Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487836 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4780 : 24 Ekim 2013, 17:14:45 »
bobin boşta iken çizgi düz metale yaklaştığı zaman görüntü bu şekilde çıkıyor

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4781 : 24 Ekim 2013, 17:42:36 »
1 -sönümleme direnci bağlımı lehimlerine bak
2- tl 082 değiştir soketinde gevseklik varmı lehimlerine bak
yoksa bütün gün bobin soketin takar çıkartırsın

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4782 : 25 Ekim 2013, 19:45:04 »
machete- kardeşim biz ikimiz ustalardan bile mucitiz !... ben çift görüntü üretmiştim, sizde ters eğri yapmışsınız hayırlı olsun. ben çift görüntüyü 13 ve 14 glcd pinleri kısa devre etmişim ondan olmuş ,sizde  gldc bacaklarına iyice bakın kısa devre olmasın ...kolay gelsin... iç montaj resimlerini bir gönder çözünürlüklü olsun...
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2013, 19:46:48 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4783 : 26 Ekim 2013, 06:11:48 »
Ilk sardIgIm bobinlerde enduktans yuksek oldugundan ayni goruntuleri almIstIm.Bobin enduktansInI 800-950 mikrohenriyi gecmesin.Sonra bobine 1 ve ya 2 K -2W cok turlu potansiometre ekle ve egriyi tutturmaya calIs.Potansa seri 100-200 ohm 2-3W direnc tak,ayar yapar iken kIsa devre olmasIn,IRF740'I yakabilirsin.Onceden TR1 ile TL082,in 5'inci pininde 6.2V'ta  ayarlamanIz gerek.Kolay gelsin.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4784 : 26 Ekim 2013, 10:37:24 »
benim ekrandaki bobin ayarı şekli ters neden kaynaklı olabilir,algılama da problem yok ve ilk ayarda eşik 72 açıyor.

ayrımda problem yoksa ve algılamada problem yoksa lcd bağlantı hatasıdır ayrımda problem var algılamada yoksa bobin ile sönüm direnci uyumsuzdur
başıma aynısı gelmişti:)

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4785 : 27 Ekim 2013, 07:09:58 »
lcd bağlantılarında problem yok alimünyum folyo ya +25,demire -25 değer gösteriyor ayrımı güzel yapıyor R56 1K/2W,R54 680R/2W kullandım bu değerler ile oynama yapıp sonucu yazarım....

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4786 : 27 Ekim 2013, 09:12:52 »
hem algılama iyi hem ayrım iyi ise eğriyi boşver gitsin be usta :)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4787 : 27 Ekim 2013, 18:10:16 »
Egrilerin bu durumda olmasI algIlamada  ve ya ayrImda normal olacagInI sanmIyorum. ???

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4788 : 27 Ekim 2013, 21:11:02 »
benim cihaz yine ters geldi, by229 almıştım onu taktım hafif bir koku oluştu ne oldu bilemiyorum sadece 100 frekansda bağırıp duruyor. ekranın üste düz bir çizgi var sinyal eğrisi oluşmuyor. bu nereden yapabilir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4789 : 27 Ekim 2013, 22:44:51 »
iki adet 4148 kesmiş gıç35 ustam, ama yinede  o söylediğim diyotu taktım, asıl sorunum  s 3 için sardığım bir başlık ile başladı, nedense bilemiyorum 3.1 ohm gelen cat 5 kablodan sarılmış 42 cm başlığı hiç kabul etmedi, düz bir çizgi çıkıyor üst tarafta hiç osilasyon yapmıyor. diyotu taktıktan sonra soğutuculara gerek kalmadı söktüm . ama mesafe  konusunda çok sıkıntı yaşıyorum, sönüm eğrisi tam istediğimiz yerde değil. hayırlı geceler dilerim...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4790 : 28 Ekim 2013, 17:12:07 »
 bugün boş olduğum için  sabah oturup bir bobin sardım, ünal  usta ne dedi ise aynısını yaptım. o 38 başılık için 2.85 cm demişti 3 metre kesin ondan deneyin bakın bakalım nasıl olacak demişti. 39x3.14= 122.46 x 3=367 cm kablo kullandım cat 5 olandan çok düzgün sıkıca sardım, sonuç 33 cm krom bir çay tepsisini 1,90 metreden gördü. daha allahtan belamımı isterim dedim 2k6 ohm bir sönüm direncine denk geldi, 2 k lık 2waat bir direnç  uyguladım kapatıp kenara koydum. ünal ustaya verdiği bilgiler için çok teşekkür ederim...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4791 : 28 Ekim 2013, 22:24:48 »
bitkici şakir
ben teşekkür ederim gerek bile yoktu özel mesaj depomda  bile 2200 mesaj var silmeyi bıraktım artık :D
kota gelmezse bana iyi bu arada server yükünü arttırdığımız için :D
sorun olduğunda oradanda yazabilirsin bana fazla gelmez 1 kaç tane daha olsa sonuçta
-------------------------------------------------
 kimseden hiç bir beklentimiz yok çünki
ama emanetler çıkınca yüzde 10 nuna ortağım karışmam :D
-----------------------
şaka yapıyorum tabiki senin işin hallolsunda nasıl olduğu önemli değil
cihazın mesafesini kalitesini ben biliyorum ama bilmeyenler okumuş oldu en azından
yeni bir devre tasarımını hakediyor aslında bu devreyi bitirmeye çalışıcam en son düzenlemelere göre
kolay gelsin iyi çalışmalar
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 22:39:55 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

