Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483939 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #5700 : 14 Ocak 2016, 18:34:42 »
Usta linkler açılmıyor. yerleşim planı vs.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5701 : 14 Ocak 2016, 18:38:04 »
Usta linkler açılmıyor. yerleşim planı vs.

Saygılar

Denedim şimdi mesaj ekindekiler çalışıyor. Sorun göremedim.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Manos-tao

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5702 : 21 Ocak 2016, 00:10:39 »
I need the 74VHC4051N and HCC4094BF I can find them ;

Ben bunları bulabilirsiniz 74VHC4051N ve HCC4094BF gerek ;

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5703 : 21 Ocak 2016, 21:59:09 »
s.a devreye enerjiyi verdiğim anda glcd ışıkları yanıyor. Montaj kılavuzunda 10 ve 11 madde kaldım.

1- D3 1 bacağında 2,5v  var.(+6~7,5V olması gereken yerde)
2- D6 5 bacağında 0,5v ile 2,5v arasında ayarlanıyor üstüne çıkmıyor.

Yardım edebilirmisiniz. bobin takılı iken denedeim. Devre beslemem 12,4V 7,2A akü ile reguletör yok.
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5704 : 21 Ocak 2016, 22:01:34 »
ekran direk açılıyor bu şekilde açılıyor
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5705 : 21 Ocak 2016, 23:45:47 »
T5 PıC eyakın olan bacak 12V, orta bacak 12V
7805 sağ bacak 7V
R40 sağ bacak 12V ölçtüm sanırım bu değerlerde bir sıkıntı yok.

glcd soketli iki tarafıda açaba bundan olurmu kısa devre de yok r40 6,8k r37 2,2k değerlerde doğru.
ekran yine yok 5,65v devremde yok 2,5v var tr1 0,5 ile 2,5v arası ayar yapıyor

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5706 : 24 Ocak 2016, 12:40:19 »
arkadaşlar bir yardımcı olurmusunuz. Devremde D6 5-6v arası yok nerden kaynaklanabilir. 0,5v ile 2,5v arasında yardımcı olurmusunuz glcd ekranın gelmemesi bundan kaynaklanıyor buyük ihtimalle. nerlere bakmam gerek.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5707 : 26 Ocak 2016, 15:00:26 »
arkadaşlar bir yardımcı olurmusunuz. Devremde D6 5-6v arası yok nerden kaynaklanabilir. 0,5v ile 2,5v arasında yardımcı olurmusunuz glcd ekranın gelmemesi bundan kaynaklanıyor buyük ihtimalle. nerlere bakmam gerek.
Benim devremdede aynı sıkıntı var beslemeyi verince glcd direk yanıyor hicbir arıza yok ölçümlerimde herşey olması gerektiği gibi lakin açılmıyor bende bekliyorum öyle duruyor devre pici deniyeceğim nasip olursa müsait bir zamanda

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5708 : 26 Ocak 2016, 15:01:57 »
Benim devremdede aynı sıkıntı var beslemeyi verince glcd direk yanıyor hicbir arıza yok ölçümlerimde herşey olması gerektiği gibi lakin açılmıyor bende bekliyorum öyle duruyor devre pici deniyeceğim nasip olursa müsait bir zamanda
çözersen banada haber et bende çalıştırayım

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5709 : 26 Ocak 2016, 15:40:23 »
Arkadaşlar LCD gelmemesi tek bir nedenden olmaz ki. Lehimlerde kısadevre olabilir, besleme hatalı olabilir, işlemci bacaklarında kısadevre olabilir, işlemcinin kristal yada reset pinlerinde sorun olabilir, kristalin kendisinde yada reset devresinde sorun olabilir, işlemcinin kendisinde sorun olabilir. Birçok neden var. Sırası ile kontrol etmelisiniz. Mesela işlemci çalışıyor mu öncelikle ona bakabilirsiniz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5710 : 26 Ocak 2016, 19:49:55 »
ustam sıkıntı bu bölümde. pi bacakları reset tuş bağlantısı kısa devre yok pcb yi alkolle temizledim lcd alkolle temizledim. ilk sıkıntım bobini takınca ırf ısınıyordu bobin uçlarında 12v vardı bunu forumda okuyarak çözdüm bs250 ters çevirdim. ırf740 orta bacağına voltaj okudum tamam 12v.

