Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484327 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4740 : 28 Eylül 2013, 13:54:33 »
40 yıllık tv tamircileri arızaları tamir edemiyor  benim gibi inşaat elektrikçilerine gönderip yaptırtıyorlar
bilmeyen için küllüm zarar uraşamadığınız yerde hüseyin ustanıza gönderin uygun bir bedel karşılığında size yapar yok sa bu sekilde cihazlarınızla sürekli uraşmanız sizlere bıkkınlık verir :

ÜNAL kızdırmışlar yine seni  kardeşim en güzeli kuş sesi sus sesi bulacakksın kafayı dinlendireceksin yoksa vay haline

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4741 : 28 Eylül 2013, 19:57:13 »
yanuma, aslında ilk söze ünal ustama verdiği bilgiler için çok teşekkür ederek başlamam gerekiyordu, kendisine teşekkür ederim.yahu ne istersiniz benim güzel kardeşimden ? sonra soru sormaya utanıyoruz, o cevap vermek için imtina etmiyor, biz kendisinden razıyız rabbimiz de razı olur inşaallah. ünal usta yazını kopyalayıp saklıyorum, evet arkada bir entegre var küçük siyah birşey ona bakarım. bacak değerlerini vermişsin memnun oldum. zaten bir tane daha lazımdı sipariş ettim salı günü ulaşır elime. forum üyesi tüm kardeşlerimi allahın selamı ile selamlıyorum... not= aydınlatma ışıkları yanıyor sorun yok...
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2013, 19:59:23 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4742 : 01 Ekim 2013, 22:57:47 »
ünal ustam glcd geldi ama , ah şu mesailer  14.5  saatten sonra birde bu işler ile meşgul olamıyorum. aslında meraktan canım çıkıyor, acaba lcd den mi, yoksa devre mi sorun yaptı diye. zaten mucize gerçekleştirip çift ekran görüntüsü almıştım. yakında o videoyu ibretlik yayınlayacağım...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4743 : 01 Ekim 2013, 23:46:52 »
ekran ve karta erkek pin olarak lehimle ve arasındaki bağlantıyı hdd ide kablosundan kullan
o kablolar 3 soket girişlidir kullanmadığın kısmı makasla falçatayla kes düzgünce çift sıradır
 karşılıklı denk gelen tarafı ölçü aletiylede bulabilirsin yada 2 tarafıda denersin
büyük ihtimalle temassızlıktan yapmıştır dişi pinler sağlıklı iletim sağlamıyor cünki
kaliteli lehim kullan pasta pisliği bırakma tiner le temizle soğuk lehim olmasın 2 ekranda çalışır mutlaka
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2013, 23:48:08 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4744 : 02 Ekim 2013, 19:40:46 »
cihaz hala çift ekran çalışıyor, kontrans dirençleri 6.8 ve 2.2 k olarak takılı yine çok soluk bir görüntü var. nerelere bakmalıyım . karadağ ustam bu ne hal bi çare bulalım. el tek görüntü alamazken ben çift görüntü alıyorum. neden ne olabilir.?

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4745 : 02 Ekim 2013, 21:27:34 »
ünal ustam teşekkür ederim, yazınızı geç okuyabildim farketmemişim özür dilerim, çift ekran işini hallettim sayenizde . kontrans direncini (r 40 -a 16 k)   (37r ye ise 100 ohm koydum). durum iyi gidiyordu beslemeyi kapatıp hoporlör bağlantısı yapıp açmak istedim ki bir video çekeyim cihaz açılmadı, Q9 aşırı ısınıyor problem ne olabilir. 740 ta biraz ısınıyordu ama artık sadece Q9 - ırf 9540 ısınıyor cihaz ise açılmıyor. yardımını bekliyorum...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4746 : 02 Ekim 2013, 21:30:23 »
bitkici şakir usta devrenin alt -üst  net resimlerini ekleyebilirsen inceleyebiliriz
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4747 : 02 Ekim 2013, 22:04:23 »
bitkici şakir önemli değil ne demek genelden yazıyorum sonuçta   bilmeyenlere bir faydamız olsun diye uraşıyoruz
-------------------------------------------------------------------------
cihazın arızalandığında izleyeceğin yolu söyliyim o sekilde yapın
1- besleme kaynağını düzgün bağlandığına geriliminin cihaza uygun olduğunu konturol edin
 sadece akü kullanın bu dışında başka cihazlardan enerji vermeyin
2- kurulum kitapçığındaki devre üzerindeki gerilimlerin olup olmadığını koturol edin bunlar 12v girişi
5v regüle entegre çıkışı  1.4v zenerin oluşturduğu gnd opampların  sanal gnd desi 7v
3- daha sonra devrede olması gereken frekansların olup olmadığına bakın
4- bobin bağlayıp osc menüsünde sinyal eğrisinin olup olmadığına bakın
5- devreyi normal sekliyle çalıştırıp düzgün açılıp metal tespiti yapıp yapmadığına bakın
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
olmazsa dediğim gibi başa çıkmadığınız yerde hüseyin ustaya gönderin halleder
yaparım vadiyle  söyleyenler olursa yönelmeyin başkalarına
 madur edilen bir çok kişiden sikayetler geldi çünki
geç olsun ama  tam olsun yollayın acele etmeyin
bu sekilde zaten maddi manevi her gün zarardasınız
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2013, 22:19:36 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4748 : 02 Ekim 2013, 23:15:58 »
hallettim ustam 7805 ayak arasına zeminde kalan çok küçük bir lehim parçacığı sıkışmış . birde kısa video çektim . çift görüntü alamk isterse onur usta 13 ve 14 bacakları birleştirsin al sana çift görüntü...
Video 0001dp3 ayrım videosu

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4749 : 02 Ekim 2013, 23:20:26 »
aküyü şarj edecek aparatım yandı 7 amper dile kolay, bende tam regüle 12.30 volt bir cihaz ile çalıştırdım ustam. r40 a 16k  taktım r37 ye 100 ohm ancak kontrans yerini buldu yardımlarından dolayı ustalarımın ve forum arkadaşlarımın tümüne teşekkür ederim...

