Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486083 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3800 : 01 Nisan 2013, 05:48:00 »
Sağolun var olun gıç35 Ustam samimiyetle yanlız olmadığımızı biliyoruz . SAYGILAR
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3801 : 01 Nisan 2013, 08:57:32 »
acil yardim lutfen bende glcd yi direnc.netten aldim ama bi turlu goruntu alamadim glcd nin kodu tg12864a lutfen kafayi yicem ya

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3802 : 01 Nisan 2013, 14:49:14 »
herkese selemlar bu farklı lcd kullanımında bayağı bi sıkıntı yaşanıyor eğer lcd mizin datashett yani pin girişlerini biliyorsak vade dp3 üzerindeki bağlantı uçlarını data şeklinde...bence her türlü lcd yi kolayca uyarlayıp kullanabiliriz.deneme yanılma yapmak veya başdan sono araştırma yapmayada gerek yok benim dp3 üm olmadığı için lcd çıkış datalarını bilemiyorum..belki bu bilgi verilmişde olabilir.verilmediyse hüseyin ustam bize lcd için çıkış data larrını verirse daha güzel olur...devre üzerinden.   herkese başarılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3803 : 01 Nisan 2013, 14:54:18 »
onur kardes lcd nin pin girisleri uzerinde yaziyo data vss vdd felan pice gore ayarlamaya calistim olmuyo goruntu yok delircem artik picde datalar diger girisler felan karsilastirma olsa en azindan yapcam ve ilaveten mesafe olmede eklemeyi dusunuyorum suan calisiyorum eve gittigimde tekrar denicem tesekkurler

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3804 : 01 Nisan 2013, 16:19:55 »
dalgic hocam gonderdiginiz link acik sema devrede var inceledim ama bendeki glcd denk getiremedigim yerler var data baglantilarinda sorun yok onlar bagliyorum fakat diger baglantilari bulamiyom ret ,ca2 felan var bunlari picde nereye baglicam sema olsa iyi olcakta

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3805 : 01 Nisan 2013, 16:38:37 »
sa.öncelikle yinede link olarak vermen iyi olmuş bunu sadeleştirip bi tablo yapayım daha kolay anlaşılsın..bikaçda lcd modeliyle belirtinmi tamam saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3806 : 01 Nisan 2013, 16:43:39 »
aldigim lcd direnc.nette ki lcd dir tg12864a anladigim kadariyla 1. pin ledin - tarafi 2. led + diye gidiyor

Çevrimdışı BİLAL

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3807 : 01 Nisan 2013, 17:36:07 »
dalgic hocam suan calistigim icin tan bilemiyorum lcdye suan bakamiyom eve gidince inceleyecegim dedigim lcd ye dp3 un baglanti seklini veremezmisiniz birde tus takimini nasil yapmam gerekiyo saygilar

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3808 : 01 Nisan 2013, 19:27:51 »
montaj kılavuzu
http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf
TG12864A(L) TINSHARP ELECTRONICS
http://www.ic72.com/pdf_file/t/97756.pdf
WG12864B (Winstar)
http://doc.chipfind.ru/winstar/wg12864b.htm
ekran bağlantı resmi ve  buton takımı plaketi ekte

Çevrimdışı cemalettin_h

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3809 : 01 Nisan 2013, 19:29:11 »
aldigim lcd direnc.nette ki lcd dir tg12864a anladigim kadariyla 1. pin ledin - tarafi 2. led + diye gidiyor

TG12864B'nin ayak bağlantıları ile DP3'de kullanılan Winstar12864B'nin 2 ayağı hariç geri kalan bütün ayakları sıralı olarak sağ tarafdaki 1 nolu sol tarafdaki 20 nolu yani sıralama sağ'dan sola doğru gidiyor,şimdi gelelim 2 ayak hariç dedik bunlar 15 ve 16 nolu bacaklar
                                  Winstar12864B için                                                                      TG12864B için
    15 nolu bacak => Power supply for led backlight(+) yani (A)Anot bacağı                    15 nolu bacak => CS1 (Chip Select signal for (0-63))
    16 nolu bacak => Power supply for led backlight(-) yani K(Katot) bacağı          16 nolu bacak => CS2 (Chip Select signal for (64-127))

Winstar12864B'in 15 ve 16 nolu bacakları devrede GLCD'nin arkaplan ışığını söndürmek için kullanılır zaten çalışan bir devrede menü'den ayarlar kısmına girerek ışığı açıp kapatılabilir.
TG12864B'in 15 ve 16 nolu bacakları Chip seçme sinyalı olduğu için çalışmıyor olabilir.

