Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483921 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #440 : 23 Nisan 2012, 15:38:39 »
elinize sağlık karadağ ustam.bende bu güzel devreyi yapmak istiyorum.işlerin yoğunluğundan fırsat bulupta elektronik çarşısına uğrayamamıştım..bugün baktım ama malesef listedeki malzemelerin hepsini temin edemedim.hiç bişey almadan büyük bir buruklukla ayrıldım ordan. :(
karadağ ustam acaba demonte-kit hazırlamayı düşünüyormusunuz.
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #441 : 23 Nisan 2012, 16:56:01 »
s.a
Karadağ usta çok teşekkür ederim aramıza tekrar gelmenize sevindim tekrar geçmiş olsun bir sorum daha olacak acaba bu şarj olayını nasıl yapacağız bağlantıları detaylı anlatan bir resim filan eklerseniz sevinirim.
saygılarımla...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #442 : 23 Nisan 2012, 18:38:28 »
Merhaba Arkadaşlar,

Mustafa devreni çalıştırdım. Eline sağlık güzel işcilik yapmışsın. Birkaç pasif mazleme hatası ve eksik malzemeler dışında bişey çıkmadı. 2 adet video çektim. Videolar aşağıda. Sende aynı performansı yakalamak için bobin konusunda ya benim değerlerle aynı değerleri tutturman lazım lada senin bobinine uygun kalibrasyonu TR1 ile yapman lazım.

Delta Pulse 3.wmv

Delta Pulse 3.MOV

guilver34, isterseniz demonte malzeme gönderebilirim. Bundan önce birkaç kişiye gönderdim.

spw_worm, zaman bulduğumda eklerim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #443 : 23 Nisan 2012, 18:50:35 »
evet karadağ ustam.demonte kit istiyorum. :)
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #444 : 23 Nisan 2012, 20:00:45 »
karadağ ustam harika devre oluşturdun, yazıları takip ediyorum inan seni çok iyi anlıyorum. devre bitti ama arka planda başlığı, kutusu,sapı herşeyden önemlisi devreyi bitirip kotarılıp işte bu oldu demesi zaman alıyor, üstüne üstlük devam eden bir hayatımız varken bu işlere vakit bulmak çok zor. o sebeble arkadaşların anlayışlı olmasını umuyorum.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #445 : 23 Nisan 2012, 23:45:14 »
arkadaşlar j1 den hoporlör cıkısı 3 pın ve hangi pinlere baglantı yapılıcak acaba ?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #446 : 24 Nisan 2012, 00:41:08 »
dedektör16 şimdi bu 3 pin orta ucu sabit sağ ve soldakiler kulaklık ve hoparlör yani sağ ve orta pini bağlarsan hoparlör sol ve orta pini bağlarsan kulaklık çıkışı yani orta uç ortak uç ben bu sağ ve solu rastgele söyledim yalnız hangisi az ses verirse kulaklık çokses veren hoparlör oluyor.
saygılarımla..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #447 : 24 Nisan 2012, 00:56:21 »
s.a
Karada usta ben malzeme siparişi verirken ilk eklenen listeden vermişim o listede 10000mf kondansatör yok 4700mf var ve onları vermişim.acaba onları kullansam ne olur acaba vermde bir değişiklik veya devrede bir hata olur mu???

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #448 : 24 Nisan 2012, 01:06:51 »
   karadag ustam

1. 74vhc4051n yerine başka birşey kullanma imkanımız varmıdır bulamadıgım tek parça o kaldı

2. hoporlör baglantısında 3 pin var hangi ikisine baglanıcak

3. butonları baglıcam fakat acık şemadan bişey anlamadım

4. p3 ve p4 de yedek akü ve şarj devresinde akü şarj kısmına besleme kısmınada dısardan +12v mu verilecek ve hangi pinlere akü beglanacak

5. bobinde devrede paralel 680ohm var extradan bobine direnç baglamamıza gerek kalıcakmı ve watlı 1,2ohm seri baglamak gerekicekmi

[img=http://img137.imageshack.us/img137/7096/20120424088.jpg]

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #449 : 24 Nisan 2012, 22:38:40 »
selam arkadaşlarr  bır  süre  rahatsızlığımdan dolayı devreyi tamamlayamadım  bir  BS 250 BULAMADIM. sadece  bir  sitedee  var  tek  ürün için sipariş vermek istemedim.  yerine  bsy100  hariç  ne  kullanılabilir?

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #450 : 24 Nisan 2012, 23:08:28 »
bs 250  olmadan devreyi  tamamlasam ekran  menü  çalışması lazım galiba. pulse  sinyalinden geln kısımdaq  olduğuna  göre  doğrumu  düşünüyorum??

Çevrimdışı adjusted

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #451 : 25 Nisan 2012, 00:19:37 »
Sayın Karadağ
çalışmalarınızı son 1.5 senedir dikkatle takip ediyorum çok güzel ve temiz bir işçilik yapmışsınız sizler gibi ne
cevherler var ama maalesef  proje hırsızlığı korkusu yada vurdum duymazlık yüzünden  çalışmalarını paylaşamıyorlar sizi ve tüm emeği geçen arkadaşları kutluyorum başarılarınızın devamını temenni ediyorum
herkese Özbekistan'dan  sevgiler...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #452 : 25 Nisan 2012, 00:30:20 »
karadağ usta eğer 4700mf 10000mf yerine olursa video ekleyeceğim sizden haber bekliyorum devreye bir zararı olurmu acaba...

