Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7468097 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cekinci

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3820 : 02 Nisan 2013, 16:42:13 »
dalgiç35 kardeş lcd çalışıyo bağlantılarda düzgün ama ekrana açılırken teknolojiekibi v3 yazısı geliyo ama oda beyaz sayfada çok silik gözüküyo yandan bakınca gözüküyo ondansonra başka bişey gelmiyo makina öyle kalıyo ekran normalde komple mavi yazı kısımları beyaz olması gerekli bunda kenarlar mavi yazı yazacak yerler kople beyaz yani yazıda beyaz çıkıyo herhalde oyüzden anlaşılmıyo sonra yazı kayboluyo kenarlar mavi orta beyaz öyle kalıyo anlamadım bitürlü ekran bozuk değil bence başka bişey var ama ne.

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3821 : 02 Nisan 2013, 17:13:15 »
http://www.elektriksel.com/winstar-128-64-grafik-lcd-mavi-wg12864b-tmi-v-n-rohs.html arkadaşlar siznedersiniz lcd bozukmu benim acaba bunumu alsam

Çevrimdışı mosca

• Onbaşı
« Yanıtla #3822 : 03 Nisan 2013, 11:11:30 »
Hi all,
I'm sorry to write to you in english but i can't speak turkish;does somebody know one good translator from "turc" to "anglais"ou"français" because the google translator is no good and i understand with difficult; in french or english ELEKTOR you can built one 500ppm LCR meter,have a good day.

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3823 : 03 Nisan 2013, 11:43:22 »
cekinci arkadastaki sorunun biri bendede var cihaz acma yapiyo ama kapama yapmiyo acil yardim

Çevrimdışı devriye20

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3824 : 03 Nisan 2013, 13:37:43 »
delta puse 3 arazide nasıl asırı parazitleniyormu delta  pulse 2 gibi arazide sıfırladımın yerinden oynatdımın ötme yapıyormu saygıllarımla

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3825 : 03 Nisan 2013, 13:49:45 »
parazit derken bobini yerdeyken cihazı açın bi süre ötecek sonra hafia tıkırdamaya geldiğinde havaya kaldırın tekrar ötecek tekrara bekleyin susacak yada tıkırdayacak eşik ayarıyla tıkırdamayı en aza indirin sorna aramaya başlayın
çok mineralli ilse başlangıc orneklemesini accık artırın

Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3826 : 03 Nisan 2013, 14:28:13 »
delta puse 3 arazide nasıl asırı parazitleniyormu delta  pulse 2 gibi arazide sıfırladımın yerinden oynatdımın ötme yapıyormu saygıllarımla
slm ...... yanlış yere yazdım kb..
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2013, 14:29:47 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3827 : 03 Nisan 2013, 17:45:36 »
evet arkadaşlar tesla usatnın dediği gibi tirimpot direnç kullandım ve aleti çalıştırdım allah razı olsun tesla usta. şim biricamdaha var kullanım kılavuzu detaylı bir kullanım kılavuzu vardır herhalde tesla usta senin koyduğun kılavuz resimleri açmıyo world te açtım yok birde menü bilgileri daha detaylı bişey olsa olmazmı herşey için şimdiden teşekkür ederim

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3828 : 03 Nisan 2013, 20:42:03 »
selam
ALLAH c.c hepinizden razı olsun
1- ilk sayfadaki kullanım kitapçığını hata vermesi içindeki resimlerin olmamasında eksikliğinden dolayı bunu hüseyin ustadan taleb ederiz benim eklediğimde sadece yazı kısımları kurtarıp verdim
2- r30 söyle yapın 2.2k dirence seri 5k lık .çok turlu potans takın başlangıçta en başa alın cihazı açın 30 sny sonra cihaz normal değerlere iner  eşik 71 getirin 5k çok turlu  potans la kısarak tıklama sesinin kesildiği yerde bırakıp arama yapın
-------------------------------------------------------
benim geçmişte yazdığım bütün tavsiyelerime uygun yapın cihaza bobinde dahil
sonra bobini toprağa gömüp toprak üstünden metal tespit ettirirn mineralde neymiş
toprakta ötme neymiş toprak üstünde sürükleyerek kullanıyorum

