Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483965 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tounsi774

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #660 : 05 Mayıs 2012, 18:32:52 »
HI ALL

PLEASE WHAT IS THE EQUIVALENCE OF BS250

THANK YOU :)

Çevrimdışı adjusted

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #661 : 05 Mayıs 2012, 20:10:18 »
Karadağ  usta
Öncelikle tekrar yürekten tebrik ediyorum çok güzel bir çalışma dün akşam bir sorum olmuştu demonte kit komplemi dir  pıc ve lcd dahilmidir saygılar

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #662 : 05 Mayıs 2012, 20:32:51 »
quilver34
evet orada atlama var

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #663 : 05 Mayıs 2012, 20:58:07 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle spy_worm tebrik ederim. Besleme 12V iken klavuzdaki ayarla devre düzgün çalışıyor.

serkan.mg, teşekkür ederim. Sizinkini de bekliyoruz.

tivos, tam adını bilmiyorum. Çalıştığım firmanın ürünlere etiket yaptırdığı yere yaptırdım. Sudan, baskıda, uv den etkilenmesin deyince böyle bişey yaptılar. Biraz pahalı oldu ama güzel oldu.

adjusted, evet demonte komple pic ve lcd dahil.

Arkadaşlar dedektörün son hali ektedir. Bobin ve tutma kolunu da inceleyebilirsiniz.

saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tounsi774

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #664 : 05 Mayıs 2012, 21:14:08 »
hi karadag

please help me for the equivalence of bs250

best regards

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #665 : 05 Mayıs 2012, 21:34:36 »
Merhaba arkadaşlar
R3, R5, R8, R13, R15, R19, R21   ile R86 R87 R90 dirençlerinin değerleri ne olacak? Malzeme listesi fazla olduğu için karıştırdımda.
teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #666 : 06 Mayıs 2012, 00:30:38 »
selami usta teşekkür ederim başlık orjinal olmamasına rağmen mesafe ve stabilite çok iyi nasip olursa birkaç test videosu daha eklemeyi düşünüyorum.Karadağ usta sizde çok teşekkür ederim sağolun herşey için gerçekten harbi ustasınız bunu bilin.Aklimda kalan birkaç soru işareti var acaba ayrım için TR1 trimpotumu ayarlanacak yoksa PR1 mi anlayamadım hangi trimpot ne işi yapıyor birde şarj olayınıda ekleyecektiniz acele olsa iyi olur çünkü devra aküyü su gibi içiyor  ;D
saygı ve sevgilerimle spy_worm....
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #667 : 06 Mayıs 2012, 02:12:44 »
karadag ustam kısmetse ahmet bey pazartesi kalan son malzememi gönderiyor hersey hazır sadece ekledigim fotolardaki kablo baglantılarını yazarsanız çok sevinirim başlık saramadım daha sizce en verimli başlık kaçlık ölçülerde olmalı kısaca yazarsanız çok sevinirim
son olarak da devrenin 4-5 saat calısabilmesi için kaç amperlik akü gerekir pazartesi akü temin edicem

buton baglantıları ortak uc hanri renk olucak ?

[/URL][/img]

şarj ve yedek akü hangi renklere baglamam gerekiyor

[/URL][/img]

hoporlör ve kulaklık baglantısı

[/URL][/img]

[/URL][/img]

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #668 : 06 Mayıs 2012, 02:14:17 »
karadag ustam kısmetse ahmet bey pazartesi kalan son malzememi gönderiyor hersey hazır sadece ekledigim fotolardaki kablo baglantılarını yazarsanız çok sevinirim başlık saramadım daha sizce en verimli başlık kaçlık ölçülerde olmalı kısaca yazarsanız çok sevinirim
son olarak da devrenin 4-5 saat calısabilmesi için kaç amperlik akü gerekir pazartesi akü temin edicem

http://

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #669 : 06 Mayıs 2012, 02:17:09 »
arkadaşlar resimler cok büyük yer kaplıyor sayfada bunun tıklanınca büyüyen tipini beceremedim yer işgali için kusura bakmayın

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #670 : 06 Mayıs 2012, 08:55:50 »

Resim linklerini URL,siz  sadece resim ekle butonuyla eklerseniz resimler sorunsuz gorunur.

Bu haliyle gorunmuyor.

''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #671 : 06 Mayıs 2012, 10:12:42 »
sayın guilver34
atlamalar için tesekkurler.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #672 : 06 Mayıs 2012, 12:52:25 »
merhaba arkadaslar
D8' e      1N5819   ,   1n5818  ,   ııı zpd 10 hangileri olur?
RX (r37 ve r40)  direncleri kaclık oluyor.?
90K  (r45)  beyaz-kahverengi-turuncu-altın  (91K) olurmu?
470R (r63-r80)      sarı-mor-siyah-altın  (47R)  olurmu?

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #673 : 06 Mayıs 2012, 13:04:44 »
atlama tellerini adsl kablosundan sıyırıp yapsam olurmu?

