Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113365 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gnani

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #540 : 22 Nisan 2008, 23:04:41 »
deltaya eski bir teypten söktüğüm 5 ledli vumetreyi bağladım t9 transistörünün kollektöründen sinyal aldım .
ses gelmeden 25-30 santim daha önce ledler yanıyor yani 25-30 santim daha fazla derinlik kazanılabiliyor.denemenizi tavsiye ederim. dandik bir başlıkla 25 kuruşu 25 santimden algılıyordu şimdi 35 santimde ledler yanıyor 10 santim sonra ses geliyor. büyük cisimlerde 25 -30 santim fark ediyor 

Bende dijital bir multimetre aldım gömdüm kutuya skala çıkışına bağladım bahsettiğin gibi akım değişimi çok daha önceden başlıyor.

eros85

• Ziyaretçi
« Yanıtla #541 : 23 Nisan 2008, 03:18:15 »
arkadaslar bu lf 357 yerine baska bir opamp kullanamazmiyiz piyasada bulunmuyor

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #542 : 23 Nisan 2008, 09:24:39 »
ben lf351 buldum taktım şimdilik çalışıyor ama lf357 ile çalıştıramadığım için performans farkı varmı bilmiyorum .
burada 3 tane parçacı var 3ündeki 357 lerde beyaz yazılı çalışmıyor.aklıma şimdi geldi acaba bu beyaz yazılı lf 357 lerin bacak bağlantıları farklı olabilirmi araştırmak lazım
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

eros85

• Ziyaretçi
« Yanıtla #543 : 23 Nisan 2008, 14:40:01 »
bence bacaklar farkli degildir ama lf357 yazisindan sonra her.gi bir harf varsa o farkettirir iste bende bicok yerde sordum butun elemanlari satin aldi bitek o kaldi bulursam 5 10 tane alicam yedek kalsin bulunmaz hint kumasi gibi bisey bu yaww ;D

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #544 : 24 Nisan 2008, 02:09:06 »
ahmet hocam delta pulsede merak ettiğim bir olay var değişik bobinler denerken gain potu ters çalışmaya başladı.yani hangi bobini takarsam takayım artık ters çalışmaya devam ediyor.2.2 k direncin yerine 5 k pot bağladım 450 ohma kadar yavaş yavaş düşürdüm düzelmedi.bunun performansa zararı varmıdır yoksa eğer benim için önemli değil  yakınların daki d5 opamp yanmış olabilirmi birde t 9 un kollektörüne vumetrenin sinyal girişini bağlamıştım ondan olabilirmi söktüğüm halde düzelmedi vumetreyi hoparlör çıkışına bağladım sesle beraber yanıyor baya şık oldu bitirince resimleri koyarım buraya
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #545 : 24 Nisan 2008, 07:30:41 »
bobine 1cm lik küçük bir tel bantlayın öyle deneyin pot dü çalışıncaya kadar da teli büyütün. düz çalıştığı noktada teli bobine iyice bantlayın.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #546 : 24 Nisan 2008, 18:56:45 »
delta pulseye 35 cm den 1 lirayı algılattım. yalnız şöyle bir durum var: cihaz kendiliğinden durup dururken sinyal veriyor önce tıktık sonra vıyy diye sanki metal yaklaştırılmış gibi bir süre sonra ses kesiliyor hassasiyeti düşürüp denedim gene aynı bu durumun bir çaresi varmı acaba yani kararlı stabil hale getirmek için ne yapmak lazım. arazide baya bir sorun olur herhalde.    acaba bu sorunu yaşayan varmı . Noise maxta veya daha düşük ayarda fark etmiyor sinyal bir miktar açılsa gene aynı  sens gain ve diğerinden hassasiyeti düşürünce daha geç oluyor ama sorun devam ediyor

Çevrimdışı eqoder

• Yüzbaşı
    • Üye ol yüklediğin dosyalar indirildikçe para kazan.
« Yanıtla #547 : 26 Nisan 2008, 13:43:51 »
Arkadaşlar merhaba,

kusura bakmayın delta pulseyi az önce bende bitirdim devresini , çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bobin denemem lazım , elimde 0,30mm bobin teli var, kaç cm çapında ve kaç tur sarmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #548 : 26 Nisan 2008, 18:00:05 »
Selam

Geoteche bakıp denenmiş delta sarımlarını buraya yazıyorum.

75  cm çap ,  18 tur   ,  1mm tel                 1  litrelik teneke kutu   140 cm  miş.

20 cm          30  tur       0.4 mm tel 

22  cm        28  tur        0.5 mm  tel

42  cm        35 tur      0.7 mm  tel

yalnız herkes  1k  1 watt  söndürme direnci daha iyi diyor.

bunlara bakarak bişey sar
İyi günler

Erol

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #549 : 28 Nisan 2008, 10:06:14 »
CAT5 kablosundan yaptığınız bobinlerde söndürme direncini 470R yapmanızı tavsiye ederim gerçi kablodan kabloya farkediyor ama genelde 470R iş görüyor. Çoğu sarımlarımda potların ters çalıştığını görüyorum bunu önlemeye 470R yetmediği taktirde bobine demir tel bantlıyorum. Potlar düz çalışıncaya kadar demir telin boyutunu büyütüyorum. Anlıyacağımız oynayın sağıyla soluyla takılın kafanza göre ...