expert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4792 : 29 Ekim 2013, 03:31:15 »
Machete , devreyi beslemek için bu kadar tefarruata gerek yok ve 600 ma yeterli olmaz dp3 anlık 4 ya da 5 A akım çeker .
DP3 S bölümünde   # 175 nolu mesajımda  pcb sini kendi çizdiğim  bir entegre ve iki dirençten oluşan ve  girişine 36 v a kadar dc gerilim verebileceğiniz ve çıkışında 12,50 v  ve 5 A  güç veren  regüle devresi bulunmaktadır . Kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum . Bilginize

Link : http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4900.160

Saygılar

slm arkadaşlar besleme konusunda benimde nacizane bir önerim var, malum bu tip devrelerde sabit v. girişi devredeki kararlılığı artırıyor, onun için benim tavsiyem LM2577 dir, Türkiyeden bu entegreyi satın alırsanız, entegre tek başına  8 TL civarında, ama ebay vb satış sitelerinde 2,5-3 dolar, ben her ikisini de denedim. benim aldığım ürün

aldığım adres ise

http://www.buyincoins.com/item/11860.html

kargo beleş ama 4-6 hafta gelmesi için bekliyorsun. ürünün özelliğine gelince bir kez ayarladığınız çıkış voltajını size sürekli sabit olarak veriyor, tek sorun şu kullanım esnasında bataryanızın voltajını sürekli kontrol edin zira bu kit bataryanız 3-4v a düşene kadar size istediğinizi veriyor, işte bu noktada işler karışıyor zira akünüzü öldürüyor  ;D

Aynen hocam ben de ararken konunuza denk geldim. Benim de alış verişlerim oldu ve ayağımın tozuyla bir konu açtım hemen.

Aldığım ürünleri belirttim, ihtiyacı olan arkadaslar bence bu fırsatı degerlendirmeli. Benim kargom 2 haftada gelmişti en fazla 3 hafta suruyor.

İlgilenecek arkadaslar vardır belki hem konu linkimi hem de aldıgım urunleri paylasayım müsadenizle. Hayırlı forumlar :)

http://www.buyincoins.com/item/34839.html
http://www.buyincoins.com/item/11608.html
http://www.buyincoins.com/item/11091.html
http://www.buyincoins.com/item/27830.html
http://www.buyincoins.com/item/28235.html
http://www.buyincoins.com/item/37264.html
http://www.buyincoins.com/item/12376.html
http://www.buyincoins.com/item/109.html
http://www.buyincoins.com/item/1265.html

Alış veriş hakkında sorusu olan bana ulaşabilir. Selametle...