Farklı farklı GLCD'lerin ufak tefek farklılıkları oluyor Winstar12864B'in kendi pcb'si üzerinde sağ tarafda 2 tane beyaz dip led bulunuyor bunları GLC'nin 19 (A),20 (K) bacaklarından kontrol edebiliyoruz ama aynı led'in TG12864B'de yok sanırım kendim TG12864B hiç kullanmadım emin değilim
TG12864B'nin 19 (-),20 (+) nolu bacakları arka plan aydınlatması için kullanılmış

Sana nacizane önerim elindeki GLCD'nin 15 ve 16 nolu bacaklarını devreye bağlamadan denemendir.
Sonuçları buraya yazar tekrar'dan değerli ustalarımız ile değerlendirir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3810 : 01 Nisan 2013, 19:54:57 »
bilal usta  bu kadar çok cevabı daha önce kimse almamıştır bana bişe kalmamış umarım işi çözmüşsündür.arkadaşlara teşekkürler...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3811 : 01 Nisan 2013, 20:39:23 »
Birde benim çizimim var  :) butonların şapkasını kare kullanırsanız baklava deseni duruyor fakat kutuya uyarlması zor olabilir uyarayım, tabi yuvarlak takarsanız bişey değşmez  zevkinize göre artık , pdf dosya ekte , 11mm* 11mm butona göre çizildi tam uyar , Saygılar..
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2013, 20:47:59 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3812 : 01 Nisan 2013, 22:47:23 »
Slm arkadaşlar devreyi taş direçsiz kullanak istiyorum.Mevcut başlık 2 ohm ve 1 mh endüktans değerlerinde büyük başlık.Bwy 29 diyor siparişi vereceğim.Diyot üzerinde aliminyum soğutucu takmayı düşünüyorum.Devrede skoty çizilmiş bölgeyemi takılacak.skoty taktıktan sonra bobini direçsiz bağladığımda IRF ısınma olabilirmi acaba.Saygılar dilerim.

Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3813 : 01 Nisan 2013, 23:22:02 »
gıç35 Ustam ben şahsen beğendim :))  valla benim çizim 45derece yamuk idare edin , maksat çeşitlilik olsun :)

Tolgahan06  schottky  yerleşimi doğru , 2R civarında bobin takılabiliyormuş anladığım kadarıyla . IRF konusunda tecrübem yok çünki daha bobin sarıyorum  :)

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3814 : 01 Nisan 2013, 23:44:01 »
Yardımlarınız için  teşekkür ederim.gıç35 kardeşim rica etsem fototaf olarak ekleyebilirmisin senin devrenin bir fotarafını koyarsan çok yardımcı olacak diye düşüyorum.saygılar
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3815 : 02 Nisan 2013, 12:31:36 »
Arkdaşlar evet lcd büyük ekran bağlantıları tamam kontrol ettim aynısı ama benim sorunum açma butonuna basınca ekran açılıyo beyaz sayfada bişey görünmüyo gibi ama şöyle yan bakınca gözüken teknoloji ekibi  v3 yazısı görünüyo sonra bidaha bişey yazmıyo öyle beyaz ekran kalıyo bendeki hata nedir yani beyaz ekran çıkıyo bide çok silik yandan bakmayınca o yazıları göremiyosun açma butonu açıyo kapatma falan yapmıyo buton başka işe yaramıyo benim derdimi anlaya bilen varsa biyardım edebilirmi.

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3816 : 02 Nisan 2013, 13:07:28 »
Dalgic35 yardımların için Allah razı olsun.Malzemeleri alırım bi forumlarda tesla ustanın o sematik bi arastirayim.olmazsa 2 sinede ayrı soğutucu takarim.Hayırlı günler

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3817 : 02 Nisan 2013, 13:53:29 »
Kullandığım akü 12 v. 7 a. Bir akü.bir adet 6 volt akuyu seri bağlayıp.0_30 volt arası bir regule devresi ilie 12 volt 1.5 alper sabit enerji uygun olabilirmi.yada normal akuyu kullanmsya devamlı etmeliyim.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3818 : 02 Nisan 2013, 14:46:50 »
tolgahan  12+8  yap  7812 metal kılıflı regüle et , 0-30v arası uğraşma . SAYGILAR..

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3819 : 02 Nisan 2013, 15:22:21 »
Arkdaşlar evet lcd büyük ekran bağlantıları tamam kontrol ettim aynısı ama benim sorunum açma butonuna basınca ekran açılıyo beyaz sayfada bişey görünmüyo gibi ama şöyle yan bakınca gözüken teknoloji ekibi  v3 yazısı görünüyo sonra bidaha bişey yazmıyo öyle beyaz ekran kalıyo bendeki hata nedir yani beyaz ekran çıkıyo bide çok silik yandan bakmayınca o yazıları göremiyosun açma butonu açıyo kapatma falan yapmıyo buton başka işe yaramıyo benim derdimi anlaya bilen varsa biyardım edebilirmi.