Çevrimdışı diamondbrillant

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #550 : 28 Nisan 2008, 15:03:37 »
MERHABA UYKUSUZ HOCAM

DELTA PULSE TEK YÜZLÜ PCB,KOMPONENTELER,AKUSU VE KUTUSUNU KİT OLARAK SATIYORMUSUNUZ.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #551 : 29 Nisan 2008, 01:51:37 »
ahmet hocam elimde 5-6 tane  2sk 2080 mosfet var deltada denedim çalışıyor fakat noise potunu yarıdan fazla açamıyorum alet tıkanıyor pil zayıf ledi yanıyor ses kesiliyor. yarıdan az açarsam çalışıyor. sizce hangi parçalarda ne gibi değişiklik yapmam lazım bu mosları kullanabilmem için. baya büyük bir kılıfı var sanırım güçlü bir mosfet belki daha iyi verim alırız.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #552 : 29 Nisan 2008, 07:36:58 »
Bobine seri  2R2 5W taş direnç bağlayarak elinizdeki mosfetleri elden çıkarabilirsiniz. Fakat performans açısından bir fark olmaz. Saygılar.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #553 : 29 Nisan 2008, 09:43:34 »
arkadaşlar genelde adsl kablosundan bobin yapan arkadaşlar için diyorum piyasadaki  adsl kabloların içi ya hurda bakır yada demir çoğunlukta olmak üzere karışık yapılmış gerçi hepsi çin malı ya ben kendi bobinimi adsl kablosundan yapmıştım yeniden yapayım dedim sardım ama dedektör çalışmadı araştırdım iyice bobinlerin omajını ölçtüm iki bobinde farklı ölçtüğünü gördüm turları aynı olmasına rağmen kabloların kalite farkları vardı ve buda iç direnci fazla oluyordu normalde 4 ohm yada 5ohm  bobini yaptığınızda göstermesi lazım gösterirse dedektörünüz çalışır yok göstermez ise kalite bir adsl kablosu alın derim yoksa uğraşırsınız arkadaşlar dedektörlerini çalıştıramayan bir çok arkadaş bu hataya düşebilir saygılar sevgiler

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #554 : 30 Nisan 2008, 00:36:19 »
arkadaşlar delta pulsemdeki karasızlık sorununu giderdim aynı sorunu yaşayanlar varsa deneyebilr.kullandığım bobin 0.70 mm 37 tur 28cm çapında  3.9 ohm geliyor. sorun çalıştırdıktan kısa bir süre sonra hassasiyeti ne kadar düşürsemde kendiliğinden ötüp durmasıydı. uzun süre uğraştıktan sonra çözdüm.bobinin omajı düşük geliyormuş.önce 2.7 ohm dirençle bobini seri bağladım.ama sorun geçmedi .daha sonra bulduğum 8 ohm direnci denedim sonuç harika .kesinlikle kendi kendine ötmüyor .hassas bir ayara getirip çalışır vaziyette bıraktım. yaklaşık 4 saat boyunca hiç dokunmadım. sadece bir kaç kez ses çıkardı ama hemen kendini toplayıp dengeye geliyor. saygılar....

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #555 : 30 Nisan 2008, 00:45:54 »
ahmet bey size bir sorum olacak ben deltada lf 351 ve lf356n bulup kullandım acaba lf 357 ile arada fark oluyormu. buradaki  malzemecilerdeki 357 lerin hepsi sahte bu gün bir tane daha alıp taktım gene çalışmadı üzerinde M45AF lf 357N yazıyor beyaz patates galiba çünkü boyayla yazmışlar oyma yok saygılar

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #556 : 30 Nisan 2008, 07:38:32 »
351 denemedim. 356 ile de bir fark görmedim. Gerçek LF357 karaköyde yok kadıköyde biryerde buldum oradan alıyorum tanesi 3 ytl sahteler ise 1.5 ytl.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #557 : 30 Nisan 2008, 07:58:42 »
dekoratör kardeş bende LF356N kullandım çalıştı, kullanabilirsin fark yok.

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #558 : 30 Nisan 2008, 09:54:07 »
Selam Millet

Bu internet ortamına Delta Pulse den iyi aletin düşeceğini sanmıyorum.Düşsede  heralde bir 10 yıl sonra.

Delta ayarını Frekans potu sabit 100 k taktım ledin olduğu yÜzde  soldan sağa
1. max  2. 3. 4. 5.  ise Min yani saatin dönme yönünün tersi  durumda  en az da iken  1 Ytl yi
40 cm civarı Ötüyor. Başlık ise 25 cm civarı kare 03mm telden.kapaklı First  ciklet kutusunu görmüssunuzdür.60 cm , Buzdolabı falan 2 metre.E siz bunu 1 metre bobin taksanız uykusuzun dediğine göre 5 metre.Zaten orjinali de 2000 dolar aynı şemaymış.
satan firmanın Linki burda
http://www.kellycodetectors.com/pstar/DeltaPulse.htm
Selamlar

ka ZA hit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #559 : 30 Nisan 2008, 14:25:08 »
uykusuz hocam daha önce bi soru sormuştum ama cvp gelmedi galiba.......