Gönderen Konu: notebook onarımı  (Okunma sayısı 13273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
notebook onarımı
« : 18 Nisan 2012, 11:55:54 »
arkadaşlar elinizde arızalı olan pc donanımı yada sorunlu notebook varmı onarımı için uygun fiyatlarda yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
Ynt: notebook onarımı
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2012, 20:08:19 »
bende bir tane exper leptop var
anakart arızalı
yenisi 300TL dediler vazgeçtim

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012, 19:33:07 »
üstat ne dediler anakrtı anakrt arızası varsise uygun bir fiyata yapılır çipset arızalı ise 120 tl+kargo masrafı olur üstat istersen gönder bakalım..

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2012, 19:11:29 »
arkadaşlar elinizde arızalı olan pc donanımı yada sorunlu notebook varmı onarımı için uygun fiyatlarda yardımcı olabilirim.
ustam pm attım.
TA5DF

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2013, 01:26:28 »
merhaba ustam casper m760s notebook var arızalı elimde görüntü gelmiyor ciplerler sorun var dediler yalnız cipler intel degil sis marka bunun tamiri en uygun nasıl olur bize yardımcı olurmusunuz kolay gelsin ...
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2013, 01:58:58 »
soğuk lehim olmuş olabilir... anakart chipinde

daha önce sıcak hava tabancası ile chipleri ısıtıp 2-3 laptop kurtarmıştım.....

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2013, 15:09:09 »
eyvallah mustafa hocam daha dün verdim bi bilgisayarcıya cipleri degişti fakat sorun hallolmamış anakartta sorun var dedi,darbe almıştı bu pc,neyse hocam ben eve geldim acmayı denedim darbe alan kısma bastırdım falan duman cıkmaya basladı bitane entegre patladı,belkide entegre taraflarında sıkıntı bunu nasıl cözecez ustam.4-4=8 bacaklı ufak bi entegre patlayan.bu anakartın tamiri olurmu acaba.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2013, 16:48:26 »
er kişi niyetine .....

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2013, 18:51:16 »
er kişi niyetine .....

Niyet ettim.......Uydum hazır olan ustaya (M-usta-FA'ya)
 :)   :(
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 18:52:18 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2013, 20:26:07 »
0216 450 1 333

Firma adı ArGeteknoloji. Firmada notebook tamir servisini isteyip Enver Bey ile görüşüp selamımı söylerseniz.(TeknolojiEkibi admini derseniz) eğer yapılabilinecek birşey varsa yardımcı olacaktır.

Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2013, 15:06:55 »
ilginiz için teşekkür ederim görüşecem.

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2013, 17:09:37 »
arkadaslar bu benim anakart kendim bşeyler yapmaya çalışıyorum,fakat iki parça işaretledim birinin ne oldugnu bilmiyorum parçayı bilen arkadaslardan yardım bekliyorum.2.si yanan parca koduna baktım power entegresiymiş sanırım ama neden yandı tabi sorun bu.aslında olay şu bu makinayı tamire verdim cipsetler bakım gördü fakat sonuç görüntü yine gelmeyince eleman bana sorun anakartta dedi verdi elime .bende evde acmaya çalıştım daha önce darbe alan kısma elimle bastırırken o gösterdigim parcadan duman geldi,bu parca niye yanmış olabilir acaba bastırmamadanmı başka parcada sorunmu var yardımlarınızı bekliyorum en son yapan biyere gönderecem.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2013, 20:19:31 »

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2013, 20:21:49 »
diğeride wattlı direnç 2,5ohm

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2013, 21:49:24 »
mustafa hocam çok teşekkür ederim sizce bu dirençten dolayı yanmış olabiliirmi fet, darbeyi bu kattan almıştı pc bende belki gelir diye görüntü o kata elimle bastırdım o anda duman çıktı, normalde görüntü yoktu yine ama böle bi sıkıntıda yoktu  bi öneriniz varmı hocam devrede nereleri kontrol edeyim isterseniz daha net fotoda koyabilirim

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2013, 22:26:52 »
rica ederim..

direnç gidince açık bırakmış mosfetin ayağını ve mosfet yanmış

teslacoil

• Ziyaretçi

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 14 Şubat 2013, 23:53:32 »
teşeküür ederim tesla arayamadım seni,bu arada arkadaslar bi sorum olacak laptopu acıyorsun,ışıklar yanıyo fan dönüyo fakat harddisk ışıgı yanmıyor görüntü gelmiyor kısacası harddiski kontrol eden birim neresidir?çünkü görüntü gelmedigi zaman harddisk ışıgıda yanmıyor anakart problemi sanırım ama tam olarak hangi bölümden kaynaklanır yardımcı olurmusunuz?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 13 Mart 2013, 00:03:04 »
usta senın notebook besleme den sorun olustuğunda olur bole hatalar yanan parçalar besleme mosfetleri bu parçalar usb den cıp yada cmp cipleri besler su an cıhazın çalışıyor ekrana görüntü vermiyor ıse vga cipte sorun olusmustur yada cihazda kısa devre vardır cıhazın açılısını engeller tamamen teknık olarak bakılması lazım

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 13 Mart 2013, 00:08:02 »
birde arkadaşlar bu turlu sorunlarda cıhaza hıc mudahale etmeden direk tecrubelı arkadaşlar la ırtıbata gecın cunku bilgisayar elektronıgı dedektör devresine benzemez bozulursa telefısı olmaz acızhane bildiklerimizle yardımcı oluruz allah ıznıyle o yuzden once danısın lutfen..

muhammet.demirbas@windowslive.com  mail atın acizhane bildigimizle yardımcı oluruz ınş.

butun ustalarıma selam olsun..