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #674 : 06 Mayıs 2012, 14:25:35 »
karadağ usta; acaba sipariş ettiğiniz pic'ler geldi mi? eger geldi ise 2 adet program yüklü pic ve 2 adet de fabrikasyon pcb gönderebilirmisiniz.....
saygılarımla, kolay gelsin.

Çevrimdışı mahdi786

• Er
« Yanıtla #675 : 06 Mayıs 2012, 15:36:55 »
hi kardag
please send  hex file
mahdi110hoo110@yahoo.com
thanks

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #676 : 06 Mayıs 2012, 20:21:43 »
atlama tellerini adsl kablosundan sıyırıp yapsam olurmu?

adsl kablodan olur.
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #677 : 07 Mayıs 2012, 00:42:19 »
degerli ustalarım aklıma takılan bir husus var.
arama başlıkları 60cm kadar hep yuvarlak 1 x 1 olunca kare oluyor ben 40 x 40 yada 60*60 kare başlık yapmak istesem çemberdeki degerleri baz alarak yuvarlaktaki performansı alırmıyım yada kare başlık yapmada minimum ölçüler ne olmalıdır

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #678 : 07 Mayıs 2012, 07:12:22 »
degerli ustalarım aklıma takılan bir husus var.
arama başlıkları 60cm kadar hep yuvarlak 1 x 1 olunca kare oluyor ben 40 x 40 yada 60*60 kare başlık yapmak istesem çemberdeki degerleri baz alarak yuvarlaktaki performansı alırmıyım yada kare başlık yapmada minimum ölçüler ne olmalıdır

40x40 çevre ölçüsü olan başlık yaklaşık 50 cm daire başlık performansı verir.   daire şeklinde yap. sonra kare şeklini ver. ölçüleri daireye göre yap. delta 3-4 ohm luk 500-700 uh lik bobin kullanıuyor. yanlışım varsa ustalar düzeltir :)
TA5DF

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #679 : 07 Mayıs 2012, 14:57:09 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle kusuruma bakmayın sıklıkla yazamıyorum. Elimde bir proje var bu hafta yetişmesi gereken onunla uğraşıyorum. Site açık oluyor ama bakmaya zaman bulamıyorum. İnşallah haftaya daha rahat olucam ozaman daha fazla zaman ayırabileceğim.

Öncelikle devreyi yapmaya başlayan herkese birkaç küçük tavsiyem olacak.

Şimdiye kadar birkaç kişiden gözden geçirmek için devrelerini aldım. Tümünde ortak bir sorun vardı. Pasif malzemelerde yanlış dizgi yapılmıştı. Bu nedenle devreyi yapan herkese dizgiy yaparken çok dikkatli olmalarını öneriyorum.

Malzemeleri alırken özellikle 4051 alırken önceki sayfalarda belirttiğim kodlu ürünü almanızı tavsiye ediyorum. Yine bir arkadaşın devresinde kullanıdğı 4051 nedeni ile devresinin çalışmadığını gördüm.

Lehimleme yaparken lütfen dikkatli olun bulunması en zor problemlerden biri lehimleme hataları oluyor.

Unutmayın ki devrenizin ayrım özelliği bobin+sönümlenme direci kombinasyonu ile doğrudan alakalı. Hatalı kombinasyon ile devreniz ayrım yapmayabilir hatta otomatik ayarı tamamlayamayabilir bile.

Şunu da belirtmek istiyorum. Devreyi yaparken bulamadığınız malzemelerin yerine malzeme uydurmaya çalışmamanızı tavsiye ediyorum. Bulamadı iseniz benden isteyin. Varsa elimde gönderirim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bunlar ile beraber sizlerden 1hafta müsade istiyorum. Elimdeki işi bitirmem lazım. Aktif olmama rağmen cevap veremeyebilirim.

Şimdi yazan arkadaşlara cevap vermeye çalışayım.

spy_worm, seni tebrik ediyorum. Sana bir bobi hediye edeceğim bana unutturma. Devrenin ayrımı içinse bobin çok önem taşıyor. Bobini ben 0,5mm telden 24 tur 2-2,5R sarıyorum ve seri 1R 2w direnç bağlıyorum. Sen devreyi bu safhaya getirdin ya gerisi kolay. Merak etme.

dedektör16, Kablo bağlantıları için akşama zaman bulabilirsem bir fotoğraf eklerim. Şu anda yanımda devre yok. Devre ortalama 200-250 mA akım çekiyor. 1,2 A akü işini görecektir. Daha fazla akım daha uzun kullanım;)

class. D8 i bulamıyorsanız kısadevre yapabilirsiniz.rx ler içinse tamamı ile kullandığınız lcd ile alakalı. Ben winstarın b tipi için 6,8K ya2,2 kullanıyorum. 90K için de bende 91K kullanıyorum.470R leri 470 olarak kullanın. Atlamalar ADSL kablosundan olur ama varsa kalay kaplı olsun. Picler geldi peyderpey gönderiyorum. Çok sıra var oyüzden hepsi biraz sürecek.

mahdi786, I couldn't send hex file but I can send a pic included full hex.

Saygılarımla

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.