Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113244 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ExCaLy

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #980 : 22 Aralık 2008, 18:55:04 »
bir arkadaş deltanın bir iki direnç bir iki kondansatör değişimiyle sniffer xr71in hızına yetişemiyeceğini yazmıştı burda.evet iki direnç iki kondansatörle olmuyormuş,sadece bir dirençle snifferin hızını yakalıyorda geçiyormuş bile.evet deltanın frekansını sadece bir direnç değişimiyle 880 hz çıkardım şuu anda 700 hz ayarladım gayet sağlıklı çalışıyor.neyse bu arkadaşa teşekkür etmeliyim.onun yazısını okuduktan sonra delta pcbsine sniffer yaptım ve daha önce kolaycılık yapıp şemasını doğru düzgün incelemeden kopyaladığım deltayıda snifferide iyice tanımış oldum.
ercan neymiş bu direnç açıklarmısın bende öğreneyim bende denemek istiyorum

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #981 : 22 Aralık 2008, 19:15:38 »
680k.120 k yapılacak.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #982 : 22 Aralık 2008, 21:45:03 »
680 k  120k  olunca  ne  gibi  faydaları  var.mesafe  artıyormu,cihaz  kararlı  çalışıyormu,akü dayanıyormu vb.
DADAŞ

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #983 : 22 Aralık 2008, 22:30:26 »
sadece frekansı artırıyor.700 e kadar cihaz iyi çalışıyor.frekans 5 kat arttığı için çektiği akım 2,5 kat artıyor.derinlik artmaz azaldı  bile.şu anda parayı 45 cm civarında hissediyor.delta ayarında bu biraz daha fazla.bence 1 m2 lik başlık kullanılacaksa delta ayarları uygun zaten bunun için bu frekans seçilmiş .yüksek frekansta daha hızlı tarama yaparsın tabi küçük başlık kullanacaksan ve fazla derine inmeyim diyorsan.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #984 : 22 Aralık 2008, 22:40:30 »
ali kaptan kontrol ettim dediğin doğru.neden o dirençler yer değiştirilmiş pek anlamadım ama ben bahsettin o sorunu başlarda biraz yasamıştım ama sonra bobin, kablo,v.s değişiminden sonra pek  yaşamadım.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #985 : 23 Aralık 2008, 09:47:44 »
bahsettiğim değişikliği yapınca cihaz daha hızlı tepki veriyor.bu yüzden kararlılığı da biraz artıyor.ayrıca t2nin beyzi ile emiteri arasındaki 10k lık direnç sniffer da t3ün beyzi ile emiteri arasında.(t2 ve t3 ü deltanın eleman nosuna göre söylüyorum)

aliname

• Ziyaretçi
« Yanıtla #986 : 31 Aralık 2008, 21:11:22 »
merhaba
klasik delta pulse devresini ödev olarak hazırladım ama şimdi rapor hazırlamam gerekiyor. bu devrenin katlarının çalışmasıyla ilgili olarak dökümana ihtiyacım var. bu konuda yardıma ihtiyacım var. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. bu forum gerçekten bana çok şey kattı. çalışmalarınızı takip ediyorum.
teşekkürler.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #987 : 01 Ocak 2009, 12:01:59 »
Bu devreyi ödev olarak veren birçok arkadaş var. Mesajınızı gördüklerinde yardımcı olacaklarını düşünüyorum
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2009, 12:02:20 Gönderen: Uykusuz »

aliname

• Ziyaretçi
« Yanıtla #988 : 01 Ocak 2009, 18:01:13 »
ben de öyle umuyorum  :)
çok teşekkürler..