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #453 : 25 Nisan 2012, 00:53:54 »
Sayın hocam eski  pcb yi  Winstar WG12864B  göre  tasarladınız  bildiğim kadarı ile  pcb  lcd  çıkışları  ile pcb girişleri  biri bir şeklind e gidiyor  galiba doğrumudur?  birde Kontrast dirençleri: r37=6,8K r40 =2,2K  şeklindemi  olacak?

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #454 : 25 Nisan 2012, 00:55:16 »
Yukardaki  üç  soruyu  toplarsam
1-selam arkadaşlarr  bır  süre  rahatsızlığımdan dolayı devreyi tamamlayamadım  bir  BS 250 BULAMADIM. sadece  bir  sitedee  var  tek  ürün için sipariş vermek istemedim.  yerine  bsy100  hariç  ne  kullanılabilir
2-bs 250  olmadan devreyi  tamamlasam ekran  menü  çalışması lazım galiba. pulse  sinyalinden geln kısımdaq  olduğuna  göre  doğrumu  düşünüyorum??
3-Sayın hocam eski  pcb yi  Winstar WG12864B  göre  tasarladınız  bildiğim kadarı ile  pcb  lcd  çıkışları  ile pcb girişleri  biri bir şeklind e gidiyor  galiba doğrumudur?  birde Kontrast dirençleri: r37=6,8K r40 =2,2K  şeklindemi  olacak?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #455 : 25 Nisan 2012, 08:26:09 »
Merhaba Arkadaşlar,

Pro-Tr, Teşekkür ederim. Elimden geldiğince zamanım yettiğince güzel şeyler ortaya koymaya çalışıyorum. Bu proje bu serinin daha başlangıcı. Allah nasip ederse daha yeni başlıyoruz. Senin ve senin gibi bazı arkadaşların beni anlaması çok güzel. Ben burada uzunca bir zamanımı verdiğim tasarımımı paylaştım. İsteyen herkese boş pic parasına programlayı pic gönderdim, olabildiğince ucuza pcb gönderdim, malzeme gönderdim, kimilerine bitmiş devre gönderdim kimilerinin devresini elden geçirdim. Bunları kar amaçlayarak yapmadım. Tüm bunların amacı burada beraberce bişeyleri başarabilmekti. İnşallah böyle de devam edecek. Ama zaman zaman hala daha bana karşı tavır takınanları görünce insanın şevki kırılmıyor da değil açıkcası. Kimi zaman benim zamanım olmuyor kimi zaman kargoda problem oluyor kimi zaman malzemede problem oluyor. Ben bir yandan eski projelere destek olmaya, bir yandan buna destek olmaya bir yandan da yeni projelere bakmaya çalışıyorum ve bunu çalıştığım işten ve ailemden kalan zamana sıkıştırmaya çalışıyorum. Bunların hiçbiri kolay değil.

dedektör16, iki başa bağlayacaksın eksik malzemelerin tümünü dorukanstoreden temin edebilirsin. sitede olmasa dahi ara ahmet beyle görüş yardımcı olacaktır. diğer bağlantılar için zamanım olduğunda bir şekil çizip ekleyeceğim.

adjusted, yazdıklarınız için teşekkür ederim. Herkesin işine yarayacak güzel şeyler yapıp paypalşamaya çalışıyorum ama sizin de belirttiğiniz gibi malesef emek hırsızlığı var.

spedkadir, b model ile bağlantılar 1e1 dirençlerde yazdığın şekilde doğru. bs250 olmada devre açılır ama algılamay yapmaz. bs250 yi bende dorukastore den alıyorum arayıp isterseniz gmnderecektir.

saygılarımla

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #456 : 25 Nisan 2012, 08:41:02 »
s.a karadağ ustam devre bitti sadece 2n700 ve bs250 ler eksik ama devre voltajlar normal pic devreye taktığımda çalışmıyor sadece7805 çok ısınıyor ama hiç görüntü gelmiyor.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #457 : 25 Nisan 2012, 08:42:57 »
birde ustam bc456 ların bazılarını olmadığından 547c kullandım sıkıntı olurmu acaba. ve benim pcbbide r36 direnci boş kalıyor. delikleri yok
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #458 : 25 Nisan 2012, 17:02:54 »
s.a
Karadağ usta sorduğum soruyu cevaplarsanız çok memnun olurum devre bitti sizden haber beklemekteyim..

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #459 : 25 Nisan 2012, 18:23:53 »
karadağ usta eğer 4700mf 10000mf yerine olursa video ekleyeceğim sizden haber bekliyorum devreye bir zararı olurmu acaba...

Merhaba.,
4700mf ilede devreni çalıştırabilirsiniz. dp2 de ben 10000mf yerine 4700mf kullanıyorum.