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=5073.0
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2013, 03:36:06 Gönderen: expert »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4793 : 29 Ekim 2013, 19:47:55 »
sağ ol ustam ben bile inanamadım inanın yazdığım o mesafeye, gebze ye denemeye yolladım test edecekler, hüseyin ustamın yanına geldiğimizde yanımda bir kişi daha vardı ona yolladım. ama ne hikmetse tek para denemesini unutmuşum.ben kendime dp 3 s  yapmayı kafaya koydum ama galiba bu kartı hüseyin ustamdan isteyeceğiz, çok sıkıntı oldu çünkü...şimdilik hayırlı çalışmalar dilerim...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4794 : 29 Ekim 2013, 20:01:35 »
expert  bu ürünü tek olarak yolluyorlar mı, ben mesela dorukan store den malzeme alıyorum. 20 tl den aşağısını kabul etmiyor, böyle bir şart var mı. ?

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4795 : 29 Ekim 2013, 22:10:31 »
Merhaba;

dp3 ü %40-50 civarında parazitlerden arındırdım fakat bir türlü istediğim stabilite ve ayrıma ulaşamadım uğraştıkça çok enteresan denemelerde yapıyorum çok farklı şeyler çıkıyor ayrı bir konu olumlu başarılı sonuçlar olursa paylaşacağım

şimdi son denemelerimde dp3 devrenin kendisinin bir algılama yaptığını farkettim yani devreyi çalıştırıyorum eşik ve başlangıç ayarından susturacak konuma getiriyorum  bobine metal yaklaştırmadığım sürece algılama olmayacak konumda iken devranin alt kısmının geldiği kısımda plastik kutuya elimi yaklaştırdığım anda metal algılaması oluyor anlam veremiyorum  bu sıkıntıyı aşamıyorum ekranlama dahi uyguladım sonuç değişmedi ilk yaptığım andankinden şu ana kadar ciddi düzeltmeler yaptım

diğer bir konu toprakta denemelerim olduğunda bobini toprağa yaklaştırdığımda metal algılar gibi ötmesi oluyor bunu başlangıç ve eşikten ayarlıyorum başlangıç 50 eşik ise 120-160 civarında toprağa tıkırdıyacak seviyeye getiriyorum ama ciddi manada derinlikte paralele olarak düşüyor 

masa üstü değil özellikle toprakda denemeler yapan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum. dp3 iki adet yaptım  ikisindede aynı durum söz konusu tşkler.

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4796 : 29 Ekim 2013, 22:18:10 »
ustam en basit yolu kutuya  güzel birkac kat aliminyum folya ser  üzerini koli bandı ile kapla aradan bir kablo cıkart ve akünün eksi ucuna bagla  veya sanal gndlerden  elektiriklenmeyi ata bilirsin .

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4797 : 29 Ekim 2013, 22:29:56 »
elc birde esik degeri cok yüksek normalde kazanc 1 de esik 70 ile enfazla 80 arasında olmalı  birde baslangıc degerini sen yükseltirsen herseye + deger verir  normalde senin cihaz baslangıc degerini kacta  acıyor  tabi bu topraga göre degişirde , ayrıca ustam tam manasıyla arazlde bende stabil bir sekilde calıştıramadım ,  edindigin tecrübeleri yazarsan sevinirim )

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4798 : 30 Ekim 2013, 10:21:43 »
snaypır cihaz ilk bobin toprak üzerinde iken açıldığında eşik 70de açılıyor ve sürekli metal algılaması gibi ses veriyor 10-15 cm yukarı kaldırınca ses kesiliyor fakat toprağa tekrar yaklaştırdığımda yine ses veriyor bu sesi kesmek için başlangıç ve eşikten değerleri yükseltiyorum bu durumdada derinlik düşüyor

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4799 : 30 Ekim 2013, 11:03:20 »
elc  öncelikle topraklama sorunu benim cihazdada vardı aynı dedigin gibi kutunun altına elimi degdirinde sinyal veriyordu , anlattıgım yöntemle hallettim .  Gereksiz ötmeye gelince bende bir cözüm arıyorum ,ya esigi yüksetecen ya r30 taktıgımız potla kıscan ancak bu sekilde stabilitesi artıyor ama derinlik düsüyor , bildigim bu ama bobine seri düsük degerde bir direnc takıp deniyecem zaman bulursam faydası olursa yazarım .