Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2109398 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #740 : 22 Temmuz 2008, 13:53:46 »
uykusuz kardeş teşekkür ederiz...
miner 1 ile ilgili çalışmalarınız oldumu?
biz bu cihazı yapıp toparladık.fakat yazılımsal bazı sorunlar var  çihaz 1 metreden daha derini almıyor
ayrımı kısa mesafede güzel yapıyor.Yazılımdan olsa gerek 1 mereden daha dereni algılamıyor.Yazılımla uğraşan arkadaşlar bu çihaz üzerinde uğraşabilir ve güzel sonuçlar alaınabilir bilgi paylaşımından dolayı teşekkür ederiz

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #741 : 22 Temmuz 2008, 14:03:14 »
Ben de ayrım PI cihazlar ile ilgileniyorum kendi projem var onu bitirdikten sonra foruma güzel bir devre tasarlayacağım. Ama ilk önce kendi projemi bitirmem gerekiyor zamanım çok kısıtlı malesef

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #742 : 22 Temmuz 2008, 14:20:39 »
maşallah rakadaşım 1 mtre dernliği nasıl bir metale tepki alıyor
heralde tek para değildir eğer öyle ise süper bir cihazmış

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #743 : 22 Temmuz 2008, 14:39:11 »
sevgili kardeş tabiki tek bir parayı değil
siz neden hep tek paraya takılmışsınız anlayamadım
bu bir bakır kütle idi denemelerimizdeki
sen şayet daha iyi birşeyler yapabiliyorsan ve dahası bu cihazın yazılımından anlıyorsan gerçekten çok güzel bir cihaz geliştirmeye değer
yazılımdan anlayan tüm arkadaşlara tavsiye ederim
bu cihaz ile ilgilenin

firlama34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #744 : 24 Temmuz 2008, 04:54:33 »
mrhba uykusuz kardes bu topikte 1. sayfada verdiğin PCB Düzenleme 02 de bi daha düzenleme yapıldımı acaba bide bu ekranı nasıl temin edebiliriz :S yardımcı olursan sevınırım sımdıden tesekkurler kolay gelsın eline saglık

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #745 : 24 Temmuz 2008, 07:25:03 »
Düzenleme:02 son versiyondur gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. LCD ekran devresini yazılım hariç tüm dökümanlarını yayınladım. Müsait olduğum bir vakit yazılımda birkaç düzenleme ile bağlantı şekillerini de aynı başlıkta belirteceğim. Saygılar.

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #746 : 24 Temmuz 2008, 13:23:42 »
sn alemdar miner 1 i bende merak ettim.cevabını almak istediğim birkaç soru var.cevaplarsan sevinirim.
1 kaç cm başlıkla 1 m mesafe veriyor.algıladığı kütle nekadar.
2 malzameleri nereden temin ettin.
3 ayrım ferrous non ferrous şeklindemi yoksa tek tek metalleri ayırıyormu.
4 cihazla ilgili resim ve video koyarsan sevinirim.
iyi çalışmalar.

firlama34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #747 : 24 Temmuz 2008, 17:05:48 »
slm uykusuz kardeş verdiğin linklerden indirdiğim malzeme listesiyle semadaki malzemelerde farklı olanlar var galıba o cıft katlı olanın :S yalnıs anlamadıysam eyer bunun dogru semasıyla malzeme listesini verirmisin bir daha zahmet olacak sana ama sımdıden tsklr kolay gelsın elıne saglık

firlama34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #748 : 24 Temmuz 2008, 17:07:55 »
birde yarın almaya gidicem malzemeleri eyer bu gun ıcersınde yollarsan sevınırım kolay gelsın tekrardan eline saglık

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #749 : 24 Temmuz 2008, 19:34:45 »
Şemada ve malzeme listeside hatalı noktaları belirtir misiniz mevcut dökmanları ona göre tekrardan düzenleyelim.

firlama34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #750 : 25 Temmuz 2008, 00:35:32 »
Şemada ve malzeme listeside hatalı noktaları belirtir misiniz mevcut dökmanları ona göre tekrardan düzenleyelim.
mesela ja556 var şemada listede yok ama :S gibi

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #751 : 25 Temmuz 2008, 07:24:40 »
Hem şemada hem de listede LM556 mevcut.  ;)

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #752 : 25 Temmuz 2008, 12:21:14 »
Merhaba Arkadaşlar

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama deltamdaki ses gidince yenisini yaptım fakat dengesiz davranıyor cihaz ayar falan yapılmıyor  tune tuşuna basınca ses sürekli geliyor normalde potlarla oynayıncada sen gidip geliyor fikir verirseniz sevinirim.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #753 : 25 Temmuz 2008, 13:56:18 »
Sesin gidio gelmesinden şunu anladım, Ses aniden geliyor ve aniden gidiyor ve bu durum potlarla oynarken oluyor.