Takıldığım yer;

10- Resimde görülen noktadan sanal GND yi kontrol edelim. Ölçü aletimizin -probunu devremizin gnd sine, + probunu da yukarıdaki
resimlerde görülen noktalara temas ettiriyoruz. Burada +6~7,5V görmemiz gerekiyor.

Bende burda aküden ölçersem  +6~7,5V tamam. Ama sanal gnd (atlamadan) ölçersem 2,5v var.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5711 : 31 Ocak 2016, 15:02:21 »
Selamun Aleyküm Çalıştırabildinizmi devreyi

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5712 : 31 Ocak 2016, 18:32:39 »
çalıştıramadım daha kısa devre yok ölçümler normal lcd ekran kablosunu lehimledim pic orjinal yazılım için  hüseyin ustaya gönderdim. bende beklemedeyim. çözebilirsem haber veririm. Entegre backlarının tüm çıkış voltajlarının ölçümü var onları ölçmek gerek. büyük ihtimal bozuk parça var.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5713 : 02 Şubat 2016, 16:53:52 »
Herseye bende baktım bozuk hiç birşey bulamadım tabiki picte sıkıntı yok ise sen çözersebilirsen haber verde bende birdaha bi bakayım yada yeniden sıfırdan tekrar yapacağım

Çevrimdışı güven akgül

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5714 : 02 Şubat 2016, 18:45:09 »
s.a karadağ ustam 3s    1_1,5m  kil şist tabakanın altından boşluk tespiti yapabilirmi acaba

yldrmbnc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5715 : 07 Şubat 2016, 21:31:26 »
selamın aleykum ustalar malzeme listesinde RX var üst görünüşde  R40 ve R37 de gözüküyo ama ben bu parçayı bulamadım RX drenç mi ne işe yaradığını ve özelliğini ve başka bi ismi varsa yazarmısınız teşekürler

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5716 : 10 Şubat 2016, 17:51:58 »
RX dediği normal direncler R37 ve R40 glcd ekran ışıklarını ayarlan ışıklar doğru takılması gerek yoksa ekran gelmez. Kolay gelsin.

Hüseyin ustam teşekkür ederim pic leri aldım devre çalışıyor. 2K2 dirençleri takıcam(stabil için).

kadirsis1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5717 : 11 Şubat 2016, 10:29:50 »
Herkeze kolay gelsin.  delta pulse 3s demonte kit aldım.  topladım.  ekranda açılıyor yazısı cıkıyor o sekilde kalıyor. kitle beraber gönderilen  deneme bobinini bağladığımda ırf de isinma oluyor  yapdim lutfen yardim bide sonumleme direncinin baglanti semasini veya fotosunu atarmisiniz lutfen yardim edin

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5718 : 12 Şubat 2016, 02:40:37 »
Herkeze kolay gelsin.  delta pulse 3s demonte kit aldım.  topladım.  ekranda açılıyor yazısı cıkıyor o sekilde kalıyor. kitle beraber gönderilen  deneme bobinini bağladığımda ırf de isinma oluyor  yapdim lutfen yardim bide sonumleme direncinin baglanti semasini veya fotosunu atarmisiniz lutfen yardim edin
Sönümleme direnci bobine parelel bağlanıyor.2x680r.Cihazınızı metalsiz ortamda tr1 üzerinde kalibre etmeniz gerekli.
Detaylı bilgi 3s in kendi konusunda mevcut...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5719 : 12 Şubat 2016, 20:22:51 »
devrem açılıdı sıkıntı yok Sagol hüseyin ustam. arıza pic demo yazılımından kaynaklanıyormuş. şimdi cihazı dışarda deneme yapıcam kısa zamanda herkese kolay gelsin. teknolojiekibinede teşekkür ederim. çok faydalı bir site olarak aklıma kazındı. bilmediğim bir çok şey öğretti.