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3829 : 03 Nisan 2013, 22:43:36 »
tesla hocam cok turlu potaslar 10 tl civarı normal mono 5k taksak olmazmı?2.2k ya seri 5k mono.
Saygılar
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3830 : 04 Nisan 2013, 01:09:13 »
tolgahan06
bu yazıyı sana istinaden değil genel olarak yazıyorum yanlış anlama tavsiyedir
----------
Bu dedektörler evimizde kullandığımız normal sıradan cihazlar değil ve buna güvenerek uzun yola gidip araştırma yapıcaksınız ve belki cihaz paralarının kaç katı masraflara gireceksiniz o yolda
evde arama yapan varsa bilemem
keşke en kaliteli malzemelerden  tasarlansaydı da parasını verip kullansaydık
bir gün ben yaparsam eğer öyle yaparım ama bu cihazda dijital pot olmadığına göre hassas ayar için çok turlu potansı  ben kullanmayı tercih ederim kullanıyorum da
10 cm mesafe kaybı yüzünden  1 küpü kaçırdığında 10 tl değil 100t olsaydıda keşke verseydim dersiniz
 belkide haberinizde olmayabilir kuzu kuzu yatmaya devam eder orda
tercih sizin  istediğinizi  kullanabilirsiniz
regüle eklemeye bilirsiniz
bobini sarmayabilirsiniz
kaliteli li-po yada şarjlı piller kullanmabilirsiniz
bu  durumların hiç birinden ben değil sadece siz zararlı çıkarsın hem maddi hem manevi
bunlar dost tavsiyesi yapabileceğiniz en iyisini yapın alabileceğinizin en iyisini alın
hem cihaz hemde bunu kullanan sizler en iyisini hakediyorsunuz
ve şanşlısınız sizin yüzüne bakmadığınız devrelerin çoğunu firmalar en az 1500-2000 tl den bilmeyenlere satıyor
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 01:17:23 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3831 : 04 Nisan 2013, 02:01:11 »
Telsa Ustam ,  C13 , C29 , C38 e tantal denilmiş  ama sizin daha önce yaptığınız devreye baktım C29 da tantal yok ,  sebebini merak ettim  , orayada tantalmı taksam karar veremedim ?
Birde R30 a 5K lık potu takktıntan ve cihazı açmadan önce en başa alın demişsiniz Telsa ustam bu en başa demekle  0  kademesine mi yoksa 5k kademesine mi alacağız ?  Size katılıyorum Telsa Ustam  , imkanlar kısıtlıda olsa zamanla en iyisini edinip monte etmekte fayda var , direnç net ten çektiğim siparişler geldi  lf357  metlal kılıf yerine 157 göndermişler aradım sordum yanlışlıkmı var diye 157 le 357 aynı dedi teknik servisi bende eyvallah dedim :)  4066 larda sok oldum PLHILIPS marka geldi  çok güzel duruyorlar valla :)

Bu gün gazetelerden birindeki cihaz dikkatimi çekti  DP2  tarzı duruyodu  ( yanlış anlaşılmasın DP2 on basar şekilden belli )  firmaya telefon açtım fiyatını nedir abi bu cihazın gibisinden muhabbet yaptım  , anlattı anlattı  bende güzelmiş,  fiyatı ne bunun dedim , bu ürün indirimde 1500 DOLAR dedi  önceki fiyatı 3000 DOLAR mış çok kişiyede sattım bu cihazı dedi :) ohaaaa dedim  içimden sendeki 1500 dolarsa bizdekine bir sıfır daha ekle dedim içimden :))
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 02:15:12 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3832 : 04 Nisan 2013, 03:25:02 »
Telsa Ustam pardon :) sanırım sizin dervrenin resmi değil baktıklarım  , fakat sorumu yenileyim  C29 ada tantal koymalımıyız ?
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3833 : 04 Nisan 2013, 08:51:33 »
kontrast voltajını ayarlaman gerekiyor

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3834 : 04 Nisan 2013, 09:08:05 »
sayın ustalarım gıç ustam kendi kullandığı en iyi ayarı anlatmış.Başka ustalarımın da tecrübe ettiği ayar kademelerini de yazarlarsa çok iyi olur kanaatindeyim.benim sorunum küçük başlıkla normal topraga değersiz sinyali veriyor bakıyorum hiç birşey yok.büyük başlıkta ise kiremit parçalarına ötüyor.

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3835 : 04 Nisan 2013, 09:26:56 »
fathi arkadaşım toprağa yani minerale ve kiremit ve kü poarçalarına ötmesi normal Kiremit ve küp parçaları demri oksit içerir ve bütün dedektörler bu küplere öteler bunu örnekleme başlangıcnı artırarak çözebilirsin ama mesafe ve değerli duyarsızlığı artar. o yüzden biraz kullandıkca tecribe edileceğini düşünüyorum zaten çok derindeki küp parcalanıra verdiği sinyalle yüzeydeki kü kırıklarına verdiği sinyal faklı oluyor. Biraz daha tecrübe.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3836 : 04 Nisan 2013, 09:32:50 »
bs250 bulamadim yerine ne kullanabilirim

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3837 : 04 Nisan 2013, 10:13:44 »
slm p kanal mosfet kullan bitane örn.bst 100.... yada IRF 9530 gibi...kolay gelsin
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 10:15:13 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3838 : 04 Nisan 2013, 13:17:04 »
Tesla ustam yanlış anlayacak durum yok.Çok turlu ile çok ince ayar yapılabiliyor.Ben sadece elimdeki 5k potasyumu değerlendirme açısından sormuştum.Sizler sayesinde bişeyler öğreniyoruz.
Hayırlı günler.
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3839 : 04 Nisan 2013, 16:51:52 »
hi. i want pcb layout.LAY.