Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467845 defa)

0 Üye ve 42 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #760 : 14 Mayıs 2012, 19:25:31 »
berk arkadaşım sitedeki resmi inceledim gayet doğru çizmiş arkadaş. sıkıntı yok aynen o şekilde takılacak malzemeler sen hangi şemaya göre yaptın bilmiyorum ama doğru olanı o resim sıkıntı yok yani.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #761 : 14 Mayıs 2012, 19:46:38 »
Saol varol sevgili arkadaşım içtenlikle teşekür ediyorum

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #762 : 14 Mayıs 2012, 19:49:52 »
Hocam canim cikti ben o lusteyi yapana kadar tamam kabul ederim ufak tefek hata olura devrede 1.2 k ben biyerde kullandigimi hatirlamiyorum :-)

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #763 : 14 Mayıs 2012, 21:42:50 »
Nihahahaha sonunda calistirdim allaha sukur

Çevrimdışı roman113

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #764 : 14 Mayıs 2012, 22:26:41 »
slm kadadağ,sizinle nası irtibat kurabiliyoruz,ben anlamam pek bu işlerden,hazırda yapılmış iyi bişeniz varsa,bütçemizede uyarsa,bulamasakta temiz hava almamıza sebep oluyo bu arama tarama işleri,birde şu gausmetreler ufak tefek ipucu elde edebilmemiz için,hani kosssskoca alanları dedektörle didiklemek biraz uzun sürüyorda,veya alan taramada elindekine güvenen,tavsiyede bulunabilecek arkadaşlar varsa lütfen bildiklerini paylaşırlarsa kurda kuşa yem olmamış oluruz:)
selamlar

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #765 : 14 Mayıs 2012, 22:36:12 »
theplot1978 arkadaşım nasıl hallettiniz sorun neymiş?
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #766 : 15 Mayıs 2012, 01:19:33 »
Hocam sorun aku voltaji dusuk olunca sizin soylediginiz ayarlar tutmuyordu akuyu degistirdim  tr1 ile s barini en dusuk seviye getirdim acilma suresi 57 sn aku gostergem calismiyor sanirim pil bos gorunuyor ama 130 cm gibi bir mesafeden normal ebatlardaki bir tabagi cok net algiladi :-) 

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #767 : 15 Mayıs 2012, 13:34:18 »
hadi hayırlı olsun diyelim artık bir video eklersiniz  ;)

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #768 : 15 Mayıs 2012, 17:10:45 »
Sira geldi baslik ve kutu isine aklimdan su sekil bir model geciyor 60 cm icin bir model var en kisa zamqnda dp3 e yakisir baslik yapacam

Çevrimdışı ayocan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #769 : 15 Mayıs 2012, 19:12:51 »
s.a arkadaşlar,
karadağ ustam,
kaçırmış olabilirim ,dp3 ün lcd ekranındaki her şeyi ayrıntılı açıklayan bir döküman varmı? Çeşitli toprak yapılarında en avantajlı pozisyonlar cihazda nasıl seçilir gibi, yayımlanan bir dökümanı varmı? :)
Teşekkür ederim.Saygılar.
^^^^Bir mum diğer bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez^^^^
Hz.Mevlana

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #770 : 15 Mayıs 2012, 22:38:13 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederim ve beklettiğim için de özür dilerim.

Maşallah baya hızlı gitmişsiniz sizleri takip etmek gerçekten güç. Yapılan çalışmalardan ve yaşanan zorluklardan anladığım kadarınca dedektöre yazılımsal olarak bazı düzenlemeler yapmamız gerekecek. Gördüğüm kadarınca hem yurt içinden hemde yurtdışından  bazı arkadaşlar kalibrasyon ile ilgili sorun yaşıyorlar. Mesela kalibrasyon için bir menü eklemek, otomatik ayarı kaldırabileceğimiz bir menü eklemek, menü ayarlarını kaydetmek gibi eklemelerin çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bu safhada düzenleme için tavsiyeleriniz de bana güzel yol gösterebilir.

