Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2112923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #800 : 02 Eylül 2008, 01:16:29 »
Sitemizde reklam yapmak yasaktır. Reklam kuralları için ilgili başlığı okuyunuz.

Düzenleme: Uykusuz

« Son Düzenleme: 02 Eylül 2008, 07:47:58 Gönderen: Uykusuz »
DADAŞ

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #801 : 02 Eylül 2008, 01:17:17 »
bu  bizim  delta  degilmi
DADAŞ

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #802 : 02 Eylül 2008, 19:48:54 »
reklam  yapsam  deltanınkini  yaparım.çünkü  kendimi  bu   teknoloji  ailesinin  içinde  görüyorum.yanlız  araştırırkrn  gördüm  .uykusuz  incele  yolladıgımı.valla  ayrımdan  bahsediyorlar  yoksa  yalanmı.anlattıkları  birirbir  delta
DADAŞ

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #803 : 03 Eylül 2008, 07:29:49 »
Merhaba. Daha önceden görmüştüm bu cihazı mcu kontrollü bir cihaz delta değil. O da PI sistem bir cihaz. Bu cihazların derinlikleri yaklaşık olarak birbirine yakın olur genelde.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #804 : 04 Eylül 2008, 13:05:42 »
Uykusuz arkadaşım merhaba

deltanın 2. versiyonu ne zaman çıkıyor onu bekliyorum.

çalışmalarında başarılar

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #805 : 04 Eylül 2008, 17:08:50 »
Merhaba durmaz,

Zamanım olursa forumda yayınlamak Deltayı PIC kontrollü yapmayı düşünüyorum şöyle kendi ayarını kendisi yapacak cinsten.  ;) Fakat şu an bir türlü bitiremediğim kendi tasarımım olan cihazımla uğraşmaktayım. Projem bitsin ondan sonra farklı projeler gelecek.  ;)

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #806 : 06 Eylül 2008, 08:58:43 »
Arkadaşlar delta pulse kartını tamir ettim. Önceden hiç ses vermiyordu. Şimdi demiri yaklaştırınca ötmeye başlıyor. Fakat mesafe çok kısa. pense en fazla 10cm. bakır levhaya hiç tepki yok. birde noiseyi max a alınca en fazla 160 mA akım çekiyor. Sizin devrelerde durum nasıl. Benim devrede zamanlama problemimi var acaba. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi çalışmalar...

dedektor33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #807 : 08 Eylül 2008, 16:09:35 »
Arkadaşlar birkaç tane DP yaptım farklı topraklarda denedim arazide sonuç hüsran, evde ne kadar iyi olsada sonuç hep aynı. Toprakta ayarlar çok köreliyor. Derinlik filan kalmıyor. Kayalık taşlık alanda daha iyi çalışıyor. Evde mesafe fazla olsada sinyalin yeterli gücü yok

Cihazın 1inde farklı paralel FET'ler bağlamıştım normal çalışırken bir ara arıza verdi ama cihaz sapıttı. mesafe nerdeyse 2ye 3e katladı hemde algılama çok net fakat 20 saniye ancak çalışıyordu yani 2Amperden fazla nakım çekip aşırı ısınıyordu. FETi söktüm geri taktım normale döndü

PI sistemden çok iyi sonucu ancak fazla akım basarak sağlayabiliriz paralel fetleri arttırarak akımı kontrol altına almalıyız ne kadar akım o kadar mesafe. Noise potunun direncini arttırarakta akımı arttırıyoruz ama mesafeyi arttıramıyoruz. Puls sinyali geldiğinde bobinden fazla akım akıtabilmeliyiz

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #808 : 09 Eylül 2008, 00:13:11 »
Arkadaşlar şükürler olsun sonunda cihazımı tamir ettim. Arıza tahmin ettiğim yerlerde imiş. Zamanlama ve örnek alma yerlerinde problem vardı. Şimdi iyi çalışıyor. Osilaskopsuz bu işler İMKANSIZ...

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #809 : 09 Eylül 2008, 00:14:13 »
hayırlı  olsun
DADAŞ

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #810 : 09 Eylül 2008, 11:47:10 »
Arkadaşlar şükürler olsun sonunda cihazımı tamir ettim. Arıza tahmin ettiğim yerlerde imiş. Zamanlama ve örnek alma yerlerinde problem vardı. Şimdi iyi çalışıyor. Osilaskopsuz bu işler İMKANSIZ...
güle güle kullan remzi. kullanırken kafayı yiyeceğin zamanlarıda yakındır delta için sinirlenmemek lazım sabretmek lazımm ;D ;D ;D

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #811 : 09 Eylül 2008, 12:27:31 »
Daha önce araziye çıkmıştım delta ile. Dediğiniz gibi kafayı yemiştim...

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #812 : 09 Eylül 2008, 12:41:59 »
arazide aldığın en iyi sonuçlar nasıl oldu.yani arazi tecrübelerini bize de aktarırmısın?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #813 : 09 Eylül 2008, 12:47:58 »
arkadaşlar bende bir kaç söz söyleyeyim.bu yaz çok gezdim deltaylan arazide.derinlik desen iyi, performans dersen oda iyi ama arazide bulduğum at nallarını çivileri biriktirseydim şimdiye 1 ton olmuştu.yani diyeceğim ayrım olayı çok önemli.çok yoruluyor insan deltayla.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2008, 12:49:09 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #814 : 09 Eylül 2008, 12:58:05 »
kaçlık başlıkla ne gibi sonuçlar aldın onu merak ediyorum.dp çok iyi olduğu kesin.amacım tecrürübelerimizi paylaşmak.mesela bi nalı en fazla kaç cm den çıkardın.sık sık resetlemek gerekli oldu mu falan gibi...

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #815 : 09 Eylül 2008, 13:19:29 »
40 cm çaplı başlıkla birkaç tane nal çıkardım derinlikleride 30-40 cm arasındaydı.ama çok iyi ötüyordu.50-60 cm de bile olsa görürdü yani.resetlemeye gelince ben toprak ayarını yapıp o ayarda bırakmıştım.çok az sıklıkla resetliyordum oda yok denecek kadardı.bu yaz bulabildiğim en kıymetli şey sadece 1 YTL oldu. :D
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2008, 13:21:18 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #816 : 09 Eylül 2008, 13:23:31 »
 ;D ;D ;D  çok güzel   :D :D

dedektor33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #817 : 09 Eylül 2008, 15:29:07 »
Ben deneme yaptığım cihazların çoğuna manuel tune eklemiştim 2konumlu bir anahtar ve 20 k pot otomatik tune'den daha kullanışlı, arama yaptığın toprağa göre sadece manuel tune potunu ayarlıyorsun. 30'luk ve 70'lik başlıklarla denedim.

dedektor33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #818 : 09 Eylül 2008, 15:40:45 »
Arkadaşlar bir husus daha var frekansı düşük olduğu için toprakta algılama gecikiyor yani başlığı yavaş hareket ettirmek hatta şüphelendiğiniz yerlerde bekletmek zorundayız. Nerdeyse bazen 10 sn. geç tepki verdiği oldu, Toprağın ve metalin manyetiğe doyumu gecikiyor yani. Metal yüzeye yakınsa farkedilir gecikme olmuyor

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #819 : 09 Eylül 2008, 16:16:03 »
10 sn fark oluşması için ciddi bir derinlik gerekmezmi? En derin kaç cm den malzeme çıkardınız topraktan?