22 »
sayın elbombacı arkadaşım öncelikle ellerine saglık böyle bir pcb ye ihtiyacımız vardı.ben daha önce çift yüzlü sprint layot da çizilmiş devreyi yaptım.bazı sorunlar çıktıydı fakat sizlerinde yardımlarıyla hallettim ve devrem gayet güzel oldu.kutulama işimde orjinal oldu.şimdi sizin sayenizde işimiz dahada kolaylaşacak.forumda bazı arkadaşlar çalıştıramayıp bazı ithamlarda bulunuyorlar bunların sizleri yıldırmayacagına inanıyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.ayrıca mikrokontrolü devre çalışmalarınızıda bekliyoruz.tüm foruma iyi çalışmalar dilegiyle.

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2007, 11:57:21 »
Furumda oluşan teknik bir arızadan dolayı bu başlığın bir bölümünü silmek zorunda kaldık. Mesaj yazan arkadaşlardan özür dileriz.

Site yönetimi
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2007, 13:59:03 Gönderen: elbombaci »

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2007, 13:50:05 »
Düzenleme:02 numaralı düzenlenmiş PCB eklenmiştir.

E_Studio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 28 Ağustos 2007, 12:11:26 »
 Merhaba arkadaşlar;
 Elbombacıya çok teşekkürler.
 Herkese kolaygelsin bende pcb yi bastım hemen.Montaja başlamıştım sonra düzeltmeyi yaptım önceki yaptığım Micron electronic sin pcb sin bir sürü hata çıkmıştı.İnşallah bu iyi çalışır.
  Sizler denediniz ve güveniyorum.Bu tür forumlar çoğalırsa yada katılımlar çok olursa faydalı olacağını düşünüyorum.
  Videoları seyredince de baya güzel cihaz olduğunu düşünüyorum.Piyasadaki bir sürü fabrikasyon cihazlara taş çıkartacak.Ama tam olarak randımanlı çalıştırabilirsem.
 Bu devrenin bobini olarak bir sürü tip var.Kafam hayli karıştı.
 Tam olarak karar veremedim.
 Şöyle düşünüyorum derindeki nesnelere büyük bobin mesela 2 metredeki 10 cm lik bi boru için veya küçük nesnelere 1 ytl gibi nesnelere küçük bobin.
 Sizler nasıl sarılacağını açıklayabilirseniz çok sevinirim.Herkese başarılar kolaygelsin.

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2007, 12:18:38 »
Küçük arama başlığı yapımı:
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=171.0
Birmetrekarelik başlık yapımı da yakında yayınlanacak.

E_Studio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 28 Ağustos 2007, 12:32:15 »
Teşekkürler Elbombacı bu linkte ki sarılan bobin çapı ne acaba 25 cm yeterli mi?Kolaygelsin.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #10 : 28 Ağustos 2007, 23:04:18 »
merhaba elbomacı hocam bu delta pulsı bitürlü çalıştıramadım. çift katman pcb ile yaptım bir sürü hata çıktı. senin düzenlemiş olduğun 2. pcb yi yaptım ancak bitürlü olmadı olmadı artık cinnet geçirmek üzereyim. lütfen acil yardım

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 29 Ağustos 2007, 00:46:51 »
slm elbombacı benimde delta pulse biti boboin cok etkili çalışıyor fakat dinleme devresi çalışmıyor yani çıkış alamıyorum fakat mosfettin metal ucuna değip ne555 6ile2 ucunu baglayan notaya değdiğimde (elimle) cıkıştan ses alabiliyorum.. yarın tekrardan devremi kontrol edecegim ...umarım hatayı bulurum.. bulabilrisem burda paylasırım ....

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #12 : 29 Ağustos 2007, 11:49:42 »
arkadaşlar şükür bitti elbombacı üstadın düzenlemiş olduğu pcb2 kusursuz çalışıyor. benim cihazımdaki sorun lf357 kaynaklı imiş entegreli değiştirdikten sonra sonuç aldım. şu an tek eksiğim daha iyi bir bobin.

herkese tavsiye ederim baya uğraştım bukada basit bir sebepten dolayı sıyırmak üzereydim. 1$ lık bir entegrenin beni düşürdüğü hallere bakın. herkese kolay gelsin.

ellerine sağlık elbombacı

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2007, 11:58:00 »
mutsuz yüzbaşı eğer elbombacının 2.pcb sini yaptıysan pcb de hata yok. bende bir kaç veri yolu bozuk çıkmıştı düzelttim denedim olmadı meğer adi bir entegreymiş problemin kaynağı Allah tan soketli yapmıştım. ve  pcb2 ve yerleşim planıda doğru. yerleşim planına göre montaj yapabilirsin. 555 in ayaklarına dokunman bir anlam ifade etmiyor. o bendede aynı şekilde idi sadece 555 tetikleniyor. veri yollarınla entegrelerini kontrol et. unutma elbombacının yerleşim planıda doğru. şu anda cihaz gayet düzgün çalışıyor. tek eksik iyi bir bobin.
inanırmısın bilmem olaya xr71 le başladım pcb sinde sorun yaşadım deltanın standart pcb sini yaptım bir sürü hata var.en son hali ile elbombacı bizlerw iyi bir fırsat verdi ona teşekkür ediyorum

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2007, 12:09:09 »
mrb yanlızkurt katılıyorum sana bend e bugun bütün entegreleri değiştirecegim aklımdaydı zaten..

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #15 : 29 Ağustos 2007, 13:18:30 »
evet mutsuz bencede bi dene yada pcb pad lerinide gözden geçir bende pad kopuğu vardı. bi önceki devremdede zaten 556 yı yakmıştım. ama oldu şimdi iyi bir bobin sarmalıyım. kolay gelsin 

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #16 : 29 Ağustos 2007, 20:29:00 »
dikkatarkadaşlar bu arada cat5 kablosu ile bobin yaparsanız aynı telleri birbirine bağlamamaya dikkat ediniz. aksi halde bobininiz transformatör gibi çalışıyor ve ırf 840 ısınmaya başlıyor. monitöre yaklaştırdığınızda tipik elektromıknatıs etkisi yapıyor. tabi cihazda hiç tepki vermiyor bu duruma

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 31 Ağustos 2007, 09:32:00 »
Elbombacı çizdiğin tek yüzlü pcb yi inceledim. Gerçekten çok güzel olmuş eline sağlık. Dosyayı pdf olarak indirdim ve çıktı aldığımda malzemelerin boyutları bire bir olmadı. Pcb yi hangi programda çizdin? PCB nin orjinal dosyaları ile çizdiğin programı rapid e upload etmen mümkünmü?

Teşekkürler iyi çalışmalar...

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 31 Ağustos 2007, 10:28:19 »
Uyardığınız için teşekkür ederim. Bu sorun kullandığım PCB programından değil, PDF converter programından kaynaklanıyor. Akşama farklı bir converter programı ile deneyerek orjinal boyutlarda PDF dosyasını eklerim.

Saygılar.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 31 Ağustos 2007, 11:28:06 »
Acaba orjinal dosyayı göndermenizde bir sakınca olurmu? (merak etmeyin başka bir sitede felan yayınlanmayacak.) Ben bu sitenin müdaviniyim...

Kolay gelsin...