Genel olarak takılınan yerler için birçok cevabı arkadaşlar vermişler. Bende onların cevaplarından alıntı yaparak bir kez daha vurgulamış olayım. 1. resmideki spy_wormun vermiş olduğu bağlantı kit olarak devreyi çalıştırmak için yeterlidir. 2. resimde Mustafanın vermiş olduğu  bağlantı da butonlar için doğrudur. Bu arada asenkronun bahsetmiş olduğu durum da doğrudur. Zaten benim eklediğim full dedektör fotoğraflarında da arkada bir adet açma kapama anahtarı görebilirsiniz. Bu arada Mustafa ya toprak testi için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Umarım herkes Mustafa gibi dedektörünü verimli olarak tamamlayıp kullanabilir. 3. resimde de şarj ve yedek akü bağlantısı için benim kullandığım soket ve bağlantı şekli var.

Öte yandan da küçük bir bilgi vermek istiyorum. DP3 SMD bitmek üzere. SMD devrede bazı küçük dokunuşlar da yaptım. Yakında onu siteye ekleyeceğim. Fakat adına ne desek karar veremedim. Bizde apple gibi DP3 S mi desek ne dersiniz :)

Arkadaşlar herkese tekrardan teşekkür ederim.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #771 : 15 Mayıs 2012, 22:46:05 »
karadag usta ekranı bagladım fakat ekran karıncalı bir şekilde geliyor hiç bir karakter belli degil  ve ekran ışıgı hayal dicek gibi yanıyor yanmıyor arası bişey neyi kontrol etmem gerekiyor

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #772 : 15 Mayıs 2012, 22:53:44 »
delta sata olacak heralde yakında

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #773 : 15 Mayıs 2012, 22:57:27 »
Merhaba,

Ekranda yazdıklarınıdan anladığım kadarınca kontrast ayarınız doğru değil. Ekran ışığı için ise r43, t5 ve r42 nin bulunduğu hatta bakın. Transistöre iletim için gerekli olan gerilim ulaşıyormu kontrol edin.

Bu arada arkadaşlar tutma kollarını da tamamladım. Biraz pahalıya mal oldu ama bence güzel oldu siz ne dersiniz? Kolar hem direseklik için yükseklik ayarına hemde bobin için yükseklik ayarına sahip. Metal ksımları katoferez kaplama. ayarlı kısımdan altı ise polimer malzemeden yapılma ve üç parçaya bölünebiliyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #774 : 15 Mayıs 2012, 23:08:50 »
Merhaba,

Ekranda yazdıklarınıdan anladığım kadarınca kontrast ayarınız doğru değil. Ekran ışığı için ise r43, t5 ve r42 nin bulunduğu hatta bakın. Transistöre iletim için gerekli olan gerilim ulaşıyormu kontrol edin.

Bu arada arkadaşlar tutma kollarını da tamamladım. Biraz pahalıya mal oldu ama bence güzel oldu siz ne dersiniz? Kolar hem direseklik için yükseklik ayarına hemde bobin için yükseklik ayarına sahip. Metal ksımları katoferez kaplama. ayarlı kısımdan altı ise polimer malzemeden yapılma ve üç parçaya bölünebiliyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar

fakat cihazı acmadan aküden enerji verdigimde bunu yapıyor
butona basıp acmaya calıssam da durum aynı deişmiyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #775 : 15 Mayıs 2012, 23:10:19 »
Tam olarak anlayamadım. Cihazı açmadan lcd de yazılar mı çıkıyor yoksa lcd de siyahlıklar mı oluşuyor

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #776 : 15 Mayıs 2012, 23:13:13 »
siyahlıklar olusuyor ustam resim cekeyim mi ?

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #777 : 15 Mayıs 2012, 23:16:00 »
videoyu yüklüyorum ustam

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #778 : 15 Mayıs 2012, 23:27:05 »
aküden enerji verdigimde  ekranda olan bu ustam

2012 05 15 126

Çevrimdışı theplot1978