Çevrimdışı tarikkoc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #989 : 02 Ocak 2009, 20:30:21 »
şimdi bu delta pulse küçük başlık takabiliyoruz peki 1m2 başlık taktığımız zaman devrede her.gi bir değişiklik yapmaya gerek varmı hani bobinin endüktansı değişiyor ya ???

zeuss26

• Ziyaretçi
« Yanıtla #990 : 13 Ocak 2009, 05:55:11 »
sevgiler ve saygılar   en başta hepinizi tebrik ederim.sitede genel olarak cok enteresan projeler var.ben bu konuda (elektrik ve elektronik )hiç ama hiç bir bilğiye sahip değilim sadece ilğiyle okumaya calışıyorum bilği ve deneyim yetersizliğinden dolayı her hangi bir projeyi uygulamayacagım fakat elimde olmadan bişey sormak istedim tabi beni kırmadan cevaplamak isteyenlere çünkü ben sizin gibi bilği ve deneyim sahibi değilim.bir cok arkadaş ayar yapamamak tan şikayetci olmuş.bir coğu da uzun ugraşlar sonucu sorunu halletmiş acaba devredeki düğmeler dijital hale getirilebilirmi.belki hassas ayarlar daha basit hale gelebilir.unutmayın ben sadece ilği ile okuyorum sadece. elektronikçi değilim dışardan bir soru cevap için teşekkürler ,eger konu daha önce işlenmiş ise özür dilerim .

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #991 : 13 Ocak 2009, 09:59:56 »
arkadaşların şikayetçi oldukları ayarlar, kullanıcı ayarları değil, devrenin stabil ve en verimli çalışmasını için devrenin üzerindeki elemanlarla ilgili.

zeuss26

• Ziyaretçi
« Yanıtla #992 : 14 Ocak 2009, 05:29:16 »
teşekkürler ali bey demekki yanlış özümsemişim okudugumu.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #993 : 14 Ocak 2009, 17:34:32 »
ayarlar basit ve bu tür hatalarsa malzeme ve montaj hatalarından kaynaklanıyor.kaliteli malzeme ve dikkatli bir montajla sorun yaşanmıyor.yani devrede hata yok.hata malzeme veya teknisyende.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #994 : 28 Ocak 2009, 12:32:17 »
arkadaşlar yeni yaptığım cihaza askı yerine palaska taktım.böylece hem taşıması daha rahat oldu hem de uzun sürecek araştırmalarda elzem
matara,ekmek çantası,şu siper kazma küreklerinden v.s. takmakta mümkün :) :)

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2009, 12:36:16 Gönderen: ercan »

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #995 : 28 Ocak 2009, 13:53:35 »
bu gün yeni sardığım cat-6 dan bobini denerken.yeni çıkan 10 kuruşu bobine yaklaştırıca 35cm den algıladığını gördüm.daha önce 10 kuruşu   22 santimden algılıyordu.bende bobin süper oldu zannedip.1 ytl yi artık 1 metreden algılar diyerek tuuttum 50 cm den zar zor tıktık diyordu.durumun eski on kuruşla aynı büyüklükte olmasına rağmen yeni paranın alaşımından kaynaklandığını anladım.merak ederek paranın hangi alaşımdan yapıldığını araştırdım bişey bulamadım.eski on kuruş bulup denedim herzamanki gibi 22 santimden algılıyor.
belki sizde farketmişsinizdir ama bana baya ilginç geldi. :)

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #996 : 28 Ocak 2009, 14:18:35 »
daha önce hiç denememiştim.ilginç :D

Çevrimdışı gizli

• Onbaşı
« Yanıtla #997 : 28 Ocak 2009, 15:11:56 »
Boyuna asılan tipte, topragın yüzeyini temizlemek için eğildiğinde sallanıp müsade etmiyordu,palaska fikri güzel olmuş, rahat hareket sağlar.saygılar

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #998 : 31 Ocak 2009, 20:54:21 »
evet sanırım biraz değişik oldu.ama esas bomba bir saniyede katlanıp açılan büyük ebatlı bobinim.yapımı ve katlanıp açılması çok kolay.ağırlığıda 1m2 bobinin yarısı kadar.uygun bir yer bulup toprak testini yaptıktan sonra başarılı olursa ki olacağından eminim.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2009, 21:01:08 Gönderen: ercan »

ParadoX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #999 : 10 Şubat 2009, 12:27:25 »
Delta'da BC546 yerine BC547 ve BC548; BC557 yerine de BC556 ve BC558 kullanılabiliyor mu? Arıza yapan transistörlerin yerine takabilmek için soruyorum.