Bu olay bana, potların metal ayakları ile karbon yüzeyin birleştiği noktalarda temasızlık olduğunu bu yüzden de deyip deymemezlik yaptığını düşündürüyor.

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #754 : 25 Temmuz 2008, 17:39:34 »
Şimdide entegreleri değiştirirken 4538 in soldakini ters takmışım biraz yanık kokusu geldi sonra değiştirdim entegreyi yine dengesiz çalıştı sonra bobine sinyal gitmemeye başladı. Bobinden zırıltı gelmiyor yani ve lf357 ısınır oldu sonra onuda değiştirdim 356 ile sürekli ses çıkartıyor ve ısınıyor sıkıntı nerde acaba

Ayrıca aldığım bc546 larda bacakların üç tanesi yanyanaydı yaniorta bacak önceki gibi kıvrık değildi bende kıvırıp öyle monte ettim ama üzerinde yine aynı yazı yazıyor ordan bir sorun olabilirmi acaba
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2008, 17:44:12 Gönderen: gnani »

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #755 : 25 Temmuz 2008, 18:34:10 »
Yanlış direnç kullanmışım hoparlorde sinyal geliyormuş fakat 840 ile 357 ısınıyor bu sefer bobin takılıyken

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #756 : 25 Temmuz 2008, 20:14:19 »
uykusuz hocam size bir sorum olacak sizin kutulamış olduğunuz deltada sanırsam 2.2Ah lik akü var.peki siz bu akülerle ortalama kaç saat kırmızı ışığı yakmadan gezdiriyorsunuz?birde her toprak cinsine göre akü süresi kısalıyor değilmi mesela yoğun,orta mineralli toprakta vb...
saygılar.....

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #757 : 27 Temmuz 2008, 10:46:45 »
Merhaba

Bendeki akü 2.3 Ah. Bir hafta boyunca her gün yaklaşık 8 saat gezmeye çıktım ve cihazı gezdiğim zamanın yaklaşık 1/3 ü kadar açık tuttum  cihazı ikikere şarj ettim. İkinci şarjım kırmızı ışık yanmadan önceydi.

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #758 : 28 Temmuz 2008, 09:30:52 »
kıymetli kardeşim profesör
miner 1 i biz yapalı yaklaşık 5-7 ay var
cihaz elimde duruyor
cihazın yazılımsal sorunu var çünki alman bildiğin gibi tam şemayı ve malzeme listesini vermiş
fakat yazılımı dört dödrtlük vermemiş,
sıkıntı şurada 
1-bobinden geçen akım yazılımsal olduğu için çok yüksek çıkış alamıyorsun bobinden
2-derinlik olayını yazılımdan (yane alıcıyı ) 1metrede kilitlemiş

bakır bobinaj telimi makaraya sarılı net 1 metreden eyırıyor
tekaltın alyans yüzüğü 25 cm den ayırıyor
fakat olay sadece elektronikle bitmiyor; yazılımın kaynak kotlamalarını vermediği için bu konuda elimiz kolumuz bağlı.
Fakat bu alanda kendisini geliştirmiş arkadaşlar yazılımı hallederse bu cihaz sıkıntıları halleder diye düşünüyorum.
cihaz metalleri tek tek sınıflandırmıyor,kıymetli kıymetsiz diye sınıflandırıyor.
birde 2d grafiği var.Resimlerini yayınlıyacağım.parcalarını farnel ve rs den getirttim fakat çok pahalıya mal oldu.çünkü 1 er adet isteyemedik.buradan 500 ytl ye mal edebileceğimiz parçalar size yaklaşık gümrük kargo vs aracılık hizmetleri sağlayan firmaların aldığı para ile 1500 ü buluyor
alacağınız parçaların 100 doları geçmemesine dikkat edin çünkü 100 doların üstünde bu masraflar başlıyor.
pulsdetektor firmasının yaptığı bu cihazları dtı satıyor orada çalışan bir türk ile görüştüm bu bizim yaptığımız
çok eski bir versiyon.bu adamlar bu işi aşmış,Fakat şuda var azimle çalışan dağı taşı deler neden olmasın.
saygılar

Çevrimdışı alemdar

• Yüzbaşı
« Yanıtla #759 : 28 Temmuz 2008, 16:52:06 »
ahmet kardeş küçük bir yardıma ihtiyacım var;
ses jeneratörü istediğim kadar güzel çalışmadı hassas ayar yapmak istiyorum fakat tık jeneratöründen gelen tık seslerini alamıyorum 555 ve ayağındaki pnp transistörü değiştirdim dirençlerde tamam nasıl bir sorun olabilir,kullandığım sokette bir sorun olabilirmi,bir fikrin varsa paylaşırsan sevinirim saygılar