Çevrimdışı scan_gold

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4750 : 03 Ekim 2013, 00:32:33 »
available menu is not demo version

not found menu

Çevrimdışı scan_gold

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4751 : 03 Ekim 2013, 00:58:38 »
Eğer her.gi biri, bu mektubu nedeni Mahoh bana gönderin

available menu is not demo version

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4752 : 03 Ekim 2013, 08:50:08 »
hallettim ustam 7805 ayak arasına zeminde kalan çok küçük bir lehim parçacığı sıkışmış . birde kısa video çektim . çift görüntü alamk isterse onur usta 13 ve 14 bacakları birleştirsin al sana çift görüntü...

şakir ustam devrenin çalııştırmana senin adına sevindim epey uğraştırdı seni...
Başarı gözden kaçanda gizli...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4753 : 03 Ekim 2013, 20:58:41 »
evet ya ustam, çok küçük bir hata işte, sağ olsun ünal usta uyarmış biraz geç oldu ama iyi oldu. şimdi diğer glcd niçin çalışmıyor onu çözmeye çalışıyorum, her ikisinin ölçümleri bire bir tuttuğu halde çalışmıyor...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4754 : 05 Ekim 2013, 22:13:35 »
ünal ustam o görsterdiğin kabloyu balamadım ,hurdacılara bakmak lazım. ben dp 3 ü bitirdim sayılır.bir bobin sardım 1 mm telden 16 tur 2.2 ohm sönüm direnci 680 ohm  ve 25 cm çapında. 35 cm bir tepsiyi net 1 metreden alıyor, ırf 740 çok ısınıyor ben soğutucuyu büyüttükçe mesafe arttı . yalnız çizimler yapılırken hüseyin ustamızdan bir ricam var büyük soğutucu takabilmek için mosfetlerin etrafını biraz geniş tutsa çok memnun olacağız..yarın daha büyük bir soğutucu bulup takacağım şimdilik sağlıcakla kalın...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4755 : 05 Ekim 2013, 22:45:32 »
shotky diyotu takarsan o kadar çok ısınma yapmaz ikisini sırt sırta tek bir soğutucuya takabilirsin
40cm bobin için 35 cm tepsi 2m  mesafesi var 20x20 metal 1.5mt
bobini  16 tur sardığına göre büyük bobin yapmısın  mutlaka sebepleri vardır
daha iyi konuma gelir belki daha önce söylediğim değişikliklerden yapmadıkların vardır 
eski konuları gözden geçir yada toplu dosya olarak verdiğim dosyayı indirip incele
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ide kabosu ekranı kutunun istediğin noktasına taşıman için sana rahatlık olur eski bilgisayarda vardır
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dp3  yeni bir kart tasarımı zaten yapmıştım onu vakit bulunca bitiricem gereken her konuyu onda düşünerek yapıcam zaten kısmet olursa paylaşımlara devam ederiz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Son Düzenleme: 05 Ekim 2013, 22:55:57 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4756 : 06 Ekim 2013, 16:15:58 »
ünal ustam açıklamalarınız ve verdiğiniz bilgiler için çok sağolun , ben ben o hızlı diyotu bulamadım. direkt köprü var,ama bulduğum zaman yerine takmayı düşünüyorum. benim 16 tur sardığım emaye telli bobin sadece 25 cm çapta, 2.2 ohm geliyor, bir bobinde 1.8 ohm yapıp deneyeceğim frekans eğrisi tam yerini bulmadığını gördüm biraz üste düz çizgi gittikten sonra kavis alıyor. sol üst  köşeden direkt yay halini aldırıncaya kadar uğraşacağım. iki gündür çok yoruldum. ben yarasa gibi kocaman bir soğutucu bağladım şimdilik sadece çok az ılıklaşma oluyor, yani müthiş bir soğutma sağladı...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4757 : 06 Ekim 2013, 16:22:35 »
bunu şimdilik kutulayıp kenara koydum. diğeri ile uğraşacağım ( dp3s) için yani. tüm malzemeler tamamlandı bakalım nasıl olacak, kartı kendim elimde bastım. bu arada diğer glcd yi hayata döndürdüm ustam, bilgilerinden dolayı gerçekten çok memnun oluyorum. dp3s için ekran derdim kalmadı yani...çin malı bir hayta var onun başlığı ve sap ile kutuya dp3 s i yerleştireceğim.adamlar sadece görsele çalışmışlar yani...
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2013, 16:24:17 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4758 : 08 Ekim 2013, 08:23:48 »
şimdi merak ettiğim bu bobinden manyatik zınlama sesi gelmeli mi, 38cm başlık 500uh adsl kablosu ile yaptım değerler ve algılama güzel önceki sardığım bobin 950uh olmasına rağmen kulağımı yaklaştırdığımda zınlama duyulmuyordu yeni sardığım bobinde çok net zınlama sesini alabiliyorum,kullandığım kablo aynı

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4759 : 08 Ekim 2013, 20:33:37 »
machete,bobini iyice sıkı sar. zırlama ondanda yapar. adi bir kablo kullandınız ise ondanda yapar, ama zaten daha öncede sardığınızı söylüyorsunuz, siz en iyisi güzelce sıkıştırın bobini ( izole bant ile.) ben o zırıltıyı klasik deltada bobin ortasına mıknatıs koyduğumda yapardı, aklıma onu getirdiniz...